رفتن به مطلب

مجله و خبرنامه نواندیشان

ارسال های توصیه شده

سلام بر دوستان عزیزم :icon_gol:

موضوع مجله نو اندیشان بیش از یک سال است که مطرح شده و به علت عدم پیگیری مناسب از جانب من و دوستانم به جایی نرسیده !

در حال حاضر تنها دو مجله، در تالار برق دو شماره از مجله کهربا به همت مسئول تالار برق مهندس امین دولتی و همکارشون و دوستان تالار برق و در تالار گرافیک شماره اول با تلاش سحر خانوم گرافیست انجمن و حمید عزیز مسئولین تالار و دوستانشون تهیه شده

قطعا همه تالارها پتانسیل ارائه مجله رو به تنهایی ندارن و نیاز به همکاری مشترک وجود داره

ایده مطرح شده به این صورت هست که در کنار مجلات علمی تالارها، خبرنامه نواندیشان نیز منتشر شود، هر چند در شروع در قالب یک یا دو صفحه.

علی ایحال، نمی خوام زیاده گویی کنم.

آنچه مسلمه، قصور ما بوده تا کنون در بهره برداری از توانایی متخصصان بسیار تراز اولی که داریم، از جمله آقای مهندس نسیمی، آقای مهندس حقیقی، آقای مهندس عابدی و دوستان دیگر.

قطعا مصریم برای اینکه این بار شروع خوبی داشته باشیم، مبنی بر انتشار مجله و خبرنامه

درخواست بنده حقیر از شما در وهله اول بیان نظرات ارزشمندتون هست.

در کنار آن با توجه به سوابق شغلی، انجمن نواندیشان آمادگی هر گونه همکاری در تمامی زمینه ها را با شما دارد.

چنانچه مایل باشید، مجله و خبرنامه نواندیشان با کمال افتخار به معرفی کار شما و شرکت های محل فعالیت شما خواهد پرداخت.

فلسفه خبرنامه چیزی غیر از اطلاع رسانی از رویدادهای انجمن نیست.

از طرفی رویدادها و تغییر و تحولات انجمن تنها ایجاد ساختار جدید و بخش های اضافی نیست، بلکه بسیار مهمتر از آن کاربران و فعالیت آن هاست که بار علمی انجمن را به دوش می کشند.

برای ایجاد یک رابطه محکم و همکاری نزدیک در شروع، هر گونه اطلاع رسانی از فعالیت شما از طریق مجله و خبرنامه انجام خواهد شد.

بسیار ارج می نهید، چنانچه نظرات ارزشمند خودتون رو مطرح کنید.

چنانچه ابهامی در گفته های من در خصوص نحوه همکاری وجود دارد، با کمال میل توضیحات بیشتری خواهم داد.

موفق باشیم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام بر دوستان عزیزم :icon_gol:

موضوع مجله نو اندیشان بیش از یک سال است که مطرح شده و به علت عدم پیگیری مناسب از جانب من و دوستانم به جایی نرسیده !

در حال حاضر تنها دو مجله در تالار برق دو شماره از مجله کهربا به همت مسئول تالار برق مهندس امین دولتی و همکارشون و دوستان تالار برق و در تالار گرافیک شماره اول تهیه شده

قطعا همه تالارها پتانسیل ارائه مجله رو به تنهایی ندارن و نیاز به همکاری مشترک وجود داره

ایده مطرح شده به این صورت هست که در کنار مجلات علمی تالارها، خبرنامه نواندیشان نیز منتشر شود، هر چند در شروع در قالب یک یا دو صفحه.

علی ایحال، نمی خوام زیاده گویی کنم.

آنچه مسلمه، قصور ما بوده تا کنون در بهره برداری از توانایی متخصصان بسیار تراز اولی که داریم، از جمله آقای مهندس نسیمی، آقای مهندس حقیقی، آقای مهندس عابدی و دوستان دیگر.

قطعا مصریم برای اینکه این بار شروع خوبی داشته باشیم، مبنی بر انتشار مجله و خبرنامه

درخواست بنده حقیر از شما در وهله اول بیان نظرات ارزشمندتون هست.

در کنار آن با توجه به سوابق شغلی، انجمن نواندیشان آمادگی هر گونه همکاری در تمامی زمینه ها را با شما دارد.

چنانچه مایل باشید، مجله و خبرنامه نواندیشان با کمال افتخار به معرفی کار شما و شرکت های محل فعالیت شما خواهد پرداخت.

