رفتن به مطلب

عيارتون چنده؟

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستان عزيز

همه ما مطمئنا" از خودمون شخصيتي تو ذهنمون ساختيم كه افكارو رفتاري كه از ما سر ميزنه گاها" تحت تاثير اون شخصيته.افكاري بعضا" آرمانخواهانه و ايده آل گرايانه.تو تنهايي خودمون كه هستيم و همينطور پاي نت كه مي شينيم به خيلي از رفتارهاي ديگران ايراد ميگيريم و با ابراز تاسف از بي فرهنگي ديگران خودمون رو از جامعه اي كه هستيم يه جورايي جدا ميكنيم.

آيا تا بحال پيش اومده كه تو شرايطي قرار بگيريد كه مجبور بشيد تمام اون معيارها و ارزشهايي رو كه تو ذهنتون ساختيد براي لحظه اي راحتي و خوش بودن زير پا بگذاريد؟

بعضي وقتا بايد يه محكي به خودمون بزنيم كه ببينيم عيارمون چقدره.آيا اوني كه مي نمايانيم هستيم يا فاصله بين ما و آنچه كه ميخواهيم باشيم زياده؟

تا بحال عيارتون رو سنجيدين؟

لینک به دیدگاه

سعی میکنم حدالامکان مطابق با ارزش هایی که تو ذهنم دارم زندگی کنم ولی مطمئنا گاهی به بیراهه میرم. البته هر چقدر که سن انسان بیشتر میشه هم ارزش های مد نظرش تعالی پیدا میکنن و هم پایبندی در این ارزش ها بیشتر میشه.

لینک به دیدگاه

همیشه توی ذهنم سعی میکنم یه انعطاف پذیری خاصی رو رعایت کنم.

به عنوان مثال چیزی که دو سال پیش برایم بد بود تبدیل شد به خوب!

به خاطر همین به اصول اخلاقی Dogmatism اعتقادی ندارم و استفاده از موازین اخلاقی Principles را بیشتر می پسندم. موازین نسبی هستند و قابل تغییر.

اما به خاطر خیلی از همین موازین اخلاقی، بسیاری از فرصت ها را از دست دادم. حتی برخی وقت ها فحش هم خورده ام.

لینک به دیدگاه

غرق شدن تو دنياي نت و فرومها با تمام مزيتهايي كه برام داشته منو از خود واقعيم دور كرد.شايد اسمشو غرور بزارم.خيلي به خودم و رفتارهام مغرور شده بودم.ولي تو همين چند روزه نه خيلي وقت پيش تو شرايطي قرار گرفتم و اعمالي از من سرزده كه در حالت عادي اگه از كس ديگه اي مي ديدم ممكن بود داد ايها الناس من گوش انجمن رو كر ميكرد.منظور اينه كه بايد خودمون و واقعيتهاي خودمون رو بيشتر بشناسيم.كمي فاصله از دنياي مجازي ما رو بيشتر با خودمون آشنا ميكنه.

لینک به دیدگاه

بحث تظاهر نيست.دوستان يه وقت اشتباه نگيرن.منظور من اينه كه ممكنه تو شرايط غير عادي تصميم به انجام كاري بگيريم و رفتاري از ما سر بزنه كه با تمام معيارهامون تضاد داشته باشه.همون رفتارهايي كه شايد هميشه ازشون گريزان بوديم.در مواجهه با شرايط مختلفه كه ميتونيم خودمون رو بهتر بشناسيم و ببينيم كه تا چه حد به يك شهروند ايده آل و آرماني نزديك شديم.

لینک به دیدگاه

مال من هی سبک سنگین میشه گاهی به خودم شک میکنم که چه جور آدمی هستم گاهی تو شرایطی قرار میگرم که میگم شقی تو بهترینی:icon_redface: ولی گاهی واقعا از خودم متنفر میشم و میگم پست تر از تو رو زمین نیس:sigh: فعلا خود واقعیم و عیار واقعیم دستم نیست شاید جریان همین شیطون که میره تو جلد طرف درست باشه ولی امیدوارم یه روزی عیارم انقدر سنگین بشه که با هیچ ترازویی نشه وزنش کرد:ws37:

ممنون محسن جان از تاپیک خوبت:w71:

لینک به دیدگاه
مال من هی سبک سنگین میشه گاهی به خودم شک میکنم که چه جور آدمی هستم گاهی تو شرایطی قرار میگرم که میگم شقی تو بهترینی:icon_redface: ولی گاهی واقعا از خودم متنفر میشم و میگم پست تر از تو رو زمین نیس:sigh: فعلا خود واقعیم و عیار واقعیم دستم نیست شاید جریان همین شیطون که میره تو جلد طرف درست باشه ولی امیدوارم یه روزی عیارم انقدر سنگین بشه که با هیچ ترازویی نشه وزنش کرد:ws37:

ممنون محسن جان از تاپیک خوبت:w71:

درگیریا :w00:

لینک به دیدگاه

اگر در طلافروشی تجربه ای داشته باشین،میبینید که ابتدا طلا را روی سنگ محکی میکشند و یک محلولی به آن اضافه میکنند تا عیار طلا مشخص شود.

بدون سنگ محک و آن محلول،صحبت از عیار یک شعار است.

سنگ محک و محلول،در واقع انسان های درست هستند،نه انسان های بی بُنیه.

اگر آدم های درست باهاتون رفیق بودند،بدانید که عیارتان بالاست.

لینک به دیدگاه
اگر در طلافروشی تجربه ای داشته باشین،میبینید که ابتدا طلا را روی سنگ محکی میکشند و یک محلولی به آن اضافه میکنند تا عیار طلا مشخص شود.

بدون سنگ محک و آن محلول،صحبت از عیار یک شعار است.

سنگ محک و محلول،در واقع انسان های درست هستند،نه انسان های بی بُنیه.

اگر آدم های درست باهاتون رفیق بودند،بدانید که عیارتان بالاست.

دقیقا.

مثل مثل معروف بگو با که هستی تا بگویم کیستی؟

هر چن من برعکسشو بیشتر قبول دارم :

بگو کیستی تا بگویم با که هستی؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...