رفتن به مطلب

دو کلام در رابطه با همه چیز دانی ما!

ارسال های توصیه شده

:icon_gol:

من هرکسی رو که دیدم نمیدونم رو راحت میگه روی حرفاش خیلی حساب میکنم. چون میدونم چیزای دیگه ای رو که میدونه و میگه رو روی هوا نمیگه.

حساب نکن چون بعضی‌‌ها بدونن هم میگن نمیدونم یکی‌ حوصله نداره جواب بده یکی‌ هم می‌خواد اطلاعاتش واسه خودش بمونه مثلا زرنگی کنه!!!

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 65
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

حساب نکن چون بعضی‌‌ها بدونن هم میگن نمیدونم یکی‌ حوصله نداره جواب بده یکی‌ هم می‌خواد اطلاعاتش واسه خودش بمونه مثلا زرنگی کنه!!!

اون بعضی ها ، همون بهتر که میگن نمیدونم، چون اگر بدونن هم قسطی اطلاعاتشون رو در اختیار آدم میذارن!

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

آقا این نمی دونم چقدر به دردم خورد امروز!

تو شرکت ازم خواستند که یه حرکتی بزنم واسه یه پروژه...

حسابی گیر کردم تو حلش...

مدیر پروژه گفت جیمی میتونی یا نه؟

صادقانه گفتم نه!

گفت پس بشین یادت بدم.

و 2 ساعت وقت گذاشت و اون فرآیند رو برای من تشریح کرد!

و حالا نمی دانم من به می دانم تبدیل شد. :a030:

لینک به دیدگاه

آیا هرکسی جنبه این را دارد که جواب نه بشنود؟

نه و نمیدانم را باید به کسی گفت که تا حدودی مثل خودت باشد، نه سود جوی فرصت طلب که به دنبال آتو گرفتن است.

ایران پر شده از آدم های دسته دوم، این میدانم میدانم ها هم راهی هست برای فرار از این قضیه. :icon_razz:

لینک به دیدگاه
آیا هرکسی جنبه این را دارد که جواب نه بشنود؟

نه و نمیدانم را باید به کسی گفت که تا حدودی مثل خودت باشد، نه سود جوی فرصت طلب که به دنبال آتو گرفتن است.

ایران پر شده از آدم های دسته دوم، این میدانم میدانم ها هم راهی هست برای فرار از این قضیه. :icon_razz:

بله متاسفانه.

نمیدونم این سندروم دانستن چرا اینقدر توی وجود ما رسوخ کرده.

لینک به دیدگاه

من جرات این رو دارم که بگم نه نمی دونم! اما نمی دونم چرا بعضی ها باور نمی کنن!

بارها شده مطلبی رو ازم پرسیدن اگه بلد بودم با کمال میل براش توضیح دادم و اگه بلد نبودم می گفتم ببخشید نمی دونم!

طرف یادش نمیاد اون روزهایی که ازم سوال می کرده و جواب می گرفته ها.. برمی گرده میگه سارا حسوده و نمیخواد به من یاد بده! :viannen_38:

لینک به دیدگاه

اگه به بعضیا بگیم" نه نمی دونم" می گن: وااااااااااا مگه می شهههههههه؟ :icon_razz:

به بعضیا بگی نمی دونم: می گن باشه بیا یادت بدیم.....

اینقدر بدم میاد از آدمهایی که فکر می کنن ندونستن بده و داری از رو قصد می گی نمی دونم....:viannen_38:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دیشب جایی مهمان بودیم!

