رفتن به مطلب

چرا ایرانی به پیشرفت کشورش فکر نمیکنه

ارسال های توصیه شده

من تو دبیرستان رشته ام تجربی بود تو زمینه ی یه داروی جدید فعالیت می کردم ولی به خاطر عدم همکاری دانشگاه تهران نشد پیگیری کنم تا جشنواره خوارزمی هم پیش رفت ولی...

تو دانشگاه اونی که قرار بود همکاری کنه این حرف رو زد

بیخیال طرحت سنگین و گرونه بزن تو کار نانو:banel_smiley_4: من اون موقع هنوز نمیدونستم نانو چیه که بخوام بزنم بهش

لینک به دیدگاه
والا این حرف قبل از دانشگاهه ینی یه 12-13 سال پیش

ما رفتیم دانشگاه آزاد اونم رفت آلمان دیگه خبری ازش ندارم که پرس و جو کنم ببینم چجوریه

ولی تا جایی که یادمه عموش که تو آلمان زندگی میکرد اونو از مسابقه باخبر کرد و طرحشو شرکت داد

الان با فراگیر شدن اینترنت باخبر شدن ازین جور برنامه ها نباید خیلی مشکل باشه...

دوست من، من نمیدونم چند سالته ولی اگه اینطور که میگی 12-13 سال پیش با الان کلی فرق کرده فقط یه مقدار باید بیشتر از اونایی که اونورن تلاش کنی تا از کارت نتیجه بگیری تازه اگه اونور هم کسی نداشته باشی کارت سختر از اینجا پیش میره بهر حال خود دانی :ws27:

ولی فکر شو بکن تو اگه اینجا طرحتو ثبت کنی می تونی خیلی کارا باهاش انجام بدی تازه می تونی راه اونور هم واسه خودت هموار کنی:th_running1:

یه چیز دیگه ای که می خواستم بگم اینه رضا جان که خودت چیکاره ای چون همه تاپیک هایی که زدی درباره دوستات یا همکلاسیاته یا حرف اطرافیانت (فکر کنم این دلیل اصلی پیشرفت نکردن کشور ماست)

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

bb649b5e9b78ccc3d37b687d9b2104de_XL.jpg

دنياي خودرو- امين آزاد: در ايران هم اكنون بسياري از جوانان علاقه‌مند طراحي خودرو وجود دارند كه بيشتر وقت خود را صرف‌ طراحي خودرو مي‌كنند حتي شايد كمي عجيب باشد كه در نقاط دور افتاده ايران دانش‌آموزان علاقه‌مند طراحي خودرو وجود دارند كه با وسايل محدود مانند چند مداد رنگي خودروهايي طراحي مي‌كنند كه نشانه وجود استعداد‌هاي نهفته يا به عبارتي آتش‌هاي زير خاكستر است.

برخي از اين استعدادها تا جايي نيز پيش رفته‌اند كه در مسابقه طراحي پژو يك جوان ايراني بود كه طرح خود را به اين مسابقه فرستاد و مقام دوم را كسب كرد. در دنيا معمولا براي طراحي خودرو مسابقات متعددي برگزار مي‌شود تا استعدادهاي برتر شناسايي شوند در ايران نيز به تازگي با همكاري مرسدس بنز آلمان، گروه طراحي خودرو ويرا و مجله ماشين مسابقه طراحي خودرو برگزار شد كه بيش از يك‌ هزار و 500 تومان طرح از تمام ايران و در آن و در سه بخش آماتور، نيمه حرفه‌اي و حرفه‌اي شركت داشتند كه در آن طراحان بايد خودرو Mpv طراحي مي‌كردند. از اين يك هزار و 500 تومان طرح 30 طرح به مرحله نهايي راه يافتند كه هر سي طرح در مجلات منتشر خواهد شد و در نهايت نيز سه نفر به عنوان برنده معرفي شدند در اين مسابقه بكر بودن ايده و رعايت تناسب و اصول زيبايي شناختي مهم بود البته مدل‌سازي حرفه‌اي و تركيب‌بندي نيز يكي ديگر از مواردي بود كه سبب انتخاب طراحان برتر در اين مسابقه مي‌شد.

نفرات اول در هر گروه براي بازديد از كارخانه بنز آلمان و مركز تحقيقات مرسدس اعزام مي‌شوند.