فلسفه خبرنامه چیزی غیر از اطلاع رسانی از رویدادهای انجمن نیست.

از طرفی رویدادها و تغییر و تحولات انجمن تنها ایجاد ساختار جدید و بخش های اضافی نیست، بلکه بسیار مهمتر از آن کاربران و فعالیت آن هاست که بار علمی انجمن را به دوش می کشند.

برای ایجاد یک رابطه محکم و همکاری نزدیک در شروع، هر گونه اطلاع رسانی از فعالیت شما از طریق مجله و خبرنامه انجام خواهد شد.

بسیار ارج می نهید، چنانچه نظرات ارزشمند خودتون رو مطرح کنید.

چنانچه ابهامی در گفته های من در خصوص نحوه همکاری وجود دارد، با کمال میل توضیحات بیشتری خواهم داد.

موفق باشیم. :icon_gol:

با سلام و تشکر

تالار مهندسی مکانیک به عنوان تالار پیشرو در تمامی برنامه های علمی انجمن و با در اختیار داشتن بیشترین و برترین اعضا ( در سطوع علمی و تجربی ) امادگی خود را برای حضور پرقدرت در این برنامه اعلام میدارد .

ضمنا لینک دانلود نمونه ای از مجله ی موفق فنی و مهندسی دانشجو در امضای این حقیر برای اشنایی بهتر دوستان قرار گرفته است .

موفق و پاینده باشید .

لینک به دیدگاه
با سلام و تشکر

تالار مهندسی مکانیک به عنوان تالار پیشرو در تمامی برنامه های علمی انجمن و با در اختیار داشتن بیشترین و برترین اعضا ( در سطوع علمی و تجربی ) امادگی خود را برای حضور پرقدرت در این برنامه اعلام میدارد .

ضمنا لینک دانلود نمونه ای از مجله ی موفق فنی و مهندسی دانشجو در امضای این حقیر برای اشنایی بهتر دوستان قرار گرفته است .

موفق و پاینده باشید .

سلام

باعث افتخار هست جناب مهندس ورپشتی چنانچه همکاری شما رو داشته باشیم.

در مورد مجله، هر تالار به طور مجزا تصمیم گیرنده است.

این مطلب که زمینه همکاری مشترک بین تالارها به وجود بیاد، موضوعی است که به سرعت در موردش صحبت خواهیم کرد تا استارت مجله برای تالارهایی که هنوز شروع نکردند زده بشه برای اینکه فرصت تابستان رو از دست ندیدم.

اما نکته مهمتر، بحث خبرنامه

همانطور که عرض کردم، کاربران انجمن و فعالیت های آنها مهمترین تغییر و تحولات انجمن هستند که باید در قالب خبرنامه اطلاع رسانی شود.

به عنوان مثال عرض می کنم، چنانچه شما در جایی مشغول به کار هستید و یا در حال انجام پروژه ای، با کمال میل این اطلاع رسانی رو از طریق خبرنامه انجام خواهیم داد.

قطعا موضوع تخصصی فعالیت حاضر شما می تونه در قالب یک مقاله در مجله مکانیک به چاپ برسه.

اما ما از طریق خبرنامه به دنبال ایجاد پلی هستیم برای معرفی شما، شرکت محل فعالیت شما، نوع فعالیت، برنامه های آینده و در مجموع ایجاد یه رابطه نزدیک فی مابین، میان حوضه فعالیت متخصصین و انجمن نواندیشان.

ممنون می شم راهکار خودتون رو بفرمایید. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

باعث افتخار هست جناب مهندس ورپشتی چنانچه همکاری شما رو داشته باشیم.

در مورد مجله، هر تالار به طور مجزا تصمیم گیرنده است.

این مطلب که زمینه همکاری مشترک بین تالارها به وجود بیاد، موضوعی است که به سرعت در موردش صحبت خواهیم کرد تا استارت مجله برای تالارهایی که هنوز شروع نکردند زده بشه برای اینکه فرصت تابستان رو از دست ندیدم.

اما نکته مهمتر، بحث خبرنامه

همانطور که عرض کردم، کاربران انجمن و فعالیت های آنها مهمترین تغییر و تحولات انجمن هستند که باید در قالب خبرنامه اطلاع رسانی شود.

به عنوان مثال عرض می کنم، چنانچه شما در جایی مشغول به کار هستید و یا در حال انجام پروژه ای، با کمال میل این اطلاع رسانی رو از طریق خبرنامه انجام خواهیم داد.

