رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

ریز موضوعات اطلاعاتی که می‌خواهید رو به من بگید شاید بتونم بهتر کمکتون کنم. مثلن تعریف یا توضیحش و...

هر چیزی

تعاریف خاص ، تاریخچه ای که داره ، و...

حتی معرفی کتابم خوبه یا یه مقاله خوب...یه چیزایی خودم خوندم ولی بیشتر در حوزه محلات پایدار خوندم.میخوام کمی کلی تر باشه در حد اجتماعات پایدار.مقاله های کمی هس.

اگه شد ممنون:a030:

لینک به دیدگاه
بله دوست من ... راستش اصلا نقشه ای ندارم اگه کامل باشه خب چه بهتر و اگه نقشه ای باشه که فقط کاربری هارم مشخص کرده باشه کارم راه می افته :)

سلام. ایمیلتونو برام قسمت پیام خصوصی بذارین نقشه رو براتون بفرستم.

لینک به دیدگاه
دوستان کسی می‌دونه چه طوری میشه ضخامت خطوط یک هاشور و تغییر داد؟؟؟

تو اتوکد؟

تا جایی که یادمه وقتی کلیک کنی روش اطلاعاتش میاد که ضخامت خطم یکیشه

لینک به دیدگاه
سلام. ایمیلتونو برام قسمت پیام خصوصی بذارین نقشه رو براتون بفرستم.

چرا تو تالار نمیذارین که همه استفاده کنن عزیزم؟

لینک به دیدگاه

سلام دوباره به دوستان ...

امیدوارم امتحانتتونو با خوبی شروع کرده باشید .

دوباره سوال ...

من دنبال سه تا طرح واسه شیت بیان معماریم میگردم

سه تا شیت شهرسازی ...

تاکید استاد روی شهرسازی بودن شیت زیاد بود ...

دنبال یه فضای خاص و خاطره انگیزم ...

ی جای شیک قدیمی پرقدرت و مجذوب کننده ...

ی جای خاص مث عمارت ال گلی (( شاه گلی )) تبریز

یا عمارت شهرداری تبریز که بنای خاص و مجذوب کننده ای داره ...

نمیدونم ...

دنبال یه چیز خیلی خاصم ...

استادم به شدت سخت گیره ...

میخوام نظرشو جلب کنم ...

هرکی هرطوری بلده کمکم کنه لطفا ...

وقت زیادی هم ندارم ...

تا ی هفته کمتر باید طرح هامو انتخاب کنم ک ب استاد نشون بدم ...

لطفا کمکم کنید ..

ممنون دوستان ...

موفق باشید :a030:

لینک به دیدگاه
هر چیزی

تعاریف خاص ، تاریخچه ای که داره ، و...

حتی معرفی کتابم خوبه یا یه مقاله خوب...یه چیزایی خودم خوندم ولی بیشتر در حوزه محلات پایدار خوندم.میخوام کمی کلی تر باشه در حد اجتماعات پایدار.مقاله های کمی هس.

اگه شد ممنون:a030:

ببخشید کمی دیر کردم در پاسخگویی. :icon_gol:

راستش تعریف اجتماعات پایدار طیف وسیعی داره و می‌شه خیلی‌هاشو از منظرهای مختلف تعریف کرد اما معمولن به جوامعی که برنامه ریزی یا پایه‌گذاری بر اساس ارتقا سطح زندگی پایدار می‌شن جوامع پایدار گفته می‌شه که تمرکزشون هم روی بحث‌های محیطی، پایداری اقتصادی، زیرساخت‌های شهری، برابری و عدالت اجتماعی‌ست. خیلی از اوقات هم بهشون «شهرهای سبز» یا «اجتماعات اکو» و یا «شهرهای پایدار یا قابل سکونت» نیز خطاب می‌شه.

سازمان‌های مختلف از این مفهوم برداشت‌های مختلفی دارد. مثلن در برلینگتون بروی کنترل منابع طبیعی‌ و بحث‌های مدیریت منابع مختلفه. نهادهای مختلفی که این جوامع رو به نحوی هدایت می‌کنند می‌تونه سمت و سوی نوع پایداری جامعه رو مشخص کنند. مثلن توی شانگ‌های و سنگاپور، جغرافیدانی به اسم Lily Kongمفاهیمی مثل فرهنگ پایدار و اجتماع پایدار رو با جنبه‌های مختلف پایداری اجتماعی و محیطی یکی کرده.

به طور کلی می‌تونم یه جور نظم دهی جامعه برای رسیدن به اهداف پایدار تعریفش کنم. حالا در حوزه محلات هم شما می‌تونید پایداری محلات رو به نگاهی که به جامعه‌ی پایدار محله‌ای دارید بسط و تعمیم بدید.

