رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

~M~O~J~ مهمان
سلام به همه و تشکر از مهناز خانم واسه ایده جالبش... من خودم دنبال یه ایده ای مشابه این بودم اما خوب طرح ایشون خیال منو راحت کرد....

ما قصد داریم امسال اگر خدا بخواد یه خونه بسازیم و طرحشم خودم دادم یه هفته ای هست که میخواستم نقشه رو بذارم و از دوستان نظر بخوام. ممنون میشم نظرات، انتقادات و پیشنهادات سازنده تونو بشنوم...:icon_gol:

je3mgqz50d9p2o8bodl.jpg

.

.

با عرض سلام

کارت عالیه...

.

دو نکته که بد نیس بگم:

1-ما نقشه های که میکشیم حداکثر طول اتاق 4تا 4.5 میگرفتیم(بیشتر از این حد رو تبدیل به مستر میکنیم)

2-اندازه کمد رو معمولا 60تا95cmمیگیریم..

3-وجود اسانسور یعنی طبقات زیاد،پس با یه عمرانی مشورت کن (اخ قطر ستون توی این مواقع فک کنم 40 *40) که توی بعضی نقشه ها باعث تغییر نقشه معماریش میشه

4-ودیوار های داخلی رو 15cmبگیر.اخه عملا دیوار 10 وجود نداره(مگه 3dpanle)باشه...

.

.

ولی خیلی خوب شده جا گذاری فضا ها....

اونم با اون محدودیت

تبریک میگم بهت:rose:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 98
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با عرض سلام

کارت عالیه...

.

دو نکته که بد نیس بگم:

1-ما نقشه های که میکشیم حداکثر طول اتاق 4تا 4.5 میگرفتیم(بیشتر از این حد رو تبدیل به مستر میکنیم)

2-اندازه کمد رو معمولا 60تا95cmمیگیریم..

3-وجود اسانسور یعنی طبقات زیاد،پس با یه عمرانی مشورت کن (اخ قطر ستون توی این مواقع فک کنم 40 *40) که توی بعضی نقشه ها باعث تغییر نقشه معماریش میشه

4-ودیوار های داخلی رو 15cmبگیر.اخه عملا دیوار 10 وجود نداره(مگه 3dpanle)باشه...

.

.

ولی خیلی خوب شده جا گذاری فضا ها....

اونم با اون محدودیت

تبریک میگم بهت:rose:

با تشکر از نظر لطفت:icon_gol:

اما با توجه به مسائلی که برای ما پیش اومد مجبور شدیم 13 متر از مساحت خونه رو کم کنیم :ws44: (چون تو طرح تفصیلی خیابان روبروی زمین شده 10 متر در حالیکه تو سند ما نوشته 12 متر و به خاطر ضوابط ... در نهایت من مجبور شدم 13 متر از مساحت خونه کم کنم...) از طرف دیگه باد بندهای وسطی به صورت ضربدری قرار گرفته ....

بخاطر همین پلان عوض شد...

در زیر تصویر پلان جدید رو گذاشتم و یه سری نکاتی که دوستان گفتن (انجمن و دانشگاه) رو رعایت کردم ... (اینم بگم که دیوارها کلا 3dpanel هستش).

تصویر نقشه جدید رو هم اینجا میذارم دوستان لطف کنن نظر بدن ممنون میشم...:icon_gol:

i7u7e6yzv9ouw0zp4gi8.jpg

لینک به دیدگاه

اما با توجه به مسائلی که برای ما پیش اومد مجبور شدیم 13 متر از مساحت خونه رو کم کنیم :ws44: (چون تو طرح تفصیلی خیابان روبروی زمین شده 10 متر در حالیکه تو سند ما نوشته 12 متر و به خاطر ضوابط ... در نهایت من مجبور شدم 13 متر از مساحت خونه کم کنم...) از طرف دیگه باد بندهای وسطی به صورت ضربدری قرار گرفته ....

در زیر تصویر پلان جدید رو گذاشتم و یه سری نکاتی که دوستان گفتن (انجمن و دانشگاه) رو رعایت کردم ... (اینم بگم که دیوارها کلا 3dpanel هستش).

