رفتن به مطلب

سوالات مربوط به مسائل نظامی

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت دوستان عزیز........

برای انسجام بیشتر در مورد سوالهای شما عزیزان در مورد مسائل نظامی ، این تاپیک ایجاد شده است.

شما می توانید سوالهای خود را اینجا مطرح کنید تا پاسخ های خود را در حدی که اطلاعات افراد پاسخ دهنده اجازه میدهد ، دریافت کنید.

حتما نکات زیر را در هنگام مطرح کردن سوالات خود مدنظر داشته باشید :

- سوالات خود را به طور کاملا واضح و شفاف مطرح کنید و از پرسیدن سوالاتی که ابهام دارند خودداری کنید تا سریعتر به پاسخ خود برسید.

- از پرسیدن سوالهای عجیب و غریب جدا بپرهیزید.

- اگر در مورد سلاحی اطلاعاتی میخواهید سعی کنید حتما نام لاتین سلاح را نیز ذکر کنید.

- حتما لازم نیست که در مورد ادوات نظامی سوال بپرسید ، سوالات شما می تواند پیرامون مفهوم هایی باشد که در تجهیزات نظامی به طور عملی به کار میرود. برای مثال متخصصان نظامی از اصل بازتاب صوت ( سونار ) در اژدر ها و رادارها و... استفاده کرده اند.

حتما نکات بالا را رعایت کنید .

1wqtihd1wfhg0amg124o.jpg

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

امیر جان قرار بود پدافند هوایی به صورت یک بخش مجزا در سیستم نظامی ایران قرار بگیره البته من در این مورد انقدرها مطمئن نیستم و نمی دونم این خبر موثق هست یا نه .می خواستم اگر در این زمینه اطلاعی داری به ما بگی .

یعنی سیستم این طور بشه :

نیروی زمینی /هوایی / دریایی / پدافند

لینک به دیدگاه
امیر جان قرار بود پدافند هوایی به صورت یک بخش مجزا در سیستم نظامی ایران قرار بگیره البته من در این مورد انقدرها مطمئن نیستم و نمی دونم این خبر موثق هست یا نه .می خواستم اگر در این زمینه اطلاعی داری به ما بگی .

یعنی سیستم این طور بشه :

نیروی زمینی /هوایی / دریایی / پدافند

بله امین جان بنده هم از این موضوع اطلاع دارم ، البته مساله مربوط به یک سال پیش هست......

طرح تفکیک پدافند هوایی از بخش پروازی نیروی هوایی اولین بار در شهریور ماه سال 87 مطرح شد که آن طور که من اطلاع دارم درحال تفکیک هست ، یعنی از این به بعد به جای سه نیرو 4 نیرو رزمی خواهیم داشت (نیروی هوایی، زمینی، دریایی و پدافند هوایی).

البته این کار بسیار مفید هست ، چون باعث توجه بیشتر به این بخش شده و توان رزمی این بخش رو افزایش میده.....

در بعضی از کشورها هم این نیرو به صورت مجزا فعالیت میکند....

موفق باشی

لینک به دیدگاه

چه تنوع درجه ای دارن.

اونجا ارتقای درجه ها چطوریه؟ تو ایران که مثل اینکه هر 4سال یه درجه اضافه میشه. تو آمریکا چطوریه؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
چه تنوع درجه ای دارن.

اونجا ارتقای درجه ها چطوریه؟ تو ایران که مثل اینکه هر 4سال یه درجه اضافه میشه. تو آمریکا چطوریه؟ :ws38:

در آمریکا سیستم ترفیع درجه مثل ایران نیست و یکم پیچیده تره........

علاوه بر اینکه عوامل زیادی توی ارتقای درجه یه فرد موثر هست ، سیر طبیعی برای ارتقای درجه برای هر رده متفاوت هستش......

مثلا برای ارتقای e-2 به e-3 فرد باید به مدت شش ماه در رده e-2 خدمت کرده باشه.......

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام امیر جان به شدت به اطلاعاتی در مورد این توپ ها نیاز دارم :

توپ 130 م م (کششی )

توپ 155 م م sp خودکششی

توپ شلیکا

توپ 23 م م

تانک تی 72

پی ام پی 2

نفر بر حامل خمپاره

نفر بر حامل تانک

البته من خودم هم پیگیر هستم تا مطلب بدست بیارم .باید در مورد مشخصات و مختصات مطلب داشته باشم و همچین عکس های در تمام جهات :w16:

ممنون میشم همکار یکنی با من :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام امیر جان به شدت به اطلاعاتی در مورد این توپ ها نیاز دارم :

توپ 130 م م (کششی )

توپ 155 م م sp خودکششی

توپ شلیکا

توپ 23 م م

تانک تی 72

پی ام پی 2

نفر بر حامل خمپاره

نفر بر حامل تانک

البته من خودم هم پیگیر هستم تا مطلب بدست بیارم .باید در مورد مشخصات و مختصات مطلب داشته باشم و همچین عکس های در تمام جهات :w16:

ممنون میشم همکار یکنی با من :icon_gol:

حتما امین!

اون قرمزها رو من مطلب دارم جمع میکنم درباهر اون آبی هم ما نفربرای گوناگونی داریم که تجهیزات خمپاره انداز در پشتشون دارن ، مختص یک نفربر خاص نیست!

ببینیم چه میشود به مرور مطلب مذاریم توی تالار!

اون نفربر بی ام پی رو هم نسخه 3 رو من دارم اما برای 2 هم مطلب جمع میکنم!:ws2:

لینک به دیدگاه

بامیر جان بابت اطلاعاتی که دادی ممنون .من فردا سعی میکنم اسم خارجی خودروها را بدست بیارم تا دقیقا مشخص بشه که باید دنبال چه چیزی باشیم .

در مورد نفر برهای حامل تانک هم خودم اولین بار بود که شنیدم اما گویا تو پادگان خودمون نمونشو داریم اگر شد حتما میرم و اطلاعات کسب میکنم البته با اجازه فرمانده یگانمون :ws3:

ممنون .و شرمنده که قوانین را تا حدودی کمی تا قسمتی ابری زیر پا گذاشتم :ws2:

لینک به دیدگاه

مهندس بسیار ممنونم .در مورد اون 2 تا اخری حق با تو بود چنین چیزی نداریم اشتباهی به من گفتن در واقع نفر بر نیست یک خودرو است که گویا خمپاره حمل میکنه .د رمورد تانکش هم گویا همین طوره اسمش را هم گفت اما چون مطمئن نبود من هم یادش نگرفتم :w16:

دوستان اصلاح میکنم شیلکا ، نه شلیکا :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...