رفتن به مطلب

New Generation Old Turbine

ارسال های توصیه شده

سلام بچه ها.

من (؟) یه توربین رو میخوام دوباره زنده کنم.

اسمش هست توربین بدون تیغه(اگه اطلاعات دیگه میخواین خارجیشو گوگل کنید):ws3:

بعدش هم میخوام اونو به خوارزمی بفرستم. کسی هست اینجا که بتونه به من کمک کنه و نکته ی خاصی رو بگه ؟ یه قسمتیش رو تو لینک تو امضام گزاشتم.

طبق محاسباتی که کردم:ws3::ws3: اگه توربین در 20000 دور در دقیقه بچرخه، گشتاورش، 599 نیوتن متره و قدرتش هم 168 اسب بخار.(ملاحظه کنید که یه دانش آموز محاسبه کرده نه دانشجوی مکانیک پس امکان اشتباه کمی هست)

هر اطلاعات دیگه ای هم خواستید بگید تا در اختیار بگزارم.

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
یه عکس و توضیح از توربین میزاری؟

TeslaTurbineOriginal.png

Tesla-Turbine-Small.png

زیرنویس عکس: این موتور کوچک( کوچکترین موتور تسلا) 110 اسب تولید میکند

از کجا تهیه کردیش؟

خودم ساختم ( و البته قبلا (حدودا 100 سال پیش) نیکلا تسلا)

این قدرت 168 اسب رو چطور مهار کردی؟

مهار کردن نمیخواد. برا خودش میچرخه

:ws3:

لینک به دیدگاه

مثل هر چیز دیگه ای این توربین هم این قابلیت رو داره که در هر سایزی ساخته بشه. ولی همونطور که اون جدول رو دیدید در هر اندازه ای فوق العاده کار میکنه.

راجع به بازده من خیلی نمیتونم نظر بدم چون در حدش نیستم، ولی خود نیکلا تسلامعتقد بوده خیلی بیشتر از توربینهای پارسون بازدهی داره( یه عددی حدود 80 یا 90 درصد)

لینک به دیدگاه
گمون نکنم اوونقد بازده داشته باشه!

چون قدرت زیادی داره

البته این حرف من نیست.یه گوگل کنید tesla turbine یا bladeless turbine تو اولین مورد(که همون ویکیپدیاست) برید، ه توضیح مفصل و مفید داره.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

درود

دوست عزیز مرسی از اینکه این اطلاعات را در انجمن قرار دادید واقعا استفاده کردم ولی سوالی در مورد دیسکها و سوراخها داشتم

1.اگر دیسک ها قطر بیشتری داشته باشن بهتر است یا کمتر باشن؟

2.اگر روی دیسکها بجای سوراخ گرد ، سوراخ مربع یا 8 ضلعی ایجاد کنیم تغیری در گشتاور ما یا سر عت ایجاد خواهد کرد؟

لینک به دیدگاه
درود

دوست عزیز مرسی از اینکه این اطلاعات را در انجمن قرار دادید واقعا استفاده کردم ولی سوالی در مورد دیسکها و سوراخها داشتم

1.اگر دیسک ها قطر بیشتری داشته باشن بهتر است یا کمتر باشن؟

2.اگر روی دیسکها بجای سوراخ گرد ، سوراخ مربع یا 8 ضلعی ایجاد کنیم تغیری در گشتاور ما یا سر عت ایجاد خواهد کرد؟

خوشحالم که مورد توجه شما قرار گرفته.

1-تسلا بیشترین گشتاور رو وقتی گرفت که 1.5 متر قطر داشت. البته همه ی اینا یه نسبتی داره.(فراموش نکن که همیشه یزرگتر، بهتر نیست)

2- مهم خود سوراخه. اینایی که شما گفتید باید وارد بحثای سیالات شد تا دقیق مورد بررسی قرار بگیره.

لینک به دیدگاه
خوشحالم که مورد توجه شما قرار گرفته.

1-تسلا بیشترین گشتاور رو وقتی گرفت که 1.5 متر قطر داشت. البته همه ی اینا یه نسبتی داره.(فراموش نکن که همیشه یزرگتر، بهتر نیست)

2- مهم خود سوراخه. اینایی که شما گفتید باید وارد بحثای سیالات شد تا دقیق مورد بررسی قرار بگیره.[/quote

درود وسلام

دوست عزیز من میخوام این توربین رو بسازم که توی گوگل سرچ کردم با cd آن را ساخته بودند ولی من با صفحات فلزی هارد دیسک میخوام اونو بسازم که قطر دیسک ها 10 سانتی متر و کاملا صیغلی

گشتاور زیادی هم نمی خوام تولید کنه فقط سرعت دوران میخوام ازش بگیرم .

تقریبا کوچکتر از کوچکترین توربین تسلا که 15.5 سانتی متر قطر دیسکها بود

من می تونم به این دیسکها 7000 دور در دقیقه دوران بدم ؟

لینک به دیدگاه

گزینه ی منم هن برای ساخت همین دیسکهای هارده.

قطرش 9.5 سانته و جنسش آلومینیوم. تو نمونه هایی(با راندمان خیلی پایین) که ساخته شده(دقت کنین که گفتم راندمان پایین) این توربین تا 11000 تا هم چرخیده.

اعداد محاسبه ای نیستن و مستقیما توسط تاکومتر سنجیده شدند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...