رفتن به مطلب

ایده واسه اختراع

ارسال های توصیه شده

یه مدتیه تو مدرسمون همه دنبال ثبت اختران

یه سری دارن فکر میمنن چی بسازن یه سری دیگه هم دنبال یه سازنده میگردن که مسخرشون نکنه...

اون روز زنگ زدم به یه سازنده:

-الو

-الو بفرمایین

-از مدرسه ---- مزاحم میشم.

-بابا این معلمتون اسکلتون کرده آخه مگه شمام میتونید اختراع کنین؟؟؟

-والا ما خودمونم مایل نیستیم اما مجبوریم

-حالا طرحتون چی هیت؟؟؟

از زیرو بم طرحم حرف زدم که گفت:

-حداقل 3ملیون؟؟!!!!!!!!!!!!!

قیافم دیدنی بود:jawdrop:

این داستان ادامه دارد...

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

یعنی شما در مدرسه نه تنها ایده ی کاربردی پیدا کردید بلکه روش کار کردید و همه ی مدل سازی ها و محاسبات اولیه رو انجام دادید و حالا میخواید برید به مرحله ی ساخت نمونه و این نمونه اینقدر خرج بر میداره ؟

دارید چی میسازید مگه ؟

لینک به دیدگاه

می دونی بهترین اختراعات برای افراد معلوله.

استاد الکترونیکمون، استاد رشته ی مهندسی پزشکی هم بود. می گفت یکی از دانشجو ها یه عصا برای افراد نا بینا ساخته که روش سنسور داره و فواصل رو اعلام می کنه( نسبت به مانع) هم خرجش کم بود هم کاربرد داشت :ws37:

لینک به دیدگاه

انجمن نخبگان، جشنواره ی جوان و پیر خوارزمی و ... تعارفه.

هر طرح که نمونه اعلام بشه، تنها چیزی که بهش تعلق میگیره، گواهینامه های بی ارزشه. هیچ تولید انبوهی در کار نیست.

اصولا ایران(شاید هم دنیا) همینه : اون چیزی که قدیمی تره و هنوز هم ازش استفاده میشه، حتما بهترینه که کماکان مورد استفاده قرار گرفته. پدر بزرگ پیری دارم(خدا نگه داره) که یه دریل بوش برای قرنها پیش داره؛ بهش میگم:«باباحاجی چرا یکی جدید نمیخری؟»

میگه:«پسرم این بوشه آلمانه. بهترین کیفیت. تو کل بازار رو بگردی همچین چیزی پیدا نمیکنی»

متاسفانه تا وقتی که قبول نکنیم اون چیزی که ما داریم لزوما بهترین نیست، همین ایران جهان سومی باقی میمونیم.

لینک به دیدگاه

دوست عزيز لطفا جشواره هاي بزرگي چون خوارزمي رو اينگونه زير سوال نبريد ارزش اين جشواره ها چه از نظر علمي و چه كاربردي بالاتر از بسيار از جشواره هاي خارجيست

( ارزش كار اون نيست كه طرح و ايدمون و در جشواره هاي بي ارزش خارجي باگرفتن يه مدال نقره بي ارزش به فروش بديم )

لینک به دیدگاه

دوست عزيز من نمي دونم چقدر از فعاليت بنياد ملي نخبگان خبر داريد چون براي همين گفتم و ميگم كه دقيقا حرفي كه ميزنيد اشتباست البته بله تعدادي از دوستان هم هستند كه در حقشون اجحاف شده اما در كل فعاليت اين سازمان ها تا امروز خوب بوده نمي دونم شما اصلا اطلاعاتي از مراكز كارآفريني بنياد يا ماكز دانش بنياد داريد يا خير اگه خواستيد من شما چند عزيز و رو بهتون ميدم كه از سال ها قبل عضو بنياد شدند و تا همين الان دارند از مزايا اون استفاده ميكنند و يا حتي صاحب شركت شدند حالا الان كه كلي بهش مزيت اضافه شده ودوستاني كه جديدا وارد بنياد ميشند مطمئن مزاياي بهتري بهشون تعلق مي گيره

فقط يه موردش مي گم تا همه دوستان متوجه شن

افراد در داخل بنياد ملي داري سطح هستند

كسي كه سطح 3 داشته باشه مبلغ 10 ميليون تومن بلاعوض تعلق ميگيره

سطح 2 داشته باشه 20 ميليون تومن بلاعوض

سطح3 داشته باشه 30 ميليون تومن

اگه خواستي مزايا ديگر روهم ميگم تا اينطور غير منطقي و عجولانه نظر ندهيد

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
بهترین اختراع درست کردن یه دست مصنوعیه واسه...:icon_razz: تو این مملکت به قول مهناز همون اختراع واسه معلولینه

