رفتن به مطلب

بسیار مهم : اعتراض بسیار تند فیلم دوستان سایت معتبر imdb به ایرانیان

setiya

ارسال های توصیه شده

در مورد همین ایران حالا من پایتخت را کاری ندارم در مورد بقیه جاها حرف میزنم .

چرا فرهنگ مردم سیستان بلوچستان اینقد نسبت به فرهنگ گیلان عقب تره؟؟

اینا هر دوتاشون تحت یه حکومت بودن همیشه ......

چون اونجا توریستیه فضای بازی داره مردم پیشرفت میکنه...

ولی سیستان بلوچستان یه بن بسته هیچ کس نمیره ... پس نمیشه انتظار پیشرفت را داشت.

مردم مقصر نیستن !!!!!!!!!!!!

ببین مردم هم مقصرن چون به نظر من جدا کردن دولت ازمردم یا ملت کارخنده داریه

این دولت به همین ملت بسته ونباید همه چیزرو به گردن دولت(حتی اگر فرض رو بربدبودن قطعیش بزاریم که بازم نمیزارم من به شخصه!)

سیستان وبلوچستان

من مدتی درشهرستان چابهاربودم فکر میکنید چی دیدم

خیابونایی که وقتی روش راه میری فکر میکنی تو کف کشتارگاهی از بس مردم از این ات واشغالای رنگی میندازن تو دهنشون ومیجون وتف میکنن همه جا یا سبز بود یا قرمز

خب باید از خودشون شروع کنن

وقتی پول قلمبه یه شبه رو برای قاچاق به کارکردن ترجیح میدن نتیجش میشه برخورد ارتجاعی دولت که میاد مبادی تجاری رو میبنده(واشتباه با اشتباه پاسخ داده میشه عوض اینکه دولت بیاد سرمایه گذاری کنه وکمک کنه تا اونا از این بن بست ها خارج بشن)

میدونی به نظرم دولت وملت درایران یکسانند فقط دارن با هم موش وگربه بازی میکنن اون از این میدزده وچوب لای چرخش میزاره واین ازاون

بعد ما هنوز بهترینیم!

تمام این ندانم کاری ها یک علت داره و اون علت چیه،من هنوز نفهمیدم. :icon_pf (34):

مشکل خودمونیم

خیلی خوبه که به این نقطه اساسی برسیم که باورداشته باشیم مشکلی داریم

ایرانی جماعت حساب کنی بیش ازده بار تغییرات اساسی درجامعش ایجاد کرده ولی هنوز راه به جایی نبرده ولی تو کشوری مثل ژاپن که ازداشتن ارتش محروم شده بود یکبار یک امپراطور که کاره ای هم نیست یک سری دستورات وتغییرات رو اعمال کرد شد انقلاب میجی واسمشو گذاشتن معمارنوین ژاپن

میان ماه من تا ماه گردون تفاوت اززمین تا اسمان است!

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 94
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب اینجوری باشه ملت چین برن یک میلیارد رای بدن بگن سینمای ما بهترینه!

شما هیچوقت نمیرین تو تالار شیمی بحث کنید میرید تالارکامپیوتر بحث میکنید چون سررشته دارید

اون سایت برای اظهارنظرعموم درمورد فیلمها نیست اونم به صورت جوزده

من نمیدونم سایت مال چی بوده! اصلا آشنایی ندارم.

ولی تا نفهمم هم قبول نمیکنم مردم اشتباه کردن.

اگه سایت خیلی تخصصی بود پس حتما باید برای عضویت یه سری مدرک که نشون بده سر رشته داری میخواست؟؟

اگر هم که برای عموم بوده پس ایرادی نداشته همه برن نظر بدن.

لینک به دیدگاه

سلام.......

ممنون از دوستانی که پست دادن...

ولی فکر کنم کمی سریع اظهار نظر و استدلال شد...

اصلا این نوشته ها ارزش ندارن که بخواید راجع بهش تاپیک بزنید...

