رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید لپ تاپ

ارسال های توصیه شده

شنیده ها رو کنار بذار . . . با علم و آنالیز خودت پیش برو . . .

فروشنده میخواد قطعات خودش رو بفروشه و دلش برای کسی نمیسوزه :ws2:

اون که بله صد در صد منم از کسی که فروشندست نمیپرسم از کسی لب تاپ بازه میپرسم:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 75
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب . .

مدل هایی که پیدا کردم توو اینترنت رو به ترتیب قیمت لیست میکنم .

• HP EliteBook 8740W - Core i7 640M + 4GB RAM + 320GB HDD + 2800M FX = 2300$

• HP EliteBook 8740W - Core i5 560M + 4GB RAM + 320GB HDD + M7820 Firepro = 1900$

• HP EliteBook 8740W - Core i7 620M + 4GB RAM + 320BG HDD + 2800M FX = 1900$

• HP EliteBook 8540W - Core i7 740QM + 4GB RAM + 500GB HDD + 880M FX = 1800$

• HP EliteBook 8540W - Core i7 640M + 4GB RAM + 320GB HDD + 880M FX = 1700$

• Lenovo Thinkpad W701 - Core i7 720QM + 2GB RAM + 320GB HDD + 2800M FX= 1700-2000$

• Lenovo Thinkpad W510 - Core i7 820QM + 4GB RAM + 320GB HDD + 880M FX = 1700-2000$

البته قیمت ها تقریبی هست و ممکنه یکم بالا و پایین باشه .

نوشته های قرمز رنگ ، مدل پردازنده ها هست و تمام سری های i5 دارای دو هسته ی پردازشی و سری های 620M و 640M از Core i7 ، هم دارای دو هسته ی پردازشی اما فرکانس کاری بالاتر نسبت به i5 ها هستن. اونایی که نوشته Q ، نشون دهنده ی Quad Core یا 4 هسته بودن پردازنده هست.

نوشته های آبی ، مدل های کارت گرافیک هست .

تمامی مدل ها ، خصوصا سه مدل اول + مدل W701 از Lenovo ، مدل های مناسبی هستن . هم به لحاظ قیمت و هم کارایی.

یادت باشه مدل هایی که معرفی شده رو با همین کانفیگی که روبروش نوشته شده ، بگیری . چون همونطور که گفتم مدل ها کم هستن ولی کانفیگ ها زیادن. مثلا مدل HP 8740W ، کانفیگ های متنوعی داره با قیمت های متنوع تر!! این کانفیگی که من نوشتم ، قیمتش در همین حد هست.

در رابطه با هرکدوم از این مدل ها سوالی داشتی در خدمتیم. ;)

لینک به دیدگاه
درود.

درباره سایر قسمت هاش چی؟

مثل blue-ray ,........

و همچنین این موضوع که لپ تاپ های hp زود داغ میکنند،صحت دارد؟

خب این ابزار ، جزء Connectivity ها هستن ، مثل Card reader و . . . تقریبا تمام لپتاپ ها ، چنین قسمت هایی رو دارن . در مورد Blue ray و Optical device ها ، اطلاعات دقیقی ندارم و فقط میتونم در مورد کارایی فنی این لپتاپ ها ، اظهار نظر کنم.

در مورد گرمای لپتاپ باید گفت ، هر لپتاپی با توجه به قدرت قطعات و سیستم تهویه و . .. گرما تولید میکنه . کلا گرمای تولید شده بستگی به قدرت قطعات و مصرف اونا و سیستم تهویه و . . داره و با تمام این تفاسیر ، گرمایی که به سطح لپتاپ میرسه ، مقدار خیلی کمتری از گرمای تولیدی داخلی قطعات هست. بعنوان مثال لپتاپ HP Elitebook 8740W با یکی از قوی ترین کانفیگ ها ، در حالت 100% load ، در قسمت Wrist-rest یا همون قسمتی که دست قرار میگیره ، گرمایی حدود 27 درجه تولید میکنه که دمای بسیار ایده آلی هست. قسمت بالای لپتاپ هم در حالت Stress حدود یک ساعته ، دمایی حدود 47 درجه تولید کرد که برای یک Workstation ، دمای کاملا قابل قبولی هست. سیستم تهویه ی این لپتاپ هم به نحوی هست که در یک تست 1 ساعته و تحت Stress بالا در نرم افزار Prime95 ، هیچ کدوم از قطعات به دمای بحرانی نرسیدن که نشون دهنده ی سیستم تهویه ی مناسب این لپتاپ هست . به عنوان مثال ، پردازنده ی 820QM ، در این لپتاپ ، بعد از حدود 1 ساعت Load کامل ، دمایی در حدود 90 درجه تولید کرد که با این حال بعد از یک ساعت ، به دمای ماکسیمم یعنی 100 درجه ، نرسید. نکته ی قابل توجه اینه که به هیچ عنوان ، نرم افزار کاربردی و طراحی ای وجوود نداره که بتونه حدود یک ساعت ، هر چهار هسته ی 820QM رو در حالت Load 100% نگه داشته باشه . با این توصیفات پس میشه گفت موضوع داغ شدن لپتاپ های HP به اون صورتی که شما شنیدین ، زیاد نمیتونه صحت داشته باشه.