لینک به دیدگاه
دوستان کسی می‌دونه چه طوری میشه ضخامت خطوط یک هاشور و تغییر داد؟؟؟

فکر می‌کنم تعریف خطوط یک Hatch در تعاریف جنرال و عمومی Pen مشخص بشه. سعی کنید تنظیمات Pen رو کمی دستکاری کنید ببینید تغییری حاصل می‌شه.

لینک به دیدگاه
ببخشید کمی دیر کردم در پاسخگویی. :icon_gol:

راستش تعریف اجتماعات پایدار طیف وسیعی داره و می‌شه خیلی‌هاشو از منظرهای مختلف تعریف کرد اما معمولن به جوامعی که برنامه ریزی یا پایه‌گذاری بر اساس ارتقا سطح زندگی پایدار می‌شن جوامع پایدار گفته می‌شه که تمرکزشون هم روی بحث‌های محیطی، پایداری اقتصادی، زیرساخت‌های شهری، برابری و عدالت اجتماعی‌ست. خیلی از اوقات هم بهشون «شهرهای سبز» یا «اجتماعات اکو» و یا «شهرهای پایدار یا قابل سکونت» نیز خطاب می‌شه.

سازمان‌های مختلف از این مفهوم برداشت‌های مختلفی دارد. مثلن در برلینگتون بروی کنترل منابع طبیعی‌ و بحث‌های مدیریت منابع مختلفه. نهادهای مختلفی که این جوامع رو به نحوی هدایت می‌کنند می‌تونه سمت و سوی نوع پایداری جامعه رو مشخص کنند. مثلن توی شانگ‌های و سنگاپور، جغرافیدانی به اسم Lily Kongمفاهیمی مثل فرهنگ پایدار و اجتماع پایدار رو با جنبه‌های مختلف پایداری اجتماعی و محیطی یکی کرده.

به طور کلی می‌تونم یه جور نظم دهی جامعه برای رسیدن به اهداف پایدار تعریفش کنم. حالا در حوزه محلات هم شما می‌تونید پایداری محلات رو به نگاهی که به جامعه‌ی پایدار محله‌ای دارید بسط و تعمیم بدید.

سلام.ممنون:icon_gol:

خیلی خوب بود ولی اگه میشه منابع صحبتاتونو بگید :ws52:

مرسی:a030:

لینک به دیدگاه
سلام.ممنون:icon_gol:

خیلی خوب بود ولی اگه میشه منابع صحبتاتونو بگید :ws52:

مرسی:a030:

خاهش می‌کنم.:icon_gol:

قبلن مباحثی رو که توی کتاب‌های مختلف خونده بودم با سری برداشت‌هایی از این منابع:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
تو اتوکد؟

تا جایی که یادمه وقتی کلیک کنی روش اطلاعاتش میاد که ضخامت خطم یکیشه

آره تو کد .. لاین و به اون روش که شما گفتی میشه اما هاشور نمیشه

لینک به دیدگاه
فکر می‌کنم تعریف خطوط یک Hatch در تعاریف جنرال و عمومی Pen مشخص بشه. سعی کنید تنظیمات Pen رو کمی دستکاری کنید ببینید تغییری حاصل می‌شه.

pen و عوض کردم تغیری نکرد یعنی با همون ضخامت یه خط معمولی هم کشیدم نازک نشون داد فقط line type scale اش بالاتر رفت

لینک به دیدگاه
سلام دوباره به دوستان ...

امیدوارم امتحانتتونو با خوبی شروع کرده باشید .

دوباره سوال ...

من دنبال سه تا طرح واسه شیت بیان معماریم میگردم

سه تا شیت شهرسازی ...

تاکید استاد روی شهرسازی بودن شیت زیاد بود ...

دنبال یه فضای خاص و خاطره انگیزم ...

ی جای شیک قدیمی پرقدرت و مجذوب کننده ...

ی جای خاص مث عمارت ال گلی (( شاه گلی )) تبریز

یا عمارت شهرداری تبریز که بنای خاص و مجذوب کننده ای داره ...

نمیدونم ...

دنبال یه چیز خیلی خاصم ...

استادم به شدت سخت گیره ...

میخوام نظرشو جلب کنم ...

هرکی هرطوری بلده کمکم کنه لطفا ...

وقت زیادی هم ندارم ...

تا ی هفته کمتر باید طرح هامو انتخاب کنم ک ب استاد نشون بدم ...

لطفا کمکم کنید ..

ممنون دوستان ...