نيما شريف‌زاده مسوول فروش بنز در ايران در خصوص انگيزه مرسدس بنز براي حمايت از اين برنامه در ايران مي‌گويد:« ما در تمام كشورهاي دنيا فعاليت فرهنگي داريم و اين نمايشگاه‌ها براي شناخت استعدادهاي برتر است و در صورت ناب ‌بودن استعدادها از اين طراحان در مراكز تحقيقاتي بنز نيز استفاده خواهد شد.»

امين كه يك طراح جوان خودرو است با تعداد زيادي طرح به اميد آنكه شايد راهي براي ورود به مرسدس بنز آلمان بيابد شركت كرده است. وي درباره طراحي خودرو در ايران معتقد است كه « كارخانجات خودروسازي ايران از استعدادهاي جوان غافلند و مهندسان مكانيك در كارخانجات خودروسازي تمام كارها را انجام مي‌دهند حتي طراحي هنري خودرو را انجام مي‌دهند در حالي كه در همه جاي دنيا اين كار به صورت تيمي از مهندسان مختلف و هنرمندان طراحي صنعتي انجام مي‌شود.»

وي كه به گفته خودش از كوچكي خودرو طراحي مي‌كرده، هم‌اكنون طرح‌هاي خود را با نرم‌افزار راينو مدل‌سازي و با نرم‌افزار تريدي‌مكس اين مدل را فضاسازي مي‌كند.

امين كه به‌نظر مي‌رسد به‌خاطر آنكه در حال فارغ التحصيل شدن است اما كاري نيافته ناراحت است اما اميد دارد در جمع سه نفر برنده مسابقه باشد تا شايد جذب شركت بنز شود ولي آيا به راستي خودروسازان ايراني با آنكه مراكز تحقيقاتي و طراحي داير كرده‌اند چرا از اين استعدادها غافل  هستند؟

علي‌رضا محمدزادگان از طراحان سابق خودرو در ايران خودرو و از اعضاي شركت طراحي ويرا در اين زمينه مي‌گويد: «هم‌اكنون در شركت‌هاي خودروساز داخلي تا حدودي دز زمينه طراحي بدنه خودرو كارهايي صورت گرفته اما هنوز اين كار با حالت ايده‌آل فاصله زيادي دارد.»

«با توجه به استعدادهاي جوانان ايران به‌نظر مي‌رسد شركت ايران خودرو با جذب اين استعدادها بتواند سالانه حداقل يك مدل جديد را عرضه كند.»

«البته اين شركت قصد دارد در سال آينده پس از چند سال از طراحي مدل اول سمند مدل دوم اين خودرو را كه در طراحي آن از شكل خودروهاي شركت آئودي اقتباس شده ارائه دهد اما به‌نظر مي‌رسد اين شركت از ظرفيت‌هاي موجود به‌‌طور كامل استفاده نمي‌كند به‌عنوان مثال طراحي مدل X11 (پيكان جديد) هم‌اكنون در شركت‌هاي ايتاليايي انجام مي‌شود.»

اما چرا بايد استعدادهاي ايراني ناديده گرفته شود در اين‌باره محمد‌حسن داورزني استاد دانشگاه و از داوران مسابقه در زمينه طراحي صنعتي مي‌گويد: «به‌نظر من اين مسابقات باعث معرفي استعدادهاي جديد مي‌شود در ايران روش شناسايي استعدادها و ورود دانشجويان به دانشگاه‌ها درست نيست و برخي استعدادها شناخته نمي‌شود در طراحي‌ها اين مسابقه در بخش آماتور حتي طرح‌هايي از گوشه‌هاي دور افتاده ايران ديده مي‌شود كه نشان‌ دهنده استعداد بالاي طراحان است و اينها آتش‌هاي زير خاكستر هستند.»

منبع

لینک به دیدگاه
چرا ایرانی به پیشرفت کشورش فکر نمیکنه

چون یه ایرانیه....

فیلم بر بلندی های بادگیر رو ببینید متوجه می شید...

