رفتن به مطلب

..:: اگر شما بودید چه کار میکردید ؟ ::..

ارسال های توصیه شده

تصور کنید که مراسم خواستگاری در حال رخ دادن هست ..... هم دختر ، دختری مناسب به نظر میاد در دید اول و هم پسر، پسری خوب به نظر میاد در دید اول و سر کار میره با در آمدی متوسط ......

در حین این مراسم خانواده دختر متوجه میشند برادر بزرگتر پسر قبلا دو ازدواج ناموفق داشته و مشکلات فردی دیگه ای مثل اعتیاد رو قبلا داشته ولی الان چند سال هست که مشکلش حل شده

خانواده دختر از این ترس دارند که نکنه دختر اونا هم دچار این مشکل بشه با پسر دوم این خانواده در صورتی که نه پسر کوچکتر اعتیاد داره و نه ازدواج دیگه ای داشته

شما به عنوان خانواده دختر و یا خود دختر چه واکنشی در مقابل این خواستگار دارید ؟

چه جالب...دقیقا دوست من خواستگاری با همین شرایط داشت ،که خیلی همدیگه رو هم میخوان،ولی خانواده دختر مخالفت میکنند.

• Like 8
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 126
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به نظر من این درست نیست که چون برادر بزرگتر یا هر کسی توی اون خانواده معتاده و یا ازدواج ناموفق داشته یا هر مشکل دیگه ای که توی گذشته افراد غیر مرتبط بوده پس تاثیر گذار توی ذهنیت فرد مقابل و یا خانواده اش داشته باشه

دختر می خواد با خود پسره زندگی کنه نه برادرش که !

مهم خود پسر و بعد هم پدر و مادرشه

بهترین راه اینه که ببینه آیا اون آقا پسر هم از برادرش تاثیر پذیره یا نه !

چون در اون شرایط وضعیت فرق می کنه

متاسفانه توی جامعه ما این قدر درگیر حاشیه و خاله زنک بازی می شن که اصل قضیه رو یادشون می ره

• Like 9
لینک به دیدگاه

پس نقش پسرا چی میشه این وسط

یه بار خواستم تو این تاپیک نظر بدما. اونم که دیدم تاپیک دخترونس :w000:

رفتیم بیرون بابا :banel_smiley_4:

هدف اسپم بود که حاصل شد :w02:

• Like 10
لینک به دیدگاه

نقش خانواده و تاثيرشون مهمه نميشه فقط خود پسر رو ديد

ولي نميشه به جرم پدر پسر رو مجازات كرد نميشه بگيم چون برادر بزرگه تو زندگيش مشكل داشته ممكنه كوچيكه هم مشكل داشته باشه

بايد ديد كه چرا برادره زندگيش مشكل داشته و با رفت و آمد، شناخت بيشتر نسبت به پسره پيدا كرد

همه تو لحظه اول خودشونو خوب نشون ميدم

• Like 9
لینک به دیدگاه
پس نقش پسرا چی میشه این وسط

یه بار خواستم تو این تاپیک نظر بدما. اونم که دیدم تاپیک دخترونس :w000:

رفتیم بیرون بابا :banel_smiley_4:

هدف اسپم بود که حاصل شد :w02:

گفتم شما به عنوان دختر یا خانواده دختر

تو نمیتونی جای داداش دختره باشی مثلا؟:banel_smiley_4:

• Like 10
لینک به دیدگاه

خب اگه من جاي دختره بودم اول با پسر بيشتر اشنا ميشدم تا اخلاقاش دستم بياد ببينم پسري هست كه روحيات خودشو با روحيات و علاقه منديهاي خانوادش متچ ميكنه يا نه پسريه كه راهش از اعضاي خانوادش جداست اونوقت ميتونم بفهم كه مثله داداشش ميشه يا نه

• Like 9
لینک به دیدگاه
چه جالب...دقیقا دوست من خواستگاری با همین شرایط داشت ،که خیلی همدیگه رو هم میخوان،ولی خانواده دختر مخالفت میکنند.

