رفتن به مطلب

اعتقاداتی که انسانیتو زیر پا بزاره به چه درد می خوره؟

ارسال های توصیه شده

تو خودت میگی هدف خواهرت این بوده بعد چرا سرش داد زدی:w00:ماشالا تحصیل کرده هاش اینطوری کنن وای به حال بقیه:w00:

البته میخواستم داد بزنم .ولی جرات نکردم

کی جرات داره داد بزنه.تا میرم صدام را بلند کنم مشت میخورم.:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 97
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

Doctor_Shovan مهمان
دومی هم همون اولیه دکی جان

هیچ فرق نمی کنه آ قربون پسر

والا من تا حالا خیلی ها رو بغل کردم یعنی راستش در مترو ویا گاهی اتوبوس. خیلی مواظب هستم چون معمولا در حرکت و موقع ایست اینا میخوان بیفتن البته بیشترش پیر زن و ( پیر مرد ) بودن

تازه در خارج از مترو هم خیلی ها رودر همه جا بغل میکنم یعنی هنوز جواب عیلک السلام رو به تمام و کمال نگفتی یارو پریده تو بغلت که هیچ, ماچ ها هم رد و بدل شده چی میشه کرد شاید هم نمیدونستم یه رو.ز تو میایی تاپیک میزنی و من باید بیام خودم رو لو بدم :ws3: حالا تکلیف من چیه ؟:167:

لینک به دیدگاه
خانوما فرض کنید تو وضعیتی قرار دارید که می تونید با لمس کردن گرفتن یا بغل کردن یه مرد غریبه از صدمه دیدن طرف جلو گیری کنید مثلا روی پله برقی کنار مردی ایستاده اید که نمی تونه تعادل خودشو حفظ کنه و میخواد بیفته ..ایا اعتقادتون اجازه میده این کارو انجام بدید ...(ما که تکلیف مشخصه کلا تو کار خیریم)

یا وقتی توی یه جمعی مثلا اتوبوس زنی رو میبنید که حجاب اسلامیشو رعایت نکرده (مثلا روسریش رو دوشش افتاده ) خود خانما اونقد چپ چپ نگاش میکنن که از رو بره بدون اینکه دنبال دلیلش باشن شاید اون زن مریض باشه و اجساس گرما و تب کنه اونقد که حواسش با اطراف و موقعیتش نباشه

کلا فکر نمی کنید خیلی وقتا اعتقادتمون انسانیتو زیر پا له میکنه ایا؟

کدوم اعتقادات مگر دیگه کسی هم مونده که اعتقاد داشته باشه من به شخصه کمک طرف میکنم و دستش رو میگیرم اونجا که نیازه ادم نباید کوتاهی کرد

لینک به دیدگاه
کدوم اعتقادات مگر دیگه کسی هم مونده که اعتقاد داشته باشه من به شخصه کمک طرف میکنم و دستش رو میگیرم اونجا که نیازه ادم نباید کوتاهی کرد

همینو بگو ... :ws3:

لینک به دیدگاه

بابا به پیمبر میگن فلان خرابه دارن زنا میکنن

امام علی و میفرسته میگه برو ببین چه خبره میره میرسه اونجا انقدر سرو صدا میکنه تا بره تو که طرفا در میرن

اسلام اینی نیست که به خورد ما میدن

به نظر من این 100٪ تحریف شدس . هیچ دینی نیست که از توالت گرفته تا بیت آقا ول کن مردم نباشه

این دینی که ساختن فقط برای حکومت به آدمای سادست ربطی به اسلام نداره

(امیدوارم)

:hanghead:

لینک به دیدگاه
بله danielo جان اين كه ميگم اعتقادات مذهبي اونقد محدود مون كرده اونقد فكر و رفتارمون رو تحت تاثير قرار داده كه بعضي وقتا ميشيم مث سنگ مث يه جسم بي روح بدون عواطف و احساسات انساني حتي اگه مذهبي ام نباشيم و اين مشكل حل نشدنيه به جز اينكه همه مردم درك اگاهيشون تقريبا به اندازه بالا بره من و تو تنها اگه اينجوري نيستيم كافي نيست همه نبايد باشن همه

از لحاظ شرعی برای امدادرسانی به جنس مخالف که از محارم نمی باشد (چه مرد برای زن و بالعکس) چه حدودی باید رعایت شود ؟

حضرت آیت الله العظمی فاضل لنکرانی:

اگر همجنس نبود یا محرم وجود نداشت باید او را درمان کرد ولو نامحرم باشد ولی به حداقل لازم اکتفا شود.