همیشه دیگران رو بر خودمون ترجیح می دیم.....:hanghead:

لینک به دیدگاه
دوست من، من نمیدونم چند سالته ولی اگه اینطور که میگی 12-13 سال پیش با الان کلی فرق کرده فقط یه مقدار باید بیشتر از اونایی که اونورن تلاش کنی تا از کارت نتیجه بگیری تازه اگه اونور هم کسی نداشته باشی کارت سختر از اینجا پیش میره بهر حال خود دانی :ws27:

ولی فکر شو بکن تو اگه اینجا طرحتو ثبت کنی می تونی خیلی کارا باهاش انجام بدی تازه می تونی راه اونور هم واسه خودت هموار کنی:th_running1:

یه چیز دیگه ای که می خواستم بگم اینه رضا جان که خودت چیکاره ای چون همه تاپیک هایی که زدی درباره دوستات یا همکلاسیاته یا حرف اطرافیانت (فکر کنم این دلیل اصلی پیشرفت نکردن کشور ماست)

خوب این از خوش شانسیه منه که بیشتر دوستام موفق بودن

خودمم بکمک اونا یه کارایی کردم. تو پس اول گفتم...

خوب اینه به اطرافیان نگاه کنیم و ازشون الگو بگیریم چیز بدی نیست که جلوی پیشرفتمونو بگیره ولی متاسفانه اطرافیانمونو نمیبینیم بجاش خارجیا رو بزرگتر میبینیم...

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

یک ایرانی امروز پیشرفت نمیکنه

چون فکرش متمرکز چیزی غیر از پیشرفتو طراحی و طرح و ایدست

کسیکه فکرش درگیر کرایه آخر ماه خونشه...درگیر شامو نهار خودشو خونوادشه هرچقدر هم که نابغه باشه از 100% نبوغیکه داره موقع ایده و طز برای طراحی شاید بیشتر از 30-40% نتونه استفاده کنه چون رفاه مالی و آسایش فکری اولین پله پیشرفته که تو جامعه فعلی این پله بسیار وضع خرابی داره

بعد از این پله به طز و جرات برای ساخت و ... میرسیم

البته این هم خاطرنشان بشم که خیلی طراح های با استعداد ...مخهای تشنه طز و ایده و خلاصه افرادی که اگه زمینش در اختیارشون قرار بگبره یه سوپر نابغه ان داریم

اما متاسفانه میدون به این افراد داده نمیشه

و بدتر ازون همیشه یک طرح عظیم و بدرد بخور و کاربردی که به مرحله تولید و سود دهی انبوه برسه باید با یک تیم انجام بشه که متاسفانه تو زمینه کارای تیمی هم بسیار ضعف داریم ما ایرانیا

لینک به دیدگاه

چون:

به خودش اعتقاد نداره

به هم اعتماد ندارن

عذر میخوام بی پرده میگم ولی کسی دنبال پیشرفت نیست و همه دنبال مفت خوری

اگه کسی هم پیدا بشه انقدر سنگ جلو راهش میذارن و هست که بنده خدا پشیمون میشه:4564:

با خودمون نمیگیم که این ژاپنی ها که الان جنساشونو همه قبول دارن بدبختا هیچی نبودن و بعد جنگ جهانی عملا نابود شدن

با خودمون نمیگیم که یه زمانی تا دیوار چین مال ما بود

با خودمون نمیگیم اون موقعی که عربا در حال سوسک خوردن و مارمولک خوری بودن و سرخ پوستا و اروپایی ها در حال وحشی گری بودن ما تو این مرز و بوم هزار ها دانشمند داشتیم

با خودمون نمیگیم که این کتاب ابن سینا که خیلی وقت پیش تحریر شده هنوز دز حال تدریسه تو دانشگاهای دنیا....

واقعا افسوس:4564:

لینک به دیدگاه

درود گره بزرگی که گرابان گیر ماشده است این است که هیچ زمانی نمی خواهیم کاری را بدون بهره انجام بدیم

وهمیشه همیشه که میگم 1400 سال است در پی علم نبوده ایم

وهرگاه بزرگ مردی بر تاریخ امده خودمان از سر راه برداشته ایم

وسالیان است که خود را بی کفایت می پنداریم که چنین نیست

هیچ گاه نمی گویم مامی توانیم و انجام کار دهیم می مانیم بیاین ببرنمان که بگوین ما در اختیار شما امکانات گذاشتیم انجام داده اید پس ما خواستیم شما باشید