9kcx5dqvvtmjoqbfwv.gif

به هر حال ، اگه حس کردی داغی در قسمت بالای لپتاپ اذیت میکنه میتونی از یه cool pad مناسب استفاده کنی و مشکل رو حل کنی.

لینک به دیدگاه
اولین سوال را خودم دارم.

یکی از اقوام میخواهد از خارج برایم لپ تاپ بگیرد و مدل apple را پیشنهاد میکند.

اما گویا سیستم عامل این لپ تاپ mac هست و در صورت نصب ویندوز مشکل پیدا میکنه.

به نظر دوستان چه کار باید کرد؟

بهترین برند که به دردم تو ایران بخوره چیه؟

خواهشا سریعتر راهنمایی فرمایید....

نظر من به dell , asus , Sony نزدیکتر است....

سلام.

من همچین تخصصی ندارم. اما خودم خیلی دنبال لپتاپ مناسب بودم برای کارم و بالاخره acer خریدم. :ws3:

برای اپل..راستش خیلی از دوستای من اپل گرفتن. نمی گم لپ تاپ بدیه اما چون خیلی چیزهاش جدیده یه مقدرا مشکل زاست و کمپانی هم به راحتی پاسخگو نیست.

قیمتش هم که ماشا الله...سر به فلک می کشه.

اگر برای کار گرافیکی می خواید خوبه.

من از ایسرراضیم. core i3 گرفتم. چون فقط یه Revit می خواستم روش نصب کنم. نیازی به i5 نداشتم.

بیشتر برای دانشگاه گرفتم که تو راه بیکارم ازش استفاده کنم.

hp پشتیبانیش افتضاحه.جون به لب می کنن آدمو :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
ای وای......

من چکار کنم پس.....

هرچی مدل پیشنهادی بود hp است......

شما مگه داری از ایران میخری که بخوای به فکر پشتیبانی باشی!؟

در ثانی ، در ایران نمایندگی hp وجوود داره که میتونی ازش استفاده کنی . . .

اون دوستی که گفته پشتیبانی hp افتضاحه بهتره یه سر به ایران بزنه و ببینه پشتیبانی سایر مارک ها هم آنچنان در خدمت مشتری نیست ;)

لینک به دیدگاه

اون دوستی که گفته پشتیبانی hp افتضاحه بهتره یه سر به ایران بزنه و ببینه پشتیبانی سایر مارک ها هم آنچنان در خدمت مشتری نیست ;)

آقا من از چند تا نمایندگی درباره hp پرسیدم،میگن سیستم cooling آن به شدت مشکل داره !!!!!

لینک به دیدگاه

dell بخر سری vostro به درد مهندسا و طراحا میخوره. من که خیلی راضی ام. یه بار هم افتاد گوشه اش شیکست، خم به ابرو نیاورد بچه. عین سابقش داره کار میکنه.

از پایتخت هم بگیر جای دیگه بری میندازن بهت.

مشاوره گرفتن زیاد هم باعث سردرگمی میشه.

لینک به دیدگاه
آقا من از چند تا نمایندگی درباره hp پرسیدم،میگن سیستم cooling آن به شدت مشکل داره !!!!!

سیستم کولینگ HP مشکل داره!!؟

خب چند تا سوال :

سیستم کولینگ کدوم مدل HP به گفته ی نماینده ی شرکت ، مشکل داشته که ایشون ، این مشکل رو به تمام HP ها ، تعمیم دادن!!!!؟

اگه به گفته ی ایشون سیستم کولینگ همه ی HP ها مشکل داره ، به نظرت چرا تا به حال شرکتی مثل HP ، در صدد رفع این مشکل عجیب بر نیومده!!؟

. . . .. . . . .