موفق باشید :a030:

سلام دوست خوب خسته نباشین

راستش برا انتخاب یه طرح وکشیدن شیت باید کلی اظلاعات از مکان یا همون فضای شهری داشته باشین از مرحله شناخت وضع موجود درزمینه های مختلف (اجتماعی فرهنگی -اقتصادی -دیدومنظر وکالبدی و...)وآسیب شناسی وتحلیل با جدول سوات وبعد چشم انداز وراهبرد وسیاست وبع ارائه آلترناتیو های طراحی وارزیابیش وبعدش جزئیات ریز زطراحی رو روشیت پیاده میکنیم (البیته این روندی هست که ما تو دانشکاهمون داریم )

انتخاب مکان بستگی داره توکدوم شهر باشین که دسترسی براتون راحتر باشه به همون فضایی که میخواین انتخاب کنیین وبه نظر من تو هر شهر حتما یه چند مکان باارزش هست ولی بازم من میتونم براتون 4تاشیت شناخت وتحلیل وارائه الترناتیو بذارم اگه منظورتون رودرست فهمیدم؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستم من 4تا شیت روبراتون گداشتم ولی تحلیل های زیادی تو همین انجمن ازمیدان امیرچخماق یزد وتیر انداز سمنان میدان تجریش و...هستش (پیشنهاد میکنم این 4تا شیت رو بقیه بچه ها دانلودکنن با اجازه وتشکر از اربنیست عزیز که اینا رو برام فرستادن)

واین لینک هم نمونه شیت ازکتاب صدیق هست

http://www.noandishaan.com/forums/thread43869.html

لینک به دیدگاه
چرا تو تالار نمیذارین که همه استفاده کنن عزیزم؟

آخه فایلشو از کسی که گرفتم اجازشو ندادن، منم به احترام ایشون نذاشتم تو تالار. :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
سلام دوست خوب خسته نباشین

راستش برا انتخاب یه طرح وکشیدن شیت باید کلی اظلاعات از مکان یا همون فضای شهری داشته باشین از مرحله شناخت وضع موجود درزمینه های مختلف (اجتماعی فرهنگی -اقتصادی -دیدومنظر وکالبدی و...)وآسیب شناسی وتحلیل با جدول سوات وبعد چشم انداز وراهبرد وسیاست وبع ارائه آلترناتیو های طراحی وارزیابیش وبعدش جزئیات ریز زطراحی رو روشیت پیاده میکنیم (البیته این روندی هست که ما تو دانشکاهمون داریم )

انتخاب مکان بستگی داره توکدوم شهر باشین که دسترسی براتون راحتر باشه به همون فضایی که میخواین انتخاب کنیین وبه نظر من تو هر شهر حتما یه چند مکان باارزش هست ولی بازم من میتونم براتون 4تاشیت شناخت وتحلیل وارائه الترناتیو بذارم اگه منظورتون رودرست فهمیدم؟

سلام

با تشکر از توجهتون .

این شیت مربوط به واحد بیان معمادی 2 هستش .

و استاد گفتن از یه کار آماده طرح بزنید .

هدفشون دیدن توان دستمون و خلاقیتمون در شیتبندی بود .

ایشون به شدت تاکید دارن که شیت باید شهرسازی باشه نه مثل معماری ها که توی شیت پلان و نما و مقطع و پرسپکتیو سایت پلانه ...

چندنمونه شیت شهرسازی بهمون از کتاب دکتر صدیق دادن .

منم بناهای خاص و جالبی که احساس کردم باید زیبا و شهرسازانه به نظربیاد یکی همون ال گلی و بنای شهرداری تبریز بود چون در یک سفر خودم زیباییشو تجربه کردم ...

مثلا استاد از محله وانگ در اصفهان خیلی تعریف کرد از لحاظ شهرسازی .

یک جداره شهری معنادار میخوام ...

من تاحالا شیت شهرسازی نتونستم پیداکنم و ببینم ، واسه همین خیلی واسم گنگه ...

طرح پیشنهادی میخوام ...

از شما که تجربه بیشتری داریدو همچنین از تمام دوستان پیشنهاد خواستم ...

ممنون میشم اگه چیزی دارید واسم بفرستید .

بی نهایت سپاس

اینم فایل تصاویری که استاد دادن بهمون از نمونه طرح های شیت شهرسازی

لینک به دیدگاه
pen و عوض کردم تغیری نکرد یعنی با همون ضخامت یه خط معمولی هم کشیدم نازک نشون داد فقط line type scale اش بالاتر رفت

ببخشید دیر جواب میدم. Lineweight روشنه؟

hiw2zisnpouotk1u1e9.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...