رفتن به مطلب

عباس*آباد بهشهر در سال 2011 ثبت جهاني مي*شود

ارسال های توصیه شده

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مازندران از ثبت جهاني منطقه تفريحي و توريستي بهشهر در سال 2011 خبر داد. به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان بهشهر، اسدالله محمدپور بعدازظهر امروز در جلسه بررسي مسائل حوزه گردشگري شهرستان بهشهر اظهار داشت: منطقه تفريحي، توريستي و گردشگري عباس*آباد بهشهر تنها و شاخص*ترين پروژه استان مازندران است كه نظر مثبت سازمان يونسكو را پس از بازديد كارشناسان اين سازمان به خود جلب كرده و در سال آينده به ثبت جهاني مي*رسد. وي تصريح كرد: اين اتفاق خوب در 2011 و در بحرين صورت خواهد گرفت و پس از آن عباس آباد به 36 زبان در سايت*هاي دنيا معرفي مي*شود. مدير كل ميراث فرهنگي مازندران با اشاره به تلاش دولت نهم و دهم در توسعه بخش گردشگري، خاطرنشان كرد: تا سال 84 تنها هفت منطقه گردشگري در مازندران داشتيم اما اكنون به يك*هزار و 200 مورد افزايش يافته است. محمدپور با بيان اينكه هم اكنون 2 هزار و 300 اثر تاريخي در مازندران شناسايي شده است، گفت: 611 اثر استان به ثبت ملي رسيده و يك اثر هم كانديداي ثبت جهاني است. وي ادامه داد: 146 اثر تاريخي در شهرستان بهشهر شناسايي و 39 ثبت جديد هم در اين حوزه داشتيم. مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مازندران، نداشتن سند توسعه راهبردي ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي رايكي از مشكلات اين حوزه عنوان و خاطرنشان كرد: با ايجاد اتاق فكر و كارشناسي مي*توانيم گام اول را براي توسعه برداريم. محمدپور همچنين توجه نكردن به ظرفيت*هاي رودخانه*اي مازندران را ديگر مشكل استان بر شمرد و گفت: اين طرح در شهرستان*هايي مانند چالوس و زيرآب انجام شده و لازم است تا شهرداري*هاي ساير شهرستان*هاي استان هم به آن توجه كنند. وي در بخش ديگري از سخنان خود از برون*سپاري سرمايه*گذاري*ها سخن گفت و يادآور شد: در اين راستا نهضت واگذاري موزه*هاي به بخش خصوصي به زودي انجام مي*شود.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
مدير كل ميراث فرهنگي مازندران با اشاره به تلاش دولت نهم و دهم در توسعه بخش گردشگري، خاطرنشان كرد: تا سال 84 تنها هفت منطقه گردشگري در مازندران داشتيم اما اكنون به يك*هزار و 200 مورد افزايش يافته است.

:jawdrop:

محسن؟

لینک به دیدگاه

محسن؟

والا منم اولش كه خونده بودم كف كردم.:icon_pf (34):

ديگه ديگه..البته بعد كه به بقيه آمارها دقت كردم فهميدم كه جاي تعجب زيادي هم نداره اين قبيل گفته ها:gol cheshmak:

من رفتم اینجا

پس قلعه بینه آبه کوش؟:ws52:

پس اومدي اينجا؟

هست.اين عكس از زاويه اي گرفته شده كه ديده نميشه.جمعه قبل دوستم گرفت.

تو همين تالار تاپيكهاي ديگه اي هست كه عكسهاي ديگه اي با زواياي مختلف ديگه گرفته شده:icon_gol:

لینک به دیدگاه
والا منم اولش كه خونده بودم كف كردم.:icon_pf (34):

ديگه ديگه..البته بعد كه به بقيه آمارها دقت كردم فهميدم كه جاي تعجب زيادي هم نداره اين قبيل گفته ها:gol cheshmak:

پس اومدي اينجا؟

هست.اين عكس از زاويه اي گرفته شده كه ديده نميشه.جمعه قبل دوستم گرفت.

تو همين تالار تاپيكهاي ديگه اي هست كه عكسهاي ديگه اي با زواياي مختلف ديگه گرفته شده:icon_gol:

آره اومدم ولی آبش زیاد نبود............شبشم دچار طوفان شدیم خیس خیس شدیم........داشت چادرمونو باد میبرد..........

خب عکس اونم بذارید دیگه خوشگل بود..........

از این زاویه هم خیلی قشنگ و رویایی هست

فقط حیف که تابلوی راهنمایی از جاده اصلی نداره فقط باید وارد شهر بشی و از قبل بدونی همچنیم جایی وجود داره تا بشه پیداش کرد.....

ممون :icon_gol:

لینک به دیدگاه
آره اومدم ولی آبش زیاد نبود............شبشم دچار طوفان شدیم خیس خیس شدیم........داشت چادرمونو باد میبرد..........

خب عکس اونم بذارید دیگه خوشگل بود..........

از این زاویه هم خیلی قشنگ و رویایی هست

فقط حیف که تابلوی راهنمایی از جاده اصلی نداره فقط باید وارد شهر بشی و از قبل بدونی همچنیم جایی وجود داره تا بشه پیداش کرد.....

ممون :icon_gol:

كي اومدي؟الان كه چنتا تابلو زدن.يه سالي ميشه.بخاطر همين ثبت شدنش يه خورده بيشتر اطلاع رساني ميكنن.

گفتم كه تاپيكهاي ديگه همين تالار رو ببين.مثلا" اين تاپيك.

لینک به دیدگاه
كي اومدي؟الان كه چنتا تابلو زدن.يه سالي ميشه.بخاطر همين ثبت شدنش يه خورده بيشتر اطلاع رساني ميكنن.

گفتم كه تاپيكهاي ديگه همين تالار رو ببين.مثلا" اين تاپيك.

3 سال پیش

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

این که ثبت شده پس چرا قدرشو نمیدونن:sigh:

شاهدخت عزیز.5 کیلومتر بعد از بهشهر یه فرعی سمت راست خیابون میخوره که تابلوی بزرگی هم داره.البته قبلا نوشته بود اردوگاه شهید هاشمی نژاد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...