رفتن به مطلب

ایجاد دو ملیون و پانصد هزار شغل جدید

ارسال های توصیه شده

من از اخبار ایران شنیدم که اقای رحیمی وزیر صنایع اعلام کرده که دو ملیون و پانصد هزار شغل ایجاد می کنیم

من خودم که اصلا نمی تونم تصور کنم این همه شغل جدید رو از شما دوستان عزیز کمک می خوام که ی توضیحی به من بدید که چه طور امکان داره ؟:ws21:

من با یک حساب سر انگشتی که رسیدم به این نتیجه رسیدم که ما نیروی کاری کم می یاریم و باید به فکر نیروی انسانی باشیم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

شغل در تعریف جدید یعنی کسیکه حتی 2 ساعت در طول روز در مغازه پدرش کار کند.

این فرد شاغل محسوب میشه.

این 2 میلیون شغل به معنای گسترش صنعت و تجهیزات مدرن نیست.

لینک به دیدگاه
شغل در تعریف جدید یعنی کسیکه حتی 2 ساعت در طول روز در مغازه پدرش کار کند.

این فرد شاغل محسوب میشه.

این 2 میلیون شغل به معنای گسترش صنعت و تجهیزات مدرن نیست.

فکر نمی کنم با 2 ساعت در مغازه بابا بودن بشه دو ملیون و پونصد هزار شغل جدید ایجاد کرد ولی چون شما می گی حتما می شه:ws3:

لینک به دیدگاه
فکر نمی کنم با 2 ساعت در مغازه بابا بودن بشه دو ملیون و پونصد هزار شغل جدید ایجاد کرد ولی چون شما می گی حتما می شه

نه جدی گفتم این حرف رو.

جوانیکه روزی دو ساعت تو مغازه پدرش باشه،از نظر وزارت کار شاغله.

وگرنه تو پیشرفته ترین کشورهای دنیا نمیتونن سالی 2 میلیون و 500 هزار شغل تولید کنند.

چون شغل پشتوانه صنعتی و مالی زمانبری میخواد.

یک استادیم نقش جهان اصفهان را تو اینهمه سال نتوانستند بازسازی کنند،اونوقت میخواهند صنعت را آباد کنند.....

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

درود

فكر كنم جاي تاپيك چندان مناسب نباشد

به هر حال

اينكه آيا مي شود در طول يك سال اين مقدار شغل(البته با تعريف درست و نه تعريف وزارت كار) ايجاد كرد و يا خير جوابش مثبت است

اما بسته به پارامتر هايي است از جمله توان اقتصادي كشور ها

گاهي ايجاد شغل در يك منطقه خود باعث تورم و گراني است و لذا از آن پرهز مي شود

اما در مرود ايران:

سال ها پيش(در حدود 10 سال قبل) طرحي آماده و به دولت ارايه شد كه در صورت اجرا يك ميليون شغل دايم در كشور ايجاد مي نمود و موجب ارتقاي كمي و كيفي سطح بسياري از مهندسي ها و صنايع در كشور مي شد با هزينه اي معادل 10 ميليارد دلار كه متاسفانه هرگز به آن توجه لازم نشد.

طرح آبراه ايران رود

در اين طرح بر اساس استاندارد هاي جهاني بيش از 1 ميليون شغل ايجاد مي شد كه خود مي توانست موتور محرك بسياري از صنايع نيمه تعطيل باشد و به طبع ان در دراز مدت نيز مي توانست با سرمايه گذاري در طرح هاي جانبي بر ميزان شغل هاي ايجاد شده افزود اما متاسفانه اين طرح هيچ وقت بصورت جدي از طرف مسوولان مطرح و پيگيري نشد

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
درود

فكر كنم جاي تاپيك چندان مناسب نباشد

به هر حال

اينكه آيا مي شود در طول يك سال اين مقدار شغل(البته با تعريف درست و نه تعريف وزارت كار) ايجاد كرد و يا خير جوابش مثبت است

اما بسته به پارامتر هايي است از جمله توان اقتصادي كشور ها

گاهي ايجاد شغل در يك منطقه خود باعث تورم و گراني است و لذا از آن پرهز مي شود

اما در مرود ايران:

سال ها پيش(در حدود 10 سال قبل) طرحي آماده و به دولت ارايه شد كه در صورت اجرا يك ميليون شغل دايم در كشور ايجاد مي نمود و موجب ارتقاي كمي و كيفي سطح بسياري از مهندسي ها و صنايع در كشور مي شد با هزينه اي معادل 10 ميليارد دلار كه متاسفانه هرگز به آن توجه لازم نشد.

طرح آبراه ايران رود

در اين طرح بر اساس استاندارد هاي جهاني بيش از 1 ميليون شغل ايجاد مي شد كه خود مي توانست موتور محرك بسياري از صنايع نيمه تعطيل باشد و به طبع ان در دراز مدت نيز مي توانست با سرمايه گذاري در طرح هاي جانبي بر ميزان شغل هاي ايجاد شده افزود اما متاسفانه اين طرح هيچ وقت بصورت جدي از طرف مسوولان مطرح و پيگيري نشد

جریان این طرح چیه؟؟؟

لینک به دیدگاه
خوب شما اشتباهی برداشت کردین یعنی 1000 تا فرصت شغلی که در 10 سال میشه جمعا دو میلیون پانصد هزار ساعت کاری .:ws52::banel_smiley_4:

اها خوب شد راهنماییم کردید:ws3:

لینک به دیدگاه
جریان این طرح چیه؟؟؟

درود

اين يك طرح براي انتقال آب شور به نقات داخلي كشور و ايجاد يك آبراه قابل كشتيراني از درياي مازندران تا درياي مكران(عمان) است.