عزیزم شما به فکر یه چیز جدیدتر باش چون اون یه دست پیوندی داری که تازه داره راه میوفته :whistle:

لینک به دیدگاه

دوستان میخوام یه ایده بدم ولی خواهش میکنم مثل ایده های قبلی فقط بازدید نشه هر کسی تغییری میتونه توش ایجاد کنه

قرار دادن توربین تسلا روی خروجی دود موتور خودرو

به نظر شما چه استفاده ای داره مفید یا مضر ، می تونیم باهاش چه کاری انجام بدیم؟:icon_pf (72):

لینک به دیدگاه
یه مدتیه تو مدرسمون همه دنبال ثبت اختران

یه سری دارن فکر میمنن چی بسازن یه سری دیگه هم دنبال یه سازنده میگردن که مسخرشون نکنه...

اون روز زنگ زدم به یه سازنده:

-الو

-الو بفرمایین

-از مدرسه ---- مزاحم میشم.

-بابا این معلمتون اسکلتون کرده آخه مگه شمام میتونید اختراع کنین؟؟؟

-والا ما خودمونم مایل نیستیم اما مجبوریم

-حالا طرحتون چی هیت؟؟؟

از زیرو بم طرحم حرف زدم که گفت:

-حداقل 3ملیون؟؟!!!!!!!!!!!!!

قیافم دیدنی بود:jawdrop:

این داستان ادامه دارد...

بهتره بیخیال داستان شید!

برفرض اختراع کردی مثلا چی شد؟؟

فک کردی میان دنبالت حلوا حلوات می کنن؟؟

حمایتت می کنن؟؟

بهتره درستو بخونی و از این فکرا تو ایران نکن...

ما که خودمونو کشتیم کجا رو گرفتیم.

لینک به دیدگاه
بهتره بیخیال داستان شید!

برفرض اختراع کردی مثلا چی شد؟؟

فک کردی میان دنبالت حلوا حلوات می کنن؟؟

حمایتت می کنن؟؟

بهتره درستو بخونی و از این فکرا تو ایران نکن...

ما که خودمونو کشتیم کجا رو گرفتیم.

با سلام

حقیقت و تلخ

پر از استبداد...

پر از تضعیف روحیه....

لینک به دیدگاه
دوست عزيز من نمي دونم چقدر از فعاليت بنياد ملي نخبگان خبر داريد چون براي همين گفتم و ميگم كه دقيقا حرفي كه ميزنيد اشتباست البته بله تعدادي از دوستان هم هستند كه در حقشون اجحاف شده اما در كل فعاليت اين سازمان ها تا امروز خوب بوده نمي دونم شما اصلا اطلاعاتي از مراكز كارآفريني بنياد يا ماكز دانش بنياد داريد يا خير اگه خواستيد من شما چند عزيز و رو بهتون ميدم كه از سال ها قبل عضو بنياد شدند و تا همين الان دارند از مزايا اون استفاده ميكنند و يا حتي صاحب شركت شدند حالا الان كه كلي بهش مزيت اضافه شده ودوستاني كه جديدا وارد بنياد ميشند مطمئن مزاياي بهتري بهشون تعلق مي گيره

فقط يه موردش مي گم تا همه دوستان متوجه شن

افراد در داخل بنياد ملي داري سطح هستند

كسي كه سطح 3 داشته باشه مبلغ 10 ميليون تومن بلاعوض تعلق ميگيره

سطح 2 داشته باشه 20 ميليون تومن بلاعوض

سطح3 داشته باشه 30 ميليون تومن

اگه خواستي مزايا ديگر روهم ميگم تا اينطور غير منطقي و عجولانه نظر ندهيد

چطوری مهندس؟ :icon_pf (44):

اینجوریام نیست بابا

من سطح 3 رو که گرفتم (اونم با 8 امتیاز کامل) 1.5 دادن گفتن 1.5 دیگه هم اگه طرح بدی اجراش کنی بابت هزینه هایی که کردی پرداخت میکنن ینی جمعا 3 تومن. آخه با یک و نیم چه طرحی میشه اجرا کرد؟ من که بیخیالش شدم رفت....

تو جشنواره اختراعات بخش تجاری سازیش هم دوم شدم 200 تومن کارت هدیه دادن که بانکم فعالش نکرده بود!

