رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

در این تاپیک نکته های آموزشی از فتوشاپ رو از ابتدا و مقدماتی تا سطوح بالاتر میگذاریم .......

به این صورت که هر نکته در یک پست خواهد بود و نکات به صورت مطرح شدن سوالی از یکی از قسمت های فتوشاپ یا نحوه انجام افکت و .... انجام میشه سپش در همون پست جوابش رو میگذاریم ...............

دوستان لطفا برای انسجام و هماهنگی در تاپیک، پست نزنند .......... مگر در صورتی که خودشون بخواند نکته ای رو به همین شکل ارائه بدند ................

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

.

لینک به دیدگاه

چگونه در فتوشاپ متن فرو رفته بسازیم ؟

خیلی راحت ..متنتونو بنویسید - روی لایه دو بار کلیک کنید - و تغئیرات زیر رو اعمال کنید - میتونید از گرادینت - رنگ - یا پترن برای نوشتتون استفاده کنید .. هر کدوم جلوه خودشو داره

mqr4sa3hckpso9rl91d.png

tyiu51c9nch7w2lzgdga.jpg

این افکت قابل اجرا روی متن یا اشکال میباشد ..

لینک به دیدگاه

چگونه در فتوشاپ یک شکل را از شکل دیگر کم کنیم ؟

qux10dvuj164stojzk5.jpg

لایه شکل اول رو انتخاب کنید - کلید کنترل (Ctrl) رو بگیرید - روی عکس کوچک کنار لایه دوم کلیک کنید - کلیدهای Ctrl + Shift + I رو بگیرید تا انتخاب برعکس بشه - بعد دکمه Delete رو فشار بدید .. تموم ..

elam8hnbrodc5ipomzue.jpg

3r0f5gdepcv3odh6hxnv.jpg

acyrrfs8grq9mse8l6qe.jpg

ni5fmt2tjtnxka4u933b.jpg

لینک به دیدگاه

چگونه در فتوشاپ یک پترن (Pattern) بسازم ؟

به سادگی .. عکسی رو که میخواهید تبدیل به پترن کنید انتخاب کنید .. اصلاحات رو روش انجام بدید (برش - تغئیر رنگ و کنتراست ) .. سپس به مسیر Edit --> Define pattern برید .. یک نام مناسب برای پترن خودتون انتخاب کنید و OK

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

چگونه در فتوشاپ (Cs5 به پائین)متن سه بعدی بسازیم ؟

خیلی راحت ..... متنتونو بنویسید - از اون کپی بگیرید - در جهتی مناسب حرکتش بدید سپس کپی های بیشتری بگیرید و این کار رو تکرار کنید ... تا به ضخامت دلخواه برسید ...

با یکی کردن کپی ها و اختصاص یک افکت به اون ... جلوه بیشتری به کارتون ببخشید..

tkt1msvqwj17givr5ypo.png

auidyqz7k6avljdej3f.png

l4ytgii0kpcg1r9yzn.png

owdzxuwnkw5r9dow3g0.png

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

چگونه در فتوشاپ براش (Brush) رو بچرخونیم؟

اول براش مورد نظرمون رو از لیست براش ها انتخاب میکنیم ...

step1.jpg

به مسیر Window>Brushes رفته و زاویه براش رو تغییر میدیم...

step3.jpg

لینک به دیدگاه
چگونه در فتوشاپ متن فرو رفته بسازیم ؟

خیلی راحت ..متنتونو بنویسید - روی لایه دو بار کلیک کنید - و تغئیرات زیر رو اعمال کنید - میتونید از گرادینت - رنگ - یا پترن برای نوشتتون استفاده کنید .. هر کدوم جلوه خودشو داره

آق معلم؟:mrsbeasley:

چرا من نیتونم تایپ کنم؟

از فتو شاپ پرتال استفاده میکنم!

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

چگونه براش را در فتوشاپ ذخیره کنیم؟ ( با فرمت ABR)

برای ذخیره کردن براش از مسیر زیر:

Menu-> Edit-> Preset manager

وارد بخش Preset manager بشوید و از فهرست بالای پنجره، گزینه Brushes رو انتخاب کنید...

بعدش براش رو از لیست انتخاب کرده و روی دکمه Save set کلیک کنید تا ذخیره بشه...

اینجور براشتون با فرمت ABR ذخیره میشه و اگر برنامه فتوشاپ پاک شد ، می تونید از این فایل استفاده کنید ... :a030:

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

آموزش استفاده از ابزار براش در فتوشاپ :a030:

برای بزرگنمایی بر روی تصویر کیلک کنید .....

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
آموزش استفاده از ابزار براش در فتوشاپ :a030:

برای بزرگنمایی بر روی تصویر کیلک کنید .....

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

من فتوشاپ cs5 دارم و فلش رو ندیدم توشTAEL_SmileyCenter_Misc (305).gif

-------------------------------------------------------------------------------------------

پاسخ:

چونکه باید بر روی قسمتی که در شکل مشخص کردم کلیک کنی ... a030.gif

oetm79k1i9mrcr2u5b5.jpg

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

چطور از فایل های فتوشاپ Cs5 در ورژن Cs3 استفاده کنم؟

گاهی وقتا ممکنه نتونید فایلهای فتوشاپ رو از یک ورژن در یک ورژن دیگه باز کنید ...

