رفتن به مطلب

✣ گـاه نوشته های نواندیشانی ها ✣

ارسال های توصیه شده

چون میدونم این تاپیک طرفدار نسبتا زیادی داره میگم بچه ها به هیچ عنوان پتو - لباس چادر یا هر چیز نویی که به ذهنتون میرسه برا زلزله زده ها نفرستید هرگز - هرگز برا میلیاردها بار اگه این کلمه رو بنویسم بازم کمه هرگز پولی به هیچ حسابی با عنوان کمک به زلزله زده ها نریزید اگه خودتون امکانشون دارین مایحتاج رو مستقیما به زلزله زده ها برسونید که هیچ والا هرگز چیزی نفرستید

ما تجربه زلزله وحشتاک بم رو داریم شاید کل ایران به اضافه کل دنیا به زلزله زدگان بم کمک کرد نتیجه اش بعد گذشت این چن سال چی شد حتی رودبار و منجیل یا خرمشهر عزیز

چی شد

هرگز اینکارو نه برای زلزله اذربایجان نه هیچ زلزله دیگه ای نکنید

هیچ کدوم از این کمک ها به دست اون نیازمندان واقعی نمیرسه

شاید باهاش خیلی هنر کنن سبد کالای کارمندان رو بعد ماه رمضون بدن اونم شاید

هیچ کمکی مگر خون که اونم باز شک دارم این خون به رگ هم وطنم تزریق میشه یا برای مردم بحرین و طرفدارای رژیم سوریه میرسه

سهیل جان تو این پست خوب توضیح داده

http://www.noandishaan.com/forums/thread93959-8.html#post1018178

فقط این اقلامی که اینجا گفته شده

خودم تو زلزله بم دیدم چطور پتوهای نوی داخل کیف ها رو میزاشتن کنار و دست دوم ها رو به داخل ماشین های حمل کمک منتقل می کردن

ببخشید زیاد حرف زدم از مسوول این بخش نهال جان هم معذرت می خوام برخلاف قوانین اینجا عمل کردم

• Like 24
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 9.2k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

زمین که نمیدونه کی داره روش زندگی میکنه!!!

نمیدونه با یه لرزش کوچیک باعث چه اتفاقات ناگواری میشه!!!

اما خدا تو که میدونی...

چرا خانه کسانی خراب شد ،جان کسانی گرفته شد که حقشون نبود؟

اونا نه قصر میخواستن .. نه ماشین 600 میلیونی؟

اونا به یه کلبه قانع بودن.... حق هیچ کسی هم نخوردن؟

بچه هاشون که هنوز اونقدری زندگی نکردن و فرصت گناه کردن و تقصیری نداشتن:sad0:

• Like 17
لینک به دیدگاه

سارا افشار:

چطور با قطعیت این حرف رو میزنی؟ گیریم از هر 100 پتو90 تاش بره واسه بشار اسد و 10 تاش دست مردم برسه، نه اصلا 1 دونه اونم دست دوم! باز هم باید کمک ارسال کرد، آدمی که دلش میخواد کمک کنه باید به وظیفه انسانیش عمل کنه، افراطی و جهان سومی فکر نکن لطفا!

ببخشد ولی مزخرفترین پستی بود که ازت دیدم!

• Like 2
لینک به دیدگاه

اگه حتی 10 میرفت اون وضعیت بم نبود

با اون کمک هایی که دنیا خود مردم ایران کردن طبق گفته خودشون میشد تو بم برا هر خانواده بمی یه خونه دو طبقه با کلیه وسایل زندگی ساخت درحالی که برو سرچ کن چقدر بم ساخته شده

من سنگدل نیستم انسانم ولی باید منطقی فکر کرد

اگه حرف دیگه ای داری بیا تو پروفم بیخودی جو نده

اون پستتم پاک کن منم اینو پاک می کنم

• Like 8
لینک به دیدگاه

داشتم از پله ها بالا میرفتم با دیدن این لونه یک لحظه جا خوردم

کبوتر بیچاره چه جایی انتخاب کرده

وسط این همه دم و دستگاه و برج و مخزن کابل و سیم و لوله و سر و صدای بالای 100 ذی سی بل رو پله اهنی بدون هیچ سایه بونی لونه ساخته

ولی تو دلم گفتم بازم جای امید هست به هر جال طبیعت اینجا یه نیمچه جونی داره .

[a852pdj114iw6enomfg_thumb.jpg 8cs8vjolfiuiueuh36lk_thumb.jpg][ <a href=3r1xe14xn5mx9uo3hvhe_thumb.jpg' alt='3r1

• Like 22
لینک به دیدگاه

باحرف سارا موافقم .. لااقل خیلی نو فرستاده نشه تا بعدش سودجویان نفروشنش تو بازارها.. متأسفم برای خیلیها که دیگه باعث شدند دلتم نسوزه حتی...وقتی بزرگترین صادر کننده خون هستیم و از اون طرف واردکنندهش دیگه خونم نمیشه اهدا کرد.. عمرا اگر کمکهای مالی به دست کسی برسه...

• Like 7
لینک به دیدگاه

من با نظرات همه ی دوستان موافقم اما بی تفاوت هم نمیشه که باشیم

چون اونا هموطنای ما هستند و تنها راهش به نظرم اینه که مثل من

اقدام کنید ...