قطعا موضوع تخصصی فعالیت حاضر شما می تونه در قالب یک مقاله در مجله مکانیک به چاپ برسه.

اما ما از طریق خبرنامه به دنبال ایجاد پلی هستیم برای معرفی شما، شرکت محل فعالیت شما، نوع فعالیت، برنامه های آینده و در مجموع ایجاد یه رابطه نزدیک فی مابین، میان حوضه فعالیت متخصصین و انجمن نواندیشان.

ممنون می شم راهکار خودتون رو بفرمایید. :icon_gol:

ممنونم

برای این حقیر حضور در کنار شما افتخاره

ببینید من اصلا قصد دخالت و مقایسه ندارم ولی به دعوت دوست مشترکمان جناب مهندس مهتابی در هیئت تحریریه ی نشریه ی دانشجو حضور یافتم

واقعا حیرت زده شدم

برنامه ریزی بسیار دقیق و هدفمند با نظرات سازنده ای رو شاهد بودم که نتیجش نشریه ی 12 فنی مهندسی بود

یکی از کارهایی که انجام گرفت بخش بندی مجله در هر شماره بود

یعنی مثلا نشریه ی این ماه مختص رشته های فنی مهندسی

ماه بعد مختص پزشکی و خانواده

ماه بعد از اون مختص علوم پایه و ...

هم به همه میرسه و هم چیز شکیلی در میاد

همونطور که گفتم لینک نشریه 12 در امضای من هست

خواهش میکنم دانلود کنید و ببینید چه ساختاری داره

نکته ی جالب اینکه این نشریه در طول 1 ماه با این سطح بالای علمی اماده شده ...

لینک به دیدگاه

ممنونم جناب ورپشتی

این برنامه ریزی در کوتاه ترین زمان به کمک مسئولین تالارها انجام خواهد شد و نتیجه اش رو برای دریافت نظرات شما و سایر متخصصین انجمن در اینجا اعلام می کنیم.

یک توضیح کوتاه :

با توجه به صحبتی که آقای مهندس نسیمی در تاپیک دفتر ارتقا انجمن کردند مبنی بر حضور افرادی که با نظراتشون قادر به ارتقای کیفیت انجمن هستند، من از مسئولین تالارها خواهش کردم تا کاربران فعال و صاحب نظر تالارشون رو معرفی کنند تا به این قسمت دسترسی داشته باشند.

لینک به دیدگاه

پیمان جان بابت مطلبی که زدی خیلی ممنونم. بحث مجله اینه که ما فقط میخوایم یه شماره بدیم یا نه میخوایم واقعا اطلاعات علمی رو زیاد کنیم.به نظر من بابت مطالب فنی و مهندسی با توجه به گستردگی مطالب و تخصصی بودن اونها همین روندی که 2تالار ذکر شده طی کردن مناسبتره. اونقدری هم مطلب تو رشته های برق مکانیک کامپیوتر، (عمران ومعماری و شهرسازی) ،گرافیک و (متالوژی و صنایع) وجود داره که هرکدام میتونن یک مجله مجزا داشته باشند و البته از پراکندگی موضوعات تو شماره های مختلف هم جلوگیری میشه. مثلا مطلب تخصصی برق با عمران چه ارتباطی میتونه داشته باشه که ما این دو رو کنار هم قرار بدیم با توجه به اینکه هردوهم مطالب زیادی دارند که واسه پر بار شدن مجله برای یک گروه خاص بهتره از هم تفکیک بشن.واسه مجلات گروههای انسانی هم میشه برنامه ریزی با خود نفراتی که تو این بخشها هستند انجام داد تا اونها هم برنامه ای واسه مجله ای داشته باشند .

در مورد خبرنامه کاملا موافقم اما اگه توضیحات بیشتری در موردش بدی ممنون میشم

لینک به دیدگاه

بنده به شروع کاری که بدون پیگیری و مسئولیت پذیری رها بشه اعتقادی ندارم و ترجیح میدم شروع نشه.

بهتره قبل از آغاز مسئولین مستقیم و متولیانش دقیقا مشخص بشه....

ضمنا قراره این مجله چاپ بشه یا فقط الکترونیکیه؟

من هنوز میگم بهتره تلاش رو روی جذب اعضای جدید و تبلیغات مستمر و کارا در دانشگاه ها و مراکز تخصصی متمرکز کنیم :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
بنده به شروع کاری که بدون پیگیری و مسئولیت پذیری رها بشه اعتقادی ندارم و ترجیح میدم شروع نشه.

