رفتن به مطلب

کدوم نرم افزار بهتره؟ چرا؟

ارسال های توصیه شده

به نظر من نرم افزار revit بهترین افزاره چون سرعت کار رو خیلی بالا میبره !!!!!

من الان دارم کلاسش رو میرم و میتونم به جرات بگم بهترین نرم افزاره :w16:

مثلا یه مثال میزم اگه یه پروژه رو به طور کامل انجام داده باشیم و حدود 100 تا شیت بشه ولی در آخر سر که قرار باشه اجراش کنن ، یه مهندس بگه ، این قسمتش باشد تغییر پیدا کنه ؛ چکار میکنیم ؟؟؟!!!!! اونوقته که قدر revit رو میدونیم چون روی یه نقشه تغییرات رو انجام میدیم رو بقیه قسمت ها حتی برش ها و نماها و دیتیل تغییر پیدا میکنه:w16:

تازه قابلیت فارسی نویسی رو هم داره!!!!!!!

و به قول یکی از استادامون که میگفت اتوکد تا چند سال دیگه کلا منسوخ میشه و همین نرم افزار revit جاش رو پر میکنه!!!!!!!!:ws37:

بزن دست قشنگه رو :ws17:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

از اونجایی که بنده ابتدا دانشجوی مهندسی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته بوده و به علت علاقه شخصی,به رشته معماری تغییر رشته داده و دانشجوی ارشد هستم به همین منظور حدود 90% به نرم افزار های کاربردی و زبان های برنامه نویسی مسلط می باشم.

شخصا کاربر حرفه ای نرم افزار های

CAD 2D & 3D-Archicad-SketchUp-3D max-Maya-Photoshop-Corel & Premiere

و با هر کدو یه فاز از کار باش انجام میدم البته واسه کسایی که حرفهای کار می کنن.

میگن خوبه جواب میده. revit

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 10 ماه بعد...

یک نرم افزاری را جدیدا یاد گرفته ام به نام Autodesk Impression که محیط جالبی دارد و برای ارائه ی گرافیکی طرح ها اعم از سه بعدی و دوبعدی مناسب است.

لینک به دیدگاه

به نظر من بهترین نرم افزار 2 بعدی اتوکده چون کار باهاش خیلی راحته!البته 3 بعدیشم خیلی خوبه

بهترین نرمافزار 3 بعدی هم تری دی مکس هست که بهترین فرمان ها رو داره و موتور رندراش فوق العاده هست

ولی بهترین نرمافزار 2بعدی و 3 بعدی هم رویت هست که خیلی خوبه چون کار رو هم دقیق و هم سریع و هم محاسبات سازه ای را به سهولت انجام میشه داد!

اما برای مدلینگ سریع میشه اسکچاپ را نام برد!

من با هر 4 نرم افزار کار کردم و فقط بینشون اسکچاپ رو زیاد کار نکردم و حرفه ای نیستم!:ws3:

لینک به دیدگاه
به نظر من بهترین نرم افزار 2 بعدی اتوکده چون کار باهاش خیلی راحته!البته 3 بعدیشم خیلی خوبه

بهترین نرمافزار 3 بعدی هم تری دی مکس هست که بهترین فرمان ها رو داره و موتور رندراش فوق العاده هست

ولی بهترین نرمافزار 2بعدی و 3 بعدی هم رویت هست که خیلی خوبه چون کار رو هم دقیق و هم سریع و هم محاسبات سازه ای را به سهولت انجام میشه داد!

اما برای مدلینگ سریع میشه اسکچاپ را نام برد!

من با هر 4 نرم افزار کار کردم و فقط بینشون اسکچاپ رو زیاد کار نکردم و حرفه ای نیستم!:ws3:

ممنون.

تری دی مکس خیلی پیجیدست....هزار تا فرعی باید بری تا برسی به کشیدن یه مکعب :banel_smiley_4:

برای رندر...زندر های وی-ری اسکچاپ عالیه...:w16:

Revit هم که جای خود داره :w02:

لینک به دیدگاه
ممنون.

