رفتن به مطلب

حدس عکس عمرانیا ...

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 356
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوستان دیگه مجبورم اسمشو بگم

کسایی که کار عمرانی کردن حتما با واژه منهول آشنان

th_manhole%200809%2003.gif

منهولها یا درست تر بگیم من هوول (man hole) همونطور که از اسمش پیداست سوراخ آدمرو هست که برای شبکه های زیر زمینی مثل برق و مخابرات و مخصوصا شبکه جمع آوری فاضلاب استفاده میشه.

Link.aspx?id=1112576

لایروبی و بازرسی از کاربردهای اونه ولی مهمترین کاربردهاش سر پیچها و تقسیمهاست تا لوله ی شبکه شما زاویه دار نباشه و علاوه بر راحتی بازرسی دچار گرفتگی هم نشه...

Manhole%20Rehabilitation%20018.jpg

استفاده مهم دیگه ی منهولها برا خنثی کردن شیب زیاد هست. یعنی زمانی که شیب از حد مجاز بیشتر میشه شیب رو در حد مجاز نگه میدارن و برای اینکه لوله ی شبکه از زمین خارج نشه از منهول استفاده میکنن و ورودی و خروجی رو با اختلاف ارتفاع به اون وصل میکنن.

Manhole.jpg

لینک به دیدگاه

کسایی که کار عمرانی کردن حتما با واژه منهول آشنان

th_manhole%200809%2003.gif

منهولها یا درست تر بگیم من هوول (man hole) همونطور که از اسمش پیداست سوراخ آدمرو هست که برای شبکه های زیر زمینی مثل برق و مخابرات و مخصوصا شبکه جمع آوری فاضلاب استفاده میشه.

Link.aspx?id=1112576

لایروبی و بازرسی از کاربردهای اونه ولی مهمترین کاربردهاش سر پیچها و تقسیمهاست تا لوله ی شبکه شما زاویه دار نباشه و علاوه بر راحتی بازرسی دچار گرفتگی هم نشه...

Manhole%20Rehabilitation%20018.jpg

استفاده مهم دیگه ی منهولها برا خنثی کردن شیب زیاد هست. یعنی زمانی که شیب از حد مجاز بیشتر میشه شیب رو در حد مجاز نگه میدارن و برای اینکه لوله ی شبکه از زمین خارج نشه از منهول استفاده میکنن و ورودی و خروجی رو با اختلاف ارتفاع به اون وصل میکنن.

Manhole.jpg

من که گفتم فقط اسمشو نگفتم:ws52:

لینک به دیدگاه

آقا رضا خداییش چقد که اون تصویر اولی به این شبیه بودا:w00:

بعدشم میشه درمورد تغییر شیب بیشتر از حد مجاز و استفاده از این یه کم توضیح بدی زیاد نگرفتم ماجرا رو:icon_pf (34)::ws52::ws3:

لینک به دیدگاه
من درست حدس زده بودمhanghead.gif

شما برنده یک بنز کلاس E شدین :ws3:

آقا رضا خداییش چقد که اون تصویر اولی به این شبیه بودا:w00:

بعدشم میشه درمورد تغییر شیب بیشتر از حد مجاز و استفاده از این یه کم توضیح بدی زیاد نگرفتم ماجرا رو:icon_pf (34)::ws52::ws3:

نکته انحرافیش بود دیگه :ws3:

ولی اگه دقت کنین کاملا مشخصه.

خوبی این تاپیک آقا سینا اینه هرچیو که ازش اطلاعات نداریم جوری یاد میگیریم که همیشه تو ذهنمون میمونه... :a030:

در مورد شیب.

شیب مجاز شبکه های انتقال پسابها حدود 2 درصد هست و عمق لوله گذاری حدود یک تا سه متر. حالا درنظر بگیرین که خیابونی با شیب خیلی بیشتر داشته باشیم و بخوایم سر تا ته خیابونو با شیب 2 درصد لوله بکشیم. قطعا یا قسمت بالای خیابون خیلی بیشتر از سه متر عمق پیدا میکنه یا اینکه طرف پایینتر لوله از زمین بیرون میزنه.

چاره اینه که شما از قسمت بالا و عمق سه متری با شیب مجاز لوله گذاری میکنی تا (بسته به تردد و سایز لوله و نوع خاک و محاسبات دیگه) به کمترین عمق مجاز برسی. اونجا لوله رو از کمر وارد یه منهول میکنی و دوباره از بیشترین عمق (مثلا همون 3 متر) خروجی میگیری و همینجوری ادامه میدی ...