من هنوز میگم بهتره تلاش رو روی جذب اعضای جدید و تبلیغات مستمر و کارا در دانشگاه ها و مراکز تخصصی متمرکز کنیم :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

منم با شما موافقم بهتره كسايي كه ميتونن اعلام آمادگي كنن تا كار به نوعي استارت بخوره:wubpink:

لینک به دیدگاه

صرفا یک رونوشت از گفته های خودم در مورد نشریه کهربا:smiley (18):

سلام

اول بگم روند تشکیل نشریه کهربا به چه صورت بود

ما هر چند وقت یکبار در تالار بنا به نیاز یه جلسه میزاریم بین کاربرها (ممکنه فقط کارگروه باشه یا همه کاربرها) که یکی از مباحث جلسه چهارم "اینجا" انتشار مجله بود

که ما با زمان بندی مناسب تونستیم شماره اول رو برای عید بدیم بیرون

بعد از انتشار شماره اول از نظر زمان بندی دچار مشکل شدیم (چون بار اصلی مجله روی من و ستیا و سمن بود که هرسه دانشجو هستیم)

تصمیم گرفتیم مجله به صورت فصل نامه باشه و هم کمیت و هم کیفیتش افزایش پیدا کنه (که در شماره دوم تعداد صفحات دو برابر و حجم آموزشها 4 برابر شد) و اگه فرصتی باقی موند با همت همون تیم مشغول تهیه مقالاتی در سطح ISI باشیم که یکی از این مقالات هم طرحش شروع شده و داره پیش میره که در گرایش مخابرات هست (اینو کسی خبر نداشت و سورپرایزه که الان رو میکنم، دی:)

از شماره دوم کاربر ستیا به عنوان مسئول مجله برق انتخاب شده و الان تقریبا کمک دست منه

اما از نظر مشارکت جمعی بگم که توی این دو شماره کلا یازده نفر (هر شماره 3-4 نفر تغییر کرده) به ما کمک کردن و مقالات (حالا خودشون نوشته بودن مثل مهندس محمد مهدی ریشهری و یا از جایی برداشته بودن که این مقالات سری دوم همگی دچار ویرایشهای کلی و عکسدار شدن)

شرح عزیزانی که همراه ما بودن ایناست

مهندس م . حسین زاده

مهندس م . عارف

مهندس ا . دولتی

مهندس ر . رضا

مهندس م . ریشهری

مهندس س . ساکت

مهندس س . کرمی

مهندس ز . محسنی

مهندس ر . رضایی

مهندس پ . صادقیان

مهندس ح . فاروجی

اما تقسیم بندی مطالب داخل مجله بسیار مهمه

ما مجله رو به سه بخش عمومی - تخصصی - آوزشی تقسیم کردیم

مطالب عمومی شامل اخبار یا معرفی مشاغل یا اینجور چیزها میشه

مطالب تخصصی شمال 4 صفحه مقاله تخصصی مربوط به هر گرایش (الکترونیک - قدرت - کنترل - مخابرات - رباتیک)

مطالب آموزشی شامل مطالبی مثل آموزش نرم افزار (تالیف خود بچه های تالار) ، آموزش کار با ادوات برقی (مثلا این شماره اسیلوسکوپ بود) ، آموزش ساخت ربات و ... میشه

تعداد صفحه بندیها بنا به نیاز ممکنه افزایش پیدا بکنه اما کم نمیشه

کارهای گرافیکی مجله رو خودم انجام دادم

برای اینکار بر خلاف انتظار عموم از نرم افزار Microsoft Word 2010 استفاده کردم

که واقعا ویژگیهای خیلی خوبی داره و من سعی کردم فقط سادگی و شکیل بودن مطالب رو در نظر داشته باشم

طراحی هر صفحه اگه مطالب آماده باشن (یعنی غلط املایی نداشته باشن یا نیاز به عکس نداشته باشن یا از اینجور مشکلات) حدودا 5 دقیقه طول میکشه که چون اکثر مواقع نواقصی که ذکر کردم رو دارن هر صفحه ممکنه یک ربع ساعت هم طول بکشه

که 40 صفحه شماره دوم فصلنامه کهربا چیزی حدود 7 ساعت زمان برد (البته نه به صورت متوالی)

به زودی آموزش استفاده از Microsoft Word 2010 برای طراحی مجله رو در تالار قرار میدم

مرسی و تشکر از همه عزیزانی که مارو یاری کردن flowerysmile.gif

لینک به دیدگاه

با سلام

اگر اطلاعات و برنامه هاي دقيق مجله مكتوب و صريح اعلام بشه مجموعه ي تالارهاي فرهنگي و هنري انجمن شامل :

تالار ادبيات

تالار هنر

تالار فيلم و موسيقي

آتليه عكاسي

و كتابخانه انجمن

توان همكاري و انتشار بخش فرهنگي و هنري مجله را خواهيم داشت و به يقين اين بخش يكي از قوي ترين بخش ها و يا شماره هاي مجله خواهد بود .

