رفتن به مطلب

:::::..... يازدهمين ميزگرد خانواده با موضوع " روابط دوستي بعد ازدواج ".....:::::

afa

ارسال های توصیه شده

گاهي روابط عاطفي متاهلين با جنس مخالف موجب صرف انرژي ميشه ( منظورم اينه وقتشون و محبتشون رو

صرف جا و وقت و كسي ميكنه كه نبايد بشه ،‌نوبت اصل كاري كه ميرسه كم ميارن )

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 50
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

يازدهمين ميزگرد خانواده با موضوع " روابط دوستي بعد ازدواج "

با سلام و درود

:icon_gol:

در اين دوره از ميزگرد خانواده به موضوع دوستي هاي بعد ازدواج ( با جنس مخالف ) به بحث خواهيم نشست .

نظر شما در مورد اينگونه دوستي ها چيست ؟

تاثير اين دوستي ها بر زندگي افراد چگونه است ؟

آيا عشق بعد از ازدواج هم پيش مي آيد ؟

با تشكر ....

:icon_gol:

خوب میدونید باید 2 تا مساله رو در نظر گرفت:

1. زن و شوهر تا چه اندازه همدیگه رو میشناسن
  2. دوستی براشون چه معنی داره؟

اگر که این 2 نفر به حد بالایی از آگاهی نسبت به هم رسیده باشن و دوستی با جنس مخالف براشون فقط به قول شاهین جان، در حد کار، دور هم بودن و ... باشه این دوستی هیچ لطمه ای به زندگیشون نمیزنه و حتی زندگی 2 نفرشون رو براشون با تنوع میکنه

اما در صورتی که این 2 نفر شناخت کافی از هم و روحیات هم نداشته باشن و یا به دلایلی یا هم ازدواج کرده باشن که دلیلش چیزی جز عشق و علاقه باشه حتما اونقدر پایه و اساس ضعیفی خواهد داشت که با هر دوستی( حتی با جنس موافق) ممکنه زندگیشون از هم پاشیده شه.

از نظر من این شناخت ما از روحیات هم هستش که میتونه مسیر هارو عوض کنه

• Like 6
لینک به دیدگاه

اگر که این 2 نفر به حد بالایی از آگاهی نسبت به هم رسیده باشن و دوستی با جنس مخالف براشون فقط به قول شاهین جان، در حد کار، دور هم بودن و ... باشه این دوستی هیچ لطمه ای به زندگیشون نمیزنه و حتی زندگی 2 نفرشون رو براشون با تنوع میکنه

اما در صورتی که این 2 نفر شناخت کافی از هم و روحیات هم نداشته باشن و یا به دلایلی یا هم ازدواج کرده باشن که دلیلش چیزی جز عشق و علاقه باشه حتما اونقدر پایه و اساس ضعیفی خواهد داشت که با هر دوستی( حتی با جنس موافق) ممکنه زندگیشون از هم پاشیده شه.

کاملا" موافقم :flowerysmile:

• Like 4
لینک به دیدگاه

به به چه موضوع خوبی. :icon_gol:

از نظر من هر کسی ظرفیت های خودش رو میشناسه. دیگه کسی که ازدواج کرده بچه هم نیست که بگیم از روی احساسات خام تصمیم بگیره. اگر فردی در خودش این ظرفیت رو نمیبینه که با کسی ارتباط دوستانه بدون خطا داشته باشه بهتره دنبال این ارتباطات نره. یا اگه شکل گرفت محدود یا قطعش کنه.

توضیحات تکمیلی رو بعدا میام میدم. :ws2:

• Like 7
لینک به دیدگاه

موافقم..:w16:

• Like 5
لینک به دیدگاه

نميشه عامل اصلي رو عدم شناخت يا بي محبتي بدونيم !!!

عامل ديگه كه باعث اينگونه دوستي ها ميشه تنوع طلبي افراده !!!!

اگه دقت كنيد گاهي اوقات در برخي اماكن خانوم يا آقايوني هستن گه به هر نوعي تلاش دارن با جنس مخالف خود ارتباط برقرار كنن حتي در حد يه مكالمه كوتاه ، يه گفتگوي ساده .....

چرا ؟

چي باعث اين تنوع طلبي در عصر امروز شده ؟

• Like 3
لینک به دیدگاه

زندگی جدی تر از اونیه که بعضیا فکرشو مکنند

ای کاش اگر کسی می بینه که نمی تونه زندگی سالم رو ادامه بده از اول اون زندگی رو شروع نکنه

که بعد از 3-4 سال زندگیش با یکی دوتا بچه از هم بپاشه

• Like 3
لینک به دیدگاه

درابتداعذرخواهی میکنم چون ازشمانقل قول گرفتم.

