رفتن به مطلب

هرچی سؤال راجع به سیستمهای صوتی داری اینجابپرس

ارسال های توصیه شده

برای من تصویریه و این 2تا پورت رو هم داره ولی آیا مگه همه ی خروجی های صدای دستگاه، از یه جا نمیان؟ هر کدوم برا خودشون سیستم خاص دارن؟

چون الان دقیق نمیدونم مدار از قسمت پری سوخته یا طبقه نهایی نمیتونم راهنمایی زیادی بکنم اما اگه دستگاه صدا داشت خروجی صوت از فیشهای قرمزومشکی پشت دستگاه را میشد به یکی از همین دکهای قدیمی بود که بلندگوهای بزرگی داشت!!!!!!!!!!!!!وصل کرد وازآن خروجی گرفت آنها قدرت راه انداز این بلندگوهارا داشت.

اینو متوجه نشدم

یه چیز دیگه هم بگم که روی دستگاه زده 1600(شایدم 1200) وات p.m.p.o این p.m.p.o چیز خاصیه؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 58
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

برای من تصویریه و این 2تا پورت رو هم داره ولی آیا مگه همه ی خروجی های صدای دستگاه، از یه جا نمیان؟ هر کدوم برا خودشون سیستم خاص دارن؟

بله

دربیشترمواقع صدای خروجی ازاین فیشهامربوط به قسمت پری آمپلی فایر است.ولی فیش بلندگوها مربوط به قسمت نهایی وخروجی ای سی صوت است.

اینو متوجه نشدم

یه چیز دیگه هم بگم که روی دستگاه زده 1600(شایدم 1200) وات p.m.p.o این p.m.p.o چیز خاصیه؟

ببین توان خروجی صوت اغلب یا آر ام اس‎(rms‎)‎است یا‎(P.M.P.O‎)‎

آر ام اس مخفف root mean ‎squareاست و‎(P.M.P.O‎)‎مخفف peak music

power ‎output

یعنی ریشه میانگین مربع (rms‎)‎

یعنی وقتی داریم‎(rms‎)‎تعیین میکنیم ابتداآن رابه توان دو میرسانیم بعدمیانگین گرفته ودرنهایت جذر میگیریم

اما‎(P.M.P.O‎)‎توان مجموع است یعنی مثلامیگوید1000وات یعنی 4تا 250وات رو فرضا باهم جمع کردندشده اینقدر.متوجه شدی؟

لینک به دیدگاه

فهمیدم. یعنی این p.m.p.o از همون آدیو اوت خارج میشه. فهمیدم.

اینی که نفهمیدم اینه :(های لایت)

چون الان دقیق نمیدونم مدار از قسمت پری سوخته یا طبقه نهایی نمیتونم راهنمایی زیادی بکنم اما اگه دستگاه صدا داشت خروجی صوت از فیشهای قرمزومشکی پشت دستگاه را میشد به یکی از همین دکهای قدیمی بود که بلندگوهای بزرگی داشت!!!!!!!!!!!!!وصل کرد وازآن خروجی گرفت آنها قدرت راه انداز این بلندگوهارا داشت.
لینک به دیدگاه

کاش دونه دونه سؤال میکردید.وواضح تابهتربتونم پاسخ بدم

درموردپری آمپلی فایر‎(‎pre-amplifier‎)‎

خوب ازاسمش پیداست طبقه تقویت صوت اولیه

معمولادردستگاههای صوتی،صوت دردومرحله تقویت میشودتابه خروجی برسدطبقه اولیه وطبقه نهایی

.درموردفیشهای خروجی همان قسمتی که سیمهای بلندگوی خوددستگاه به آن متصل میگردد

مقصودم بود.

آن deck‏ ‏هم که گفتم حتماآن رادیوکاستهای قدیمی یادت هست که چوبی بود.به شکل مکعب مستطیل بود.منظورم آنهاست

لینک به دیدگاه

پس با اطلاعاتی که من ازشما گرفتم میتونم همچین حرفی رو راجع به بلایی که سرم اومده بزنم:

آی سی صوت دستگاه بخاطر خروجی بیش از حد سوخته ولی به سیستم آمپلیفایر آسیبی نرسیده چون اونموقع ازشون خروجی گرفته نشده و همچنین بلندگوها آسیب ندیدند. دستگاه هنوز هم صدا میده(یعنی باید بده) منتها از خروجی های مرتبط به آمپلیفایر.
لینک به دیدگاه

درابتدابایدبگم کارتعمیرات خیلی شبیه کارپزشکی ست تاخودمریض

ویزیت نشه نمیشه تشخیص کامل داد.تمام عیب یابی هاحدس وگمان است که ازروی اطلاعاتی ست که شمابهم دادید

آی سی صوت دستگاه بخاطر خروجی بیش از حد سوخته

به احتمال زیاد

ولی به سیستم آمپلیفایر آسیبی نرسیده‎

این روکجاگفتم؟

چون اونموقع ازشون خروجی گرفته نشده ‎

این روایضا

و همچنین بلندگوها آسیب ندیدند. دستگاه هنوز هم صدا میده(یعنی باید بده) منتها از خروجی های مرتبط به آمپلیفایر‎

این احتمال هست. بله

لینک به دیدگاه

:gol cheshmak:

نوشته اصلی توسط tulkas viewpost.gif

آی سی صوت دستگاه بخاطر خروجی بیش از حد سوخته

به احتمال زیاد

ولی به سیستم آمپلیفایر آسیبی نرسیده‎

این روکجاگفتم؟
شما که نباید جایی گفته باشید. خودم برداشت کردم. اونم رو این حساب که خروجی دستگاه مثبت 1000 وات p.m.p.o هستش:ws3::ws3:

چون اونموقع ازشون خروجی گرفته نشده ‎

این روایضا
منم ایضا:ws3:

و همچنین بلندگوها آسیب ندیدند. دستگاه هنوز هم صدا میده(یعنی باید بده) منتها از خروجی های مرتبط به آمپلیفایر‎

این احتمال هست. بله
لینک به دیدگاه
شماخروجی دستگاه راتک تک بایه جفت باندکه مطمئن هستیدسالم است تست کنید.اگربازم صداخارج نشدیقینا ای سی صوت دستگاه رفته این ای سی هاازنوع stkاست تا اینجاکه بخاطردارم این نوع دستگاه خیلی بدتعمیراست حتی المقدوربه تعمیرگاه مجازبسپارید.البته درتهران تعمیرکاران نخبه زیاداست.امامن

جایی رادرتهران سراغ ندارم.

مردم آزاری خوب نیست.:banel_smiley_4:

ازهدفون هم برای این صداداریدکه خروجی هدفون مربوط به قسمت طبقه اولیه صوت است پس فقط مشکل ای سی صوت است.

والسلام.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

آقا پیمان دوباره اومدم. منتها یه سوال مشتی دارم.:w874:

1- سیستم زیر آمپلیفایر چند وات میخواد؟ از یکی(شوور خالم)(سازنده) شنیدم 60 وات:ws41:.

2- اگه آمپلیفایرم قویتر از حد لازم( مثلا نیاز سیستم 100 وات و آمپلیفایر من 250 وات) باشه، ریسک داره؟

چون فردا میخوام آمپلی بخرم، خواهشا سریع جواب بدید(هرچند شما همیشه سریع جواب دادید):ws3:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
آقا پیمان دوباره اومدم. منتها یه سوال مشتی دارم.:w874:

1- سیستم زیر آمپلیفایر چند وات میخواد؟ از یکی(شوور خالم)(سازنده) شنیدم 60 وات:ws41:.

2- اگه آمپلیفایرم قویتر از حد لازم( مثلا نیاز سیستم 100 وات و آمپلیفایر من 250 وات) باشه، ریسک داره؟

چون فردا میخوام آمپلی بخرم، خواهشا سریع جواب بدید(هرچند شما همیشه سریع جواب دادید):ws3:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

متاسفانه من با آمپلی فایر خانگی آشنایی ندارم:icon_gol:

اما تا اونجا که من میدونم اکه قدرت آمپ کمتر باشه آسیب میزنه نه بیشتر واسه وات بیشتر میشه گین خروجی رو کم کرد

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

با سلام من یک دی وی دی باریک LG دارم که دو خروجی صدا out put را به 4 خروجی به صورت موازی به دو ضبط صوت اتصال دادم بعد از چند دقیقه کار یکی از سوکت باند های یکی از ظبت ها از کار افتاد و دیگر با هر باندی امتحان کردم آن سوکت کار نکرد به نظر شما مشکل چیست ؟

با تشکر فروان از شما دوستان عزیز با وبلاگ خوبتان

لینک به دیدگاه

با سلام من یک دی وی دی باریک LG دارم که دو خروجی صدا out put را به 4 خروجی به صورت موازی به دو ضبط صوت اتصال دادم بعد از چند دقیقه کار یکی از سوکت باند های یکی از ظبت ها از کار افتاد و دیگر با هر باندی امتحان کردم آن سوکت کار نکرد به نظر شما مشکل چیست ؟

با تشکر فروان از شما دوستان عزیز با وبلاگ خوبتان

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام

خسته نباشید

من یه ضبط دارم که مال ماشین هیاندای هست اما سیم بندی پشتش رو ندارم کسی هست که بتونه کمکم کنه که بدونم برق و بانداش رو کجت نصب کنم؟!

87dho855pxms9xpkjcod.jpgcs9qkjr1t3t6a27ubns.jpgo0v8nogmrgnr7gn4bxp.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

احتمالا فیشهای برقش این فیشهاست

zh3ww3zp0mve281dfgk5.jpg

فیشهای مشابه این و قرینه هم مربوط به باندهاش میشه

اما دقیقا نمیدونم مثبت و منفی کدوم هست اما سه تا برق مثبت داره یه منفی .

سوکتهای ریز هم مربوط به سایر اکسسوریها میشه :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام ودرود وتشکر فراوان به همه دوستان

من ضبط دوپنله پایونیر دارم تبدیل جهت فلش خورکردن ضبط گرفتم که از طریق aux ضبط وصل میشود ولی سیم ورودی aux ضبط رو نمیدونم کجاست لطفآ راهنمایی کنید ممنون میشوم

لینک به دیدگاه
سلام میشه بفرمایین چرا سوال من پاک شدوجواب ند​ادید؟

منظورتون کدوم سوال بود؟اینکه این پایین نقل قول شده؟:ws52:

سلام ودرود وتشکر فراوان به همه دوستان

من ضبط دوپنله پایونیر دارم تبدیل جهت فلش خورکردن ضبط گرفتم که از طریق aux ضبط وصل میشود ولی سیم ورودی aux ضبط رو نمیدونم کجاست لطفآ راهنمایی کنید ممنون میشوم

:ws38:

شماره مدل ضبط رو بگو تا بگم کجاس:a030:

سلام:icon_redface:

چجوری ضبط پراید صبا رو به پیکان بدون سوکت وصل کنم؟؟؟؟؟

ضبطش از اون کاست خوراس

سلام

بدون سوکت؟یعنی از طریق بلوتوث؟:w58:

اگه سوکت نمیخوای بخری باید سوکت بسازی،بدون هیچ سوکتی که نمیشه عزیز:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...