رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

مرسی مهندس ..:icon_redface:

ممنون..من با این دستور میرم ولی باس قبلش باندری کنم...ولی هرکاری میکنم باندری نمیشه..انگار ی جاییش سلکت نمیشه :hanghead::ws52:

نمی دونم کد گاهی مواقع مسخره بازی درمیاره من که با پلی لاین دوباره روشکل میرم وبعد باندری میکنم وبعد ارتفاع میدم البته مواقعی که حجم کار زیاد باشه چندان مناسب نیست

لینک به دیدگاه
pl????

میشه یکم توضیح بدی خانوم مهندس ؟؟!

برای ارتفاع دادن باید خطوط پیوسته باشه برای پیوسته کردن خطوط هم 3 راه وجود داره :

pline

1: pl

enter

دور تا دور خطوط مورد نظرُ میکشی تا به اولش برسی

enter

2: دستور pe

enter

انتخاب یکی از خطوط

2 entre

j

2 entre

دستور boundry

3: bo

enter

باز شدن پنجره pick point

انتخاب وسط شکل

entre

لینک به دیدگاه
برای ارتفاع دادن باید خطوط پیوسته باشه برای پیوسته کردن خطوط هم 3 راه وجود داره :

pline

1: pl

enter

دور تا دور خطوط مورد نظرُ میکشی تا به اولش برسی

enter

2: دستور pe

enter

انتخاب یکی از خطوط

2 entre

j

2 entre

دستور boundry

3: bo

enter

باز شدن پنجره pick point

انتخاب وسط شکل

entre

خیلییییییییی ممنوون مینا جونم...:w02::icon_gol::icon_gol::icon_gol::hapydancsmil:

آقا محمد دستتون درد نکنه.:ws37::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام بهمه دوستای نواندیشی:ws37:امیدوارم همه خوش و خرم باشین!:ws3:

بچه ها..من پایان نامم راجع به طراحی فضاهای اطراف رودهای شهریه.....خودم یکم اطلاعات جمع کردم...میخاستم اگه بشه شمام اگع منبع داخلی یا خارجی دم دستتون بود..معرفی کنین بهم.:5c6ipag2mnshmsf5ju3..ممنوون میشم...دم همگی گرررم!:icon_gol::w02:

این مطالبم هستش

http://www.noandishaan.com/forums/thread121219.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread125523.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread125522.html

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشین دوستان عزیز

راستش من طرح 4مون بارویکرد طراحی شهری هستش واستاد قدیمی ترین محله

بیرجند رو داده بهمون (4درخت)که تو تاپیک طرح4 یه راجه بهش بحث کردم .ما همه مطالعات رو جمع آوری کردیم ومحله مون شامل یه میدان محلی بامساحت350متر مربع هستش و6مسیر به میدون منتهی میشه واستاد بهمون گفته یه مسیر که تقریباعرضش2.70متر هستش ودراین مسیر تعداد زیادی آثار تاریخی وجود داره تا میرسه به یه میدون دیگه (تقریبا500متر پیاده روی)حالا استاد ازمون خواسته

پیشنهاد سنگ فرش ,مبلمان(تیر چراق برق ,فضای نشستن ,چراغ های روشنایی ,طراحی فضاهای مکث در خونه های تاریخی , طرح کف ومحوطه سازی ,جانمایی مبلمان ,پوشش گیاهی و...)وهمه رو هم گفته باید سنتی ومتناسب با بافت طراحی کنیدواین مسیر درقدیم توایام محرم برا عزاداری استفاده میشده وچند مسجد وحسینه دراین مسیرقرارداره وباید براهر فضای مکثی یه هندسه براتوقف طراحی کنیم تو اتوکد

وبرا خود میدون 4 درخت که هندسه اش ارگانیک هستش باید 4تا درخت ,فضای سبز وفضای نشستن وهندسه سنگ فرش 6تا مسیر که به میدان منتهی میشن رو برا عابر پیاده طراحی کنیم

حالا میخواستم ببینم دوستان کسی پیشنهادی ,مطلبی ,نمونه کاری ,ازطراحی وهندسه پیاده رو وقضای مکث ومیلمان سنتی نداره؟

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشین دوستان عزیز

راستش من طرح 4مون بارویکرد طراحی شهری هستش واستاد قدیمی ترین محله

بیرجند رو داده بهمون (4درخت)که تو تاپیک طرح4 یه راجه بهش بحث کردم .ما همه مطالعات رو جمع آوری کردیم ومحله مون شامل یه میدان محلی بامساحت350متر مربع هستش و6مسیر به میدون منتهی میشه واستاد بهمون گفته یه مسیر که تقریباعرضش2.70متر هستش ودراین مسیر تعداد زیادی آثار تاریخی وجود داره تا میرسه به یه میدون دیگه (تقریبا500متر پیاده روی)حالا استاد ازمون خواسته