خب الان چی کار کرده این دختر ؟:icon_redface:

نظر خودت چیه ؟

به نظر من این درست نیست که چون برادر بزرگتر یا هر کسی توی اون خانواده معتاده و یا ازدواج ناموفق داشته یا هر مشکل دیگه ای که توی گذشته افراد غیر مرتبط بوده پس تاثیر گذار توی ذهنیت فرد مقابل و یا خانواده اش داشته باشه

دختر می خواد با خود پسره زندگی کنه نه برادرش که !

مهم خود پسر و بعد هم پدر و مادرشه

بهترین راه اینه که ببینه آیا اون آقا پسر هم از برادرش تاثیر پذیره یا نه !

چون در اون شرایط وضعیت فرق می کنه

متاسفانه توی جامعه ما این قدر درگیر حاشیه و خاله زنک بازی می شن که اصل قضیه رو یادشون می ره

هم شما هم خانوادتون چنین عقیده ای دارند ؟

چون گاهی جوونا بر این عقیده میرند جلو ولی خانواده نه ریسک نمیکنند ......

یه کم ته دلت نمیترسی ؟

نقش خانواده و تاثيرشون مهمه نميشه فقط خود پسر رو ديد

ولي نميشه به جرم پدر پسر رو مجازات كرد نميشه بگيم چون برادر بزرگه تو زندگيش مشكل داشته ممكنه كوچيكه هم مشكل داشته باشه

بايد ديد كه چرا برادره زندگيش مشكل داشته و با رفت و آمد، شناخت بيشتر نسبت به پسره پيدا كرد

همه تو لحظه اول خودشونو خوب نشون ميدم

دقیقا تو بخش بعدیم میخواد در مورد پسر بزرگ حرف بزنم

تو ایران خیلی به گذشته افراد و خانواده اهمیت میدند و با این اوصاف باید این دو اصل رو کاملا زیر پا گذاشت به نظرت میشه؟

خب اگه من جاي دختره بودم اول با پسر بيشتر اشنا ميشدم تا اخلاقاش دستم بياد ببينم پسري هست كه روحيات خودشو با روحيات و علاقه منديهاي خانوادش متچ ميكنه يا نه پسريه كه راهش از اعضاي خانوادش جداست اونوقت ميتونم بفهم كه مثله داداشش ميشه يا نه

چجوری اینو میخوای متوجه بشی ؟

از چه افرادی میرید و سوال میپرسید در مورد تحقیق کردن پسر و چطور میخوایید متوجه بشید که این پسر خوبه یا نه ؟

• Like 6
لینک به دیدگاه

اگر شناخت درستی از طرف داشته باشم مطمئنا مشکلات برادرش که الان هم حل شده توو روند زندگی ما نمیتونه تاثیری بزاره....

اگر در نقش خانواده هم باشم اول یه سری تحقیقات انجام میدم و از بابت پسر دوم دبل مطمئن میشم

• Like 6
لینک به دیدگاه
خب الان چی کار کرده این دختر ؟:icon_redface:

نظر خودت چیه ؟

الان هیچی ،ولی فشار روانی روی جفتشونه،تقریبا دو ساله این شرایط رو دارن.از نظر خانواده ها مسئله تموم شده ولی طرفین نه.

من خودم ....نمیدونم.خیلی سوال سختیه.همه شرایط رو باید در نظر گرفت.باید بقیه افراد خانواده رو هم در نظر گرفت.ارتباط این پسر با برادرش.اخلاق پدر و مادر خانواده.ولی باید توجه کنیم که هرگز نمیشه یه نسخه کلی داد.:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

چجوری اینو میخوای متوجه بشی ؟

به سختي:ws3:

خب سعي ميكنم باهاش بيرون برم رفتاراش و برخورداش و زير نظر بگيرم سوال پيچش كنم كاري كه توش استادم:ws3:حالا تو اون لحظه بيشتر ميدونم چيا بايد بگم:w16:

• Like 5
لینک به دیدگاه

خوب اگر منطقی به قضیه نگاه کنیم و ببینیم که آیا داداش بزرگه بخاطر مشکلاتش چقدر مزاحم باقی افراد خانواده میشده ...........اگر باعث آزار رساندن بهشون میشده و بالطبع فشار روی خانوادهش میذاشته ممکنه بعدهم همچین مشکلی رو با هاش داشته باشند.......