البته با همكاري مديران متخصصان و كاربران خوش ذوق هريك از بخش هاي مذكور :icon_gol:

لینک به دیدگاه
پیمان جان بابت مطلبی که زدی خیلی ممنونم. بحث مجله اینه که ما فقط میخوایم یه شماره بدیم یا نه میخوایم واقعا اطلاعات علمی رو زیاد کنیم.به نظر من بابت مطالب فنی و مهندسی با توجه به گستردگی مطالب و تخصصی بودن اونها همین روندی که 2تالار ذکر شده طی کردن مناسبتره. اونقدری هم مطلب تو رشته های برق مکانیک کامپیوتر، (عمران ومعماری و شهرسازی) ،گرافیک و (متالوژی و صنایع) وجود داره که هرکدام میتونن یک مجله مجزا داشته باشند و البته از پراکندگی موضوعات تو شماره های مختلف هم جلوگیری میشه. مثلا مطلب تخصصی برق با عمران چه ارتباطی میتونه داشته باشه که ما این دو رو کنار هم قرار بدیم با توجه به اینکه هردوهم مطالب زیادی دارند که واسه پر بار شدن مجله برای یک گروه خاص بهتره از هم تفکیک بشن.واسه مجلات گروههای انسانی هم میشه برنامه ریزی با خود نفراتی که تو این بخشها هستند انجام داد تا اونها هم برنامه ای واسه مجله ای داشته باشند .

در مورد خبرنامه کاملا موافقم اما اگه توضیحات بیشتری در موردش بدی ممنون میشم

ممنون مهدی جان

هدف من از تاپیک در عمل ایجاد یک رابطه نزدیک تر بین متخصص ها و انجمن هست. با توجه به نظراتی که تا به اینجا مبنی بر انتشار مجله بود، ترجیحا موضوع خبرنامه و نحوه ایجاد چنین ارتباط فی مابینی، آنچه که هدفم از ایجاد این تاپیک بود رو پس از جمع بندی بحث مجله و جلوگیری از خلط مبحث اگر اجازه بدن دوستان پی می گیرم. :icon_gol:

بنظرم اگر هر گروهی مجله خودش رو داشته باشه،بهتره.اما قبل از شروع کار نیاز به یک اساسنامه و مسئولی پیگیر داره.

با توجه به اینکه برخی تالارها به لحاظ فعالیت کاربران پتانسیل لازم رو ندارن، بنابراین می توان با توجه به نقاط اشتراک بین رشته ها، کار مشترکی رو نیز انجام داد.

ممنونم از بیان نظرتون :icon_gol:

با توجه به تعدد رشته ها و بخش های موجود در انجمن، قطعا انتشار تنها یک مجله کار معقولی به نظر نمی رسه. بنابراین نمی توان یک مسئول، یک هیت تحریریه و ... رو تعیین کرد.

به موازات این تاپیک بحث خوبی هم در تالار مدیران در حال انجامه برای گروه بندی، زمان بندی و تعیین مسئولیت ها.

پس از کامل شدن این تقسیم وظایف ، قطعا شما رو هم در قالب همین تاپیک از نحوه کار مطلع خواهیم کرد تا با نظرات ارزشمند شما و تغییر و تحول های احتمالی ناشی از آن، کار بهتری رو انجام بدیم.

از جمله راهکارهای جذب کاربر و کارشناسان برجسته به انجمن، ایجاد مجله است. چرا که مجله به عنوان خروجی علمی، سطح فعالیت و کاربران انجمن را می تواند نشان دهد.

این مجله در حال حاضر صرفا الکترونیکی، در مرحله بعد توزیع محدود در دانشگاه به صورت سی دی و سپس به صورت هارد کپی هدف گذاری شده است.

با سلام

اگر اطلاعات و برنامه هاي دقيق مجله مكتوب و صريح اعلام بشه مجموعه ي تالارهاي فرهنگي و هنري انجمن شامل :

تالار ادبيات

تالار هنر

تالار فيلم و موسيقي

آتليه عكاسي

و كتابخانه انجمن

توان همكاري و انتشار بخش فرهنگي و هنري مجله را خواهيم داشت و به يقين اين بخش يكي از قوي ترين بخش ها و يا شماره هاي مجله خواهد بود .