تصویر نقشه جدید رو هم اینجا میذارم دوستان لطف کنن نظر بدن ممنون میشم...:icon_gol:

i7u7e6yzv9ouw0zp4gi8.jpg

به نظرم توی این یکی جای حمام بهتر شد.

اما جای دساشویی یه کم تو چشم نیس؟ می شه کنار حمام تعبیه بشه :ws52:

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان

i7u7e6yzv9ouw0zp4gi8.jpg

.

.

سلام:a030:

به نظره من معایبش:

حمومت داکت نداره

اشپزخونت پنجره نداه

در اتاق خواب رو به پذیرای باز میشه این خیلی بده(اتاق من همین مشکل داره،مهمونی میاد که دوس نداشته باشم ببینمش، تو اتاق خواب زندانی میشم....:banel_smiley_4:)

.

پس سازت فلزی،من خیال کردم بتنی هس....:w16:

لینک به دیدگاه
به نظرم توی این یکی جای حمام بهتر شد.

اما جای دساشویی یه کم تو چشم نیس؟ می شه منار حمام تعبیه بشه :ws52:

سلام:a030:

به نظره من معایبش:

حمومت داکت نداره

اشپزخونت پنجره نداه

در اتاق خواب رو به پذیرای باز میشه این خیلی بده(اتاق من همین مشکل داره،مهمونی میاد که دوس نداشته باشم ببینمش، تو اتاق خواب زندانی میشم....:banel_smiley_4:)

پس سازت فلزی،من خیال کردم بتنی هس....:w16:

سلام دوباره به دوستان

در مورد خوب نبودن جای دستشویی تا حدودی موافقم و ترجیح میدادم که سمت دیوار آشپزخونه باشه اما خوب با این عرض بنا که منجر به عرض محدود آشپزخونه شده امکانش نیست. در مورد اینکه کنار حموم هم باشه با توجه به اینکه اونجا بخش خصوصی خونه هست و ورود غالب مهمانها ممنوع نمیشه اونجا گذاشت ضمن اینکه با توجه به قرارگیری بادبند در دیوار بالایی راهرو امکان جابجا کردن اون وجود نداره...

در مورد داکتها : چون فعلا درگیر طرح معماری و سازه بودم نمیشد خیلی دنبال تأسیسات بود ضمن اینکه باید با یه متخصص تأسیسات در مورد اندازه هاش مشورت کنم، در ضمن با توجه به اینکه ما قصد داریم 2 طبقه آخر ساختمان رو واسه خودمون دوبلکس کار کنم و هنوز اون کار داره میخوام جای داکت ها با هم هماهنگ باشه.... البته در مجموع فکر نکنم خیلی هم مشکلی باشه و احنمالا مشکلی پیش نمیاد.

پنجره آشپزخونه: در این مورد هم با توجه به اینکه خونه شمالیه و فقط از یه سمت نور میگیره و برابر ضابطه پذیرایی باید نور جنوب داشته باشه و من هم معتقدم خواب (مخصوصا خواب بچه ها) باید نور جنوب بگیره

ناچارا آشپزخونه رفت سمت شمال خونه و با توجه به اپن بودنش مشکل نور هم تا حدودی حل شده البته روی اپن هم یه دیوار متحرک کار گذاشته میشه که در مواقع لزوم بسته بشه....

در مورد در اتاق خواب هم باید بگم وقتی تاق خواب و پذیرایی رو کنار هم میذاری و یه همچین عرض کمی داری به ناچار دید از ورودیش به پذیرایی وجود داره و حذف دید خیلی کار سختیه...