یکی از بستگانم آذرباییجان شاغل هست مبلغی به حسابش واریز کردم

که هرطور خودشون تشخیص دادن بدست نیازمندواقعیش برسونه ایشون

یا پوشاک خرید میکنه یا هرچیزی که لازم باشه، هر کسی که اون اطراف

آشنایی داره میتونه از همین طریق کمک کنه...:ws38:

• Like 9
لینک به دیدگاه

حال سجاد رو که پرسیدم

وقتی گفت بهار کشته زیاد دیدم حالم بده چون وضعیت بیمارستانها بده

یه لحظه فقط یه لحظه با خودم گفتم

خدایا من چیا رو می گفتم مصیبت و ازش بهت گله می کردم و تو به یک باره چه معنایی از مصیبت رو نشونم دادی!!

راستی اگه یک درصد از تموم این حرفامون جای حرف، عمل بود! به نظر شما وضعیت همین می موند؟؟:icon_gol:

خدارو شکر که سالمین بچه ها...:icon_gol:

• Like 21
لینک به دیدگاه

ببینید من گفتم نو نباشه یعنی هرچیزی که نشه برد دوباره تو بازار فروختش والا هرچیز دست دومی رو میشه فرستاد و میشه امیدوار بود به دستشون رسید

برای زلزله بم تمام خانواده خودم - فامیل پدری ومادری - همسایه ها - هم کلاسی ها کلی کمک کردن حتی فامیلی داشتیم که نزول خور بود جونش درمی اومد ازش پول در بیاد ولی برای زلزله زدگان بم یه میلیون تومن پول نقد کمک کرد اینارو می گم که بدونید چقدر وسعت کمک ها زیاد بود پتوهای امریکایی بسیار اعلایی که حتی یه دونه اش هم به دست اونا نرسید

کیسه های برنج ایرانی اعلایی که از توشون کاغذ و دست نوشته " تقدیم به هم وطن بمی عزیزم " درمی اومد ولی بجای اینکه دست اونا برسه دست بابا بزرگ من رسیده بود !!!!!!!!!

خون - اب معدنی - پتوهای دست دوم تمیز - لوازم بهداشتی و..........

• Like 14
لینک به دیدگاه

عجیـــــــــــــــــــــب توو کارِ این دنیا و این کشور مووندم...عجیب!

مردمِ خودمون با این حالو اوضاع دارن چی میکشنو.........اینا فقط به فکر مردمِ سوریه و .....

دار دعا میخونه...به جای اینکه بگه مردمم زلزله زده شدن...داره میگه واسه مردم سوریه و لبنان.!!!!

خدایا در عجبم!!

• Like 16
لینک به دیدگاه

یعنی دیگه دارم رسما دیوونه میشم!!!!!!!:w74:

20تا رشته برای ارشد گذاشتن جلومون ... یکی از یکیش بدتر ... هیچ کدوم بازار کار نداره!!!!!!!! .. فقط اسماشون کلاس داره!!!:hrqr6zeqheyjho1f9mx

اون موقعه که لیسانس بودیم میگفتن فوق بازارکار داره ... حالا که داریم ارشد میریم میگن دکتری جواب میده!!!!:(2310):

• Like 12
لینک به دیدگاه

یه فامیل داریم یک سال و نیمه به خاطر سکته مغزی تکلمش رو از دست داده

همش وقتی میبینمش عذاب میکشم که اون الان داره چه عذابی میکشه که این همه مدت هیچی نمیتونه بگه....حتی ساده ترین احساس یا خواستش

همش با حرکات دست سعی می کنه منظورش رو بگه

و مدت هاست فکر میکنم چه قدر دردآوره که حتی با داشتن زبون هم نتونی حرف بزنی. کلمات هیچ چیزی رو نتونن بیان کنن!

همه چیز توی ذهن و واقعیت عوض شه اما زبان علی رغم بودنش، نبودنش رو به رخت بکشه

کاش بوم نقاشی وجود داشت تا زمانی که کلمات به سفر میرن، اون بتونه این بار رو رو تحمل کنه و تصویری از واقعیت رو با همون رنگ و رو و دقت و ظرافت نشون بده.....

آن سوی هر چه حرف و حدیث امروزست

همیشه سکوتی برای ارامش و فراموشی ما باقی است.....

• Like 22
لینک به دیدگاه

سالی که بم زلزله اومد عضو گروه صلح و بشر دوستی هلال احمر بودم. آخر سال بود. واقعا مردم کم نذاشتن از هرچی بگین. 80% کمکها بدرد نخور بودن همه چیز کهنه حتی لباسهای زیر استفاده شده بودن. همه خونه تکونی کرده بودن و غبار زندگیشونو میفرستادن برای کسایکه از زیر خلوارها خاک و آوار بیرون کشیده شده بودن. خداوکیلی اینجوری کمک نکنید یک لحظه خودتونو جای اونا تصورکنید.شاید برای ماهم اتفاق بیوفته:w000:

• Like 16
لینک به دیدگاه

نه به دیروز که اینقدر تب داشتم داغ داغ بودم،تمام استخونام درد میکرد،نه به الان که دارم میلرزم،سردمه

حال خودموم نمیفهمم چیه،دلم استراحت میخواد،میدونم اگه بخوابم زودتر خوب میشم اما کارام مونده:sigh:

خدایا حالم زودی خوب بشه،کارم خیلی مونده:hanghead:

• Like 11
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...