رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مصرف آب اعماق اقیانوس ها...

fuelllo9avsm5h1ve1yu.jpg

اگر موضوع براتون جالب بود

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
رو مطالعه کنید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 210
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اگر به تولید محصولات کشاورزی با استفاده از آب شور و در بیابان علاقه مندید، حتما مطالب لینکی رو که قرار میدم مطالعه کنید.

vndsgyxco0ail9dj5stc.jpg

6j5i5m9mk38su82c0v0.jpg

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

اکثر کسانی که به دنبال دریافت انرژی از نور خورشید برای برآوردن نیاز های تولید برق خانگی و یا تجاری در دنیا هستند از سلول های تخت و ثابت استفاده می نمایند.ویا در مزارع خورشیدی در مقیاس بالاتر نیز از همین روش برای تولید برق استفاده می کنند.اخیرا V3Solar ادعا کرده است که به وسیله سلولهای مخروطی شکل هوشمند و متحرک قادر است 20 برابر بیشتر از سلول نوع تخت انرژی الکتریکی تولید نماید.

bhvk3hcc9heesgglqek.jpg

iqugou0coyposlnlc15s.jpg

لینک به دیدگاه

نمودار زیر درصد استفاده از انواع انرژی برای تولید برق تا سال 2100 را نشان می دهد:

rlp9n30yte64prinwfy.jpg

به درصد برق فوتو ولتاییک توجه کنین!!:icon_redface:

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...
نمودار زیر درصد استفاده از انواع انرژی برای تولید برق تا سال 2100 را نشان می دهد:

rlp9n30yte64prinwfy.jpg

به درصد برق فوتو ولتاییک توجه کنین!!:icon_redface:

کشور های سوئد و آلمان اتریش و سوییس تا سال 2050 طبق برنامه ریزی اشون واردات سوخت و گاز ار خاورمیانه و روسیه قطع خواهند کرد و با انرژی های تجدید پذیر مصارف خودشون رو تامین خواهند کرد. البته کمی غیر ممکنه ولی باز 50 درصد هم در این زمینه پیشرفت کنند به اندازه 500 سال جلو می افتند...

لینک به دیدگاه

سلام من دانشجوی دوره کارشناسی هستم پروژه پایانی من در مورد معادلات حاکم بر پیل سوختی اکسید جامد هستش تو این زمینه اطلاعاتی میخواستم. ممنون میشم کسی کمکم کنه.

لینک به دیدگاه
سلام من دانشجوی دوره کارشناسی هستم پروژه پایانی من در مورد معادلات حاکم بر پیل سوختی اکسید جامد هستش تو این زمینه اطلاعاتی میخواستم. ممنون میشم کسی کمکم کنه.

سلام

این موضوع رو فکر کنم خانوم Maryam Zare بهش تسلط دارن:a030:

لینک به دیدگاه

درود...دوست عزیز کتاب زیر بنظرم مرجع کاملی از معادلات حاکم بر پیل سوختی اکسید جامد هست که براتون آپلود کردم، امیدوارم مفید باشه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه
درود...دوست عزیز کتاب زیر بنظرم مرجع کاملی از معادلات حاکم بر پیل سوختی اکسید جامد هست که براتون آپلود کردم، امیدوارم مفید باشه.

موفق باشید

ممنون خانومZare منبع خیلی خوبی بود...تو اینترنت چند تا مقاله وکتاب دانلود کرده بودم ولی این یه کیو نداشتم فقط من زبانم ضعیفه زبان اصلی بودنش هم برای من یه کمی دردسر ساز میشه.بازهم تشکر:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

لامپی كه از جلبك ها انرژی می گيرد !

یک طراح مجارستانی طرح مفهومی لامپ AlgaeBulb را ارائه کرده است که از انرژی سبز و رایگان حاصل از جلبک‌ها برای روشنایی محیط استفاده می‌کند.

جلبک پتانسیل بالایی برای استفاده بعنوان یک منبع انرژی سبز برخوردار است، اما در حال حاضر استفاده از این منبع نیازمند بکار بردن حجم زیادی جلبک است.

طرح لامپ جلبکی که توسط یک طراح مجارستانی ارائه شده است، سیستم نسبتا بزرگ کشت جلبکی را در مقیاس بسیار کوچک و در قالب یک لامپ عرضه کرده است که برای روشنایی دادن به محیط، به منبع انرژی برق خارجی نیاز ندارد.

طرح مفهومی لامپ جلبکی AlgaeBulb شبیه یک پوسته دراز تخم مرغ است که یک مکان مناسب برای این میکروارگانیسم ایجاد می‌کند؛ با استفاده از یک پمپ هوای کوچک، مخزن و مواد آبگریز، برق مورد نیاز برای روشن کردن لامپ LED‌ تأمین می‌شود.

پمپ با فشرده‌سازی هوا درون مخزن جلبک که با مواد آبگریز (هیدروفوبیک) پوشش داده شده است، محتوای سیال درون مخزن را حفظ و امکان جریان داشتن آزاد هوا را فراهم می‌کند؛ پوشش مخزن نیز از جنس پلی کربنات شفاف است که باعث انتشار نور لامپ LED‌ در محیط می‌شود.از جمله ایرادات مطرح شده به این طرح مفهومی نحوه پر کردن مجدد مخزن جلبکی عنوان شده است.

n249mfm8ncamwe67kt8.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...