رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

NONLINEAR ANALYSIS

همون تحلیل غیر خطی . خیلی سوال ها ایجادمی کنه . واقعا نبودش توی تالارجامدات عجیب بود! پس برآن شدم که تاپیکی احداث نمایم . تا همه دوستان سوالات خودشون رو بنویسن .

*** دوستان مطالب زیر اغلب به صورت خلاصه و برداشت شده از منابع مختلف است . پس در صورتی که از این مطالب برای تحقیق و یا پروژه ها استفاده کردید . منبع متن رو قید کنید .

با تشکر ///:icon_gol:

prusmyk.jpg

لینک به دیدگاه

Nonlinear static analysis

در تحلیل غیر خطی رابطه بین بارها و عکس العمل ها،غیرخطی است .

خطی بودن : پیروی از قانون هوک

حالا این حالت می تونه دینامیک و یا استاتیک باشه .

من با توجه به گرایشم بیشتر در زمینه Nonlinear static analysis فعالیت می کنم .

و از اساتید فن . مثلا مهندس جانثار عزیز می خوام که اگه جایی رو اشتباه نوشتم حتما اصلاح کنن .

دوستان اگر کسی مایل بود می تونه همکاری کنه .

امید به خدا .:icon_gol:

لینک به دیدگاه

نکات اولیه

· یک تحلیل غیر خطی می تواند برای حل مسائل خطی استفاده شود،البته ممکن است نتایج حل خطی و غیر خطی اندکی متفاوت باشند .

· در تحلیل استاتیکی غیر خطی تاثیرات دینامیکی از قبیل نیروهای اینرسی و استهلاک لحاظ نمی شود.

· در تحلیل غیر خطی بارها و قیود می توانند تابعی از زمان باشند .

· حل در گامهای زمانی خاص محاسبه می شود .

لینک به دیدگاه

برای آنهایی که به بحث تحلیل غیرخطی، انواع و تئوری های آن علاقمند هستند:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

فصل چهارم را ببینید.

لینک به دیدگاه

مرسی.

:icon_gol:

متن خوبی ه . حالا کم کم بخونم . این ها رو هم می نویسم .

نکات اولیه 2

· در تحلیل استاتیک خطی حل در یک مرحله و توسط تجزیه یک ماتریس سختی انجام می شود .

· در تحلیل استاتیکی خطی بار به صورت آهسته (تدریجی ) وارد می شود، تا سازه متعادل بماند .

· جابجایی در سازه به خاطر اعمال نیرو باعث تغیرر در سختی شده و این تغییر در سختی باعث عوض شدن عکس العمل سازه می شود .

· مسایل تحلیل غیر خطی نیاز به یک برنامه بسط یافته دارد که حل را به مراحل مختلف تجزیه کند .

شروع هر مرحله از نقطه پایان مرحله قبل است

لینک به دیدگاه

مرسی.

متن خوبی ه . حالا کم کم بخونم . این ها رو هم می نویسم .

نکات اولیه 2

· در تحلیل استاتیک خطی حل در یک مرحله و توسط تجزیه یک ماتریس سختی انجام می شود .

· در تحلیل استاتیکی خطی بار به صورت آهسته (تدریجی ) وارد می شود، تا سازه متعادل بماند .

· جابجایی در سازه به خاطر اعمال نیرو باعث تغیرر در سختی شده و این تغییر در سختی باعث عوض شدن عکس العمل سازه می شود .

· مسایل تحلیل غیر خطی نیاز به یک برنامه بسط یافته دارد که حل را به مراحل مختلف تجزیه کند .

شروع هر مرحله از نقطه پایان مرحله قبل است

جمله دوم برای تمام تحلیل های استاتیکی چه خطی چه غیر خطی معتبر است.

لینک به دیدگاه

در چه مواردی از تحلیل غیر خطی استفاده کنیم .

1- هندسه .

ساختارهایی که دستخوش جابجایی های بزرگ باشند،تغییرات قابل توجهی در هندسه خواهند داشت . تغییر شکل های اعمال شده ناشی از بار ،باعث می شوند که ساختاردر یک حالت سخت شدن و یا نرم شدن ،واکنش غیر خطی داشته باشد .

به طور کلی تغییر مکانهایی که از0/1 بزرگترین بعد جسم بزرگتر باشد را جابجایی های بزرگ گوییم .( این تعریف جامعیت ندارد )

اما اگر جابجایی ها کوچک باشند که بتوان از تغییر سختی ناشی از بارگذاری چشم پوشی کرد . تحلیل خطی جواب نسبتا درستی می دهد .

2- مواد (جنس )

در برخی ساختارها رفتار تنش –کرنش غیر خطی است .وابستگی رابطه تنش – کرنش مواد به پیشینه وروال بازگذاری (در مسایل پلاستیسته)،مدت زمان بارگذاری (در تحلیل خزش) و دما (در ترموپلاستیسیته ) است . که می توانند موجب ایجاد رفتار غیر خطی شوند .

تذکر : برخی مواد فقط در کرنشهای کوچک رفتار خطی دارند،وبا افزایش بار تنش ها رابطه تنش – کرنش غیر خطی می شود .اما برخی دیگر مواد حتی در کرنشهای کوچک هم رفتار غیر خطی نشان می دهند .

3- مسایل تماس

مانند:فشردن و له شدن،مسایل جداگذاری،تماسهای دنده های چرخ دنده،اتصالات رزوه دار...

