رفتن به مطلب

سوال مهم در مورد نقض قانون دوم ترمودینامیک

ارسال های توصیه شده

ولی باز هم به نظر من اسفنج تماما خیس نمیشه و اگه خیلی واقعی بخایم نیگا کنیم دیگه ته تهش تانصفه خیس میشه و آب رو به طرف دیگه نمیرسه(پایین به بالا) حالا اگه از بالا به پایین بخوام این کار رو بکنیم این کار میشه.

اصلا واس چی میخوای این کارو بکنی؟:ws3:

لینک به دیدگاه
ولی باز هم به نظر من اسفنج تماما خیس نمیشه و اگه خیلی واقعی بخایم نیگا کنیم دیگه ته تهش تانصفه خیس میشه و آب رو به طرف دیگه نمیرسه(پایین به بالا) حالا اگه از بالا به پایین بخوام این کار رو بکنیم این کار میشه.

اصلا واس چی میخوای این کارو بکنی؟:ws3:

نمی خوام انجام بدم که!!!

سواله بود..

استاد سر کلاس مطرح کرده بود

لینک به دیدگاه

این قانون بعید میدونم نقض بشه

چندسال پیش هم اون اردک که با الکل حرکت میکرد و از محیط ایزوله بود رو ارائه کردند که خیلی سریع رد شد...

من نظری در این مورد که مطرح شده ندارم...

لینک به دیدگاه
این قانون بعید میدونم نقض بشه

چندسال پیش هم اون اردک که با الکل حرکت میکرد و از محیط ایزوله بود رو ارائه کردند که خیلی سریع رد شد...

من نظری در این مورد که مطرح شده ندارم...

قضیه اردک چیه؟من نشنیده بودم:ws52:

لینک به دیدگاه
قضیه اردک چیه؟من نشنیده بودم:ws52:

مگه همه چیو تو باید شنیده باشی؟:ws3:

فک کنم فیلمشو داشته باشم،یه سمیناری بود که فیلم اون رو با توضیحات 3سال پیش دادند بهمون

یه اردک بود که یه نفر ساخته بود و درونش الکل جامد بود ومحیط داخل از بیرون ایزوله شده بود و روی آب حرکت میکرد بدون هیچ چیزی

البته یه سری چیزای دیگه دخیل بود،که بعدا یه سری دلیل آوردن و رد شدآزمایش طرف

سیدیشو پیدا کردم فیلم رو میگذارم...

لینک به دیدگاه

به نظر نقض قانون دوم یعنی اینکه همه تا الان داشتیم میرفتیم جاده خاکی.

چنین چیزی امکان پذیر نیست و قانون دوم یه قانون جهانیه و امکان نفضش و جود نداره!

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

کار انجام میشه اما نه الزاما توسط ما.

بهتر این مثال رو در نظر بگیریم:

وقتی یه لوله مویین رو میزاریم تو آب ، آب خود به خود بالا میره!!!

خوب شاید در نگاه اول بگیم کار انجام نشده اما با نگاهی دقیق تر می بینیم که در اثر مویینگی ، کششی بین جداره لوله و آب به وجود میات و نیرویی به سمت بالا پدید میات. وقتی نیرو داریم جابجایی هم داریم کار انجام شده

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
بیان کلازیوس از قانون دوم ترمودینامیک گفته که:

100.gifامکان ندارد که بتوان یک یخچال ساخت كه انرژی را از منبع سرد دریافت ‌کند به منبع گرم انتقال دهد؛ بدون اينكه كاري از يك منبع دريافت كند. (لینک)

zkpljkyxm2rcjdr3p6n.jpg

پایان همه بحث ها ،این سوال اشتباه است ، چون اتفاقا خداوند ایجاد خاصیت مویینگی و حرکت اب را از قسمت گرم به سمت سرد امکان پذیر کرده است لذا عکس ان عملا امکان پذیر نیست

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

درود بر شما

اینجاست که مبحث انتقال جرم میاد وسط برا پا در میونی

یه چیز تو مایه های فشار اسمزی ایجاد میشه

(یعنی یه اختلاف پتانسیل شیمیایی وجود داره که باعث میشه این اتفاق بیوفته)

البته اینی که گفتم بیشتر وقتی صورت میگیره که یه غشاء متخلخل داشته باشی و روش نمک بریزی

اما غشاء طوری باشه که نتونه نمک رو از خودش عبور بده

بنابراین بجای اینکه نمک از غشاء رد شهو بره تو آب رقیق شه آب از غشاء عبور میکنه و یه فشار مکشی به سمت بالا میتونه ایجاد بششه

در نتیجه اینا همش به یه نوعی از پتانسیل برمیگرده و قانون دوم رو نقض نمیکنه

تا جایی که من میدونم، این قانون فقط برای ترمودینامیکه و اینی که شما گفتی یکم عجیبه. مگرنه پیچ ارشمیدس هم همین کار رو انجام میده.

برای گردوندن پیچ ارشمیدس کار انجام نمیشه!!!؟؟؟

خودش میگرده!؟

مگه داریم؟:w58:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

بعید می دونم چون در این شرایط شما هوا رو بوسیله اسفنج سطحش رو افزایش دادید وباعث تبخیر سطحی بیشتر شده و امکان نداره اونقدر بالا بره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...