در ضمن اینو بگم اگه قرار به حق کشی بود همین آقایان به اصطلاح بافرهنگ و سینما دوست سایت imdb به فیلم جویندگان جان فورد که از قلل بلامنازع تاریخ سینماست و قطعا فلسفی ترین و هنری ترین فیلم ژانر وسترن نمره هشت رو دادن و اگه به رده بندی نگاه کنید حتی جزو 250 فیلم برتر این سایت هم قرار نگرفته !

در عوض فیلم بسیار متوسط و عامه پسند فرانک دارابونت ( که دهه هشتاد برای شبکه abc سریال میساخت ) رهایی از شائوشنک رتبه اول این سایت رو گرفته..

و اگه دقت کنید فیلم همشهری کین اورسن ولز که به اعتقاد منتقدان سراسر جهان بزرگترین فیلم تاریخ سینماست رتبه 37 رو توی همین سایت گرفته.....

فیلمهای سرگئی آیزنشتاین که بزرگترین مولف تاریخ سینمای جهان بوده حتی توی این سایت رده هم نگرفتن اونوقت شما میگید حق کشی فرهنگی شده ؟

چه حق کشی فرهنگی ؟ اصلا مگه هنر مثل قد میمونه که بشه با خط کش اندازش گرفت ؟

اصلا توی همین سایت توی فهرستایی که اعضاش برای بهترین بازیگران تاریخ سینما ارائه دادن رو بخونید ببینید یه اسمی از کری گرانت یا جیمز استوارت برده شده ؟

لینک به دیدگاه

بابا اینو 2 هزار نفر رای دادند فقط

این 2 هزار نفری که فیلمو دیدند به نظرشون خوب بوده رای دادند دیگه...مشکل کجاست؟ :ws52:

از 1 تا 10 نمره دادند به این فیلم....نه که مقایسه کنند با فیلمای دیگه بعد نمره بدند.

لینک به دیدگاه
من نمیدونم سایت مال چی بوده! اصلا آشنایی ندارم.

ولی تا نفهمم هم قبول نمیکنم مردم اشتباه کردن.

اگه سایت خیلی تخصصی بود پس حتما باید برای عضویت یه سری مدرک که نشون بده سر رشته داری میخواست؟؟

اگر هم که برای عموم بوده پس ایرادی نداشته همه برن نظر بدن.

ببینید همون مثالی که زدم رو شما به عنوان کسی که اشنایی عمومی با مطالب داره اینجا رعایت میکنید ونیازی به تخصص داشتن نیست ولی اینکه به صورت جوگیر بریم فیلممونو بکنیم بهترین فیلم تاریخ بالطبع نتایجی ازاین دست رو هم درپی خواهد داشت

اصلا این فیلم نباشه اخراجی ها باشه یا مستند ظهور یا مستند فراماسون چه فرقی میکنه

جوزدگیه که برای من محل اشکاله!

سلام.......

ممنون از دوستانی که پست دادن...

ولی فکر کنم کمی سریع اظهار نظر و استدلال شد...

اصلا این نوشته ها ارزش ندارن که بخواید راجع بهش تاپیک بزنید...

در ضمن اینو بگم اگه قرار به حق کشی بود همین آقایان به اصطلاح بافرهنگ و سینما دوست سایت imdb به فیلم جویندگان جان فورد که از قلل بلامنازع تاریخ سینماست و قطعا فلسفی ترین و هنری ترین فیلم ژانر وسترن نمره هشت رو دادن و اگه به رده بندی نگاه کنید حتی جزو 250 فیلم برتر این سایت هم قرار نگرفته !

در عوض فیلم بسیار متوسط و عامه پسند فرانک دارابونت ( که دهه هشتاد برای شبکه abc سریال میساخت ) رهایی از شائوشنک رتبه اول این سایت رو گرفته..

و اگه دقت کنید فیلم همشهری کین اورسن ولز که به اعتقاد منتقدان سراسر جهان بزرگترین فیلم تاریخ سینماست رتبه 37 رو توی همین سایت گرفته.....