خواستن مردم= علت اصلی ، خود ماییم که نمی خواهیم پیشرفت کنیم

قانون=اگر خواستن مردم باشد پس قانون برای ان انجام داده خواهد شد

برنامه های که هدف دارباشن=اگر این دو را داشته باشیم خواهیم دید که بی اختیار برنامه های هدف دار بدنبالش خواهد امد بی اختیار

پس گره کار در من و شما است خورده از من باید گرفت سازنده این اجتماع من و شما هستیم حاکم را من و شما می گماریم نخواستن پیشرفت رعایت نکردن قانون و زیر پا گذاشتن را من و شما بر بالا دستان می اموزیم پس به تنهای برنامه های که هدف دارباشند نمی تواند پاسخ دهد و موجب خورده گیری سازنده و مخترکننده می گردد

من همیشه یک سخن در گوشم به صدادر میاد اگر می خوای دزد نبینی دزد نباش یا می خواهی دروغ نشنوی دروغ نگو نباش

این نگر من است

لینک به دیدگاه
یک ایرانی امروز پیشرفت نمیکنه

چون فکرش متمرکز چیزی غیر از پیشرفتو طراحی و طرح و ایدست

کسیکه فکرش درگیر کرایه آخر ماه خونشه...درگیر شامو نهار خودشو خونوادشه هرچقدر هم که نابغه باشه از 100% نبوغیکه داره موقع ایده و طز برای طراحی شاید بیشتر از 30-40% نتونه استفاده کنه چون رفاه مالی و آسایش فکری اولین پله پیشرفته که تو جامعه فعلی این پله بسیار وضع خرابی داره

بعد از این پله به طز و جرات برای ساخت و ... میرسیم

البته این هم خاطرنشان بشم که خیلی طراح های با استعداد ...مخهای تشنه طز و ایده و خلاصه افرادی که اگه زمینش در اختیارشون قرار بگبره یه سوپر نابغه ان داریم

اما متاسفانه میدون به این افراد داده نمیشه

و بدتر ازون همیشه یک طرح عظیم و بدرد بخور و کاربردی که به مرحله تولید و سود دهی انبوه برسه باید با یک تیم انجام بشه که متاسفانه تو زمینه کارای تیمی هم بسیار ضعف داریم ما ایرانیا

ولی باید قبول کنی نیازه که باعث اختراع میشه

اگه همه چی مرتب باشه کی به فکر روبه راه تر کردنشه؟ (بجز یه عده کم که سرشون برا این کارا درد میکنه)

لینک به دیدگاه
ولی باید قبول کنی نیازه که باعث اختراع میشه

اگه همه چی مرتب باشه کی به فکر روبه راه تر کردنشه؟ (بجز یه عده کم که سرشون برا این کارا درد میکنه)

نیاز که مادر اختراعه قبول دارم

اما رفاه مالی و بدون استرس زندگی کردن دخلی با بی نیازی نداره

کسیکه اینارو داره بازم در خیلی از موارد احساس نیاز میکنه...درسته وجود این رفاها ممکنه اگه طرف جنبشو نداشته باشه به سمت و سوی دیگه ای بره اما جنبه مثبتش میشه اینه که

یه مغز آماده یسری بار اضافی از روش برداشته بشه

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...

باتوجه به اینکه کشور مادرحال حاضرجزوکشورهای جهان سوم هم محسوب نمیشه ولی جوونایی هستندکه بهترین وانحصاری ترین تفکرات رو دارن ولی خوب متاسفانه همونطور که دوستمون فرمودندوبسیار زیبا هم فرمودند اون مسئولی که فقط به فکرجیب خودشه تا حالاحالاها کشورماجزو عقب مونده ترین کشورهای دنیا بحساب میاد.بقول یکی ازباصطلاح کارشناسان برنامه نفت که میگفت نفت کشورمون حداکثر تا80سال دیگه تموم میشه.خوب میشه گفت به جهنم.چراکه وقتی نتونیم از نفت درصنایع پتروشیمی اونطورکه باید استفاده کنیم.پس همون بهتر که زودترتموم بشه حداقلش اینه که نفس راحت میکشیم که یکی از راههای سرقت تموم شده.واقعا"برای ملت ومملکت متاسفم.وبیشتربرای خودم.......تاآخرش بخون چی میگم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...