رفتن به مطلب

چقدر به گذشته آدم ها اهمیت می دین؟

برای گذشته تا چه حد ارزش قائلین؟  

72 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. برای گذشته تا چه حد ارزش قائلین؟

• 0
    • 1
    • 22
    • 49

ارسال های توصیه شده

بعضی پستای قدیمیم رو که میخونم مییفهمم که پیر شدم :hanghead: نظریه جدید: سئوال تاپیک کاملا به موقعیت بستگی داره و نسبی هست؛ والسلام علیکم:banel_smiley_4:
معلومه خیلی رشد کردین.... منم هم عقیده با شما هستم!
لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 68
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

گذشته مهم هست کارای آدمها در گذشته قطعا در آنچه که امروز هستند تاثیر مهمی داشته اما خوب به نظر من از اونجایی که آدمها هر لحظه تغییر میکنند گذشته ملاکی برای قضاوت نیست اما اگر کسی روز به روز بدتر بشه جای بهتر شدن باید ریشه یابی بشه نه قضاوت ! شاید ما هم اگر جای اون افراد باشیم بدتر از اونها عمل کنیم ! در هر صورت من اعتقاد دارم گذشته مهمه اما نه اونقدر که بشه ملاک شخصیت یک آدم !

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

من فقط می دونم که نمیشه گذشته رو فراموش کرد میشه اگه بد بوده ازش عبرت گرفت و اگه خوب بوده بهش افتخار کرد. اون چیزی که مهمه الانه، نه فکر به گذشته و آینده نیومده.

لینک به دیدگاه

بیشتر به درست و غلطی واکنش هایی که توی گذشته در برابر اتفاقات نشون داده اهمیت میدم

چون به ذات اصلیش نزدیکتره و در اینده هم واکنششش به مسائل نزدیکه گذشته است

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

من خیلی به گذشته ی آدما اهمیت نمیدم چون اگه کسی تو گذشتش اشتباه کرده اولا آدمه دیگه خطاکرده بعدم الآن که اینجوری نیست.

ممکنه پیش خودم بگم این آدم تونسته قبلا خطا کنه پس حواسمو بیشتر جمع کنم :ws38: ولی نمیگم چون خطا کرده الآنم قابل اعتماد نیست یا به چشم یه خطا کار بهش نگاه کنم.

ممکنه گذشته ی یه کسی هم خیلی خوب باشه ولی الآن بد زندگی کنه پس بازم اون گذشته واسم ملاک نیست.

کلا بهتره آدمارو بر اساس عملکرد و افکار الآنشون بشناسیم و دربارشون نظر بدیم.:w16:

ولی درباره ی اون مثالی که زدن مثلا طرف تا دو روز پیش کاره ای نبوده و الآن که به جایی رسیده خودشو واسه ما میگیره باید بگم از اینجور آدما بدم میاد ولی به روشون نمیارم که تو تا چند وقت پیش هیچی نبودی!!!!!!!!!!

ولی اگه خیلی پررو باشه باید یه جایی به روش آورد.

آدما حق دارن تغییر کنن و اشتباهاتشونو جبران کنن...

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...

من گزینه آخر رو انتخاب کردم.

گذشته افراد از نظر من ارزشش فقط برای شناختن آن فرد در آن زمان است.

به زبان عامیانه یعنی اون فرد اون موقع اینجوری بوده و به این شکل زندگی کرده. آیا الان هم اونجوری هست؟

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

با وجود همه نظرات بالا یه همچین حدیثی هم وجود داره:

هنگام صبح به گناهکار به چشم دیشبش نگاه نکن.شاید توبه کرده باشد.

فک کنم به موضوع بحث ارتباطی داشته باشه.

لینک به دیدگاه

گزینه آخر...

اولی که بنظرم درست نیست دومی هم نمیشه گفت درسته چون فاقد ارزش نیست بالاخره تجربه ای بهمراه داره، گزینه سه هم میتونه درست باشه ولی تاثیرپذیریش به خود فرد هم بستگی داره اما گزینه چهار کاملتر و درستتره اهمیت داره اما خیلی هم نباید بزرگ جلوه اش داد:w16:

و حدیث آقای سلطانی که از حضرت علی گفتن هم کاملا درسته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...