مسایل تماس ذاتا غیر خطی اند،چون شرایط مرزی در جریان بارگذاری تغییر می کند .

تذکر: اگرتا قبل از تغییر شکل مدل،شرایط مرزی در طی اعمای بار تغییر نکند و بارها نیز از لحاظ اندازه،جهت،توزیع ثابت بمانند.میتوان از حالت تحلیل خطی استفاده کرد .

لینک به دیدگاه

روشهای حل تحلیل های غیر خطی

استراتژی های مختلفی برای اجرای تحلیل غیر خطی توصیه می شود و معرفی یک روش عمومی برای همه مسایل اگر غیر ممکن نباشد،خیلی دشوار است .

حتی در بعضی موارد هیچ راه حلی وجود نداد ،با وجود اینکه مسئله درست تعریف شده .

از آنجایی که در تحلیل استاتیکی غیرخطی،بارها در گام های افزایشی از منحنی زمان اعمال می شوند . انتخاب گام زمان وابسته به فاکتورهای مختلفی از قبیل درجه خطی بودن مسایل و روش حل می باشد .

در انجام یک تحلیل غیر خطی بایستی روش کنترل حل را مشخص کرد .نرم افزار به طور پیش فرض از روش کنترل نیرو استفاده می کند . چون گزینه مناسبی برای اکثر موارد می باشد .

حل مسایل غیر خطی استراتژی خاصی را می طلبد

شامل تقسیم کردن بار در گامهای منطقی،کنترل پروسه عددی،برنامه ریزی برای احتمال تغییر استراتژی حا در طی آنالیز

انواع روشهای کنترل تحلیل غیر خطی برای حل

1- کنترل نیرو

2- کنترل جابجایی

3- کنترل کمان- طول

بعضی اوقات یک روش ممکن است نتیجه درست را برای یک مسئله بدهد ،که در سایر مسایر نیاز باشد از روشی کاملا مخالف آن استفاده شود .

در تحلیل دینامیک و تماس فقط از روش کنترل نیرو می توان استفاده کرد .

روش کنترل نیرو اجازه می دهد که هر بار و قیود به طور مجزا توسط یه منحنی زمان کنترل شوند .

لینک به دیدگاه

سلام . خواهش میکنم مهندس جان .

این ها برداشت ازاد هستن.

منابع هم

*** دوستان مطالب زیر اغلب به صورت خلاصه و برداشت شده از منابع مختلف است . پس در صورتی که از این مطالب برای تحقیق و یا پروژه ها استفاده کردید . منبع متن رو قید کنید .

و

برای آنهایی که به بحث تحلیل غیرخطی، انواع و تئوری های آن علاقمند هستند:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

فصل چهارم را ببینید.

البته کتاب آقای اسلامی تحت عنوان solidworks simulation 2009 به زبان فارسی. هم هست .

بیشتر تو ارشد و دکترا درباره تحیلی غیر خطی بحث میشود .

فکر می کنم از دانشجویان دکترا بپرسید بهتر راهنمایی می کنند.

لینک به دیدگاه
سلام . خواهش میکنم مهندس جان .

این ها برداشت ازاد هستن.

منابع هم

و

البته کتاب آقای اسلامی تحت عنوان solidworks simulation 2009 به زبان فارسی. هم هست .

بیشتر تو ارشد و دکترا درباره تحیلی غیر خطی بحث میشود .

فکر می کنم از دانشجویان دکترا بپرسید بهتر راهنمایی می کنند.

ممنونم .

خوب این کتاب اقای اسلامی هم در مورد سالید ورکه درسته ؟

مثل بحثی که بچه ها میکردن در باره المان محدود و میگفتن کتابای نیما جمشیدی بهتره اما اصلا المان محدود در تئوری یه چیز دیگس

من الان نفهمیدم شما دارین در مورد تئوری انالیز غیر خطی صحبت میکنین یا در مورد تحلیل غیر خطی در سالید ورک ؟

مگه سالید ورک ارزش تحلیلی در مقالات جهانی و داخلی داره ؟

میشه چند نمونه که به تحلیل سالید ورک استناد شده رو ارائه بدین ؟

البته من 2 هفتس یه سوال در مورد اباکوس پرسیدم ولی اینجا هیچکسی نیست جواب منو بده ...

لینک به دیدگاه

نه .مهندس جان.

شما اول کتاب رو بخون بعد . نقدش کن .:ws2:

کتاب تمام ترجمه هلپ سیمولیشن سالیده .ولی ++

تئوری های هر نوع انالیز . مثلا برای تحلیل غیر خطی ایشون حدود 7-8 صفحه همین مطالبی رو که من نوشتم به صورت جزئی تر نوشتن .( شاید هم ترجمه شده ) اما .چیزی که مشخصه اینکه با کتابهای موجود در بازار کمی متفاوت است .

این تاپیک مربوط به تئوری و اصلا به نرم افزار خاصی مربوط نمی شه .:w16:

پاینده باشی.

مگه سالید ورک ارزش تحلیلی در مقالات جهانی و داخلی داره ؟

میشه چند نمونه که به تحلیل سالید ورک استناد شده رو ارائه بدین ؟

درباره این سوالتم ،من شناخت کافی در این حوزه ندارم.

بهتره سایر دوستان جواب بدن .:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...