فیلمهای سرگئی آیزنشتاین که بزرگترین مولف تاریخ سینمای جهان بوده حتی توی این سایت رده هم نگرفتن اونوقت شما میگید حق کشی فرهنگی شده ؟

چه حق کشی فرهنگی ؟ اصلا مگه هنر مثل قد میمونه که بشه با خط کش اندازش گرفت ؟

اصلا توی همین سایت توی فهرستایی که اعضاش برای بهترین بازیگران تاریخ سینما ارائه دادن رو بخونید ببینید یه اسمی از کری گرانت یا جیمز استوارت برده شده ؟

سلام حسام جان

حرفات همه متین ولی

مسئله مقایسه چندتا کارگردان بنام وامتحان پس داده با یه فیلم(حالا هرفیلمی ازهرکشوری ودراینجا خصوصا ایران!)محل اشکال هست

اینجوری باشه من برم بگم عاشق تارکوفسکی هستم وبه این دلیل این اجحاف شده یا عاشق تارانتینو هستم واون حقشو نگرفته

اینا نقدهای فنی هستند وبراساس یکسری معیارهای سلیقه ای مثل نوبل اعمال میشن ولی دلیلی نمیشه ازروی تعصب یا تنفر از یک نفرخاص(اینجا ده نمکی)بریم کارهای سبکی انجام بدیم

چرا پارسال اون همه ادم که الان خودشونم معترضن رفتند نسخه دو ده نمکی رو تو سینما تماشا کردن؟

نکنه تو سینما هم ساندیس میدادن وخبرش بیرون درز نکرد؟

نه داداش مشکل اینه که اثرپذیری انی بدون استدلال ومنطق باعث میشه یک ایرانی درشکل یک نفر خارجی یا واقعا یک نفر خارجی بیاد وتوهین کنه ومسلما باید دلایلش باید مورد توجه باشن

اگر ده نمکی بده پس باید این بدیش برای همگان مشخص باشه(یا لثارات وشلمچه وموج خبردهیش هنوز جلو چشممه!) واین جز با تنویر اذهان امکانپذیرنیست

لینک به دیدگاه

فکر نکنید اونجا هم خیلی عدالت رعایت میشه من حرفای رومی را تائید میکنم.

خودم چقدر دیدم گروها و خوانندهایی که خیلی خوب میخونن اما چون قیافه ندارن یا پول کسی براشون تبلغ نمیکنه و اصلا معروف نیستند.

یا توی ورزش یه دفعه ماریا شاراپوا شد ستاره چون خوشگله .

اما خیلی بهتر از اونم بودن که کسی طرفشون نرفت. چون زشت بودن.

همه جا باند و باند بازی هست.

لینک به دیدگاه
بابا اینو 2 هزار نفر رای دادند فقط

این 2 هزار نفری که فیلمو دیدند به نظرشون خوب بوده رای دادند دیگه...مشکل کجاست؟ :ws52:

از 1 تا 10 نمره دادند به این فیلم....نه که مقایسه کنند با فیلمای دیگه بعد نمره بدند.

عه دستت درد نکنه میلاد

تازه میخواسم برم ببینم چند نفر رای دادن

لینک به دیدگاه
سلام حسام جان

حرفات همه متین ولی

مسئله مقایسه چندتا کارگردان بنام وامتحان پس داده با یه فیلم(حالا هرفیلمی ازهرکشوری ودراینجا خصوصا ایران!)محل اشکال هست

اینجوری باشه من برم بگم عاشق تارکوفسکی هستم وبه این دلیل این اجحاف شده یا عاشق تارانتینو هستم واون حقشو نگرفته

اینا نقدهای فنی هستند وبراساس یکسری معیارهای سلیقه ای مثل نوبل اعمال میشن ولی دلیلی نمیشه ازروی تعصب یا تنفر از یک نفرخاص(اینجا ده نمکی)بریم کارهای سبکی انجام بدیم

چرا پارسال اون همه ادم که الان خودشونم معترضن رفتند نسخه دو ده نمکی رو تو سینما تماشا کردن؟

نکنه تو سینما هم ساندیس میدادن وخبرش بیرون درز نکرد؟

نه داداش مشکل اینه که اثرپذیری انی بدون استدلال ومنطق باعث میشه یک ایرانی درشکل یک نفر خارجی یا واقعا یک نفر خارجی بیاد وتوهین کنه ومسلما باید دلایلش باید مورد توجه باشن

اگر ده نمکی بده پس باید این بدیش برای همگان مشخص باشه(یا لثارات وشلمچه وموج خبردهیش هنوز جلو چشممه!) واین جز با تنویر اذهان امکانپذیرنیست

ببین سجاد جان من تا حدودی با حرفات موافقم ولی مسئله اینه که توی این سایت منوال رای دهی برای بسیاری از کاربران بر همین اصل قرار گرفته......

