رفتن به مطلب

دفتر مدیریت تالار گرافیک و انیمیشن

ارسال های توصیه شده

00000036.gif سلام دوستان عزیز 00000036.gif

تمام سوالات و انتقادات و پیشنهادات خودتون رو جهت بهبود و بهینه سازی تالار گرافیک در این تاپیک مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

پیشاپیش از لطف و محبت همۀ شما عزیزان سپاسگذارم.

929553sb71a7e9sy.gif

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • پاسخ 136
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام فرناز خانم

یه پیشنهاد داشتم!!

اینکه یه سری مسابقات طراحی بذاری و به همه خبر بدی تا شرکت کنن. اینجوری مهارت گرافیک بچه ها تقویت میشه. چون بعدش میتونیم کار برتر رو تجزیه و تحلیل کنیم. گرافیک برای همه ما نیازه واقعا.

لینک به دیدگاه

ممنون از پیشنهادت محمد حسین جان

البته قرار هست یه مسابقه طراحی لوگو بزاریم بین بچه ها همراه با جوایز

انشالله که این کار به زودی شروع میشه.

پس از همین حالا خودتو آماده کن برای ارائۀ یه طرح عالی :a030:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
فایل وکتور اینا رو هم میشه گیر اوورد؟

درود محمد حسین جان :icon_gol:

اول اینکه خیلی خوشحال هستم که در تالار گرافیک مشتاقانه فعالیت میکنی .

دوم اینکه پستت رو منتقل کردم اینجا بدلیل اینکه اون تاپیک صرفا یک فتو گالری هست و اگر پرسش و پاسخی داشتید همینجا مطرح کنید من جوابگو خواهم بود.

سوم هم در جواب پرسشی که کردی باید بگم که فایلهای وکتور اون لوگوها رو به سختی بشه پیدا کرد .

اگر به خودم باشه ترجیح میدم دو ساعت وقت بذارم و اون طرح رو با کورل و یا ایلاستریتور دستی طرح وکتورش رو ایجاد کنم تا اینکه روزها بگردم تا شاید پیدا بشه شاید نشه.:w16:

گاهی هم هست که بعضی از طرحها برای ایجادش اصلا نمیتونن به صورت وکتور ایجاد بشن.

حالا طرح کدومش رو به وکتور میخوای؟ :ws3:

راستی من پوسترت رو دیدم و اگر خواستی میتونیم همینجا در موردش صحبت کنیم.

یا اگه موافق باشی میتونم یک تاپیک ایجاد کنم در مورد نقد و تحلیل آثار بچه های نواندیشان اونجا به راحتی کارها رو نقد کنیم.:w16:

لینک به دیدگاه

سلام فرناز جان...!!

خوااهش..!

من از تندیس ایران و گاو خوشم اومد. شاتن هم خیلی مدرسه ای بود به نظرم، دنیای بازی هم همینطور.

آره عزیز...!! خوش حال میشم رو پوسترم بحث بشه. گرچه دیگه ارائه دادم تموم شد. ولی این تحلیل باعث قدرت خلاقیتمون بالاتر بره.

لینک به دیدگاه

دقیقا همینطور هست که میگی

نقد و تحلیل آثار هنری معمولا به نقاط قوت کار و نقاط ضعف کار که نادیده گرفته شده گفته میشه و لزوما به معنای گرفتن ایراد و رفع اشکال نیست.

گاهی نقد و تحلیل آثار بزرگان برای یادگیری مطلبی از صدها صفحه مطلب بیشتر اثر داره.

بیشترین روش آموزشی در دانشگاه هم از همین طریق انجام میشه.

معمولا ما هر ترم باید با انتخاب یکی از اساتید سرشناس گرافیک کارهاش رو جمع میکردیم و در مورد زندگی نامۀ اون شخص تحقیق میکردیم و سیر روند شکل گیری سبکی که در نهایت اون شخص رسیده بود رو تحلیل میکردیم.در کنار کار عملی که داشتیم.

این تحقیق دید وسیعتری رو برای خود ما داشت تا اینکه صدها اتود پوستر طراحی کنیم .

نمیدونم استاد ممیز رو میشناسید یا نه؟! ایشون ملقب به پدر گرافیک ایران هستند.

سر کلاس ایشون که بودیم یکی از بزرگترین نکاتی که به ما گفت این بود که برای هر طرحی که قرار هست انجام بدیم، پنجاه درصد باید کارهای دیگران رو در اون زمینه ببینیم، چهل درصد دیگه طرح باید در ذهن شکل بگیره و ده درصد آخر کار موقعی هست که شروع به زدن خود طرح میکنیم.

حالا اگر خواستی لینک اون طرحت رو بذار تو تاپیک نقد و تحلیل آثار و بعد در موردش بیشتر صحبت کنیم.

لینک به دیدگاه

آره میشناسم.

من حتما میذارم کارمو.

ولی فرناز گاهی اوقات این 50% تبدیل میشه به 100% و ما تقلید میکنیم از کار یکی دیگه!!

فرناز اینجا هم همینکارو کنیم؟ البته به خوبی دانشگاه نمیشه ولی من خیلی دوس دارم خلاقیتم برهبالاتو این کارا.

لینک به دیدگاه

درسته مشکل از ماست که 100 درصد کارمون تقلیده.

اونی که گفتم اصول درست اتود زدن طرح هست.

در مورد بالا رفتن خلاقیت هم باید در زمینه های متفاوت مطالعه و شناخت داشته باشیم.