اگر آدم نرمالی نباشه کل خانوادهش امنیت جانی ندارند و بهتره بی خیالش بشویم......

مگر اینکه کلا بعد ازازدواج بروند یک دیار دیگه.......

ازدواج محدد داداش بزرگه خیلی مشکلی نیست ولی اعتیاد شوخی بردار نیست

من هرچقدر هم ازش خوشم بیاد حاضر به ریسک نیستم

• Like 6
لینک به دیدگاه

هم شما هم خانوادتون چنین عقیده ای دارند ؟

چون گاهی جوونا بر این عقیده میرند جلو ولی خانواده نه ریسک نمیکنند ......

یه کم ته دلت نمیترسی ؟

از چه افرادی میرید و سوال میپرسید در مورد تحقیق کردن پسر و چطور میخوایید متوجه بشید که این پسر خوبه یا نه ؟

راستش خودم تا به حال چنین موردی برام پیش نیومده که نظر خانواده ام رو هم بدونم

اما خب به هر حال به عنوان یه آدم عاقل و بالغ باید دختره چشمش رو باز کنه و طرفش رو بشناسه

به نظر من همه چیز به خود پسره بستگی داره که تا چه حد کارهای برادرش رو تایید می کنه و سعی در توجیه کارهاش داره و یا اعمالش رو نکوهش می کنه ؛ این خیلی مهمه

در ضمن دختره باید متوجه باشه که برادر بزرگه چقدر سلطه روی برادر کوچیکه داره

با یه جلسه خواستگاری مطمئنا نمی شه به این چیزا رسید و باید دختر و پسر بیشتر با هم آشنا بشن تا هم خانواده و خود دختر شناخت بیشتری نسبت به طرف مقابلشون پیدا کنن

به هر حال طی این رفت و آمد ها خانواده دختر هم می تونن برادر پسر رو ببینن و باهاش آشنا بشن ؛ مطمئنا با توجه به شخصیت برادر پسر متوجه می شن که این فرد آیا اثر منفی روی زندگی دخترشون داره یا نه

واقعا نمی شه در حال حاضر زیاد به کسی اعتماد کرد

چون این قدر بعضی ها کوتاه فکرن که چون به نظرشون ازدواج امر خیری هستش خیلی از معایب طرف رو پنهان می کنن که خدای نکرده دچار عذاب اخروی نشن :banel_smiley_4:

و یا گاهی بدون این که طرف رو بشناسن و تنها با دیدن ظاهرش 1000 تا عیب می گذارن روش

اما محل کار پسر . محل تحصیل (هر چند تحصیلاتش تموم شده باشه) . محل زندگی . حتی در صورت امکان دوستان نزدیک پسره منابع تقریبا خوبی هستن

و یه دوره نامزدی کوتاه مدت هم می تونه خیلی مسائل رو روشن کنه :ws37:

• Like 6
لینک به دیدگاه

ممنون از استارتر عزيز سوال خوبي بود...

حالا چه در مورده اين قضيه و چه در موارد مشابه من نظره كليم اينه كه هيچوقت درباره يه شخص چه دختر و چه پسر نبايد براساس بگراندي كه از خانواده اش ديده ميشه قضاوت كنيم چون بعضي از اتفاقا توي خانواده ميافته كه ابدا اون شخص توش دخالت يا تاثيري نداشته مثل اعتياد برادر مثل جدايي پدرو مادر و يا مسائل ديگه...:wubpink:

• Like 5
لینک به دیدگاه

خوشحالم که همه نظرشون بر این بود که نباید سریع قضاوت کرد ولی آدم باید به یه شناختی برسه چیزی که اکثرا گفته بودند منتها چطور به این شناخت میرسید که این پسر از خانوادش تاثیر گرفته یا نه ؟

مثلا در مورد برادر بزرگتر میرید تحقیق کنید که علت جدایی و اعتیادش چی بوده ؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
آره اونم خوبه تحقيقات از همسايه خيلي به درد ميخوره در 90% مواقع عينه واقعيته!!:wubpink:

از همسر قبلی اون فرد چی ؟ اونم میپرسی ؟:icon_redface:

• Like 4
لینک به دیدگاه

اینجانب فکر می کنم درسته که رفتار فقط یه نفر مهم نیس ولی باید یه نگاهی به کل خانواده هم داشت ، یعنی همون اعتیاد یا مشکلات توی ازدواج رو توی بقیه افراد خانواده هم ببینیم ، اینطوری میشه خیلی بهتر نتیجه گیری کرد ،

فکر کنم خانواده من مثلا همینطوری برخورد کنن که ببینن سایر افراد خانواده از این مشکلات داشتن یا نه !!!

و در مورد تحقیق در مورد برادر بزگتر ، شاید خانوادم یه نگاهی به خانواده همسر سابق برادر بزگتر داشته باشن تا متوجه بشن که این امر ناموفق بودن زندگی دخترشون چجوریا بوده ،

مسلما یک نفر ( برادر ) نمی تونه توی یه ازدواج دیگه تاثیر 100% داشته باشه ولی خونواده چرا ، رفتار بقیه افراد خونواده نشون میده که این ناموفقی و مشکلات کلی هست و خصوصیت زندگیشون یا نه فقط مربوط به برادر بزرگتر بوده !

• Like 5
لینک به دیدگاه

موضوع سوم :

تصور کنید که مراسم خواستگاری در حال رخ دادن هست ..... هم دختر ، دختری مناسب به نظر میاد در دید اول و هم پسر، پسری خوب به نظر میاد در دید اول و سر کار میره با در آمدی متوسط ......

در حین این مراسم خانواده دختر متوجه میشند برادر بزرگتر پسر قبلا دو ازدواج ناموفق داشته و مشکلات فردی دیگه ای مثل اعتیاد رو قبلا داشته ولی الان چند سال هست که مشکلش حل شده

خانواده دختر از این ترس دارند که نکنه دختر اونا هم دچار این مشکل بشه با پسر دوم این خانواده در صورتی که نه پسر کوچکتر اعتیاد داره و نه ازدواج دیگه ای داشته

شما به عنوان خانواده دختر و یا خود دختر چه واکنشی در مقابل این خواستگار دارید ؟

این سری موضوع باید از دو جنبه بررسی بشه چون خیلی سنگین هست بحث پس برای همین بعد از اتمام پاسخ ها به این سوال قسمت دوم رو با توضیحات کاملتر مطرح میکنم

:icon_redface:

من اگه جای اون دختره بودم برام موردی نداشت برادرش اونجور بوده لزومی نداره اینم اونجور باشه در ضمن در مورد این موضوع حتما با طرفم صحبت میکردم که ببینم نظرش در مورد گذشته برادرش چیه.

• Like 3
لینک به دیدگاه

مثلا در مورد برادر بزرگتر میرید تحقیق کنید که علت جدایی و اعتیادش چی بوده ؟

چرا که نه ؟

به نظرم همسر سابق برادر بزرگتر مورد بسیــــــــــار مناسبی برای تحقیقه

چون هم با این خانواده زندگی کرده و تا حدود زیادی می تونه در مورد تمام افراد خانواده پسر اطلاعاتی رو در اختیار دختر بذاره و البته در مورد برادر بزرگتر و دلایل طلاقشون (این که به خانواده همسرش مربوط بوده و یا فقط با همسرش مشکل داشته ) و اخلاقیات و تاثیرگذاری برادرا روی هم اطلاعات خوبی بده

در اصل با تحقیق از چنین فردی که حتی یه روز با این خانواده زیر یه سقف بوده گزینه خیلـــــــــی خوبیه :a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه

فكر كنم پيدا كردن همسر سابق برادره يكم سخت باشه:ws52:

همسايه ها و همكار و ... هم ممكنه واقعيت رو نگن ولي خب بايد ازشون پرسيد ولي نميشه اگه اونا بگن خوبه ما هم بگيم خوبه يا اگه بگن بده ما هم بگيم بده

در كل بايد دختره از روي رفتار پسره بهمه

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...