البته با همكاري مديران متخصصان و كاربران خوش ذوق هريك از بخش هاي مذكور :icon_gol:

قطعا علی جان این اطلاعات در همین تاپیک بیان خواهد شد.

به طور حتم این بخش ها با همکاری هم و حضور شما یکی از بهترین مجله های انجمن خواهد بود.

تاپیک مذکور در بخش مدیران هم به موضوع ایجاد هماهنگی بین تالارها، تقسیم وظایف و زمان بندی انتشار می پردازد که حتما نظر شما رو هم جویا خواهیم شد.

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت مدیران و متخصصین گرامی.......

به نظر من و همونطور که دوستان گفتند اگه هر تالاری جدا یه مجله داشته باشه بهتره. البته برخی از رشته ها به علت نزدیک بودن مطالب میتونن با هم همکاری متقابل داشته باشند مثلا تالار برق و کامپیوتر اشتراک زیادی دارند . ولی برخی تالار ها زیاد قادر به یافتن موضوعات مشترک نخواهیم بود . سبکی رو که برای تنظیم مجله کهربا مهندس دولتی و بقیه دوستان زحمت کشیدند برای شروع بسیار خوب ارزیابی میکنم که مسلما در شماره های بعدی بهتر خواهد شد. ما نباید انتظار داشته باشیم که در شماره اول یک مجله بی نقص رو ارائه بدیم . وقتی شماره اول آماده شد عیب ها بیشتر خود نمایی میکنه و در شماره های بعد میتونیم عیب ها رو برطرف کنیم . پس من پیشنهاد میکنم زیاد مته به خشخاش نذارید و سعی کنید هر چه سریع تر هر تالار با کمک کاربراش اولین شماره مجلش رو بیرون بده هرچند ناقص و کم .برای شروع خوبه. تا مادامی که بشینیم و برنامه ریزی بکنیم اون هم به صورت نتی به نتیجه قطعی نخواهیم رسید.........

لینک به دیدگاه

سلام.

من یه سوال بنیادین از بچه ها توی بخش شهرسازی در مورد مجله تالار شهرسازی کردم...

چه نیازی به این کار هست؟

اگر هدف بیرون دادن یه سری اطلاعاته . خب خود انجمن یه مجله ی الکتریکی خیلی خوبه... که کاربر میتونه طبق بخش بندی موجود توی هر تالار به مطلب دلخواهش دست پیدا کنه. ضمن اینکه میتونه نظرش رو پانویس مطلب کنه.

چرا یه سری مطلب رو PDF کنیم و بذاریم برای دانلود؟

خب اصلا هدف از بوجود اومدن فوروم های اینترنتی خلاصی از زحمات پابلیش بوده دیگه!

ما داریم برعکسشو طی میکنیم.

خب این چیزایی که میخواین زحمت بکشید انجام بدین، همون مطالب رو بذارید تو زیرشاخه ی خودش تو تالار مخصوص هر رشته.

به نظر من کاری که توی فروم باید انجام بشه ور رفتن با مطلب (ببخشید عامیانه گفتم منظورم بحثه) هستش نه فقط ارائه ی مطلب.

چیزی که من توی این فروم دیدم اکثرا ارائه ی مطلب بوده...

کسی نه نظری میده ...

نه تلاشی برای فکر کردن روی مطالب میکنه...

عناوین : گزارش آماده ، پروژه ی آماده و ... منو آزار میده!

به خاطر همین یه مدت توی گفتگوی ازاد پلاس بودم! چون فروم واقعی فقط تو بخش گفتگوی آزاد این انجمن مشاهده میشه!

ضمن اینکه اگر میخواید بعدها تبدیل به یه مجله ی چاپی بشه باید بگم که من بعید میدونم اینترنتی یه همچین حرکاتی به سرانجام برسه. توی دنیای واقعی نتیجه نداد! من تجربه ش رو داشتم و خون دل خورم تا تونستم مجله یه مقدار کیفیت داشته باشه! هنوز اساتیدی که سالهای سال هست که از دانشجوها ترجمه میگیرن خیلی هاشون حتی نتونستن یه کتاب 50 صفحه ای از اون ترجمه ها در آرن...

پیشنهاد من اینه که زحمت این کار رو توی سرزنده کردن و خلاقیت توی قالب اینترنتی انجمن صورت بدید.