خیلی ممنونم بابت نظرات و انتقادات سازندتون که من خیلیاشو قبول دارم اما خوب به دلیل محدودیت های زیادی که داشتم همچین پلانی طراحی کردم اگر بازهم نظری دارین خیلی خوشحال میشم بشنوم....:icon_gol:

لینک به دیدگاه
i7u7e6yzv9ouw0zp4gi8.jpg

به نظر من بهتره جای نورگیرت عوض شه

برای اتاق خوابه که درش بیرونه میشه درشو گذاشت داخل اون فضای بین اتاق و حمام اینجوری به نظر من مشکل دید تقریبا حل میشه

لینک به دیدگاه
به نظر من بهتره جای نورگیرت عوض شه

برای اتاق خوابه که درش بیرونه میشه درشو گذاشت داخل اون فضای بین اتاق و حمام اینجوری به نظر من مشکل دید تقریبا حل میشه

در مورد نورگیر پیشنهادی دارین؟

در مورد اتاق خواب هم به خاطر قرارگیری بادبند ضربدری نمیشه در اتاق اونجا قرار بگیره...:icon_gol:

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان
اینم پلان خونه ی اولمون:

jplqlsiad6i7p8sxlhsh.jpg

.

.

.

سبک نقشه هاس به سبک ایرانی نیس....

ایران؟:ws52:

.

به نظرم باز نشدن بازشو ها در گوشه و تفکیک نشدن فضای خصوصی و عمومی.. مهترین ایرادش

لینک به دیدگاه

سلام تو پلان شما جای بازشوها معلوم نیست به همین دلیل در مورد اونا نظری نمیتونم بدم...

اما اینکه یه پاسیوی بزرگ داره خیلی خوبه و با توجه به فرم خونه به نظر پلان نسبتا خوبی میاد هرچند:

-در مورد وجود دو ورودی برای سرویس بهداشتی و عدم تفکیک سرویس و حمام (برای استفاده افراد دیگه مثل مهمانها) یه ذره با فرهنگ ما جور نیست

-اینکه در اتاق خواب وسط پذیرایی باز میشه (البته میشه با چیدمان مبلمان اونو جبران کرد)

- اما یه نکته مثبت قرارگیری لباسشویی در یه فضای بسته است که صداشو کمتر میکنه...:icon_gol:

لینک به دیدگاه
در مورد نورگیر پیشنهادی دارین؟

در مورد اتاق خواب هم به خاطر قرارگیری بادبند ضربدری نمیشه در اتاق اونجا قرار بگیره...:icon_gol:

نمیشه نورگیرو با اتاق جابجا کنید:ws52:

ستون گذاریها بر چه اساسی بوده که بادبندش اینجا افتاده و جای درو گرفته؟

اگر بشه نوع بادبندش عوض کنی مشکل درهم حل میشه:ws52:

لینک به دیدگاه
.

.

.

سبک نقشه هاس به سبک ایرانی نیس....

ایران؟:ws52:

.

به نظرم باز نشدن بازشو ها در گوشه و تفکیک نشدن فضای خصوصی و عمومی.. مهترین ایرادش

خب سمت راست و چپ آپارتمان بسته هست. یعنی هر دو طرف همسایه داریم.

100% خارجکیه.

یه چیزاییش خوب بود یه چیزاییش نه.

همین که از تو اتاق خواب به در می خورد به دستشویی مزیت بود.

اما جدا نشدن دستشویی از حمام هم عیب بزرگیه که تو اکثر خونه های امریکایی دیده می شه :hanghead:

سلام تو پلان شما جای بازشوها معلوم نیست به همین دلیل در مورد اونا نظری نمیتونم بدم...

اما اینکه یه پاسیوی بزرگ داره خیلی خوبه و با توجه به فرم خونه به نظر پلان نسبتا خوبی میاد هرچند:

-در مورد وجود دو ورودی برای سرویس بهداشتی و عدم تفکیک سرویس و حمام (برای استفاده افراد دیگه مثل مهمانها) یه ذره با فرهنگ ما جور نیست

-اینکه در اتاق خواب وسط پذیرایی باز میشه (البته میشه با چیدمان مبلمان اونو جبران کرد)

- اما یه نکته مثبت قرارگیری لباسشویی در یه فضای بسته است که صداشو کمتر میکنه...:icon_gol:

ممنون :flowerysmile:

لینک به دیدگاه
نمیشه نورگیرو با اتاق جابجا کنید:ws52:

ستون گذاریها بر چه اساسی بوده که بادبندش اینجا افتاده و جای درو گرفته؟

اگر بشه نوع بادبندش عوض کنی مشکل درهم حل میشه:ws52:

سلام مرسی بابت نظرتون.

