رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

امیدوارم به کمک دوستان در این زمینه اطلاعات مفیدی را بدست بیاوریم.

در ابتدا موارد اجرا شده در ایران را مورد بررسی قرار میدهیم.

طراحی ، نصب و راه اندازی نیروگاه فتوولتائیک با ظرفیت اسمی 5 کیلووات در منطقه دربید یزد

سال شروع :1378

سال پایان :1381

محل اجراء : روستای دربید یزد

شرح پروژه :

این پروژه توسط سازمان انرژی اتمی ایران اجراء گردیده و در سال 1383 به وزارت نیرومنتقل گردیده است . این نیروگاه در 120 کیلوومتری جنوب دامغان مجاور دو روستای حسینان و معلمان واقع شده است. ظرفیت نصب شده آن 97 کیلووات می باشد و به منظور تزریق برق تولیدی به شبکه فشار ضعیف روستا برای جبران کاهش ولتاژ و توان شبکه احداث گردیده است.

مشخصات فنی :

این نیروگاه شامل: 2 باب ساختمان( هر کدام حدود 90 متر مربع که یک دستگاه آن اداری و دستگاه دیگر سالن تولید نیروگاه می باشد)، یک ساختمان منبع آب به همراه چاه آبیاری کشاورزی، حدود 450 پانل 53 وات ژاپنی و 1550 پانل ایرانی45 وات، 220 عدد باطری 2 ولت 490 آمپر ساعت ، 6 دستگاه اینورتر ایرانی و 6 دستگاه اینورتر خارجی ساخت شرکت SMA آلمان. این نیروگاه از طریق تابلوی تولید اصلی نیروگاه و خط زمینی به یک دستگاه ترانس و خط هوایی 20 کیلوولت متصل شده است.

نتایج حاصله :

تأمین بخشی از نیاز انرژی الکتریکی کشور از طریق سیستم های PV . تزریق برق تولیدی این سیستم ها به شبکه

796_orig.JPG

منبع:انرژی های نو وزارت نیرو

حال سوال من این است،پس از گذشت 9 سال از اجرا شدن این پروژه در این روستا ،وضعیت برق این منطقه چگونه است؟آیا نتیجه مطلوب از اجرای پروژه گرفته شده است؟اگر بله..چگونه می توان این پروژه را در سایر نقاط اجرا نمود؟آیا بصرفه هست؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 210
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دانلود مقاله ای در مورد انرژی های تجدیدپذیر در ارتباط با مبحث تهویه مطبوع

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

فارسیه

لینک به دیدگاه
دانلود مقاله ای در مورد انرژی های تجدیدپذیر در ارتباط با مبحث تهویه مطبوع

فارسیه

خب مقاله رو خیلی سریع و با سانسور خوندم نتایج: افراد حقیقی بیشتر از انرژی برق و فسیلی استفاده می کنن تا خورشیدی چرا که برق و فسیل ارزونتره/ البته زمان ارائه مقاله مهمه/ الان که با بحث یارانه شده .../ در کل مقاله زیاد غنی نبود نظر شخصی

لینک به دیدگاه
خب مقاله رو خیلی سریع و با سانسور خوندم نتایج: افراد حقیقی بیشتر از انرژی برق و فسیلی استفاده می کنن تا خورشیدی چرا که برق و فسیل ارزونتره/ البته زمان ارائه مقاله مهمه/ الان که با بحث یارانه شده .../ در کل مقاله زیاد غنی نبود نظر شخصی

در حال حاضر برق قسمتی از اروپا را صحرای آفریقا داره تامین میکنه...اهمیت موضوع رو بخوبی درک کردن.

این مقاله بیشتر در مورد تهویه مطبوع خورشیدی بود که بسیار مورد علاقه خود من هست.آیا شما در ایران شرکتی را میشناسید که در این زمینه فعالیت کرده باشد؟

لینک به دیدگاه
در حال حاضر برق قسمتی از اروپا را صحرای آفریقا داره تامین میکنه...اهمیت موضوع رو بخوبی درک کردن.