پیشنهاد سنگ فرش ,مبلمان(تیر چراق برق ,فضای نشستن ,چراغ های روشنایی ,طراحی فضاهای مکث در خونه های تاریخی , طرح کف ومحوطه سازی ,جانمایی مبلمان ,پوشش گیاهی و...)وهمه رو هم گفته باید سنتی ومتناسب با بافت طراحی کنیدواین مسیر درقدیم توایام محرم برا عزاداری استفاده میشده وچند مسجد وحسینه دراین مسیرقرارداره وباید براهر فضای مکثی یه هندسه براتوقف طراحی کنیم تو اتوکد

وبرا خود میدون 4 درخت که هندسه اش ارگانیک هستش باید 4تا درخت ,فضای سبز وفضای نشستن وهندسه سنگ فرش 6تا مسیر که به میدان منتهی میشن رو برا عابر پیاده طراحی کنیم

حالا میخواستم ببینم دوستان کسی پیشنهادی ,مطلبی ,نمونه کاری ,ازطراحی وهندسه پیاده رو وقضای مکث ومیلمان سنتی نداره؟

نمونه کار ندارم الان در اختیارتون بذارم اما یه پیشنهاد دارم اون مسیرو اول رو پلان سکانس بندی کنین بعد با توجه به حال و هوای هر سکانس اونو دستی طراحی کنین بعد ببرین رو اتوکد .. حتما با سکانس بندی پیش برین کار خوبی از آب در میاد من یه کار دیدم قبلا واقعا با سکانس بندی و فضا سازی عالی کار کرده بودن وقتی سکانس بندی میکنین این کار یه تم میده به هر قسمت که اون تم یه ایده میده واسه دیتیل مبلمان..

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها کسی ابزار کد سه بعدی داره ؟؟؟ بیشتر مبلمان شهری میخوام:ws52:

منظورت ابجکتای کد هستش؟

اینا رو یه نگاه بنداز ببین بدرد میخوره:

http://www.noandishaan.com/forums/thread3071.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread125652.html

لینک به دیدگاه
منظورت ابجکتای کد هستش؟

اینا رو یه نگاه بنداز ببین بدرد میخوره:

http://www.noandishaan.com/forums/thread3071.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread125652.html

مرسی..اره منظورم همونه:ws3:

چندتاش خوب بود :whistle:

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها

یه سوال

من می‌خوام از یه فایل نقشه تو فوتوشاپ اکسپورت پی دی اف بگیرم اما هر چی اکسپورت می گیرم یکی دو تا از حرفای راهنمای نقشه توش نمیفته. انگار که ریز چیزی پوشونده شده.

مثلا این جوری میشه : اهنمای نقشه!

لایه های نوشته اش رو هم آوردم بالای بالا اما همچنان همون جوریه

جالبیش به اینه که اکسپورت jpg که می گیرم درسته ولی پی دی اف نه!

فونتم هم میترا هستش

چی کارش کنم که این جوری نشه؟

پیشاپیش ممنون

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها

یه سوال

من می‌خوام از یه فایل نقشه تو فوتوشاپ اکسپورت پی دی اف بگیرم اما هر چی اکسپورت می گیرم یکی دو تا از حرفای راهنمای نقشه توش نمیفته. انگار که ریز چیزی پوشونده شده.

فونتم هم میترا هستش

پیشاپیش ممنون

سلام من خودم برای اینکه با فونتا مشکلی پیدا نکنم توی کد از فارسی یار استفاده میکنم یه فارسی یار از اینترنت دانلود کن فونتاتو با اون بنویس دیگه استرسی نداری که خراب شه یا چیزیش شه :w16:

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها

یه سوال

فونتم هم میترا هستش

پیشاپیش ممنون

سلام

اکسپورت نگیر... پرینتر مجازی پی دی اف نصب کن. و فایلت رو پرینت کن .

لینک به دیدگاه

بچه ها میشه یکی این مسئله رو برای من توضیح بده؟؟؟؟؟؟:ws52::ws52::ws52:

چنانچه جمعیت شهری 20 هزار نفر و تعداد وسایل نقلیه در آن شهر 500عدد باشد و ضریب محلی ترافیک در آن 5 فرض شود تعداد پارکینگ های مورد نیاز در مرکز این شهر چقدر است؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

متاسفانه تو زمینه حمل و نقل اطلاعاتی ندارم.