یه مثال : ببیند میشه اینکار رو کرد... ماهانه یه ایمیل HTMLBase ساخت و به صورت یک مجله الکترونیکی تازه های انجمن رو با یک توضیح مختصر و عکس لینک داد و برای اعضا فرستاد! این خودش یه تبلیغ برای انجمن هم هست که ممکنه بارها فوروارد بشه.

پ.ن: در هر صورت من عادت ندارم اول هرکاری آیه یاس بخونم. شما میتونید بی اعتنا از کنار این پست رد بشید چون انگیزتون واقعا قابل تحسینه. :icon_gol:

درود بیکران.

لینک به دیدگاه

منم با شما موافقم بهتره كسايي كه ميتونن اعلام آمادگي كنن تا كار به نوعي استارت بخوره:wubpink:

بنده با این دو دوست عزیزمون موافقم. دلائلش هم پست قبلی.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

البته محمد مهدی جان حرفت تا حدودی درسته ........

اما یه نکته هست و اون اینکه وقتی قرار باشه یک مطلب یا مقاله ای درون مجله قرار بگیره دیگه اجازه کپی برداری نخواهیم داشت و همین خودش میتونه باعث پویایی کاربرا بشه.........

در حال حاضر خیلی از مطالبی که گذاشته میشه صرفا کپی برداری از سایت های دیگست که فقط برای آپ کردن تالار هاست . البته برای رونق تالار تا حدودی لازمه ولی نباید مطالب فقط به این سبک باشه . مجله هم میتونه کم کم این استارت رو بزنه تا کاربرا به فکر انسجام دادن دانسته های خودشون بیفتن .و نکته دیگه اینکه مقاله ای که قراره توی مجله باشه باید حتما با مستندات علمی باشه و همین میتونه برای ارائه مقالات دانشگاهی به دوستان کمک کنه .........

لینک به دیدگاه

با سلام

ببخشید مزاحم دوستان عزیز میشم

مدیریت محترم روابط عمومی تالار مکانیک به من اطلاع دادند کار نشریه شروع شده ( عطف به پیغام در پروفایل من )

ولی درمورد جزئیات چیزی نگفتند .

از انجا که ایشون تا پایان امتحانات در انجمن حاضر نخواهند شد ( عطف به پیغام پرفایل ایشون ) پس سوالاتی برای من بوجود اومده و چون در حال حاضر تنها مرجع نشریه این تاپیکه پس سوالاتم رو اینجا میپرسم :

1 - مسئول مستقیم نشریه در تالار مکانیک کیه ؟

2 - مسئول داوری مقالات در تالار مکانیک کیه ؟

3 - اخرین زمان ارسال مقالات دقیقا چه زمانیه ؟

سوالات بعدی متعاقبا پرسیده خواهد شد .

موفق و پیروز باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

زحماتی که بی چشمداشت فقط در راه توسعه علم انجام میدین قابل ستایشه

ایجاد و توسعه یه مجله مخصوص نو اندیشان کار قشنگی برا انجمن به حساب میاد در عین حال با جمع آوری چکیده مطالب با ارزش و قابل خوندن میتونه خیلی مفید و جالب باشه...

اما چیزی که تو صحبتهای شما عزیزان دستگیرم شد این بود که همگی موافق جدا بودن رشته ها بودن. این صحبت شاید تا چند سال گذشته عملی بود ولی با علم امروزی این کار نه تنها جالب نیست بلکه تا حدودی غیر ممکنه. امروزه دیگه نمیشه علوم مختلف رو جدا از هم گسترش داد چرا که هر علمی تو زمینه خودشت به حد لازم پیشرفت کرده ...

میشه گفت که اکثر پیشرفتهای جدید علمی بواسطه دخالتشون تو سایر رشته ها و رفع نیاز اونا بوده و این جز با شناخت خوب رشته ها از همدیگه امکانپذیر نیست...

به عنوان مثال اون کار پارکینگ طبقاتی ما رو تو کودوم مجله قراره جا بدیم؟ عمران یا مکانیک یا برق یا شهر سازی یا معماری؟

یا یه دستگاه گرانول مربوط به مکانیکه یا پلیمر؟

یا مثلا تاپیک سی ان سی باید تو بخش مکانیک باشه یا برق؟ که اتفاقا امشب تو همون تاپیک به همچین سوالی که برای دوستان پیش اومده بود برخوردم.

