رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

کوره های دسته شیمی !!! :ws38:

اگر امکانش هست، انگلیسیش رو بنویسید. دو سه مورد از اون 15 موردی که گفتید رو هم بنویسید. با نام انگلیسی !

در همون تصویری که شما گذاشتید میشه شماره های 1-15

در بالای این جدول در همین کتاب یه نمودار هم هست که ارتباط بین کوره ها رو میگه:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 300
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آقا پيمان اين ليست مواد بكار رفته در ماشينه :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اون قطعه خاص هم كه جنس رو خواسته بوديد رديف 3 ( چدن خاكستري ) هست .

با تشكر

لینک به دیدگاه
در همون تصویری که شما گذاشتید میشه شماره های 1-15

در بالای این جدول در همین کتاب یه نمودار هم هست که ارتباط بین کوره ها رو میگه:icon_gol:

بله چشم :icon_gol:

البته من همه کوره ها رو نمی شناسم، ولی سعی می کنم، تا اونجایی که ممکنه، یه مطلب هر چند کوتاه پیدا کنم و به ترتیب در همین تاپیک قرار بدم.

با این حساب شما به دنبال یه مطلب یکی دو صفحه ای در مورد هر کوره هستید، البته با عکس :w16:

سعی می کنم مطالب کلی باشه اما یه چیز، فرضا در مورد کوره های Rotary ، به عنوان مثال یه روشی در آهن سازی وجود داره به نام SL/RN که از Rotary Kiln استفاده می کنه ! احیانا اگر در مورد کوره ای مطلب خوبی پیدا نشد، بهتره که به یکی از کاربردهای اون نوع کوره پرداخته بشه !

لینک به دیدگاه
آقا پيمان اين ليست مواد بكار رفته در ماشينه :

اون قطعه خاص هم كه جنس رو خواسته بوديد رديف 3 ( چدن خاكستري ) هست .

با تشكر

ممنونم آقا پژمان

مشخصات این فولاد ها و چدن ها رو براتون می ذارم به انضمام اینکه سرچ می کنم در مورد خوردگی این نوع فولادها و مقاله مناسبی پیدا شد، قرار می دم.

در مورد کاتالوگی هم که فرستانید، بسیار ممنون، خیلی واضح بود.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

Rotary Kiln

در سایت زیر می تونید بیشتر کوره های مد نظر خوتون رو به همراه توضیحات و عکس داشته باشید.

این سایت رو چک کنید، ببینید آیا اطلاعاتش کفایت می کنه و در مورد کدام کوره ها ! هر کدوم که کافی بود از لیست کم کنید و باقیمانده کوره ها رو بنویسید.

لینک به دیدگاه

open hearth furnace

لینک به دیدگاه
بله چشم :icon_gol:

البته من همه کوره ها رو نمی شناسم، ولی سعی می کنم، تا اونجایی که ممکنه، یه مطلب هر چند کوتاه پیدا کنم و به ترتیب در همین تاپیک قرار بدم.

با این حساب شما به دنبال یه مطلب یکی دو صفحه ای در مورد هر کوره هستید، البته با عکس :w16:

سعی می کنم مطالب کلی باشه اما یه چیز، فرضا در مورد کوره های Rotary ، به عنوان مثال یه روشی در آهن سازی وجود داره به نام SL/RN که از Rotary Kiln استفاده می کنه ! احیانا اگر در مورد کوره ای مطلب خوبی پیدا نشد، بهتره که به یکی از کاربردهای اون نوع کوره پرداخته بشه !

سلام.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

خیلی ممنون.انشاالله جبران کنم

لینک به دیدگاه

fluidized bed furnace

flash furnace

در مورد Flash و Fluidized Bed به صفحه 18 هندبوک کوره های صنعتی مراجعه کنید. معروف ترین کوره های تشعشی که در صنایع متالورژی استخراجی استفاده می شود، کوره های Outokumpu و Inco است که برای ذوب سنگ های مس کاربرد دارد. مطالب فارسی و انگلیسی در مورد این دو نوع کوره تشعشی در دسترس هست که در صورتی که نیاز داشته باشید، اینجا بذارم.

لینک به دیدگاه

Thermal Fluid Heater

water-tube boiler

لینک به دیدگاه

Rotary Hearth

fixed or moving grate with steam tubes

tube-still cabin heater

در این دو مورد مطلبی پیدا نکردم.

multi-hearth furnace

لینک به دیدگاه

shaft kiln

metal reheating furnace

یکی از کاربردهای عمده کوره های گرمایش مجدد در صنایع فولاد برای گرم کردن شمش های فولادی است که به آن بیلت (Billet) و به برخی دیگر بلوم (Bloom) می گویند. این شمش ها پس از تولید در کاگاه ریخته گری واحد فولادسازی به کارخانه های نورد فرستاده شده تا تبدیل به ورق شوند. پیش از ورود شمش ها به دستگاه نورد، برای ساده تر کردن تغییر شکل فولاد، شمش ها را حرارت می دهند.

کوره های گرمای مجدد دقیقا مثل یک گرمکن عمل می کنن. بنابراین تکنولوژی خاصی ندارند و عموما برای کاربرد مورد نظر طراحی و ساخته می شوند. بنابراین در صورت تمایل بهتره تمرکز بر روی کوره های پیشگرم شمش فولاد باشه.