نميشه عامل اصلي رو عدم شناخت يا بي محبتي بدونيم !!!

دقیقا!کاملاموافقم!

هیچ زن وشوهری نمیتوانندادعاکنندکه ماهمدیگروکاملامیشناسیم.

عامل ديگه كه باعث اينگونه دوستي ها ميشه تنوع طلبي افراده !!!!

درسته.متاسفانه!که دلیلش فقط عدم توجه همسربه رضایت طرف

مقابل میشه!

اگه دقت كنيد گاهي اوقات در برخي اماكن خانوم يا آقايوني هستن گه به هر نوعي تلاش دارن با جنس مخالف خود ارتباط برقرار كنن حتي در حد يه مكالمه كوتاه ، يه گفتگوي ساده .....

خوب وقتی شخص درخانه محبت نمیبینه همسران به حدکافی برای خود وقت نمیذارن تاباهم صحبت کنندشخص این نیازش روچکارکنه؟سرکوب کنه چون خودخواهی همسرش باعث شده این نیازش رفع نشه؟من تأییدنمیکنم کاررو.فقط میخوام بگم درهراختلافی غیرممکن است یه طرف فقط مقصرباشه!

چرا ؟

چي باعث اين تنوع طلبي در عصر امروز شده ؟

عدم وجوداین تنوع درخانه!وقتی زن فقط برای مهمونی آرایش میکنه لباس تمیزمیپوشه فقط واسه بیرون ازخانه به خودش میرسه یامردعطروادلکنش

روفقط واسه بیرون میزنه لباسهای تمیزواسه بیرون میپوشه احترام و توجه فقط واسه دیگرانه خوب طرف مقابل هم تنوع رودوست ناخودآگاه به سمت زیبایی شخص ثالثی که به خودش رسیده جذب میشه!اگه ببینه همسرش به حدکافی به خودش میرسه بادیدن چنین صحنه ای خنده اش میگیره باخودش میگه همسرم بهترازاین هستش!

• Like 3
لینک به دیدگاه
درابتداعذرخواهی میکنم چون ازشمانقل قول گرفتم.

دقیقا!کاملاموافقم!

هیچ زن وشوهری نمیتوانندادعاکنندکه ماهمدیگروکاملامیشناسیم.

درسته.متاسفانه!که دلیلش فقط عدم توجه همسربه رضایت طرف

مقابل میشه!

خوب وقتی شخص درخانه محبت نمیبینه همسران به حدکافی برای خود وقت نمیذارن تاباهم صحبت کنندشخص این نیازش روچکارکنه؟سرکوب کنه چون خودخواهی همسرش باعث شده این نیازش رفع نشه؟من تأییدنمیکنم کاررو.فقط میخوام بگم درهراختلافی غیرممکن است یه طرف فقط مقصرباشه!

عدم وجوداین تنوع درخانه!وقتی زن فقط برای مهمونی آرایش میکنه لباس تمیزمیپوشه فقط واسه بیرون ازخانه به خودش میرسه یامردعطروادلکنش

روفقط واسه بیرون میزنه لباسهای تمیزواسه بیرون میپوشه احترام و توجه فقط واسه دیگرانه خوب طرف مقابل هم تنوع رودوست ناخودآگاه به سمت زیبایی شخص ثالثی که به خودش رسیده جذب میشه!اگه ببینه همسرش به حدکافی به خودش میرسه بادیدن چنین صحنه ای خنده اش میگیره باخودش میگه همسرم بهترازاین هستش!

آفرین خیلی خوب بود.

• Like 2
لینک به دیدگاه
زندگی جدی تر از اونیه که بعضیا فکرشو مکنند

آفرین.مشکل بیشترجوانان ماهمین سهل انگاری درامرازدواج است.طرف میگه من راضی توراضی.زندگی مشترک روشروع میکنیم دیگه!امازیادی سختگیری

هم جایزنیست نبایددچارافراط وتفریط شد.

ای کاش اگر کسی می بینه که نمی تونه زندگی سالم رو ادامه بده از اول اون زندگی رو شروع نکنه

چطوری؟لطفاتوضیح بیشتری بدهید.زندگی هنوزشروع نشده راچطورمیتوان به آن نتیجه رسیدکه به دردهم نمیخوره؟

البته ازموضوع اصلی خارج نشوید بحث درمورددوستی بعدازازدواج هست لطفادقت کنید.