تری دی مکس خیلی پیجیدست....هزار تا فرعی باید بری تا برسی به کشیدن یه مکعب :banel_smiley_4:

برای رندر...زندر های وی-ری اسکچاپ عالیه...:w16:

Revit هم که جای خود داره :w02:

شاید کار چند ساله این تجربه رو از راه فرعی ها به ما داده باشه!

لینک به دیدگاه
یک نرم افزاری را جدیدا یاد گرفته ام به نام Autodesk Impression که محیط جالبی دارد و برای ارائه ی گرافیکی طرح ها اعم از سه بعدی و دوبعدی مناسب است.

آره فوقالعادست ..... از چه ورژنی استفاده میکنی؟؟ کرک میخوام!! ماله منو آنتی ویروسم داغونش کرده :icon_gol:

این مطالب رو سال ها پیش در وبلاگ سابقم گذاشته بودم و دوباره اینجا میزارم!!! (البته با لینک جدید و سالم برای دانلود)

چند وقتی میشه با پلاگین یا نرم افزاری (اون موقع پلاگین بود) از سری برنامه های شرکت Autodesk آشنا شدم. این نرم افزار دقیقا کاری را انجام می دهد که دانشجویان خواستار ورود به مقطع کارشناسی ارشد آن را بعنوان یک آزمون تجربه می کنند. Impression یعنی یک درک یک بیان، یک نمایش اثر یا خیال! اگر پک کامل سری نرم افزارهای شرکت Autodesk را داشته باشین (تقریبا ۵ دی وی دی یا بیشتر هست) حتما این نرم افزار هم گنجانده شده است. ها در به قولی اینگونه نرم افزاربازار ایران خریدار ندارد! اما تا دانشجوهستید از این نرم افزار خوب استفاده کنید. پس اسم نرم افزار شد Autodesk Impression 3

fig2.png

از خصوصیات این نرم افزار:می توانید همه پلان، نما، برش، پرسپکتیوهای دلخواه خود را به صورت راندو با ماژیک، آبرنگ و … در بیاوریدامکان تایپ فارسی به صورت مستقیمورودی و خروجی هایی چون نرم افزارهای اتوکد، فتوشاپ و … (کلیه فرمت های تصویری را به همراه فرمت های اتوکد)استفاده از بلوک های آماده چون انواع درختان، انسان، ماشین، آسمان و کوه و آب و …تنظیم مقیاس و ابعاد کاغذ و همچنین سیستم های اندازه گیری متفاوتلایه بندی کار، ابزارهای ترسیماتی و ویرایشی

منبع: وبسایت خودم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

من با اکثر نرم افزار های معماری کار کردم...

و الان 2 سالی هم میشه بعضی هاشونو تدریس میکنم.:whistle: اکثر این نرم افزار ها ماله یه شرکته Autodesk و هیچوقت این شرکت نمیاد .فروش یه محصولشو نابود کنه با تولید یه نرم افزار کامل !!! برای هر رشته و تخصصی بخوای کار کنی با چند تاشون باید سر و کله بزنی تا موفق بشی یه کار خوب بدی بیرون.

حالا تو شبیه سازی معماری.... اتوکد... مکس و ویری...

نرم افزار رویتم چند وقتی هست اومده... اما تو ایران تو شهرداری ها و تو نظام هنوز جا نیوفتاده پس فعلا نمیتونه جایه کد رو بگیره!!!

اما یه روزی میگیره.... اما هیچوقت نمیتونه جانشینه مکس بشه.... کلا خود Autodesk اجازه نمیده!!!

لینک به دیدگاه
من با اکثر نرم افزار های معماری کار کردم...

و الان 2 سالی هم میشه بعضی هاشونو تدریس میکنم.:whistle: اکثر این نرم افزار ها ماله یه شرکته Autodesk و هیچوقت این شرکت نمیاد .فروش یه محصولشو نابود کنه با تولید یه نرم افزار کامل !!! برای هر رشته و تخصصی بخوای کار کنی با چند تاشون باید سر و کله بزنی تا موفق بشی یه کار خوب بدی بیرون.