طرف از جورج کلونی خوشش نمیاد میره به هرچی فیلم بازی کرده یه ستاره میده اون یکی از فلانی خوشش میاد به هر چی فیلم بازی کرده ده میده !

این یه چیز کاملا معموله چون این یه سایت عمومیه و سایتی نیست که مختص به متخصصان هنر سینما باشه و به همین خاطره که مجله های معروف مثل کایه دو سینما و یا سینما تو گراف اصلا این سایت رو به عنوان گلابی هم قبول ندارن !

شما اگه یه سری به سایت sight and sound به این آدرس

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
بزنی جایی که فقط منتقدان حق رای دهی دارن اونوقت تفاوت کیفی رو متوجه میشیم..

وگرنه باید قبول کنیم جایی که از راجر ایبرت تا من بی سواد حق رای دهی داریم نتیجه ای بهتر از این نخواهد داشت

لینک به دیدگاه
ببین سجاد جان من تا حدودی با حرفات موافقم ولی مسئله اینه که توی این سایت منوال رای دهی برای بسیاری از کاربران بر همین اصل قرار گرفته......

طرف از جورج کلونی خوشش نمیاد میره به هرچی فیلم بازی کرده یه ستاره میده اون یکی از فلانی خوشش میاد به هر چی فیلم بازی کرده ده میده !

این یه چیز کاملا معموله چون این یه سایت عمومیه و سایتی نیست که مختص به متخصصان هنر سینما باشه و به همین خاطره که مجله های معروف مثل کایه دو سینما و یا سینما تو گراف اصلا این سایت رو به عنوان گلابی هم قبول ندارن !

شما اگه یه سری به سایت sight and sound به این آدرس

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
بزنی جایی که فقط منتقدان حق رای دهی دارن اونوقت تفاوت کیفی رو متوجه میشیم..

وگرنه باید قبول کنیم جایی که از راجر ایبرت تا من بی سواد حق رای دهی داریم نتیجه ای بهتر از این نخواهد داشت

میدونم حسام جان ولی خب گفتم اصلا بریم بزاریم همه فیلمامون بشه رنک اول همه ژانرها

کسی تره خورد میکنه برا سینمای ما؟

مسئله اینه که اینکارا باعث میشه دید منفی قوت بگیره وحرکت اشفته ملت درواقعیت رای دادنشون(که حاضرم شرط ببندم نصفشون اصلا نمیدونن ده نمکی چیکاره بوده) برام مشکل داره

اگر به این رای دادنا بود روال دنیا متفاوت بود حکما

نوشتم قضیه مجله تایم رو وبازم میگم کلا این جوایزسینمایی هم مثل نوبل میمونن که خالی ازنقد واشکال نبوده ولی حرکت های خنده دار بدون تعقل جای بحثی نمیزاره

لینک به دیدگاه

اشتباه گرفتيم...ملتي كه هنوز اعتراض كردن بلد نيست ادعاهاي آنچناني هم داره....هنوز نميدونيم اعتراضامون رو كجا و چطوري ببريم؟من واقعا" موندم اگه اينهمه اين فيلم اخراجيها بده چرا اينقده پرفروشه؟تو گرگان سانسها رو پيش فروش ميكنن.تازه براي خريد بليط هم كلي بايد صف وايسي.......كاري به ادبيات نويسنده اين مطلب ندارم كه مطمئنا" خوب هم نبوده...اما آخه چه كسي و چه وقت بايد ما رو به خودمون بياره؟...

لینک به دیدگاه
میدونم حسام جان ولی خب گفتم اصلا بریم بزاریم همه فیلمامون بشه رنک اول همه ژانرها

خوب چرا اینطوره؟

چرا مثلا شما فکر میکنید فیلم بچه های آسمان از فیلم تایتانیک خیلی پایین تره.