این مقاله بیشتر در مورد تهویه مطبوع خورشیدی بود که بسیار مورد علاقه خود من هست.آیا شما در ایران شرکتی را میشناسید که در این زمینه فعالیت کرده باشد؟

الان برق اروپا و صحرا افریقا تو مقاله هم بود

نه ولی یه هفته فرصت بدین از یکی که تو همین کاراست می پرسم الان بهش دسترسی ندارم

لینک به دیدگاه
الان برق اروپا و صحرا افریقا تو مقاله هم بود

نه ولی یه هفته فرصت بدین از یکی که تو همین کاراست می پرسم الان بهش دسترسی ندارم

نه ،در این مقاله نبود.

ممنون.در مورد آینده این روش هم ازشون بپرسید و اینکه آیا ارزش زوم کردن را دارد یا خیر؟:icon_gol:

لینک به دیدگاه
در مورد تجدید و فتوولتائیک اینم فارسی

فتوولتائیک به س هایی گفته میشه که انرژی خورشیدی رو به الکتریکی تبدیل می کنن. دو تا کاربرد رو گفته: پمپ خورشیدی و لامپ خور

تاریخه و آمار و... اینم زیاد غنی نی/کجا ها مستعدن برا اجرای این طرح؟ خب هر جا آفتاب بیشتر باشه/ مزایای پمپ خورشیدی رو گفته مثلا تعداد اجزای محرک کمتری داره پس تعمیر و نگهداری سهل تر و...

لینک به دیدگاه
نه ،در این مقاله نبود.

ممنون.در مورد آینده این روش هم ازشون بپرسید و اینکه آیا ارزش زوم کردن را دارد یا خیر؟:icon_gol:

در مورد زوم: نظر خودم اینه که آره. خیلی ها بودن که خیلی مقالات رو خوندن و اخر نتونستن مقاله جدید بدن ولی خب ذهن باز میشه و شاید جای دیگه ایده رو بندازه تو سرمون / به هر حال ریسکیه دیگه و..........

لینک به دیدگاه
نه ،در این مقاله نبود.

وبلاگ

یه دانشجوی دکترا می تونید از ایشون هم بپرسید ایشون دانشجوی دکتر دومیری گنجی هستن

یکی از مقالات دانشوجی مذکور با عنوان:

«جزر و مد و انرژی ناشی از آن و بررسی امکان استفاده در ایران»

هست که در مورد همین بحث خودمونه

یکی دیگه:مدیریت ریسک در بهره­برداری از انرژی­های تجدیدپذیر

لینک به دیدگاه
وبلاگ
یه دانشجوی دکترا می تونید از ایشون هم بپرسید ایشون دانشجوی دکتر دومیری گنجی هستن

یکی از مقالات دانشوجی مذکور با عنوان:

«جزر و مد و انرژی ناشی از آن و بررسی امکان استفاده در ایران»

هست که در مورد همین بحث خودمونه

یکی دیگه:مدیریت ریسک در بهره­برداری از انرژی­های تجدیدپذیر

از همکاری شما بسیار سپاسگذارم...امیدوارم سایر دوستان نیز در بحث شرکت نمایند.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
امیدوارم به کمک دوستان در این زمینه اطلاعات مفیدی را بدست بیاوریم.

در ابتدا موارد اجرا شده در ایران را مورد بررسی قرار میدهیم.

طراحی ، نصب و راه اندازی نیروگاه فتوولتائیک با ظرفیت اسمی 5 کیلووات در منطقه دربید یزد

سال شروع :1378

سال پایان :1381

محل اجراء : روستای دربید یزد

شرح پروژه :

این پروژه توسط سازمان انرژی اتمی ایران اجراء گردیده و در سال 1383 به وزارت نیرومنتقل گردیده است . این نیروگاه در 120 کیلوومتری جنوب دامغان مجاور دو روستای حسینان و معلمان واقع شده است. ظرفیت نصب شده آن 97 کیلووات می باشد و به منظور تزریق برق تولیدی به شبکه فشار ضعیف روستا برای جبران کاهش ولتاژ و توان شبکه احداث گردیده است.

مشخصات فنی :

این نیروگاه شامل: 2 باب ساختمان( هر کدام حدود 90 متر مربع که یک دستگاه آن اداری و دستگاه دیگر سالن تولید نیروگاه می باشد)، یک ساختمان منبع آب به همراه چاه آبیاری کشاورزی، حدود 450 پانل 53 وات ژاپنی و 1550 پانل ایرانی45 وات، 220 عدد باطری 2 ولت 490 آمپر ساعت ، 6 دستگاه اینورتر ایرانی و 6 دستگاه اینورتر خارجی ساخت شرکت SMA آلمان. این نیروگاه از طریق تابلوی تولید اصلی نیروگاه و خط زمینی به یک دستگاه ترانس و خط هوایی 20 کیلوولت متصل شده است.