حالا تو شبیه سازی معماری.... اتوکد... مکس و ویری...

نرم افزار رویتم چند وقتی هست اومده... اما تو ایران تو شهرداری ها و تو نظام هنوز جا نیوفتاده پس فعلا نمیتونه جایه کد رو بگیره!!!

اما یه روزی میگیره.... اما هیچوقت نمیتونه جانشینه مکس بشه.... کلا خود Autodesk اجازه نمیده!!!

درسته.من با رویت کار میکنم!این نرم افزار علاوه بر این کارایی که برا معماری میکنه ، تو محاسبات و مکانیک و تاسیسات الکتریکیهم کاربد فراوانی داره که باید باهاش کارکنید تا به حرفم برسید!:ws52:

لینک به دیدگاه
درسته.من با رویت کار میکنم!این نرم افزار علاوه بر این کارایی که برا معماری میکنه ، تو محاسبات و مکانیک و تاسیسات الکتریکیهم کاربد فراوانی داره که باید باهاش کارکنید تا به حرفم برسید!:ws52:

من قبول دارم.. نرم افزار توانمندیه...

اما واقعیت اینه....

اما تو ایران تو شهرداری ها و تو نظام هنوز جا نیوفتاده پس فعلا نمیتونه جایه کد رو بگیره!!! اما یه روزی میگیره
حداقل تو استان من جای خودشو باز نکرده:icon_gol:
لینک به دیدگاه
من قبول دارم.. نرم افزار توانمندیه...

اما واقعیت اینه.... حداقل تو استان من جای خودشو باز نکرده:icon_gol:

ما هم میگیم که اول تر دی مکس بعد رویت!کسی هم نمیتونه منکر بشه!

لینک به دیدگاه

سلام من دوست جدیدتون هستم و این اولین گفتمانم با شماست:w16: اتوکد نرم افزاریه که خیلی دست کاربر و باز میذاره،با 3d هم کار کردم ولی یه کم سخته، همین الان دنبال revit architecture هستم ببینم تون چطوره.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوست جدید

من الان دارم تری دی یادمیگیریم

سخت نیست باید یکم کار کنی تا راه بیافتی.

این نرم افزاری که شما میگی چطوره؟کارمیکنید؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3:5c6ipag2mnshmsf5ju3:5c6ipag2mnshmsf5ju3:5c6ipag2mnshmsf5ju3:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
سلام دوست جدید

من الان دارم تری دی یادمیگیریم

سخت نیست باید یکم کار کنی تا راه بیافتی.

این نرم افزاری که شما میگی چطوره؟کارمیکنید؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3:5c6ipag2mnshmsf5ju3:5c6ipag2mnshmsf5ju3:5c6ipag2mnshmsf5ju3:5c6ipag2mnshmsf5ju3

عاطفه جان من توی تالار تاپیک آموزشش رو گذاشتم میتونی ببینی :a030:

[h=3]آموزش رویت (revit Architecture)[/h][h=3]رفع اشکال و نمونه کارهای رویت[/h]

از اینجا هم میتونی مزایاش رو بخونی(پست 25 و 26) : http://www.noandishaan.com/forums/thread91804-3.html

لینک به دیدگاه
tina-arch مهمان

ولی به نظرمن تری دی یه چیز دیگست:ws3:

البته با نرم افزارهای دیگه هم میشه طوری کار کرد که عین تری دی در بیاد

مثلا همین اسکچاپ که خیلی هم ساده به نظر میاد میشه با پلاگین هایی که روش نصب میشه کلی کارو تقویت کرد:w16:

فقط در آوردن بعضی حجما باهاش خیلی مشکله.

بستگی به خلاقیت و علاقه هر کسی داره که کدومو انتخاب کنه:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...