حضرت آیت الله العظمی بهجت:

لمس و نظر به نامحرم به جهت اضطرار-جایز است با اقتضاء بر مورد ضرورت و به قدر ضرورت عرفیه.

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای:

در مواقع ضرورت مثل توقف حفظ جان شخص مصدوم بر امور ذکر شده، اشکال ندارد.

حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ جواد تبریزی:

اشکال ندارد و الله العالم.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

با توجه به فرض سئوال که ضرورت حفظ جان یا نجات از بیماری اقتضا می کند که نظر و لمس نامحرمی صورت گیرد این کار با توجه به این ضرورتها به مقداری که ضرورت اقتضا می کند مانعی ندارد.

حضرت آیت الله العظمی سیستانی:

اگر چاره ای بجز تماس نباشد اشکال ندارد بلکه واجب است و نباید برای احتیاط یا سعی در یافتن ممائل یا دستکش و مانند آن امداد را تأخیر بیاندازند و این حکم در همه مواردی که در این بخش آمده جاری است.

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:

در فرض سئوال چنانچه همجنسی که بتواند مصدوم را نجات بدهد در بین نباشد مباشرت جنس مخالف به مقدار ضرورت برای نجات مصدوم اشکال ندارد و در این جهت فرقی بین موارد سئوال نیست. والله العالم.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی:

در صورت ضرورت مماثلث لازم نیست و باید به مصدوم امداد رسانی شود.

حضرت آیت الله العظمی مدنی تبریزی:

در صورتی که امدادگر همجنس میسر نباشد به جهت ضرورت امر رساندن خدمات امدادگری به غیر همجنس اشکال ندارد و الله العالم.

حضرت آیت الله العظمی مظاهری:

این کار نه تنها جایز است، بلکه واجب است ولی اگر بتواند از مثل دستکش استفاده کند، لازم است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

در حال ضرورت ونبود ممائل اشکال ندارد.

مرکز پاسخگویی به سوالات شرعی امدادگران :: نجاتـــگر

Ahkam@Nejatgar.com

نجاتگر :: شبکه آموزش امداد و نجات بسیجیان کشور

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
خانوما فرض کنید تو وضعیتی قرار دارید که می تونید با لمس کردن گرفتن یا بغل کردن یه مرد غریبه از صدمه دیدن طرف جلو گیری کنید مثلا روی پله برقی کنار مردی ایستاده اید که نمی تونه تعادل خودشو حفظ کنه و میخواد بیفته ..ایا اعتقادتون اجازه میده این کارو انجام بدید ...(ما که تکلیف مشخصه کلا تو کار خیریم)

یا وقتی توی یه جمعی مثلا اتوبوس زنی رو میبنید که حجاب اسلامیشو رعایت نکرده (مثلا روسریش رو دوشش افتاده ) خود خانما اونقد چپ چپ نگاش میکنن که از رو بره بدون اینکه دنبال دلیلش باشن شاید اون زن مریض باشه و اجساس گرما و تب کنه اونقد که حواسش با اطراف و موقعیتش نباشه

چه سوال ساده

وجواب ساده تر است :

با مثال بهتر اين جواب را ميدهم

مثلاً براي زايمان يا سزارين كردن يك زن حامله بايد زن ديگري اين كار را انجام دهد............

خوب اگر در آن شرايط زن خبره ومتخصص اين كار نبود وفقط مرد وجود داردچه بايد كرد ؟

شرع جواب ميدهد :

در اين شرايط : بلامانع است

اينجا مرد ميتواند به ............هم نگاه كند وهم لمس كند وهيچ اشكالي ندارد

لینک به دیدگاه
چه موضوع جالبی :a030:

خب من در مورد اول حتما به اون آقا کمک می کنم...شاید در شرایط عادی از دست زدنهای غیر ضروری:ws3:به مردا خودداری کنم اما جایی که نیاز باشه واسه کمک کردن حتما این کارو می کنم.

اعتقادات آدم که نباید جلوی انسانیتو بگیره.اگه کسی هم خیلی معتقد باشه، این کارش درسته که به خاطر مرد بودن طرف بهش دست نزنه و بزاره بیفته یا هرچیز دیگه؟؟

مگر اين اعتقادات مذهبي انسان از دستورات خدا سرچشمه نمي گيرد

وانسانيت يك فرد به فطرت وگرايش خداجويانه بر ميگردد..........