نتایج حاصله :

تأمین بخشی از نیاز انرژی الکتریکی کشور از طریق سیستم های PV . تزریق برق تولیدی این سیستم ها به شبکه

منبع:انرژی های نو وزارت نیرو

حال سوال من این است،پس از گذشت 9 سال از اجرا شدن این پروژه در این روستا ،وضعیت برق این منطقه چگونه است؟آیا نتیجه مطلوب از اجرای پروژه گرفته شده است؟اگر بله..چگونه می توان این پروژه را در سایر نقاط اجرا نمود؟آیا بصرفه هست؟

زیاد رو بحث مدیریت ایران زوم نکنید فرآیند مقاله نوشتن خودش به اندازه کافی ... هست چون بازخورد آنی نداره برا من که اکسپت یعنی تمام/ تو یکی از مقالاتی که بالا گذاشتم نوشته بود که سرمایه اولیه بعد 5 سال بر می گرده

دانشجویی بود کل استان مازندران و گلستان گیلان رو گشت رودخانه آبشار ها و... برا پایان نامه اش / بحث نیروگاه مقیاس کوچک chp به نتایج خیلی خوبی هم رسیید که اینقدر به نیروگاه نکا وابسته نباشیم ولی افسوس

لینک به دیدگاه
از همکاری شما بسیار سپاسگذارم...امیدوارم سایر دوستان نیز در بحث شرکت نمایند.:icon_gol:

خواهش/ برا من یه همراه تا آخر تابستون کافیه/ سعی می کنم میانیگین روزی 15 دقیقه رو این بحث وقت بذارم

لینک به دیدگاه
خواهش/ برا من یه همراه تا آخر تابستون کافیه/ سعی می کنم میانیگین روزی 15 دقیقه رو این بحث وقت بذارم

چه خوب..من هم هستم...پس بهتره زمینه فعالیت و تحقیق را ریزتر کنیم.

انرژی خورشیدی-باد و موج-زیست توده-هیدروژن و پیل سوختی-زمین گرمایی-فتوولتاییک؟

لینک به دیدگاه
چه خوب..من هم هستم...پس بهتره زمینه فعالیت و تحقیق را ریزتر کنیم.

انرژی خورشیدی-باد و موج-زیست توده-هیدروژن و پیل سوختی-زمین گرمایی-فتوولتاییک؟

فک کنم برا شروع کلی کار کنیم بهتر باشه

لینک به دیدگاه

تجدید و چیلر جذبی

در قسمت نتیجه این مقاله باز هم بحث وابستگی به نفت و اینکه ما هنوز ما مجبور نشدیم...

لینک به دیدگاه
تجدید و چیلر جذبی

در قسمت نتیجه این مقاله باز هم بحث وابستگی به نفت و اینکه ما هنوز ما مجبور نشدیم...

این مقاله هم چی جدیدی نداره فقط چکیده چند مقاله فارسی هست/ البته برا سال 83 هست شاید اون موقع برا خودش ...

برگشت 5 ساله تکرار

انرژی سبز و تکرار

ژاپن اوله تو این زمینه و تکرار

پانل هوشمند و تکرار

در آخر هم قرار بود نویسنده عکس بذاره منتها گفت اگه مقاله اش پذیرش بگیره عکس رو ارسال می کنم

لینک به دیدگاه

من موفق به دانلود فایل اخر نشدم...آیا فقط من این مشکل را دارم؟

لینک به دیدگاه

من موفق به دانلود فایل اخر نشدم...آیا فقط من این مشکل را دارم؟

انگلیسی؟ هر چی فهمیدین به ما هم بگین

پرشین گیگ دیگه

آدرس جدید تجدید و چیلر

لینک به دیدگاه

هفته پیش یکی از روستاهای کرمان با 16 خانوار نیز از طریق تکنولوژی فتوولتائیک برق دار شده...و بتدریج این تکنولوژی در ایران نیز در حال گسترشه638319_recyclesmiley2.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...