که بعد از 3-4 سال زندگیش با یکی دوتا بچه از هم بپاشه

زندگی که بعداز3تا4سال وباوجودفرزندازهم گسیخته میشود

فقط مقصرخودزوجین هستند.درختی که ثمرمیدهداگرآفت بگیرد گناه درخت چیست که باغبان رسیدگی نکرده؟

• Like 2
لینک به دیدگاه

يازدهمين ميزگرد خانواده با موضوع " روابط دوستي بعد ازدواج "

مسلما تاثير اين دوستيها و روابط توي زندگي مشترك 100% منفي هستش و من بي نهايت از اينكار بدم مياد چون به نظرم بعد از ازدواج همسر ميتونه دوسته خيلي خوبي باشه اصلا نمي فهمم دليل داشتن يه دوسته ديگه مثلا دوست پسر چي ميتونه باشه!؟!

چه لزومي به وجود اين روابط هست ؟

وجود همكار با رابطه دوستي فرق داره !!!

یکی از عواملی که باعث این جور دوستی ها میشه طلاق عاطفیه که در گذشته در موردش بحث شد .

وقتی که رشته ی عاطفی بین زن و شوهر از هم گست مرد یا زن نا خود آگاه برای پر کردن این خلاء عاطفی به سمت و سوی دوستی با جنس مخالف میره و طبیعتا رابطه ی زناشویی به سمت طلاق کشیده میشه !

زن و شوهري خوب زندگيشون رو شروع ميكنن حالا بنا به عومالي سردي روابط و طلاق عاطفي پيش مياد به جاي رفع اين مشكل از حقيقت و حل مشكل فراري ميشن و به اين نوع دوستي هاي كاذب رو ميارن

دوستی ها ممكن است براساس منافع مادی وخواهش های نفسانی و اغراض و احساسات باشد و یا بر اساس یك انگیزه صحیح . با استفاده از آنچه گذشت، دوستی صحیح بر اساس معیارهای دینی را این چنین تعریف می شود :

محبت، علاقه، ارتباط روحی، حسن معاشرت و گفتگو میان دو فرد و یا بین افراد جامعه با ملاك صحیح و انگیزه های الهی ، به طوری كه دوستان بر اساس آن بتوانند نیازهای فردی و اجتماعی و احتیاجات دنیوی و اخروی خود را تأمین كنند.

به نظر من دوستیای بعد از زدواج به عنوان دوست دختر یا دوست پسری واقعا یک خیانت بزرگ به طرف مقابل هستش....چون تو دیگه طرف مقابلتو یا بهتر بگم شریک و عشق زندگیتو پیدا کردی....دیگه دلیلی برای دوست دختر یا پسر داشتن غیر از هوس یا عقده های دوران مجردی نمیتونه داشته باشه....

دلیل دیگرشایدرفع نیازنباشد.عادتی

باشدکه ازقبل ازازدواج باخودبه

خانه بخت آورده.کسی که به داشتن رابطه باجنس مخالف درلفاف دوستی سالم عادت کرده

است چگونه میتوانددریک شب این عادت راترک کندوپایبندبه داشتن رابطه بافقط یک نفربه اسم همسرباشد؟

تنها چند حالت وجود داره :

_ یا توی زندگی مشترک و رابطه با همسر دچار مشکل می شن و نمی تونن اون جوری که باید همدیگه رو درک کنن و می خوان به یکی دیگه پناه ببرن تا اون نیازشون بر طرف بشه

_یا خیلی هوس رانن و دوست دارن هر از گاهی دوست دارن یکی رو تجربه کنن

_ یا از سر لجبازی با طرف مقابلشونه که می خوان بگن "تو نمی تونی من رو محدود کنی و من هر کاری دلم بخواد می کنم "

_ یا از این قشر خیلی متمدن هستن که نظریه اشون می گه فرقی بین دوران مجردی و دوران تاهل ؛ و دوست دختر با دوست پسر وجود نداره و هیچ چیزی براشون عیب نیست !

گوشه ای از اتفاقات دنیای پر از دو رویی شامل این گونه از هویت گریزی هاست. دوستی زمانی بد خوهد بود که جایگزین عواطف خانوادگی و زناشویی می شه.

اگر محدوده ی آدما تعیین بشه و زن و شوهر به هم اعتماد متقابل داشته باشن فکر نمی کنم این موضوع خیلی پیچیده شه!

از نظر من هر کسی ظرفیت های خودش رو میشناسه. دیگه کسی که ازدواج کرده بچه هم نیست که بگیم از روی احساسات خام تصمیم بگیره. اگر فردی در خودش این ظرفیت رو نمیبینه که با کسی ارتباط دوستانه بدون خطا داشته باشه بهتره دنبال این ارتباطات نره. یا اگه شکل گرفت محدود یا قطعش کنه.

ممنون از حضور همه دوستان:icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...