رفتن به مطلب

آموزش برنامه ریزی تراشه FPGA توسط نرم افزار quartus

ارسال های توصیه شده

در فایل آموزشی که تمام با عکس مراحل مختلف رو نشون می ده نحوه کار با quartus 2 ، را از ایجاد پروژه تا پروگرام کردن یک برنامه نشان می دهد . این نرم افزار توسط شرکت altera ساخته شده است . در اینجا از آخرین ورژن این برنامه که در حال حاضر 9 است استفاده شده است .

البته برنامه نویسی verilog و زبان های مرتبط شامل این اموزشی نمی باشد .

مولف : علی آقایی فر

از لینک زیر دریافت کنید :

دانلود

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
در فایل آموزشی که تمام با عکس مراحل مختلف رو نشون می ده نحوه کار با quartus 2 ، را از ایجاد پروژه تا پروگرام کردن یک برنامه نشان می دهد . این نرم افزار توسط شرکت altera ساخته شده است . در اینجا از آخرین ورژن این برنامه که در حال حاضر 9 است استفاده شده است .

البته برنامه نویسی verilog و زبان های مرتبط شامل این اموزشی نمی باشد .

مولف : علی آقایی فر

از لینک زیر دریافت کنید :

ممنون از اینکه این لینک رو در اختیارمون قرار دادین اما فکر کنم پسوردش نو اندیشان نیست...اگه میشه امتحان کنید و پسوردش رو اینجا قرار بدین

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...
ممنون از اینکه این لینک رو در اختیارمون قرار دادین اما فکر کنم پسوردش نو اندیشان نیست...اگه میشه امتحان کنید و پسوردش رو اینجا قرار بدین

لینک اصلاح شد و دوباره اپلود گردید

لینک به دیدگاه

آموزش فارسي نرم افزار quartus 2

33 صفحه هست،حجمش هم 700 کيلو بايت هست.

quartus 2 نرم افزار شبيه سازي و سنتزي است که براي طراحي مدارات ديجيتال استفاده ميشه.با استفاده از اين نرم افزار کاربر ميتونه ،شماتيک ، شکل موج و زبان هاي سخت افزاري VHDL,AHDL,Verilog را توصيف کنه.

اين جزوه آموزشي مربوط به دانشگاه شريف هست که در اونجا اين نرم افزار رو همراه با درس مدار منطقي بهشون ارايه ميدن

موفق باشيد

دانلود فایل آموزشی

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

در این بخش چرخه طراحی برای مدارهایی که روی FPGA پیاده سازی می شوند را بررسی نموده و نشان می دهیم که چطور یک چرخه طراحی FPGA با استفاده از نرم افزار QUARTUS قابل تحقق می باشد. فرآیند طراحی بوسیله نرم افزار QuartusII برای پیاده سازی یک مدار ساده روی تراشه Acex 1k شرکت altera قدم به قدم توضیح داده خواهد شدهمچنین با توجه به اینکه نرم افزار QuartusII از همه روشهای ایجاد طرح پشتیبانی نموده و ابزارهای مختلفی برای هر یک از آنها دارد، ما در اینجا از روش برنامه نویسی با زبان verilog استفاده میکنیم.

دانلود مقاله آموزشی

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

یه سوال

برای quartus از کرک استفاده میکنین؟من نسخه 4.0 دارم مشکل لایسنس دارم و پیدا نمیکنم اصلا از خود نرم افزار با این سرعت نت نمیتونم به سایتش وصل شم

(میدونم ورژنش خیلی زیر خاکیه ,فعلا همینو دارم)

کسی میتونه کمک کنه؟

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
یه سوال

برای quartus از کرک استفاده میکنین؟من نسخه 4.0 دارم مشکل لایسنس دارم و پیدا نمیکنم اصلا از خود نرم افزار با این سرعت نت نمیتونم به سایتش وصل شم

(میدونم ورژنش خیلی زیر خاکیه ,فعلا همینو دارم)

کسی میتونه کمک کنه؟

متاسفانه منم نسخه کرک شده 4 quartus رو ندارم :ws52:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
سلام میشه همین ورژن 9 با کرک در سایتتون قرار بدهید برای ویندوز 7 میخواهم.ممنون

سلام دوست عزیز

از خود سایت altera هم می تونین آخرین نسخه نرم افزار رو دانلود کنین، فکر کنم بهش نسخه وب میگن، ولی احتمالا برای استفاده از سخت افزار های اصلی و برنامه ریزیشون باید نسخه کرک شده رو نصب کنین.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...