ايجاد درياچه هاي مركزي و توسعه ي صنايع دامداري و آبزي پروري و نيز كشاورزي از مزاياي اين طرح است

در كنار آن دانش ايجاد يك چنين ابراه عظيمي بسيار پيچيده است و نياز به همت مهندسان بسياري دارد

از ديگر مزاياي اين طرح تعديل آب و هوا در مناطق داخلي ايران است

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود

اين يك طرح براي انتقال آب شور به نقات داخلي كشور و ايجاد يك آبراه قابل كشتيراني از درياي مازندران تا درياي مكران(عمان) است.

ايجاد درياچه هاي مركزي و توسعه ي صنايع دامداري و آبزي پروري و نيز كشاورزي از مزاياي اين طرح است

در كنار آن دانش ايجاد يك چنين ابراه عظيمي بسيار پيچيده است و نياز به همت مهندسان بسياري دارد

از ديگر مزاياي اين طرح تعديل آب و هوا در مناطق داخلي ايران است

:icon_gol:

چند هفته پیش خبری در این مورد خوندم...مثل اینکه بعد از مدتی که این طرح حتی با تاییدی که شده بوده مسکوت مانده بوده ولی دوباره داره روش بحث میشه

لینک به دیدگاه
چند هفته پیش خبری در این مورد خوندم...مثل اینکه بعد از مدتی که این طرح حتی با تاییدی که شده بوده مسکوت مانده بوده ولی دوباره داره روش بحث میشه

لطفا بهم بگو كه كجا اين مطلب را خواندي

چون من طرح جايگزيني براي اين موضوع دارم كه بسيار بسيار سودمند تر از اين طرح هست و اگر جايي در مورد اين طرح دارد بحث مي شود بايد براي ارايه ي طرحم عجله كنم:icon_gol:

(البته بعيد مي دانم كه اين طرح اجرا شود زيرا اين طرح با شيوه ي اجرايي كشور هاي متعهد و پيشرفته نزديك به 10 ميليارد دلار هزينه دارد كه مي بايست بصورت 3 شيف كار شود و هزينه نقد تزريق شود و ...اما به شيوه ي اجرايي ايران هزينه ي طرح بيش از 10 برابر مي شود و ارزش اقتصادي خود را از دست مي دهد)

لینک به دیدگاه
لطفا بهم بگو كه كجا اين مطلب را خواندي

چون من طرح جايگزيني براي اين موضوع دارم كه بسيار بسيار سودمند تر از اين طرح هست و اگر جايي در مورد اين طرح دارد بحث مي شود بايد براي ارايه ي طرحم عجله كنم:icon_gol:

(البته بعيد مي دانم كه اين طرح اجرا شود زيرا اين طرح با شيوه ي اجرايي كشور هاي متعهد و پيشرفته نزديك به 10 ميليارد دلار هزينه دارد كه مي بايست بصورت 3 شيف كار شود و هزينه نقد تزريق شود و ...اما به شيوه ي اجرايي ايران هزينه ي طرح بيش از 10 برابر مي شود و ارزش اقتصادي خود را از دست مي دهد)

نمیدونم:icon_pf (34)::icon_pf (34)::icon_pf (34):

آخه من روزانه به سایت های خبری مختلفی سر میزنم.ولی یه سرچی میزنم شاید به نتیجه رسید.

لینک به دیدگاه

طرحی که آقا امیر فرمودند به ایران رود معروفه و دکتر بدیع الزمانی بر روی آن کار میکردن.برای توضیحات بیشتر

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
رو مشاهده فرمایید.

لینک به دیدگاه

..این طرح از سالهای دهه 1330 مطرح بوده است.در دولت آقایان هاشمی رفسنجانی و خاتمی نیز بارها بر روی این طرح کار شده..ولی هنوز عملی نشده.کارشناسان معتقدند این طرح توانایی ایجاد دومیلیون شغل جدید رو داره.

احتمالا چون خبری رو که دیده بودم متعلق به همین امسال بود فکر کردم دوباره داره مورد بررسی قرار میکریه..ولی فکر کنم اشتباه کردم.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
من از اخبار ایران شنیدم که اقای رحیمی وزیر صنایع اعلام کرده که دو ملیون و پانصد هزار شغل ایجاد می کنیم

من خودم که اصلا نمی تونم تصور کنم این همه شغل جدید رو از شما دوستان عزیز کمک می خوام که ی توضیحی به من بدید که چه طور امکان داره ؟:ws21:

من با یک حساب سر انگشتی که رسیدم به این نتیجه رسیدم که ما نیروی کاری کم می یاریم و باید به فکر نیروی انسانی باشیم

:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

بنده خدا یک جک گفته که مردم یکم بخندن دلشون شاد شه فقط همین:ws3:

لینک به دیدگاه
..این طرح از سالهای دهه 1330 مطرح بوده است.در دولت آقایان هاشمی رفسنجانی و خاتمی نیز بارها بر روی این طرح کار شده..ولی هنوز عملی نشده.کارشناسان معتقدند این طرح توانایی ایجاد دومیلیون شغل جدید رو داره.

احتمالا چون خبری رو که دیده بودم متعلق به همین امسال بود فکر کردم دوباره داره مورد بررسی قرار میکریه..ولی فکر کنم اشتباه کردم.:icon_gol:

اين طرح بار ها مطرح شده ولي جدي ترين شكل آن به دو طريق زير بوده:

1-ايجاد درياچه هاي مركزي با استفاده از سيستم رفت و برگشتي

2-ايجاد رودخانه ي قابل كشتي راني(طرح آقاي بديع الزمان)

به هر حال اين طرح يك طرح بسيار بزرگ محسوب مي شود و در صورتي كه به نحوي درست اجرا شود مي تواند كشور را از بسياري جهات متحول كند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...