فرصت نداشتم وگرنه با شکل میکشیدم.

لینک به دیدگاه
شما برنده یک بنز کلاس E شدین :ws3:

نکته انحرافیش بود دیگه :ws3:

ولی اگه دقت کنین کاملا مشخصه.

خوبی این تاپیک آقا سینا اینه هرچیو که ازش اطلاعات نداریم جوری یاد میگیریم که همیشه تو ذهنمون میمونه... :a030:

در مورد شیب.

شیب مجاز شبکه های انتقال پسابها حدود 2 درصد هست و عمق لوله گذاری حدود یک تا سه متر. حالا درنظر بگیرین که خیابونی با شیب خیلی بیشتر داشته باشیم و بخوایم سر تا ته خیابونو با شیب 2 درصد لوله بکشیم. قطعا یا قسمت بالای خیابون خیلی بیشتر از سه متر عمق پیدا میکنه یا اینکه طرف پایینتر لوله از زمین بیرون میزنه.

چاره اینه که شما از قسمت بالا و عمق سه متری با شیب مجاز لوله گذاری میکنی تا (بسته به تردد و سایز لوله و نوع خاک و محاسبات دیگه) به کمترین عمق مجاز برسی. اونجا لوله رو از کمر وارد یه منهول میکنی و دوباره از بیشترین عمق (مثلا همون 3 متر) خروجی میگیری و همینجوری ادامه میدی ...

فرصت نداشتم وگرنه با شکل میکشیدم.

یه سوال دیگه اونجایی که به کمترین عمق مجاز رسدی لوله به شکل عمودی از داخل منهول میره پایین و بعد که باز به عمق مجاز رسید از اونور میاد بیرون درست متوجه شدم؟:ws52: ببخشید دیه خوب ندیدم دیگه:ws3:

راستی رضاجان تا هر وقت خواستی وقت هستا منتظریمGhelyon.gif

من درست حدس زده بودم:hanghead:

آورین دادش رومن اسمت چی بود؟:ws3:

حالا اخس بعدی رو پس بزار:ws37:

یه نظر بدم؟

میدم :w16:میگگم اگه عکستون از اول یه کم نامفهمومه کم کم و مرحله به مرحله یه کم بیشتر نوشونش بدین نظرتون چیه؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
یه سوال دیگه اونجایی که به کمترین عمق مجاز رسدی لوله به شکل عمودی از داخل منهول میره پایین و بعد که باز به عمق مجاز رسید از اونور میاد بیرون درست متوجه شدم؟:ws52:

نه لوله به شکل عمودی حرکت نمیکنه

اصلا قرار نیست لوله زانو یا هر زاویه ای بخوره. شبکه جمع آوری باید کاملا مستقیم باشه. هر وقتم نیاز به زاویه باشه از منهول استفاده میشه.

توی شرایطی که پرسیدی لوله بعد از ورود به منهول قطع میشه و آبی که توش جاریه به کف منهول میریزه و از لوله ی زیری خارج میشه.

تو همه ی شکلا مشخصه که لوله ها داخل منهول قطع شدن:icon_pf (44):

لینک به دیدگاه
نه لوله به شکل عمودی حرکت نمیکنه

اصلا قرار نیست لوله زانو یا هر زاویه ای بخوره. شبکه جمع آوری باید کاملا مستقیم باشه. هر وقتم نیاز به زاویه باشه از منهول استفاده میشه.

توی شرایطی که پرسیدی لوله بعد از ورود به منهول قطع میشه و آبی که توش جاریه به کف منهول میریزه و از لوله ی زیری خارج میشه.

تو همه ی شکلا مشخصه که لوله ها داخل منهول قطع شدن:icon_pf (44):

آهان الان متوجه شدم:a030::a030::a030:

خوب حالا اخس بعدی:ws37:

لینک به دیدگاه

آقا رضا خيلي عكس و آموزش جالبي بود

من خودمم بلد نبودم اينچيه

خب تا يادم نرفته بگم كه علاوه بر امتيازات سري قبل برندگان حدس عكس امتياز اين دوره هم به El Roman ميرسه

آقاي El Roman منتظر عكست هستيم ... حامد بودي ديگه ؟:ws3:

لینک به دیدگاه

خب تا يادم نرفته بگم كه علاوه بر امتيازات سري قبل برندگان حدس عكس امتياز اين دوره هم به El Roman ميرسه

بله حامد زیزوی اسبق:ws3: چشم :w16:

لینک به دیدگاه

مگه جاییزه میدادین؟

اون که بنز کلاس E برنده شد جاییزشو بدین به من :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...