رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

سلام

خدا به خیر کنه:whistle: امروز 5ام بوده!!!:ws3:

ببین تحلیل سایت خیلی کلیه...تو باید بدونی تحلیل بر چه اصولی خواسته!!کلا باید ببینی سر کلاس چی درس داده!

مثلا یه کار که میتونی انجام بدی همون نقشه لینچه...با عکس نوشته روی نقشه عناصر مثل راه و... رو مشخص کن.

میتونی نقشه سواتم بزنی ...به نوشته فک نمیکنم برسی ولی نقشه رو میتونی بزنی و قوت ضعفاشو در بیاری..

تحلیل دیگه ای که میتونی انجام بدی بر اساس کیفیت هاست که میای کیفیت ها رو روی سایت پیدا میکنی و با عکس و نقشه روی اون نشون میدی...همین حس تعلق.انعطاف پذیری و ...بعد اخرشم بیای امتیاز دهی کنی ببینی کدوم نقش پر رنگ تری داره داخل سایتت.

اگه منطور از حیطه بندی همون پهنه بندی باشه میشه اینجوری بگی که تو باید کاربری هاتو دسته بندی کنه و با رنگ پهنه هر کاربریو نشون بدی که به طور کلی مشخص بشه چه کاربری ای نقش پررنگ تری داره....یا اینکه اهمیت کاربری های داخل سایت به چه شکلیه!!....

حیطه بندی درختان:ws52:.....نوع درختارو شاید منظورش باشه...چون پارکم داری؟

ولی لکه های سبز و ارتباط اون ها با همم میتونی نشون بدی...یا اینکه کلا نوع درختاتو مشخص کنی و تحلیلش کنی که کدوم با اقلیم سازگار تره و...

جزوه اگه داره بگیر از دوستات نگاه کنحتما بهتر متوجه میشی

ببخشید گفتم یه چیزی بگم شاید کمکی کرده باشم:whistle:

مرسی نسیم جان خیلی لطف کردی:a030: حیطه بندی هارو فهمیدم. فقط حیطه بندی کاربری رو باید روی پلان سایت مشخص کنم؟؟؟

و اینکه چون درس بیان معماریه فقط ترسیم صرفه و به تحلیل نوشتاری و سوات نیازی نیست. در مورد این پروژه (که باید به صورت آلبوم بدیم) مشکلم اینه که نمی دونم واسه شیت بندیش چیارو با هم ادغام کنم؟؟ مثلا پلان و سایت آنالیز آیا؟؟؟ پس پرسپکتیواااا با چی؟؟؟؟ بعد اصن اگه ادغام بشن که دیگه شیت ای برای آلبوم شدن نمی مونه!!!!:ws52::icon_pf (34)::banel_smiley_52::banel_smiley_52:

لینک به دیدگاه
مرسی نسیم جان خیلی لطف کردی:a030: حیطه بندی هارو فهمیدم. فقط حیطه بندی کاربری رو باید روی پلان سایت مشخص کنم؟؟؟

و اینکه چون درس بیان معماریه فقط ترسیم صرفه و به تحلیل نوشتاری و سوات نیازی نیست. در مورد این پروژه (که باید به صورت آلبوم بدیم) مشکلم اینه که نمی دونم واسه شیت بندیش چیارو با هم ادغام کنم؟؟ مثلا پلان و سایت آنالیز آیا؟؟؟ پس پرسپکتیواااا با چی؟؟؟؟ بعد اصن اگه ادغام بشن که دیگه شیت ای برای آلبوم شدن نمی مونه!!!!:ws52::icon_pf (34)::banel_smiley_52::banel_smiley_52:

خواهش

اره روی پلان مشخص کن بعد میتونی کروکی هم بزنی از بعضی از کاربریات یا عکس و کروکی رو ترکیب کنی...

استاد معمولا میگه من حداقل چندتا شیت میخوام و چطوری شیتاتونو ببندید...بپرس حتما گفته

اما اگه نگفته نظرم اینه که مشکلی نیست اگه پلان تو همه شیتات باشه..ممکنه بتونی گرافیکت یه کم تغییر بدی...ولی خب به نطرم اگه بخوای پرسپکتیو بزنی خوبه که روی پلان زاویه و جهتش مشخص باشه...آنالیز سایتم خب حتما باید روی پلان باشه...مقطع هم اگه بزنی خب اونم باید برش طولی عرضیت روی پلان مشخص باشه...کلا پلان باید باشه!!!