حالا هم که دارم سطح دو میگیرم هیچ خبری نیست جز اینکه 50 تومن وام مسکن میدن و احتمالا سفر حج

تسهیلات میدن بشرطی که تعاونی دانش بنیان بزنی که اونم به این راحتی ها نیست....

لینک به دیدگاه

راستی راجع به خوارزمی هم که یکی از دوستام دوم شده بود اونم با طرحی که نمونش تو بازار برا خرید هست و تکنولوژیشم ساده تر از اونیه که فکرشو بکنی و اصلا ثبت اختراع نشده بود درحالیکه تو فرم ثبت نام شماره ثبت اختراع و کپیشو میخواد...

به گفته خودش با پارتی که داشته دوم شده بود و میگفت اول قرار بوده اول بشم ولی پارتی نفر اول بهتر از من بوده :whistle:

یکی دیگه از دوستامم که تو یه جشنواره معتبر دیگه اول شده بود و از احمدی نژاد جایزشو گرفت تعریفای مشابهی میکرد...

خلاصه خیلی دلتو به این چیزا خوش نکن امیر رضا خان همه جا اینجوریه...

لینک به دیدگاه
چطوری مهندس؟ :icon_pf (44):

اینجوریام نیست بابا

من سطح 3 رو که گرفتم (اونم با 8 امتیاز کامل) 1.5 دادن گفتن 1.5 دیگه هم اگه طرح بدی اجراش کنی بابت هزینه هایی که کردی پرداخت میکنن ینی جمعا 3 تومن. آخه با یک و نیم چه طرحی میشه اجرا کرد؟ من که بیخیالش شدم رفت....

تو جشنواره اختراعات بخش تجاری سازیش هم دوم شدم 200 تومن کارت هدیه دادن که بانکم فعالش نکرده بود!

حالا هم که دارم سطح دو میگیرم هیچ خبری نیست جز اینکه 50 تومن وام مسکن میدن و احتمالا سفر حج

تسهیلات میدن بشرطی که تعاونی دانش بنیان بزنی که اونم به این راحتی ها نیست....

تو که همه فن حریفی چی اختراع کردی سطح 3 گرفتی با 8 امتیاز کامل

تا اون جایی هم که من یادمه تو طرحتو فروخته بودی اگه اشتباه نکرده باشم

بعد ، تو که بیخیال شدی چرا اومدی تو انجمن نو اندیشان برو تو انجمن بی خیالان واست بهتره

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان به ترتيب مي ريم جلو

قرار دادن توربین تسلا روی خروجی دود موتور خودرو

به نظر شما چه استفاده ای داره مفید یا مضر ، می تونیم باهاش چه کاری انجام بدیم؟icon_pf%20%2872%29.gif

مهندس ميشه بيشتر در مورد و عملكرد خود توربين توضيح بديد تا بشه ما هم اگه نظري داشتيم بگيم

اما مهندس نسيمي :

خب با صحبتت تا حدودي موافقم بله پارتي بازي هست اما فكر نكنم براي خوارزمي اينطوري باشه ... در مورد اون شركت كننده كه گفتي بدون ثبت اختراع اومده بود خ.ارزمي بايد بگم براي من خيلي عجيب بود چون اصلا امكانش نيست مهندس

در مورد ارائه تهسيلات بنياد هم تا حدودي حق با شماست اما بايد يخورده پيگير باشي تا چيزي بهت برسه ... مهندس من داشتم دوستي كه رتبه 3 آورده و 10 تومن بلاعوض گرفته هاااا ... پارتي هم نداشته فقط خيلي خيلي پيگير بوده

متعاسفانه اين سيستم مملكت ما هست كه چيزي به راحتي داده نميشه

خدا رو شكر الان وضعيت خوبي نسبت به گذشته حداقل 3-4 سال پيش براي حمايت از نخبگان راه افتاده مهندس

حتما پيگير باش به نتيجه ميرسي

:a030:

لینک به دیدگاه
سلام به همه دوستان به ترتيب مي ريم جلو

مهندس ميشه بيشتر در مورد و عملكرد خود توربين توضيح بديد تا بشه ما هم اگه نظري داشتيم بگيم

:a030:

سلام توربین تسلا یا همون توربین بدون پره که دوستمون توی انجمن در رابطه باهاش توضیحاتی عنوان کرده

با فشار 60 psi آب یا هوا دور اون به بیش از 25000 دور میرسه

اگه تو you tube سر بزنی کلیپهای زیادی میتونی گیر بیاری

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=53062

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...