اما در مورد طراحی محله تو انجمن این دو تا مطلب خوب رو داریم امیدوارم به کارتون بیاد

الگوی غالب طراحی محله مسکونی

ظوابط طراحی مسکونی

لینک به دیدگاه
سلام خسته نباشید ،چند نمونه نقشه کد از طراحی محله میخواستم لطفا کمکم کنید

سلام دوست عزیز من خودم دارم برا تحویل کار طرح4خودم محله 4درخت بیرجند رو کار میکنم وچون تاریخی هستش دارم همه چی رو سنتی طراحی میکنم اگه میخوای نمونه کف سازی وفضاهای مکث وطراحی نما ها ومبلمان روشنایی و....رو که تا الان کشیدم بزارم؟؟؟

لینک به دیدگاه
درود

سوالی مرتبط با گرایش gis در مقطع ارشد دارم دقیقا کجا باید بپرسم؟

سلام دوست عزیز خسته نباشین وشبتون خوش :icon_gol:

به این تاپیک یه سری بزنین بچه ها ان شا الله بهتون کمک میکنن

http://www.noandishaan.com/forums/newpostinthread33482.html

لینک به دیدگاه

کمکککک!!!!!!!!!

سلام. من این ترم پروژه ی بیان معماری 2 ام "مجموعه تئاتر شهر و پارک دانشجو" هست. و کارهایی که باید انجام بدیم ایناس :

1- 2تا پرسپکتیو جامع( 1و2 نقطه ای)

2- 2تا پرسپکتیو با جزئیات

3- تحلیل سایت

4- ترسیم نمای کار (تئاتر شهر)

5- حیطه بندی درختان

6- حیطه بندی کاربری

متاسفانه من این ترم به دلیل بیماری پی در پی نتونستم مرتب سر کلاس حضور داشته باشم، واقعا بعضی از گزینه هاشو اصلا بلد نیستم مثل: حیطه بندی درختان ، حیطه بندی کاربری وتحلیل سایت. خواهش میکنم کمکم کنید تا سریعتر انجامشون بدم.:w821::w821: آخه هشتم بهمن تحویل پروژه س:icon_pf (34)::sad0::4564::w821:

لطفا در مورد حیطه بندی و تحلیل سایت کمکم کنید، واقعا مستاصل شدم :(((((((

لینک به دیدگاه
کمکککک!!!!!!!!!

سلام. من این ترم پروژه ی بیان معماری 2 ام "مجموعه تئاتر شهر و پارک دانشجو" هست. و کارهایی که باید انجام بدیم ایناس :

1- 2تا پرسپکتیو جامع( 1و2 نقطه ای)

2- 2تا پرسپکتیو با جزئیات

3- تحلیل سایت

4- ترسیم نمای کار (تئاتر شهر)

5- حیطه بندی درختان

6- حیطه بندی کاربری

متاسفانه من این ترم به دلیل بیماری پی در پی نتونستم مرتب سر کلاس حضور داشته باشم، واقعا بعضی از گزینه هاشو اصلا بلد نیستم مثل: حیطه بندی درختان ، حیطه بندی کاربری وتحلیل سایت. خواهش میکنم کمکم کنید تا سریعتر انجامشون بدم.:w821::w821: آخه هشتم بهمن تحویل پروژه س:icon_pf (34)::sad0::4564::w821:

لطفا در مورد حیطه بندی و تحلیل سایت کمکم کنید، واقعا مستاصل شدم :(((((((

سلام

خدا به خیر کنه:whistle: امروز 5ام بوده!!!:ws3:

ببین تحلیل سایت خیلی کلیه...تو باید بدونی تحلیل بر چه اصولی خواسته!!کلا باید ببینی سر کلاس چی درس داده!

مثلا یه کار که میتونی انجام بدی همون نقشه لینچه...با عکس نوشته روی نقشه عناصر مثل راه و... رو مشخص کن.

میتونی نقشه سواتم بزنی ...به نوشته فک نمیکنم برسی ولی نقشه رو میتونی بزنی و قوت ضعفاشو در بیاری..

تحلیل دیگه ای که میتونی انجام بدی بر اساس کیفیت هاست که میای کیفیت ها رو روی سایت پیدا میکنی و با عکس و نقشه روی اون نشون میدی...همین حس تعلق.انعطاف پذیری و ...بعد اخرشم بیای امتیاز دهی کنی ببینی کدوم نقش پر رنگ تری داره داخل سایتت.

اگه منطور از حیطه بندی همون پهنه بندی باشه میشه اینجوری بگی که تو باید کاربری هاتو دسته بندی کنه و با رنگ پهنه هر کاربریو نشون بدی که به طور کلی مشخص بشه چه کاربری ای نقش پررنگ تری داره....یا اینکه اهمیت کاربری های داخل سایت به چه شکلیه!!....

حیطه بندی درختان:ws52:.....نوع درختارو شاید منظورش باشه...چون پارکم داری؟

ولی لکه های سبز و ارتباط اون ها با همم میتونی نشون بدی...یا اینکه کلا نوع درختاتو مشخص کنی و تحلیلش کنی که کدوم با اقلیم سازگار تره و...

جزوه اگه داره بگیر از دوستات نگاه کنحتما بهتر متوجه میشی

ببخشید گفتم یه چیزی بگم شاید کمکی کرده باشم:whistle:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...