مثلا مهمترین شاخه گرافیک تایپوگرافی هست.

باید بدونی که اصول فونت چیه و تا چه مقدار باید فونت رو دستکاری کرد.

یا مثلا فونت فارسی چه ویژگیهایی داره و فونت انگلیسی چه ویژگیهایی ...

و همینطور هر کدوم رو طبق چه قوانینی باید دستکاری کرد که کارمون تبدیل به یک اثر ماندگار بشه.

در آینده سعی میکنم در مورد تایپوگرافی بیشتر مطلب بنویسم.

بدلیل اینکه فونت فارسی توانایی بسیار بالایی در این زمینه داره و شناخت فونت بیس کار گرافیک هست.

اگر یاد باشه در مورد پوسترت هم اولین چیزی که به چشمم خورد انتخاب فونتت بود که در تاپیک نقد بیشتر در موردش صحبت میکنیم.

من هم سعی میکنم اگر شد شیوۀ آموزشی یکی از اساتیدمون رو (رضا عابدینی) که خیلی موثر بود، جداگانه آموزش بدم.

ولی الان زود هست و باید بیشتر مطالعه داشته باشی.تا شناختت بالا بره.

لینک به دیدگاه

من رو پوسترم تقریبا سعی کردم. صحبت هاتو کامل پیاده کنم. نمیدونم چند درصد موفق بودم. اولین کار گرافیکیم بود. استاد که خیلی راضی بود.

فقط مارو تنها نذار...!! بذار استفاده کنیم ازت...!!

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم

هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم.

اگر ببینم که شما استقبال میکنید مطمئنا انگیزۀ من هم بیشتر خواهد شد.

اگر کارت اولت بوده که باید بهت تبریک بگم.کار خوبی شده.:a030:

لینک به دیدگاه

ممنون.

من اصلا نمیدونستم گرافیک چیه و ....

اول ترم که استاد گفت پوستر کلی غمگین شدم... گفتم دوبراه نصف نمرمون پرید. بعدش به سرم زد یه حرکتی بزن دیگه. آخه Ps رو نسبتا خوب بلد بودم. ولی باش نمیتونستم پوستر بزنم. خوشم نمیومد. نمیدونمم چرا. علیرضا دوستم Ai رو معرفی کرد. رفتیم پیش پدرش یاد گرفتیمو این پوسترو زدیم با کمک شما...!!

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

من یه سوال فنی داشتم. نمیدونستم اینجا بپرسم یا تو بخش انیمشن. :ws52:

میخواستم بدونم چرا ایران تو زمینه انیمشن سازی انقدر عقبه. بهش بها داده نمیشه یا اینکه امکانات خاصی میخواد یا اینکه طرفدار نداره؟ :ws52:

لینک به دیدگاه

میخواستم بدونم چرا ایران تو زمینه انیمشن سازی انقدر عقبه. بهش بها داده نمیشه یا اینکه امکانات خاصی میخواد یا اینکه طرفدار نداره؟ :ws52:

درود محمد جان

در بخش انیمیشن حرف خیلی زیاد هست.

یکی از مواردی که ایران عقب هست بها ندادن سرمایگذاری روی پروژه های طاقت فرسای انیمیشن هست.

از دیگر موارد این هست که در یک پروژه ساخت هزار مورد هست که تو هر کدوم هر کی که مسئولیت اون بخش رو بعهده میگیره باید فقط در اون زمینه تخصص داشته باشه. ولی همونطور که میدونید توی ایران در هر جایی که نگاه کنیم یک نفر کار صد نفر رو انجام میده و این میشه که تخصص حرفه ای اونطور که شما در انیمیشنهای خارجی میبینید وجود نداره و اگر هم باشه به تعداد انگشت شمار هستند و باعث میشه که در میون انبوه کارهای انیمیشن که در ایران ساخته میشه فقط تعدادی اندک کیفیت استاندارد یک انیمیشن حرفه ای رو داشته باشه.

با همۀ اینها هر دوسال یکبار که در ایران بینال انیمیشن برگزار میشه از طرف ایران انیمیشنهای خیلی خوبی نمایش داده میشه که ما کمتر تو تلویزیون یا سینماها میبینیم.

شاید یکی دیگه از ضعفهای مدیریتی در این زمینه همین هست که انیمیشنهایی هم که ساخته میشه در سینماها نمایش داده نمیشه و انیمیشن ما جایگاهی بین فیلمهای هنری :banel_smiley_4: که در ایران ساخته میشه رو روی اسکرین سینما پیدا نمیکنه.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

محمد جان در مورد سوالی که پرسیدی یک گزارش از یکی از همایشهای انیمیشن در ایران گذاشتم به آدرس زیر:

جهانی شدن انیمیشن

گوشه ای از مطالبی که در راستای پرسش شما، اساتید فن بیان کردند، آورده شده.

لینک به دیدگاه

راستش این یک آموزش مقدماتی هست و زیاد به ورژن خاصی مربوط نیست.

کلا ورژنهای مختلف یک برنامه معمولا در موارد کمی دارای تغییرات نسبت به وژن قبلی خودشون هستند و مطالب پایه ای و متوسط حتی تا پیشرفته شامل خیلی از ورژنها میشوند.(در هر برنامه ای)

موارد اختصاصی هر ورژن مربوط به آموزشهای خاص یا آموزشهای فوق پیشرفته هست که تفاوتِ ورژنها، تاثیر دارند.

من خودم رو برنامه فلش 8 به راحتی میتونم یاد بگیرم.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...