چند تا نکته :

همونطور که گفتم ، گرمای تولید شده در هر لپتاپ ، به موارد زیادی بستگی داره . . . مصرف قطعه ، قدرت و . . . طبیعیه که یه لپتاپ با توان پردازشی بالا ، گرمای بیشتری نسبت به یه مدل با توان پردازشی پایین تر تولید کنه. در ثانی : بخاطر گرمای تولید شده در Workstation ها ، اصولا در طراحی سیستم تهویه ی اونا ، حساسیت بیشتری به خرج داده میشه.

مثل لپتاپ HP 8740W که دیشب با تست های عملی ، در مورد سیستم تهویش بحث کردیم.

یه مقایسه ی کوچیک بین سیستم تهویه ی دو Workstation :

Lenovo W701 و HP 8740W

اولی HP

4kes0c3wprbaqdy2ph7.jpg

اینم Lenovo

ufdc4p05e2t7wi2jlwon.jpg

پیکربندی هردو Workstation مثل همه . . .

عکس سمت چپ ، لپتاپ از نمای روبرو و سمت راست ، نمای پشت لپتاپ

دما هم در قسمت های مختلف از لپتاپ ها نوشته شده.

نتیجه : بطور کل ، Workstation ها ، بخاطر قدرت بالاشون ، گرمای زیادی تولید میکنن که حتی گرمای 50 درجه هم دمای کاملا قابل قبولی برای اونا خواهد بود . در صورتی که قطعات به دمای بحرانی نرسن ، در دماهای اینچنینی ، بدون افت کارایی میتونن به عملکرد خودشون ادامه بدن .

بطور کل ، تنها مشکلی که من در سری Workstation های HP دیدم ، باتری ضعیف بعضی از مدل های 8740W اوناست ( قوی ترین کانفیگ 820QM ) که در حالت معمولی فقط 111 دقیقه ، قادر به روشن نگه داشتن لپتاپ هست .

نکته ی آخر : در صورت وجوود گرمای بالا ، استفاده از یه coolpad ، تا حد زیادی مشکل گرمای رسیده به سطح رو برطرف میکنه. ;)

لینک به دیدگاه

• HP EliteBook 8540W - Core i7 640M + 4GB RAM + 320GB HDD + 880M FX = 1700$

این تقریبا بیشتر از نظر قیمت به کارم میاد.

الان مشخصاتش را هم نگاه کردم،مثلا وزنش 3.5 کیلو است.

4oe8ioognud7svkpe9j.jpg

لینک به دیدگاه
این تقریبا بیشتر از نظر قیمت به کارم میاد.

الان مشخصاتش را هم نگاه کردم،مثلا وزنش 3.5 کیلو است.

وزنش حدود 6.4 پوند-مس هست که میشه 6.4*0.453 = 2.8 کیلوگرم

لینک :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

باتری قدرتمندی هم داره و در حالت idle تا 5 ساعت کشش داره.

لینک به دیدگاه
وزنش حدود 6.4 پوند-مس هست که میشه 6.4*0.453 = 2.8 کیلوگرم

لینک :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

باتری قدرتمندی هم داره و در حالت idle تا 5 ساعت کشش داره.

این وزن بدون power هستشا.....

پاورش 0.6 کیلو وزنش است.

راستی یک سوال دیگه،پس این latitude شرکت dell چرا اینقدر تبلیغ میکنه که لپ تاپ هاش صنعتی و مخصوص کارهای مهندسی هستند.

مثلا رو مدل latitude e6510 داره خیلی مانور میده....

لینک به دیدگاه
این وزن بدون power هستشا.....

پاورش 0.6 کیلو وزنش است.

راستی یک سوال دیگه،پس این latitude شرکت dell چرا اینقدر تبلیغ میکنه که لپ تاپ هاش صنعتی و مخصوص کارهای مهندسی هستند.

مثلا رو مدل latitude e6510 داره خیلی مانور میده....

منظورت از power ، شارژر هست یا باتری!؟

وزن لپتاپ به همراه باتری متصل به اون حدود 2.8 کیلوگرم هست.

درسته سری Latitude هم لپتاپ های خوبی تولید میکنه مثل همین E6510 . ولی یه Workstatio ، برای طراحی های مهندسی باید علاوه بر پردازنده ، گرافیک خوبی هم داشته باشه. مثلا سری مهندسی E6510 ، از پردازنده ی گرافیکی ابتدایی Quadro NVS 3100M استفاده میکنه که عملا در برابر مدل هایی مثل 2800M و 880M ، حرفی برای گفتن نداره.