من یک کم با اون دید تره خرد کردن غرب برای خودمان مشکل دارم،هر چیزی را باید در مکان و زمان خودش سنجید.

اونها ملاکشون برای زندگی ممکنه با من فرق کنه و همینطور نیازهاشون.

من باز هم میگم نظر اونها محترمه،اما دلیلی نداره بربریت و.... را به این مردم ساده لوح نسبت دهند.

لینک به دیدگاه

مسئله اینه که اینکارا باعث میشه دید منفی قوت بگیره وحرکت اشفته ملت درواقعیت رای دادنشون(که حاضرم شرط ببندم نصفشون اصلا نمیدونن ده نمکی چیکاره بوده) برام مشکل داره

اگر به این رای دادنا بود روال دنیا متفاوت بود حکما

نوشتم قضیه مجله تایم رو وبازم میگم کلا این جوایزسینمایی هم مثل نوبل میمونن که خالی ازنقد واشکال نبوده ولی حرکت های خنده دار بدون تعقل جای بحثی نمیزاره

ببین سجاد جان فکر نکنم اصلا بر سر اینکه این حرکات غیر معقول هستن بحثی باشه ولی من به دو نکته خیلی مهم اشاره کردم :

اول اینکه سایت imdb از نظر هنری به هیچ عنوان معتبر نیست و این حرکات هم نه سینمای جهان رو جلو میبره و سینمای ما رو ..

دوم اینکه در حکومت های توتالیتر این حرکات کاملا قابل پیش بینی هستن..

سجاد جان هم من و هم تو هر دو به خوبی میدونی در جوامع دموکراتیک بزرگترین ضربات اجتماعی وقتی خورده میشه که دانشگاه به جای جهت گیری علمی جهت گیری سیاسی بگیره...

برای چیه که دانشگاه های ما حتی دانشگاه هایی مثل تهران و اصفهان که خودم توش تحصیل میکنم شدن سیاسی و مخالف ؟

توی حکومت های توتالیتر به علت بسته شدن فضای سیاسی هر چیزی برای مردم به عنوان روزنه سیاسی محسوب میشه حتی دانشگاه..

توی کشور ما از فیلم تا خواننده و شرکت شامپو سازی و شرکت تولید برنج و رای دهی به سایتها سیاسی میشن این یه چیز کاملا عادیه.....

شما اگه یه نگاه به زندگی سالوادور دالی بندازی میبینی که توی دهه شصت حتی یکی از نقاشی هاش توی اسپانیا فروش نرفت علتش هم کاملا واضح بود چون دالی از طرفداران ژنرال فرانکو بود...

باور کن اگه کشور ما یه فضایی برای نفس کشیدن داشت شاید خیلی از این مسائل اتفاق نمیوفتاد............

لینک به دیدگاه
خوب چرا اینطوره؟

چرا مثلا شما فکر میکنید فیلم بچه های آسمان از فیلم تایتانیک خیلی پایین تره.

من یک کم با اون دید تره خرد کردن غرب برای خودمان مشکل دارم،هر چیزی را باید در مکان و زمان خودش سنجید.

اونها ملاکشون برای زندگی ممکنه با من فرق کنه و همینطور نیازهاشون.

من باز هم میگم نظر اونها محترمه،اما دلیلی نداره بربریت و.... را به این مردم ساده لوح نسبت دهند.

نه نه اشتباه برداشت نکن اسی

گفتم اگر چنین کاری کردیم وشدیم نامبروان درهمه جا ایا تاثیری تو برداشتها به صورت مثبت اتفاق میفته؟

جواب من مطمئنا منفی وهمراه با سقوط بیشتره

بله این نکته ارزشمندیه که ما بیاییم محصولاتی ارائه بدیم که قابلیت به چالش کشیدن غرب پرمدعا رو داشته باشن

ما باید اول خودمون رو باور کنیم

اول باید خودمون رو اصلاح کنیم

مطمئنا وقتی بافهم وعرق کاری رو انجام دادیم دنیا مجبور خواهد بود تا بپذیره

مجبور خواهد بود کلاهشو به احترام ما ازسرش برداره ولی این حرکات همه چی رو بدتر میکنه صرفا

تو صفحه فیس بوکتون چند بار درخواست تغییر رنگ ولوگو واسم فلان چیز وبهمان چیز براتون میاد؟

ایا به اندازه گفتارمون وحتی یکدهم گفتارمون سعی کردیم روالمون رو تصحیح کنیم

اگر این خواست اصلاح عمومی بشه نیازی به اون درخواست ها نخواهد بود مطمئنا چون با ملتی طرف خواهند بود که دارن خودشونو باور میکنن ومیفهمن!

