رفتن به مطلب

:::::::هشتمین میزگردخانواده باموضوع:فرزندان چگونه میتوانندبه والدین خودانتقادکنند؟::::::

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

من یک چیزی به نظرم رسید... البته میتونه کاملا غلط باشه... من نه روانشناس هستم و نه مطالعه ی زیادی در این باره دارم...

ما توی رشته ی کامپیوتر یک کاری داریم که بهش میگیم لاگ گیری... به این شکل هست که هر زمان سیستمی مشکلی پیدا میکنه تمام فعالیت هایی رو که در نهایت به اون اتفاق منجر شده رو یکی یکی بررسی میکنیم و اینطوری مشخص میشه که دقیقا مشکل از کدام نقطه هست... در صورتی که اگر بخوایم تنها براساس مشکلی که به وجود اومده سعی کنیم مشکل رو حل کنیم ممکنه این پردازش مدتها طول بکشه و در نهایت هم شاید نتونیم با موفقیت مشکل رو حل کنیم... این یک پروسه ی ابتدایی هست که همیشه انجام میشه...

بنده به هیچ وجه منظورم این نیست که انسان ها ماشین هستند و با همین روش میشه هر مشکلی رو حل کرد... ما انسان ها خیلی خیلی پیچیده هستیم و هنوز حتی خودمون رو هم درست نمیتونیم بشناسیم... ولی منظورم از تمام این حرف ها این هست که اگر زمانی مشکلی وجود داره دوستان اگر بتونند یک رشته از اتفاقات و بحث ها و فکر هایی رو که در نهایت به یک نتیجه گیری خاص منجر میشه رو توضیح بدند اونوقت هست که میشه دقیقا مشکل رو شناسایی کرد و از همین طریق یک راه حل بهتری پیدا کرد...

برای مثال در همین مورد اگر فردی که با خانواده مشکل داره بیاد یک مثال واقعی رو دقیق توضیح بده مشخص خواهد شد که مشکل از کجاست و در نتیجه راهنمایی دقیق تری میگیره...

کلا فکر کردم این رو بگم... گرچه مطمئنم تمام دوستان با خبر هستند...

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام عزیزم...:icon_pf (44):خوبی؟ولی چه جوری میشه بهشون بفمونی که حرف شمادرستره درحالی که هنوزبچه حسابت میکنن ویه این باورنرسیدن که توهم بزرگ وصاحب اختیارشدی....من که به شخصه...توخانواده نظرنمیدم...چون بی پرده بگم خیلی به نظرم مخصوصا خلاف نظرمامانم باشه...اهمیتی داده نمیشه......بزرگترین مشگل من باخانوادم اینه که همشون فک میکنن من هموزبچم ونمیتونم مث اونافک کنم.....:ws37:اگرهم بخوام نظری بدم.....البته همون جوری که گفتی بهشون نشون بدم...که حرف من درست تره....به من میگن هنوزبه سنی نرسیدم که بتونم نظرخوبی بدم..یامیگن توخودتوباماکه 30سال ازت بزرگتریم مقایسه میکنی؟؟؟؟؟؟اون موقس که من ناراحت میشم نظرم روبی پرده وباناراحتی میزنم.......بعدش به من (درکمال ناراحتی میگم این حرفو.میگم)..برچسب پرخاشگری وبی احترامی به والدین زده میشه

ومن اصلا اینو دوس ندارم.........هی........من مامانم وبابامو دوس دارم ...امانمیتونم درکشون کنم....واین بزرگترین مشکل منه......:ws44:

خب كاملا مي فهممت:w02:

ببين من نمي دونم تو چند سالته من 20 سالمه:w02: ببين اون چيزايي كه من گفتم به جايگاه و اعتباري كه تو خانواده داري هم بستگي داره من تو اون پست شرايطه خودمو گفته بودم چون من تو خانواده تقريبا حرفم خيلي خريدار داره نمي خوام تعريف كنم ولي واقعيته ...واسه همين مامانم هميشه بهم ميگه تو توي همه چيز دخالت مي كني ولي واقعا دخالت نيست:TAEL_SmileyCente: واسه همين شرايطه تو با من يكمي فرق ميكنه به نظرم تو بهتره واسه شروع سعي كني در موارده زيادي مثلا تو جمع حرفاي مامانو كه فك ميكني درسته تاييد كني اينطوري ميتوني كم كم جاي اظهار نظرو واسه خودت باز كني...:wubpink:

• Like 3
لینک به دیدگاه
بايد خيلي ملايم انتقاد كرد يعني بايد بهشون نشون بدي كه من حرفت رو قبول دارم كاملا درسته ولي مثلا اگه اينطوري باشه خيلي بهتره اگه اينطوري باشه خيلي مفيد تره

با داد و فریاد و قلدری چیزی حل نمیشه

مطمئنا جنجال کارساز نخواهد بود ...........

. میشه با عمل درست خود نشون بدیم که درست فکر میکنیم ....

نهایتا سکوت !!!!

اگه بچه ها با رفتار و عمل منطقی خودشون به والدینشون بفهمونند که هم میشه "بچه" والدین موند و هم میشه "بزرگ و تصمیم گیر و تاثیر گذار" بود, دیگه بحث تنفر از والدین و یا عدم اعتماد و ... خود به خود از بین میره

میشه نظرات و تصمیمات خود رو محترمانه از طریق نامه به والدین منتقل کرد

خوب دوستان فعلانظرات داده

شده ازاین قراراست آیانظردیگری به ذهن شمامیرسد؟واقعابهترین راه انتقادازوالدین چیست؟

• Like 2
لینک به دیدگاه

خوب ‏دوستان ‏ازاینجاکه ‏نظرجدیدی طی این ‏چندروزارائه ‏نشدباهمین ‏جمع بندی ‏بالاموضوع ‏بسته ‏خواهد شد

از تمام کسانی که دراین میزگردیار ویاور این خانواده کوچک بودند وبانظرات مفید ماروازعلم وتجربه خودشون بهره مند کردندکمال سپاسگزاری روداریم وامیدواریم درمیزگردآینده شاهد حضوربیشتردوستان باشیم

01gr06h3CeR.jpg

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...