به عنوان مثال ، به تست زیر که در مورد Catia در رزولوشن بسیار بالای 1080*1920 گرفته شده نگاه کن و به فریم ها دقت کن! (البته شرایط تست ها تقریبا یکسان هستن ولی کانفیگ ها با لپتاپ E6510 فرق داره )

تست NVS 3100M

tcb1as53o8wrf2ymsotm.jpg

تست 880M

533khhgq9ycqfkctkxb.jpg

البته در این تست ها ، از لپتاپ E6510 استفاده نشد . در عوض کانفیگ ها در سیستم های تست شده ، مشابه هم هستن .

در مورد E6510 ، نکته ای که وجوود داره استفاده ی این لپتاپ از هارد های SSD هست که بخاطر اون ، سرعت خواندن و نوشتن هارد فوق العاده بالاست و در رندر های خطی مثل Etabs و . . . که حجم فایل های Temp زیادی تولید میکنن ، کارایی فوق العاده ای داره و همینطور سرعت load سیستم عامل رو تا حد زیادی افزایش میده. غیر از این برتری ، در مقایسه با Workstation های معرفی شده ، حرفی برای گفتن نداره بخصوص در طراحی های سه بعدی.

به هر حال اگه SSD بودن هارد E6510 ، چشمتو گرفته میتونی به کسی که داره برات لپتاپ میاره سفارش بدی یک عدد External SSD 64GB برات بیاره که البته 100$ خرج برات بر میداره! ( در حد پیشنهاد هست و الزامی در کار نیست)

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...
apple mc 700 برای برنامه های مثل اتوکد و فتوشاپ چجوریه ؟

بستگی به انتظارات خودت داره و حرفه ای بودن خودت.

بطور کل ، طراحی به کمک فوتوشاپ یه طراحی دو بعدی به حساب میاد و پردازنده ی گرافیکی مجتمع موجود در این لپتاپ ، توانایی پردازش تصاویر تولیدی این برنامه رو خواهد داشت.

ولی Autocad یه نرم افزار طراحی سه بعدی و CAD هست و نیاز به پردازنده های گرافیکی مخصوص و بهینه برای این کار داره.

سیستم عاملی که روی این لپتاپ نصب شده MAC هست و ممکنه کمی طول بکشه بهش عادت کنی.

حداکثر بودجه رو بگو شاید بشه چیزای بهتری پیدا کرد.

لینک به دیدگاه
بستگی به انتظارات خودت داره و حرفه ای بودن خودت.

بطور کل ، طراحی به کمک فوتوشاپ یه طراحی دو بعدی به حساب میاد و پردازنده ی گرافیکی مجتمع موجود در این لپتاپ ، توانایی پردازش تصاویر تولیدی این برنامه رو خواهد داشت.

ولی Autocad یه نرم افزار طراحی سه بعدی و CAD هست و نیاز به پردازنده های گرافیکی مخصوص و بهینه برای این کار داره.

سیستم عاملی که روی این لپتاپ نصب شده MAC هست و ممکنه کمی طول بکشه بهش عادت کنی.

حداکثر بودجه رو بگو شاید بشه چیزای بهتری پیدا کرد.

حداکثر بودجه 1.5 میلیون تومان بیشتر نیست:ws44:

لینک به دیدگاه
حداکثر بودجه 1.5 میلیون تومان بیشتر نیست:ws44:

بستگی به خودت داره.

من پیشنهاد میکنم با این مبلغ یه pc بجای لپتاپ بگیری ولی اگه لپتاپ بخوای ، بهت لپتاپهای قوی تری با این قیمت پیشنهاد میکنم.

لینک به دیدگاه
بستگی به خودت داره.

من پیشنهاد میکنم با این مبلغ یه pc بجای لپتاپ بگیری ولی اگه لپتاپ بخوای ، بهت لپتاپهای قوی تری با این قیمت پیشنهاد میکنم.

من pc پارسال گرفتم 2.5 که از هر نظر خوبه الان لپ تاپ می خوام که بتونم هر جا می خوام با خودم ببرمش

لینک به دیدگاه
من pc پارسال گرفتم 2.5 که از هر نظر خوبه الان لپ تاپ می خوام که بتونم هر جا می خوام با خودم ببرمش

پیشنهاد اول من یه لپتاپ HP EliteBook 8540w هست با کارت گرافیک Quadro FX 880M

قیمتش حدود 1500$ هست.

یه لپتاپ حرفه ای برای کارهای طراحی سه بعدیه و بدنه ی مقاوم و ضد ضربه داره.

در مورد سایر مدل ها ( که برای کارهای گرافیکی 3D حرفه ای نیستن ) میتونی به اینا فکر کنی :

• Asus N53SV با پردازنده ی Core i7 2630QM
  • Dell XPS L502G و L502D و L502E

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...