واسه حل کردن این مشکل کافیه ، فایلتون رو به جای psd با فرمت Tiff ذخیره کنید..

اینجور هم لایه ها حفظ میشن ، هم میتونید در ورژن های دیگه استفاده کنید ... :a030:

لینک به دیدگاه

چطور چند تصویر رو با هم ادغام کنم؟

کافیه روی لایه ی مورد نظر کلیک کنید و از پایین پالت لایه ها گزینه ی Add Layer Maskarg3yniex72619zp79v.jpg رو انتخاب کنید.

سپس یک براش نرم . تقریباً بزرگ رو انتخاب کرده و رنگش رو مشکی بزارید.

حالا ماسک رو انتخاب کنید و بر روی خط بین دو تا عکس با براش بکشید... :a030:

s2p64ijqq505gwr107nr.jpg

jwrdsqpuwugkp9db3rb8.jpg

لینک به دیدگاه

چطور قسمت های اضافه ی تصویر رو حذف کنم؟

26bb7p62hp5nta0lt44j.jpg

کافیه به منوی Image رفته و گزینه ی Trim رو انتخاب کنید ...

1hpi963t0ubmuuriome7.jpg

در پنجره ی باز شده میتونید تنظیمات رو تعییر بدید( در حالت عادی لازم به تغییر نیست) ، و بعدش دکمه ی Ok رو بزنید.

4ezwv1fe4sip3hayx488.jpg

x57icurdx5vnfl6e1jld.jpg

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

با استفاده از ابزار Kuler میتونید رنگبندی بهتری در کارهای گرافیکیتون داشته باشید

برای استفاده از ابزار به مسیر زیر برید:

windows -> Extensions-> Kuler

4mupt5k2dca9ypjfcm19.jpg

پ.ن :این ابزار تحت وب است

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
سلام همچین تصویری چطور میشه ساخت یعنی وسطش مشخص باشه و اطرافش مثل این عکس باشه:ws38:

wst77adpzdku0vhndn3g.jpg

سلام دوست عزیزم :ws3:

این یه افکت توی عکاسیه که باید حتما از لنز تله استفاده کنیم بعد که روی سوژه زوم کردیم فکوس میکنیم و سرعت شاتر پایین میاریم و همینطور که دکمه شاتر فشار میدیم فوکال لنز به عقب بر میگردونیم و این نتیجش میشه اما توی فوتوشاپ هم این افکت وجود داره :

برای ایجاد این افکت کافیه عکس خودتو توی فوتوشاپ باز کنی

بعد وارد منوی فیلـتر بشی از اونجا Blur رو انتخاب کنی و از زیر مجموعه اون Radial Blur رو انتخاب کنی

بعد Blur method رو روی Zoom بزار و بعد از قسمت Amount هم میتونی مقدار زوم رو مشخص کنی :a030:

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیزم :ws3:

این یه افکت توی عکاسیه که باید حتما از لنز تله استفاده کنیم بعد که روی سوژه زوم کردیم فکوس میکنیم و سرعت شاتر پایین میاریم و همینطور که دکمه شاتر فشار میدیم فوکال لنز به عقب بر میگردونیم و این نتیجش میشه اما توی فوتوشاپ هم این افکت وجود داره :

برای ایجاد این افکت کافیه عکس خودتو توی فوتوشاپ باز کنی

بعد وارد منوی فیلـتر بشی از اونجا Blur رو انتخاب کنی و از زیر مجموعه اون Radial Blur رو انتخاب کنی

بعد Blur method رو روی Zoom بزار و بعد از قسمت Amount هم میتونی مقدار زوم رو مشخص کنی :a030:

به نظرت این تصویری که گذاشتم با دور بین گرفته شده یا با فوتوشاپ درس شده :ws38:

لینک به دیدگاه
به نظرت این تصویری که گذاشتم با دور بین گرفته شده یا با فوتوشاپ درس شده :ws38:

والا چی بگم :ws52:

اما همونطور که خدمتت عرض کردم با دوربین عکاسی این کار رو به راحتی میشه کرد :ws3:

اما توی فوتوشاپ هم میشه دیگه امتحانش نکردی؟؟؟ اگه عکستو بدی من برات درستش میکنم:ws3:

لینک به دیدگاه
والا چی بگم :ws52:

اما همونطور که خدمتت عرض کردم با دوربین عکاسی این کار رو به راحتی میشه کرد :ws3:

اما توی فوتوشاپ هم میشه دیگه امتحانش نکردی؟؟؟ اگه عکستو بدی من برات درستش میکنم:ws3:

الان تو این عکس وسطش کاملا واضحه من امتحان کردم یکم زوم زیاد میشه وسط عکس هم تاثیر میگیره وقتیم کم میشه به این کیفیت در نمیاد خیلی کم انجام میشه:ws38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...