رفتن به مطلب

Translate 1

omid vakili

ارسال های توصیه شده

با عرض سلام خدمت همه ی دوستان. در این کارگاه هر 3 روز یک پاراگراف را از یک کتاب یا مقاله برای دوستان انتخاب می کنیم و یا دوستان عزیز خودشان پاراگراف را پیشنهاد نمایندتا در مورد ترجمه ی لغات و جملات آن با هم بحث کنیم. از همه ی دوستان خواهش می کنم ترجمه ی خودشون رو در هر سطحی که هست در تاپیک بزارن تا دیگر دوستان نقدش کنن.

The fact is that architecture is a more difficultand intellectual artthan music. Music -that'sjust a faculty you'reborn with, as you might be born with a snub nose. Butthe sense of plastic beauty- though that's, ofcourse, also an inborn faculty -is something that has to be developed and intellectually ripened. Ifs an affair of the mind; experience and thought have to draw it out.

ALDOUS HUXLEY, Antic
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام من یه ترجمه بدون دقت کافی قرار میدم، امیدوارم به مرور تکمیل بشه. فقط به نظر میرسه که متن انسجامی نداره که همین ترجمه رو سخت تر میکنه.

ترجمه

حقیقت اینست که معماری به نسبت موسیقی، هنر دشوارتر و عقلایی تری است. موسیقی-استعدادی که شما با آن زاده می شوید، همچنانکه شما ممکن است با یک بینی پهن و کوتاه زاده شوید-اما حس زیبایی پلاستیک-........-در حال توسعه و آمادگی عقلایی است.

لینک به دیدگاه

با سلام من یه ترجمه بدون دقت کافی قرار میدم، امیدوارم به مرور تکمیل بشه. فقط به نظر میرسه که متن انسجامی نداره که همین ترجمه رو سخت تر میکنه.

ترجمه
حقیقت اینست که معماری به نسبت موسیقی، هنر دشوارتر و عقلایی تری است. موسیقی-استعدادی که شما با آن زاده می شوید، همچنانکه شما ممکن است با یک بینی پهن و کوتاه زاده شوید-اما حس زیبایی پلاستیک-........-در حال توسعه و آمادگی عقلایی است.

سلام علیکم مهندس.
واقعاً ممنون که این ترجمه رو گذاشتین توی این 10 روز یه نفر حتی یه ترجمه قرار نداد. خیلی از بچه ها با اینکه همیشه تو انجمن هستن نمیان به این تاپیک ها سر بزنن همه رفتن سراغ چیزای دیگه. واقعاً از اعضا گله دارم اگه متن سخته قبول دارم ولی این دلیل نمیشه که معنی رو بچه ها ننویسن ما میخوایم ایرادهامون رو پیدا کنیم.
من نظر خودم رو در مورد ترجمه میگم هر ایرادی داشت باید اونایی که وارد هستند نظر بدن. من با استاد زبانمون هم سعی میکنم هماهنگی کنم که پاراگرا رو یه نقد دقیق داشته باشه.
فقط خواهشاً نظراتتون رو بدین خواهش میکنم. بازم میگم با هر کیفیتی خواهشاً ترجمه رو بفرستین.
لینک به دیدگاه

واقعیت اینه که معماری، هنری سخت تر و ذهنی تر نسبت به موسیقی است. موسیقی-استعدادی ذاتی است که با آن متولد می شوید همچنان که ممکن است با یک بینی پهن و کوتاه متولد شوید. اما حس تغییرپذیر زیبایی- اگرچه یک استعداد ذاتی است [اما] باید بتوان آن را توسعه داد و به کمال ذهنی رساند. این یک امر ذهنی، تجربی یا آزمایشی و فکری است که باید آن را بسط داد.

چند نکته از نظر من:
Of course بین دو ویرگول آمده بنابراین جمله ی بدل است و می توان آن را نادیده گرفت.
Plastic به معنای انعطاف پذیر و تغییر پذیر است.
Draw out هم به معنای کشف کردن می تواند باشد هم توسعه دادن و بسط دادن.
منتظر نظرات دوستانیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...