رفتن به مطلب

کدوم نرم افزار بهتره؟ چرا؟

ارسال های توصیه شده

سلام به همه.

از اونجایی که ماها توی رشتمون 654787525476 تا نرم افزار داریم و خودم جدیدا" اسم یکیشو شنیدم و دارم باهاش کار می کنم (data CAD) :w58: خواستم بدونم به نظر شما:

1-چه نرم افزای برای رشته ی ما بهتر و جامع تره ؟

2-دلیلتون چیه برای استفاده از اون برنامه؟

3-آیا به افراد دیگه اون رو پیشنهاد می دید؟

لینک به دیدگاه

به نظر من اتو کد خیلی بهتره.....چون نرم افزارهایی مثه 3d فقط جنبه گرافیکی دارن.........اتو کد هستش که هم میتونه فاز یک رو به کمکش طراحی کرد هم فاز 2....3d برای طراحی نما ساختمون که متریال رو میتونه خووب نشون بده خوبه فقط....من خودم به شخصه اتوکد رو پیشنهاد میکنم...حالا هر ورژنی که باشه...من خودم 2009 کار میکنم خیلیم راضیم :a030:

لینک به دیدگاه

خب به نظر من revit architecture خیلی عالیه. چون هم کار مکس رو می کنه و هم کار اتوکد. درضمن همه ی استاندارد های در وپنجره و دیوار و... رو اتوماتیک داره و کار باهاش سریعه.

سه بعدی کردنش در سه سوته :w16:

از اون طرف پایه های عمرانی هم داره.BIM

لینک به دیدگاه

خوب هرکسی با یه نرم افزاری کارمیکنه_مثلا من جز 3dmaxو اتوکد با نرم افزار دیگه ای کار نکردم

و تاالانم راضیم_ولی اگه نرم افزاری بدونم بهتر از این دوتاست وتقریبا همه کارای این دوتارو میشه توش انجام داد.

امتحانش میکنم_اگه از فضاش خوشم اومد حتما در کارهام به کارمیگیرمش.:ws37:

ولی در هر صورت اتوکد نرم افزاریه که یک مهندس معمار باید حتما چه دوبعدیش وچه سه بعدیشو یاد بگیره.

چون نرم افزاریه که خیلی به کار میاد(البته توایران):icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان

کسی که میخواد نرم افزار یاد بگیره

cad و 3dmax بهتره چون به نظرم نرم افزار های هس که واقعا طراحاش روی اونا کار کردن و هر سال هم نسخه کاملترش میاد...

.

لینک به دیدگاه

خوب من فقط باcad و max کار کردم از محصولشم راضیم با این که کار با مکس دردسرای خودشو داره به نظرم رندر مکس البته همراه با v-ray از revit بهتر میاد واقعیتره ولی حتما اونم تابستون یاد می گیرم:ws37:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

سلاااااام سلااااام

من که فقط با اتوکد ( هم 2 بعدی ؛ هم 3 بعدیشو) کار کردم؛ و خیلی ازش راضیم :w16:

خیلی دوس دارم بدونم که دیگه چه نرمافزارایی به دردمون میخوره :62izy85:

میسی بابت تاپیک خوبت :4uboxsmiley:

لینک به دیدگاه

من هم با اتوکد 2d, 3d رو کار کردم اما برای 2d کد رو ترجیه می دم و برای 3d مکس رو :ws37:

البته من هم با مهناز موافقم که revit خوب می تونه جوابگو باشه :a030:

لینک به دیدگاه

من خودم با كد و مكس كار ميكنم

خب اينا نرم افزاراي شناخته شدن مثلا يه معماري كه كد بلد نباشه يه جوريه آدم اينجوري ميشه ميشنوه :w58:

مكس هم خب شناخته شدس واسه سه بعدي

ولي من خودم دوست دارم رويت رو ياد بگيرم چون يه نرم افزار كاملا معماريه+ دليل هايي كه مهناز گفت :flowerysmile:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

رویت خوبه ولی واسه کارهای مجتمع مسکونی و کارهایی که تیپ هستند.با نظر مدیریت موافقم فاز دوش قویه.ولی اگه قرار باشه ترتیب بدم میگم بچه ها نوپا با کد و اسکچاپ شروع کنن و با کد و 3d ادامه بدن و با رویت 3d تموم کنن.البته این تو دانشگاهه.اونم واسه اینکه اگه موضوعات طرح رو مرور کنیم تو چارت کم کم نیاز به نرم افزارهای پیشرفته تر هست.

این فقط یک پیشنهاده و در پیشنهاد مناقشه نیست!!

لینک به دیدگاه

خب به نظرم اتوکد یه نرم افزاریه که همه باید بلد باشن. اما تری دی مکس :hanghead:

اسکچاپم که برای حجم زدن خوبه.

من الان یه کار دستمه که دارم توپوگرافی با اسکچاپ انجام می دم :ws37:

لینک به دیدگاه

به نظر من هر معماری باید اتوکد بلد باشه

کد برنامه ای که اگه حرفه ای بلد باشی خیلی جای مانور داره

مکس هم که واسه رندر خوبه که من زیاد بلد نیستم،به قول بچه ها رویت هم برنامه جالبیه

برنامه پانچ هم واسه لند اسکپ عالیه فقط یه کم کیفیت رندرش پایینه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

من کد دوبعدی و سه بعدی رو واردم :girl_yes2:

مطمئنا تری دی از کد خیلی خیلی بهتره ولی در حد ابتدایی بلتم:hanghead:...می خوام دوباره تری دی نصب کنم و تمرین کنم تا یاد بگیرم.دیگه وقتشه :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
:62izy85:دارم مکس یاد میگیرمممممممممم...خوشحالمممممممممم :62izy85:

قبلا یاد گرفته بودم اما یادم رفته بود :viannen_38:

مکس خیلی فراره...یه کم کار نکنی یادت می ره .....دوسش نمی دارم :viannen_38:

لینک به دیدگاه

به نظر من نرم افزار revit بهترین افزاره چون سرعت کار رو خیلی بالا میبره !!!!!

من الان دارم کلاسش رو میرم و میتونم به جرات بگم بهترین نرم افزاره :w16:

مثلا یه مثال میزم اگه یه پروژه رو به طور کامل انجام داده باشیم و حدود 100 تا شیت بشه ولی در آخر سر که قرار باشه اجراش کنن ، یه مهندس بگه ، این قسمتش باشد تغییر پیدا کنه ؛ چکار میکنیم ؟؟؟!!!!! اونوقته که قدر revit رو میدونیم چون روی یه نقشه تغییرات رو انجام میدیم رو بقیه قسمت ها حتی برش ها و نماها و دیتیل تغییر پیدا میکنه:w16:

تازه قابلیت فارسی نویسی رو هم داره!!!!!!!

و به قول یکی از استادامون که میگفت اتوکد تا چند سال دیگه کلا منسوخ میشه و همین نرم افزار revit جاش رو پر میکنه!!!!!!!!:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...