اما نورگیر الان داره به سرویس، راه پله و اتاق خواب نور میده، اگه جاشو عوض کنم و بیارمش پایین اولا ارتباط دو تا خواب ضعیفترم میشه و اتاق خواب بالایی میفته جلوی در ورودی و دوما نورگیر دیگه فقط اتاق خواب رو روشن می کنه...

در مورد نوع بادبندها هم که باید بگم مشکل اصلی همینه که اولا بادبندهای 7 و 8 در همدان ممنوع شده دوما میگن اگه قرار باشه بادبندهای قطری کار بشه باید در سمت راست خونه (پذیرایی و آشپزخونه) هم کار بشه که اونوقت کل پلان به هم میریزه... خلاصه سازه کار خیلی معذوریت برای من ایجاد کرده....

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

با دست کشیدم. خودم خوشم نیومد. بعد رفتم با Revit کشیدم.

درب شماره 6 دریه که می خوره به حیاط.

دستشویی و حموم با همه که با یه خط جداش کردم.

scaigrtz19ii3mnr832q.jpg

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان
با دست کشیدم. خودم خوشم نیومد. بعد رفتم با Revit کشیدم.

درب شماره 6 دریه که می خوره به حیاط.

دستشویی و حموم با همه که با یه خط جداش کردم.

scaigrtz19ii3mnr832q.jpg

.

.

این خودت کشیدی یا اجرا شدس؟؟؟؟:a030:

یه مشکل اساسی که داره به نظرم متناسب نبود ابعاد خصوصی و عمومیت هستش....

خونه ای که 3خوابه میشه معمولا باید پذیرایی و اشپزخونه نسبتا بزرگ داشته باشه....:a030:

لینک به دیدگاه
.

.

این خودت کشیدی یا اجرا شدس؟؟؟؟:a030:

یه مشکل اساسی که داره به نظرم متناسب نبود ابعاد خصوصی و عمومیت هستش....

خونه ای که 3خوابه میشه معمولا باید پذیرایی و اشپزخونه نسبتا بزرگ داشته باشه....:a030:

خونه ی خودمونه :w16:

آره بخش نشیمنش نسبتا" کوچیکه. آشپزخونه هم تازه دیوار داشت اوپنش کردیم. :w16:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

احساس می کنم این تاپیک باید به شدت آپ بشه :girl_yes2:

خیلی موضوع جالبی داره...هر کسی حتی شده دستی ، نقشه خونه شو بکشه و بیاد اینجا نقدش کنه...بقیه هم می تونن نظر بدن.مطمئنا خیلی به درد هممون می خوره dancegirl2.gif

اونایی هم که قبلا این کارو کردن، تو نقد پلان خونه های دیگه شرکت می کنن.... w70.gif

لینک به دیدگاه

579q4owwsqoe5x53y6bl.jpg

این نقشه خونمونو دستی کشیدم.نمی دونم تو کامپیوتر چرا انقدر کج و موج شده w58.gif(البته کشیده تره )

(خونمون آپارتمانیه.طبقه سوم از سه واحد 53tnkbetm2eof1u84pjl.gif)

معرفی فضاها :

1) ورودی

2)آشپزخانه( اون فضای کوچیک هم آشپزخونه مخفی هست)

3)نهار خوری

4)هال و پذیرایی

5)حمام

6)خواب ( اتاق سمت چپی مال منه :icon_redface::icon_razz:)

7)W.C

خب ایرادایی که داره : دستشویی خیلی به یکی از خواب ها چسبیده !! و کاملا در فضای خصوصی خونه هست(اگه مهمون رسمی داشته باشیم،متاسفانه برای استفاده از دستشویی باید وارد این عرصه بشه )mysmilie_2.gif

اُپن آشپزخونه ارتفاعش کمه و باعث می شه تمام آشپزخونه تو دید باشه !!!

بقیشو شما بگیم منم کم کم یادم بیاد می گم :ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...