لینک به دیدگاه
ببین سجاد جان فکر نکنم اصلا بر سر اینکه این حرکات غیر معقول هستن بحثی باشه ولی من به دو نکته خیلی مهم اشاره کردم :

اول اینکه سایت imdb از نظر هنری به هیچ عنوان معتبر نیست و این حرکات هم نه سینمای جهان رو جلو میبره و سینمای ما رو ..

دوم اینکه در حکومت های توتالیتر این حرکات کاملا قابل پیش بینی هستن..

سجاد جان هم من و هم تو هر دو به خوبی میدونی در جوامع دموکراتیک بزرگترین ضربات اجتماعی وقتی خورده میشه که دانشگاه به جای جهت گیری علمی جهت گیری سیاسی بگیره...

برای چیه که دانشگاه های ما حتی دانشگاه هایی مثل تهران و اصفهان که خودم توش تحصیل میکنم شدن سیاسی و مخالف ؟

توی حکومت های توتالیتر به علت بسته شدن فضای سیاسی هر چیزی برای مردم به عنوان روزنه سیاسی محسوب میشه حتی دانشگاه..

توی کشور ما از فیلم تا خواننده و شرکت شامپو سازی و شرکت تولید برنج و رای دهی به سایتها سیاسی میشن این یه چیز کاملا عادیه.....

شما اگه یه نگاه به زندگی سالوادور دالی بندازی میبینی که توی دهه شصت حتی یکی از نقاشی هاش توی اسپانیا فروش نرفت علتش هم کاملا واضح بود چون دالی از طرفداران ژنرال فرانکو بود...

باور کن اگه کشور ما یه فضایی برای نفس کشیدن داشت شاید خیلی از این مسائل اتفاق نمیوفتاد............

خب باید تحسین کنم حرفاتو ونکته ای هم اضافه کنم

این مشکل ازذهنیت ما باشه ازنظام باشه ازملت باشه ازدولت باشه از دین باشه از تعصب باشه از باورهامون باشه چارش فقط یه چیزه

اینه که شروع کنیم به تغییر ونه موضع گیری

موضع گیری دربرابر قدرت کامل نتیجه ای نخواهد داشت ولی وقتی بستر تغییر کنه قدرت هم مجبور میشه هماهنگ با اون ودرطی زمان باهاش هماهنگ بشه

این پروسه اتفاق خواهد افتاد ولی بستگی به خواست ملت داره ونه خواست هیچ کس دیگه ای!

خوش بینانه هم نگاه نمیکنم ولی ما مقاومت بینهایتی اینجا نداریم جزافکاربسته

خودکامه ترازژنرال فرانکو نخواهد بود ومسلما باید من وتو شروع کنیم به این کار واین با جبر وزور امکانپذیرنیست که فقط دورتسلسل اشتباهات تاریخیمون رو پردامنه ترخواهد کرد

لینک به دیدگاه
خب باید تحسین کنم حرفاتو ونکته ای هم اضافه کنم

این مشکل ازذهنیت ما باشه ازنظام باشه ازملت باشه ازدولت باشه از دین باشه از تعصب باشه از باورهامون باشه چارش فقط یه چیزه

اینه که شروع کنیم به تغییر ونه موضع گیری

موضع گیری دربرابر قدرت کامل نتیجه ای نخواهد داشت ولی وقتی بستر تغییر کنه قدرت هم مجبور میشه هماهنگ با اون ودرطی زمان باهاش هماهنگ بشه

این پروسه اتفاق خواهد افتاد ولی بستگی به خواست ملت داره ونه خواست هیچ کس دیگه ای!

