رفتن به مطلب

Translate 2

raypuor

ارسال های توصیه شده

با سلام
یه متن رو من برای ترجمه آماده کردم. اگه برای ترجمه اون همکاری کنید ممنون میشم.

Democratic Ideals and the Urban Experience
There are two persistent yet competing trends apparent in the development of American democracy. On the one hand, there is the "agrarian ideal" presented in Jeffersonian republicanism. On the other is Hamilton's federalism, and his account of the necessity of social institutions in the construction and maintenance of civic character. For Jefferson, a just society was a society based on pastoral ideals of self-sufficiency and a form of "spiritual unity" with the processes of the natural environment. For Hamilton, civic character demanded civic investment in the development of character. According to Hamilton, it was through large-scale institutions that the character of the citizenry was formed, and (unlike Jefferson) he believed that people needed social institutions to guide their moral development.

لینک به دیدگاه

با سلام

یه متن رو من برای ترجمه آماده کردم. اگه برای ترجمه اون همکاری کنید ممنون میشم.

democratic ideals and the urban experience
there are two persistent yet competing trends apparent in the development of american democracy. On the one hand, there is the "agrarian ideal" presented in jeffersonian republicanism. On the other is hamilton's federalism, and his account of the necessity of social institutions in the construction and maintenance of civic character. For jefferson, a just society was a society based on pastoral ideals of self-sufficiency and a form of "spiritual unity" with the processes of the natural environment. For hamilton, civic character demanded civic investment in the development of character. According to hamilton, it was through large-scale institutions that the character of the citizenry was formed, and (unlike jefferson) he believed that people needed social institutions to guide their moral development.

سلام آقا احمد
اولاً ممنون از اینکه متن رو زدین
دوماً دوستان حالا بخاطر آقا احمد عزیز یه چندتا ترجمه بفرستین.
این ترجمش از نظر من:
لینک به دیدگاه

آرمانهای دموکراتیک و تجربه شهری

در توسعه دموکراسی در آمریکا دو گرایش رقابتی پایدار وجود دارد. یک طرف آرمان کشاورزی که در نظریات جمهوریخواهانه جفرسون ارائه شده است. در طرف دیگر فدرالیسم همیلتون، و دلیلش درباره ضرورت نهادهای اجتماعی در ساخت و حفظ خصوصیات شهری. برای جفرسون، یک جامعه، یک جامعه بر اساس آرمان های روستایی خودکفا و شکلی از اشتراک آزادانه با فرآیندهای محیط زیست طبیعی است. برای همیلتون، ------- طبق نظریات همیلتون، نهادهای بزرگ مقیاس، شخصیت های شهروندان را شکل می دهد، و (بر خلاف جفرسون) معتقد بود که مردم برای هدایت پیشرفت اخلاقی خود به نهاد های اجتماعی نیاز دارند.

لینک به دیدگاه

ببخشید دیر شد من روز اول دیده بودم تاپیکو اما بعدش یادم رفت بیام ترجمه ش کنم :icon_pf (34):
خب من ترجمه امید و محمد رو خوندم , به نظرم بعضی از جاها به زمان فعل ها توجه نشده :ws52:
و نکته ی دیگه اینکه به جمع یا مفرد بودن کلمات باید بیشتر دقت کنیم :ws52:
اینم ترجمه من :
.
آرمان های دموکراتیک و تجربه شهری
تا کنون دو گرایش رقابتی پایدار در توسعه دموکراسی آمریکایی وجود دارد . از یک سو , آرمان زمینی ( ملکی ) که در جمهوریخواهی جفرسونی وجود دارد . دیگری , فدرالیسم همیلتون و دلیل او درباره ی ضرورت وجود نهادهای اجتماعی برای ساخت و نگهداری شخصیت شهری است . برای جفرسون , یک جامعه ی صِرف , جامعه ای مبتنی بر آرمان های روستایی خودکفا و شکلی از یکپارچگی غیر مادی ( معنوی ) همراه با فرآیند های محیط طبیعی است . برای همیلتون , شخصیت شهری سرمایه گذاری شهری در توسعه ی شخصیت را نیاز داشت (!!!!!:ws52:!!!!!) . طبق گفته ی همیلتون , از طریق نهاد های بزرگ مقیاس بود که شخصیت شهروندان شکل گرفت و ( برخلاف جفرسون ) , او معتقد است که مردم به نهاد های اجتماعی برای رشد اخلاقی شان نیاز داشتند .
.
:ws52:
خوشحال میشم ایرادامو بگین :ws37:

لینک به دیدگاه

با سلام
من نتیجه ترجمه همه دوستان رو تلفیق کردم و به شکل زیر اونو برای استفاده قرار میدم.

آرمانهای دمکراتیک و تجربه شهری
تا به امروز دو گرایش رقابتی در توسعه دموکراسی آمریکایی، ماندگار مانده است. از یک سو، آرمانهای ارضی است که در نظرات جمهوریخواهی جفرسون ارائه گردیده است. از دیگر سو فدارلیسم همیلتونی و دلایل وی درباره ضرورت نهادهای اجتماعی در ساخت و نگاهداری خصیصه شهری قرار دارد. به عقیده جفرسون یک جامعه عادلانه، جامعه‌ای بر پایه آرمانهای روستایی و خودکفا و فرمی از اتحاد معنوی با فرایندهای محیط طبیعی است. به نظر همیلتون خصیصه شهری در توسعه خصیصه به سرمایه‌گذاری شهری نیازمند است. بر اساس نظر همیلتون، شکلگیری خصیصه‌های شهروندی در درون نهادهای بزرگ صورت می‌گیرد و (برخلاف جفرسون) او معتقد بود که مردم برای هدایت رشد اخلاقی خود به نهادهای اجتماعی نیاز دارند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...