یکی از مهمان ها که فوق لیسانس روانشناسی داشت. شروع به نطق درمورد رشته ی خودش کرد! :ws37:

جوانی اون گوشه کنارها که تحصیلات خودش را در مقطع دیپلم تموم کرده بود پرید تو صحبت های این بابا و ازش سوتی گرفتن! :icon_pf (34):کاش سوتی می گرفت.میومد میگفت حرفات کلا غلطه. این بیچاره فکر می کرد میتونه طرف رو به راه بیاره نشست براش یک تئوری گفت! پسره ی بی تربیت می گفت همچین تئوری نداریم! :w58: نمی گفت این آقا جای باباشه ها...:banel_smiley_4:

آخر سر اون روانشناس برگشت گفت پسرم کتاب های روانشناسی که شما از بازار تهیه می کنی بعضی هاش مورد قبول ما نیست بگو چه کتابی میخونی تا بگم! :ws37:

پسره گفت :فکر کردی فقط تو کتاب های خوب خوندی؟ با پول میشه هر کتابی خرید! :banel_smiley_4:

وقتی بقیه اعتراض کردن طرف گفت دارندگی و برازندگی!

واقعا که....:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
تا حالا دیدین یکی به بالاتر از خودش هی بگه بی سواد؟؟! :ws52::ws28:

بالاتراز چه لحاظ؟

شاید مصداق این بیت باشد:

من از روئیدن خار از سر دیوار دانستم

که ناکس کس نمی گردد بدین بالا نشینی ها

لینک به دیدگاه
بالاتراز چه لحاظ؟

شاید مصداق این بیت باشد:

من از روئیدن خار از سر دیوار دانستم

که ناکس کس نمی گردد بدین بالا نشینی ها

خب بعضی ها در حد بعضی ها نیستن دیگه! :ws52:

یکی تحصیلاتش کمتره.

یکی سنش کمتره.

یکی شخصیتا یک جوریه... :hanghead:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

این تاپیک ملال آوره. دونستن این چیزا نه نه برای مریض دوا میشه و نه برای علیل شفا. فقط سر درد انسان رو بیشتر میکنه. قاصد بهار باشیم نه قاصد مرگ.

لینک به دیدگاه

وقتی 20-30 ساله های مملکت دنبال بازگشت به دوران طلایی خاتمی باشن...

وقتی 50-60 ساله های مملکت دنبال بازگشت به دوران طلایی امام راحل باشن

بعد دیگه نباید غر بزنیم که چرا 80-90 ساله ها دنبال بازگشت به صدر اسلام و دوران طلایی بدر و خیبر هستن...

به قرعان :icon_razz:

لینک به دیدگاه

ظاهرا دوستان بسیاری با این موضوع درگیر بودن...

برخی "نمی دانند" چون نمی دانند...

برخی "نمی دانند" چون نمی خواهند دانسته هایشان را در اختیار دیگری بگذارند...

برخی " نمیدانند" چون حوصله ی تشریح مسائل را ندارند...

برخی "می دانند" چون می دانند...

برخی "می دانند" چون ندانستن را عار می دانند و نمی خواهند غرورشان را زیر پا بگذارند...

برخی "می دانند" چون هنوز نمی دانند و دنبال راه دانستن هستند...

هر کدام از این دو واژه ی "می دانم" و "نمی دانم" مصارف گوناگونی دارند... درجایی گفتن "میدانم" صحیح و صواب است و در جایی "نمی دانم"...

پس بیایید راستگو باشیم و راست بگوییم...

اگر می دانیم بگوییم می دانیم و اگر نمی دانیم بگوییم نمی دانیم

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

بحث جالبی بود...

خوبه که آدم به موقع دهنشو باز کنه...چرا که شاعر بزرگ جدا همه چیز دان ما سعدی میفرماید:

بی کمالی های انسان از سخن پیدا شود

پسته بی مغز چون لب واکند رسوا شود

خوبه وقتی میدونیم بگیم میدونیم.از سر حسادت و بدجنسی مخفی کاری نکنیم و وقتی نمیدونیم نخواهیم با بازی با لغات یه جوابی سرهم کنیم و بگیم و ارزش و شخصیت خودمونو از بین ببریم..گاهی هم شنونده باشیم.....جالبتره!!!

نترسیم از نه گفتن...این نه ممکنه از حوادث غیرمترقبه بدی نجاتمون بده!!!!:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...