خوش بینانه هم نگاه نمیکنم ولی ما مقاومت بینهایتی اینجا نداریم جزافکاربسته

خودکامه ترازژنرال فرانکو نخواهد بود ومسلما باید من وتو شروع کنیم به این کار واین با جبر وزور امکانپذیرنیست که فقط دورتسلسل اشتباهات تاریخیمون رو پردامنه ترخواهد کرد

حرفات رو کاملا تایید میکنم سجاد جان....

ولی این یه چیز واضحیه که هیچ چیز مثل یک حکومت دموکراتیک و انسانی نمیتونه راه حل مشکلات باشه.....

حکومتی که تنها هدفش آگاهی بخشی به مردم برای حقوق خودش باشه...

من به عنوان نمونه کره جنوبی رو نام میبرم که تا سال 1976 در گیر بدترین نوع جهل اجتماعی بود اما فقط به خاطر وجود حکومت دموکراتیک آگاهی بخش به اینجا رسیده...

به این نکته اشاره میکنم که دوره دو ساله نخست وزیری مصدق که به نظر من به معنای واقعی روشن ترین برحه تاریخ سیاسی در یک صد سال اخیر کشورمون بود فقط در عرض دو سال چه پیامد های عظیمی برای ما داشت که هنوز اثراتش رو میچشیم...

از ملی شدن نفت که بگذریم برای اولین بار در تاریخ کشور ما احزاب مخالف حکومت ( مثل حزب توده ) اجازه چاپ روزنامه رو گرفتن...

و البته برای اولین بار در تاریخ کشور ما شاهد بودیم دو حزب قومی تاسیس شدن ( حزب دموکراتیک کردستان و حزب دموکراتیک آذربایجان )...

توی همین دو سال افرادی مثل طالقانی و بازرگان و فروهر پا به عرصه گذاشتن....

برای اولین بار در ایران مردم با لفظ آزادی بیان آشنا شدن..

من هنوز معتقدم دموکراسی حلال بسیاری از مشکلات ما خواهد بود...

لینک به دیدگاه

من هنوز معتقدم دموکراسی حلال بسیاری از مشکلات ما خواهد بود...

همه معتقدیم ، اما آیا ما میتونیم به دموکراسی برسیم و فرضا موسوی که رهبری کرده جریان رو تبدیل به خمینی دیگر نکنیم و شروع به بت سازی دوباره نکنیم و دوباره ولی امر برای خودمون تعیین نکنیم و 32 سال دیگه باز هم برای شکستن این بت دنبال راه چاره باشیم؟

به نظر من خیر

لینک به دیدگاه

من معتقدم قبل از اینکه راجع به چیزی بحث کنیم راجع به صحت موضوع یک مقدار کنکاش کنیم.

این سایت چند نفر عضو داره؟

چند نفر نتیجه این رای گیری رو دیدن؟

چند نفر از این کامنت ها زدن؟

منبع این مطالب کجاست؟

این سایت از چه اعتباری برخورداره؟

کسی میتونه جواب این سوالات رو بده؟

لینک به دیدگاه
من هروقت بخوام سریالی یا فیلمی دانلود کنم میرم نمرشو تو imdb میبینم بعد

خب این جواب یکی از سوالات بود حامد جان. معلومه سایت پرطرفداریه.

لینک به دیدگاه

ببخشید فیلم نارنیا چه شاهکار هنری بود که انقدر فروش کرد و طرفدار پیدا کرد؟

اینم مثل همینه منتقدای معروف و برجسته ی سینما تو این سایت نمیان رای بدن و این سایت هم یه سایت خیلی سطح بالایی نیست مردم عادی رای دادن حالا 4 میلیون ایرانی هم خوششون اومده رای دادن

همین فیلم پدر خوانده مگه چه چیز خاصی داره مردم خوششون اومده رای دادن از این فیلم هم مردم خوششون اومده رای دادن هیچ کسی حق نداره توهین کنه

جناب حامد خود شما تو اون تاپیک پسر شعبده باز ایرانی نگفتید آدم نسبت به هم وطنش بعد هم هم شهریش تعصب داره خوب مردم هم نسبت به فیلم ساخت کشورشون تعصب دارن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...