رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مرسی .استاد .

فقط چند تا سوال .

1-پیر کرنشی همون پیر سختی . اگه نه . معنی ایش چیه ؟ . (یا اشتباه تایپی بوده منظورتون کرنش سختی ( کار سختی ) بوده . )

2- درصد کربن توی میزان رنگ تاثیر داره ؟ یا نوع رنگ ؟

ببخشید سوال هام نشونه ندانستن . اما واقعا مشتاقم بدونم .

:icon_gol:

Strain aging : در فولادهای ورق کم کربن (عمدتا) پیرکرنشی به هنگام کشش عمیق باعث به وجود آمدن نوارهای تغییر شکل (نوارهای لودر) می شود. علت پیدایش این نوارها جدایش اتم های محلول بین نشین کربن و نیتروژن و نفوذ آنها به زیر خط نابجایی و در نتیجه قفل شدن نابجایی هاست.

در مورد رنگ متاسفانه نمی دونم، اما منظور من از تاثیر درصد کربن این بود که افزایش کربن اساسا سختی رو افزایش می دهد. البته در این مورد نمی توان به صورت کلی نتیجه گرفت مکانیزم سخت شدن پیر کرنشی است. در مورد رنگ چنانچه مقاله ای پیدا کردم، حتما براتون میذازم :icon_gol: 

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 300
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام.دنبال یه والپیپر زیبا از کوره هستم تا پشت زمینه ارائه ام باشه.شما چیزی سراغ ندارید؟ممنون:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

یه کم درباره ترکیب رنگی مورد نظرتون بگید !؟! یا اینکه با چه فونتی و چه رنگی می خواید روی تصویر بنویسید ؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

در مجموع به عنوان یه تجربه ای که خودم هم از اساتیدم گرفتم، همیشه پس زمینه سفید و فونت مشکل بیشترین تاثیر رو بر روی خواننده می ذاره و بسیار زیاد می تونه از خواب آلودگی اون ها در حین ارائه جلوگیری کنه !

لینک به دیدگاه

یه کم درباره ترکیب رنگی مورد نظرتون بگید !؟! یا اینکه با چه فونتی و چه رنگی می خواید روی تصویر بنویسید ؟

در مجموع به عنوان یه تجربه ای که خودم هم از اساتیدم گرفتم، همیشه پس زمینه سفید و فونت مشکل بیشترین تاثیر رو بر روی خواننده می ذاره و بسیار زیاد می تونه از خواب آلودگی اون ها در حین ارائه جلوگیری کنه !

ممنون مهندس تو والپیپرهای سایت یکی پیدا کردم.تلفیقی از زرد و قرمز که حس گرما به بچه ها دست بده:ws3:

لینک به دیدگاه

Welding Journal - 2010 January

Welding Journal - 2010 February

Welding Journal - 2009 December

لینک به دیدگاه
دوستان اگر منبعی رو معرفی کنن که بتونم میزان درصد رطوبت ماسه و عدد ریزی رو در رخته چدن و فولاد و آل پیدا کنم ممنون می شم:banel_smiley_4:

:icon_pf (44):

بهترین کتاب برای موضوع شما

کتاب قالبگیری برای ریخته گری فلزات نوشته شده توسط مهندس محمد حسین فتحی می باشد

امیدوار مفید باشد

لینک به دیدگاه
سلام من نیاز به یک مقاله در مورد خواص خوردگی فولاد هدفیلد دارم. فوری می خوام. مرسی.

لینک به دیدگاه

سلام

توی یه فیلم دیدم برای سخت کردن شمشیر اون رو توی خاک رس می زاشتن .

می خواستم بدونم که این یه جور سخت کاری سطحی .؟ مگه سلسیس توی اون دما جذب فولاد می شه ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه
سلام

توی یه فیلم دیدم برای سخت کردن شمشیر اون رو توی خاک رس می زاشتن .

می خواستم بدونم که این یه جور سخت کاری سطحی .؟ مگه سلسیس توی اون دما جذب فولاد می شه ؟

با تشکر

ممنون از سوال شما

در این مورد حتما سرچ می کنم، جواب قانع کننده ای پیدا کردم براتون می ذارم. اما دو تا موضوع الان به نظر میاد. یه حالت اینه که فرض کنیم ترکیبات خاک رس با سطح فولاد وارد واکنش شده و یه لایه محافظ سخت رو تشکیل می دن. گاهی اوقات در فولادهای ابزار برای افزایش سختی و همچنین مقاومت سایش، پوشش هایی روی سطح فولاد اعمال می کنند. آنچه که حائز اهمیت است، ضخامت این پوشش بوده، چرا که باید نقطه تمرکز تنش از روی زیر لایه فولادی به روی پوشش منتقل شود.

مطلب دوم، احتمالا ترکیب دوغاب خاک رس را با توجه به شدت سرد کنندگی آن استفاده می کنند. برای سخت کردن فولاد، تغییر حالت آستنیت به مارتنزیت باید انجام شود. از روی نمودارهای ttt  با توجه به دمای آستنیته کردن و دمای شروع مارتنزیت، همچنین با توجه به سختی مورد نیاز و درصد حجمی مارتنزیت، محیط سرد کننده را انتخاب می کنند که می تواند هوا، محیط کوره، آب، روغن، آب نمک باشد. در اینجا هم ممکن است از این دوغاب به عنوان محیط سرد کننده با شدت سرد کنندگی ویژه ای استفاده کنند.

لینک به دیدگاه

بله . درسته . ضخامت در سختکاری سطحی بسیار مهمه . راستی . فکر کنم می گفت . هر چه میزان خاک رس کمتر باشه . سخت تر می شه .

گفتم . شاید کمک کنه .

البته فیلمی که من دیدم . فکر کنم که درصد آب خاک خیلی پایین بود .اصلا حالت گل نگرفته بود.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
سلام اول تشکر کنم از مدیریت خوب سایت.

من یک قطعه فولادی متالورژی پودر دارم تو کربوراسیونش اطلاعات کامل لازم دارم ممنون میشم اگه کمکم کنین

مقدمه مقاله زیر رو یه نگاهی بکنید، چنانچه به کار شما میاد، مقاله رو براتون بذارم.

کتاب زیر هم هست (Powder Metallurgy of Iron and Steel)، البته آدرس زیر مربوط به سایت آمازون می شه ! چنانچه لینک دانلود این کتاب رو پیدا کردم، براتون می ذارم.

لینک به دیدگاه
سلام

من در باره کلاس فولادها و ویژگی هر کدوم اطلاعاتی میخواستم

به کتاب کلید فولاد مراجعه کنید.

دسته بندی فولادها (فولادهای ساختمانی، زنگ نزن، ابزار، فنر و ... ) به همراه ترکیب شیمیایی، خواص مکانیکی و فیزیکی و برخی کاربرد و استانداردهای مشابه در این کتاب آمده است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...