لینک به دیدگاه

reformer furnace

فک می کنم فایل اول کفایت کنه ! این مطلب به رفورمر بخار مربوط می شه ! من کاربرد مستقلی برای کوره های رفورمر نمی شناسم. چیزی که از رفورمرها میدونم، معمولا بخشی از یک فرایند تولید محسوب می شن. به عبارتی دیگر محصول رفورمر، برای استفاده در مرحله بعدی فرایند، منتقل می شود. معروفترین رفورمرها، رفورمر گاز طبیعی و بخار آب است که هر دو در تکنولوژی احیای مستقیم برای تولید آهن اسفنجی استفاده می شوند. محصول خروجی این رفورمرها، گازهای احیا کننده CO و H2 برای احیا کردن اکسیدهای آهن است. لینک دوم مربوط به رفورمر میدرکس است که میدرکس یکی از روش های احیای مستقیم برای تولید آهن است.

در مورد کوره های زیر متاسفانه اطلاعاتی ندارم :icon_redface:

Glass Tank

refinery cracking furnace

لینک به دیدگاه

ممنونم آقا پژمان

مشخصات این فولاد ها و چدن ها رو براتون می ذارم به انضمام اینکه سرچ می کنم در مورد خوردگی این نوع فولادها و مقاله مناسبی پیدا شد، قرار می دم.

در مورد کاتالوگی هم که فرستانید، بسیار ممنون، خیلی واضح بود.

زنده باد و ممنون .

پس منتظر هستم آقا پيمان .

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

يك سوال داشتم ، البته شايد خيلي مبتديانه باشه :

امكان افزايش سرعت زنگ زدگي و تخريب با افزودن موادي خاص به محيط وجود داره ؟

در اصل ميخوام ببينم آيا امكان داره اين مشكل با اين شدت يه كار خرابكارانه باشه ؟

ممنون

لینک به دیدگاه
يك سوال داشتم ، البته شايد خيلي مبتديانه باشه :

امكان افزايش سرعت زنگ زدگي و تخريب با افزودن موادي خاص به محيط وجود داره ؟

در اصل ميخوام ببينم آيا امكان داره اين مشكل با اين شدت يه كار خرابكارانه باشه ؟

ممنون

به نظر من این امکان وجود داره که تاریخ تولید این دستگاه به چند سال قبل برگرده و شرایط نامناسب انبار باعث ایجاد این شرایط شده ! البته اگر شما پیش از خرید دستگاه رو ندیده باشید، که احتمال خیلی زیاد هم ندیده اید. برای افزایش سرعت زنگ زدن کافیست که غلظت عوامل موثر بر خوردگی در محیط افزایش پیدا کند. دستگاه Salt Spray یه دستگاه شبیه ساز اتمسفر دریایی است که غلظت کلر و نمک در این دستگاه قابل تنظیم است. با افزایش غلظت این دو عامل، قطعا سرعت خوردگی هم افزایش پیدا می کند.

چیزی که برای من به شخصه جالب بود، قسمتی است که از چدن خاکستری ساخته شده. این ماده معمولا در ساخت لوله های انتقال آب و فاضلاب استفاده می شود، خصوصا لوله هایی که در زیر زمین مدفون می شوند. من چند تا مطلب رو درباره چدن خاکستری اینجا گذاشتم، درباره مکانیزم خوردگی چدن های خاکستری.

قطعات دیگه مانند فولاد زنگ نزن و فولادهای ساده کربنی، عناصر آلیاژی مختلفی دارند، حضور درصد مشخصی از نیکل و کروم به ویژه در ساختار فولادهای زنگ نزن مقاومت خوردگی این فولادهای رو افزایش می دهد. بهتره که تمرکز روی همین بخش چدن خاکستری باشه، زیرا بیشتر حجم محصولات خوردگی در این ناحیه است، در حالیکه این قسمت در تماس مستقیم با آب قرار داره. پیشنهادی که می تونم بدم اینه که شما اگر با دستگاه های برش آشنا هستید، نمونه های مشابه این دستگاه رو بررسی کنید که در آنها قطعات مختلف از چه جنسی ساخته می شوند. برای اینکه مدارک محکمی برای محکوم کردن یک طرف داشته باشید، حتما باید آزمایش هایی روی قطعات معیوب انجام بشه. مثلا ممکنه شرکت های دیگر سازنده در ساخت همان قطعه خاص از جنس چدن خاکستری، از نوع ویژه ای عملیات حرارتی استفاده می کنند و یا پوشش های خاصی رو به کار می برند و یا با عناصر خاصی آلیاژ می کنند که شرکت طرف شما این کار رو نکرده است. صرفا با چند تا مقاله نمی شه همه چیز رو رد کرد و یا پذیرفت.

لینک به دیدگاه

سلام آقا پیمان شرمنده مزاحمت شدم آقا من دنبال یه مقاله درباره آلیاژهای برنج یا آلیاژهای برنز می گردم، ولی متاسفانه پیدا نمی کنم. می شه یه کمک به من بکنی دستت درد نکنه

لینک به دیدگاه
سلام آقا پیمان شرمنده مزاحمت شدم آقا من دنبال یه مقاله درباره آلیاژهای برنج یا آلیاژهای برنز می گردم، ولی متاسفانه پیدا نمی کنم. می شه یه کمک به من بکنی دستت درد نکنه

لطفا نوع آلیاژ برنز مورد نظر خودتون رو بنویسید. اگر تفاوتی نداره، براتون چندتا مقاله در مورد ساختار و عملیات حرارتی برنز آلومینیم نیکل NAB بذارم.

لینک به دیدگاه
آقا پیمان اگر اشکال نداره همون چندتا مقاله که در مورد آلیاژ های برنز هست هستش رو برای من بذارید خیلی از کمکتون متشکرم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...