پس انسانيت يك انسان كامل همان اعتقادات فطري وخدايي وي به حساب مي آيد واين دو گزينه هيچ تضادي با هم ندارند

لینک به دیدگاه

خوردن گوشت خوك ويا نوشيدن شراب در اسلام حرام است ولي اگرفردي در شرايطي قرار گيرد كه نه غذاي وجود دارد ونه آبي ...............

وآن فرد به شدت گرسنه وتشنه است ونزديك است كه تلف شود .............

اسلام بر آن فرد تكليف ميكند كه از گوشت خوك وشراب استفاده كند به اندازه اي كه از خطر نجات يابد

لینک به دیدگاه
تا دستکش دست کنن که طرف میمیره:ws3:

چه روشنفکر:a030:

متوجه مطلب نشدین:

حضرت آیت الله العظمی سیستانی:

اگر چاره ای بجز تماس نباشد اشکال ندارد بلکه واجب است و نباید برای احتیاط یا سعی در یافتن ممائل یا دستکش و مانند آن امداد را تأخیر بیاندازند و این حکم در همه مواردی که در این بخش آمده جاری است.

حضرت آیت الله العظمی مظاهری:

این کار نه تنها جایز است، بلکه واجب است ولی اگر بتواند از مثل دستکش استفاده کند، لازم است.

این در صورتیه که وقت برای دستکش دست کردن داشته باشن. مثلا قبل از اینکه خودشونو به مصدوم برسونن اینکارو انجام بدن. :a030:

لینک به دیدگاه

من کاری به اعتقادات ندارم کمک میکنم

چندین بار هم این کارو کردم خیلی هم خوشحالم چون کمک کردم

لینک به دیدگاه
چه سوال ساده

وجواب ساده تر است :

با مثال بهتر اين جواب را ميدهم

مثلاً براي زايمان يا سزارين كردن يك زن حامله بايد زن ديگري اين كار را انجام دهد............

خوب اگر در آن شرايط زن خبره ومتخصص اين كار نبود وفقط مرد وجود داردچه بايد كرد ؟

شرع جواب ميدهد :

در اين شرايط : بلامانع است

اينجا مرد ميتواند به ............هم نگاه كند وهم لمس كند وهيچ اشكالي ندارد

بیتا جان ادم یا نباید حرفی بزنه یا طوری حرفشو بیان کنه که در طرف مقابلش تغییری یا تاثیر ایجاد کنه هر چند کم و جزیی از اونجا که تو اونقد اینجا معروف و مشهوری که همه میشناسنت از جمله خود من و میدونم چیزی به اسم تغییر و تاثیر تو قاموست نیست در نتیجه بحث کردنم بی فایده میدونم البته همیشه نظراتت را خواهم خواند اما با این طرز فکر که داری مطمعنن تایید نمی کنم :icon_gol::icon_gol::icon_gol:..

لینک به دیدگاه
والا من تا حالا خیلی ها رو بغل کردم یعنی راستش در مترو ویا گاهی اتوبوس. خیلی مواظب هستم چون معمولا در حرکت و موقع ایست اینا میخوان بیفتن البته بیشترش پیر زن و ( پیر مرد ) بودن

تازه در خارج از مترو هم خیلی ها رودر همه جا بغل میکنم یعنی هنوز جواب عیلک السلام رو به تمام و کمال نگفتی یارو پریده تو بغلت که هیچ, ماچ ها هم رد و بدل شده چی میشه کرد شاید هم نمیدونستم یه رو.ز تو میایی تاپیک میزنی و من باید بیام خودم رو لو بدم :ws3: حالا تکلیف من چیه ؟:167:

دکی داری اسرار فاش میکنی که ویکی لیس هم جرات نداشت فاش کنه :ws3:

لینک به دیدگاه

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای:

در مواقع ضرورت مثل توقف حفظ جان شخص مصدوم بر امور ذکر شده، اشکال ندارد.

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

حالا تو اگه يه جايي يه شرايطي پيش اومد كه مجبور شدي به يك خانم كمك كني و اين كمكت مستلزم تماس باهاش بود اينكار رو انجام بده و بدون اعتقاداتت رو زير پا نگذاشتي بلكه به همون تكليف شرعي و عرفي و انسانيت عمل كردي

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...