وجود یه مجله مشترک میتونه دیدگاه مارو به سایر رشته ها وسعت بده و جا رو برای همکاری ها و ایده های جدید و کارآمد باز کنه

لینک به دیدگاه
با سلام

مدیریت محترم روابط عمومی تالار مکانیک به من اطلاع دادند کار نشریه شروع شده ( عطف به پیغام در پروفایل من )

از انجا که ایشون تا پایان امتحانات در انجمن حاضر نخواهند شد ( عطف به پیغام پرفایل ایشون ) پس سوالاتی برای من بوجود اومده و چون در حال حاضر تنها مرجع نشریه این تاپیکه پس سوالاتم رو اینجا میپرسم :

تعیین مسئولین، روش تهیه و زمان بندی برای مجله در هر تالار بر عهده مدیریت همون تالار هستش.

سلام دوستان

زحماتی که بی چشمداشت فقط در راه توسعه علم انجام میدین قابل ستایشه

ایجاد و توسعه یه مجله مخصوص نو اندیشان کار قشنگی برا انجمن به حساب میاد در عین حال با جمع آوری چکیده مطالب با ارزش و قابل خوندن میتونه خیلی مفید و جالب باشه...

اما چیزی که تو صحبتهای شما عزیزان دستگیرم شد این بود که همگی موافق جدا بودن رشته ها بودن. این صحبت شاید تا چند سال گذشته عملی بود ولی با علم امروزی این کار نه تنها جالب نیست بلکه تا حدودی غیر ممکنه. امروزه دیگه نمیشه علوم مختلف رو جدا از هم گسترش داد چرا که هر علمی تو زمینه خودشت به حد لازم پیشرفت کرده ...

میشه گفت که اکثر پیشرفتهای جدید علمی بواسطه دخالتشون تو سایر رشته ها و رفع نیاز اونا بوده و این جز با شناخت خوب رشته ها از همدیگه امکانپذیر نیست...

به عنوان مثال اون کار پارکینگ طبقاتی ما رو تو کودوم مجله قراره جا بدیم؟ عمران یا مکانیک یا برق یا شهر سازی یا معماری؟

یا یه دستگاه گرانول مربوط به مکانیکه یا پلیمر؟

یا مثلا تاپیک سی ان سی باید تو بخش مکانیک باشه یا برق؟ که اتفاقا امشب تو همون تاپیک به همچین سوالی که برای دوستان پیش اومده بود برخوردم.

وجود یه مجله مشترک میتونه دیدگاه مارو به سایر رشته ها وسعت بده و جا رو برای همکاری ها و ایده های جدید و کارآمد باز کنه

سلام.

حرفات کاملاً درست و بجاست. ایشالا هدف هست که در اینده به همین برسیم.

ولی بهتره که قدم به قدم باشه. اگه از ابتدا به دنبال تهیه مجله به صورت کلی در انجمن باشیم شاید مجله اون کیفیت لازم رو نداشته باشه و نواقص زیادی داشته باشه یا حتی اصلاً در حد حرف بمونه. چون نیاز به همکاری متقابل تو همه تالارها هستش و به سادگی نیست.

حالا مزیت اینکه شروع کار به صورت جداگانه در هر تالار باشه:

1- استقبال کاربران تو مجله تخصصی تالارشون بیشتره نسبت به استقبالشون تو یه مجله عمومی تو کل انجمن.

2- کاربران تو تالار و با مجلاتی که تو تالار تهیه میشه می تونن به مرور با شیوه نگارش مقاله بیشتر آشنا بشن.

3- کاربرانی که توانایی و علاقه مندی بیشتری دارن، برای مجله عمومی می تونن شناسایی و انتخاب بشن تا قسمتی از مسئولیت اون مجله رو بر عهده بگیرن.

4- بیشتر نقاط ضعف تو همون مجلات تخصصی تالارها مشخص میشه و سعی میشه تو همون مجلات رفع بشه و با استفاده از اون تجربیات، نقاط ضعف مجله کلی در آینده تو این زمینه کمتر باشه.

لینک به دیدگاه
با سلام

جناب ورپشتی

ممنون می شم اگر تاپیکی در مورد مجله در تالار مکانیک هست معرفی کنید.

یا اگر نیست خودتون زحمتش رو بکشید، تا در مورد این مواردی که فرمودید صحبت کنیم.

به انضمام اینکه من به شدت مایلم تا در صورت موافقت اعضای تالار و در راستای نظرات آقای مهندسی نسیمی کار مشترکی بین تالار مکانیک، مواد و صنایع در این زمینه انجام بشه.

ممنون:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...