اگه شیتات A3 باشه خوبه میشه امیدی داشت و لی اگه بزرگ تر باشه نمیدونم میتونی شیتات پر کنی یا نه مخصوصا اینکه نوشته نمیخوای....

نقشه لینچ ولی بزن به نظرم به شکل یک سری شکلا که با رنگشون میتونی قوت و ضعفارو نشون بدی...و اینکه نقشه سازگاریم میتونی بزنی با علامتایی برای سازگار..ناساز گار و...

امیدوارم متوجه شده باشی

موفق باشی دوستم....:a030:

لینک به دیدگاه
سلام چطور میتونم از کامپیوتر خودم یه عکس توی سایت بذارم

سلام

از آپلود سنتر بالای صفحه استفاده کن.بعد ادرسی رو که بهت میده هر جا میخوای استفاده کنی کپی کن:w16:

مشکلی داشتی اینجا بگو

[h=3]سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را اینجا مطرح کنید[/h]

لینک به دیدگاه
خواهش

اره روی پلان مشخص کن بعد میتونی کروکی هم بزنی از بعضی از کاربریات یا عکس و کروکی رو ترکیب کنی...

استاد معمولا میگه من حداقل چندتا شیت میخوام و چطوری شیتاتونو ببندید...بپرس حتما گفته

اما اگه نگفته نظرم اینه که مشکلی نیست اگه پلان تو همه شیتات باشه..ممکنه بتونی گرافیکت یه کم تغییر بدی...ولی خب به نطرم اگه بخوای پرسپکتیو بزنی خوبه که روی پلان زاویه و جهتش مشخص باشه...آنالیز سایتم خب حتما باید روی پلان باشه...مقطع هم اگه بزنی خب اونم باید برش طولی عرضیت روی پلان مشخص باشه...کلا پلان باید باشه!!!

اگه شیتات A3 باشه خوبه میشه امیدی داشت و لی اگه بزرگ تر باشه نمیدونم میتونی شیتات پر کنی یا نه مخصوصا اینکه نوشته نمیخوای....

نقشه لینچ ولی بزن به نظرم به شکل یک سری شکلا که با رنگشون میتونی قوت و ضعفارو نشون بدی...و اینکه نقشه سازگاریم میتونی بزنی با علامتایی برای سازگار..ناساز گار و...

امیدوارم متوجه شده باشی

موفق باشی دوستم....:a030:

خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی ممنونم:icon_gol::icon_gol: نجاتم دادی:flowerysmile::vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

لینک به دیدگاه
دوستان. اهداف شهرساز جیه؟ چه کارهایی میتونه انجام بده؟

سوالتون خیلی ایدئولوژیکِ و نباید ایدئولوژیک جوابش رو داد چون اونطور به هیچ وجه به پراگماتیسم واقعی دنیای ما نزدیک نمیشه. اما شهرساز تو شرایط فعلی ایران در حال پیدا کردن جایگاه خودش و بیرون کردنِ خیلِ عظیم مهندسین عمران و معمار عزیز و همچنین بعضن برنامه‌ریزان جغرافیایی مهربونی هستش که در سمت‌های تصمیمی-آرایی-اجرایی جاشون رو پُر کردن.

در حال حاضر مهم‌ترین کارش دخالت و تهیه طرح‌های جامع-تفصیلی-هادی و... شهرسازی هستش که با بهترین وضعیت میزان تحقق‌پذیریش 30% هستش و قراره در آینده (تا سیر اجرایی شدنش) بتونه توی نظام مهندسی هم نظری داشته باشه.

اما ما امیدواریم، مطمئنن یه روز خوب میاد...

لینک به دیدگاه
سلام من به پایان نامه شهرسازی با موضوع ساماندهی بازارهای قدیم (نمونه موردی بازار سرشور مشهد) نیاز دارم

سلام دوست عزیز

در حال حاضر در قسمت طلایی تالار شهرسازی تعدادی پایان نامه موجود هست

اما برای دسترسی به اونها باید حداقل 20 امتیاز طلایی داشته باشین

:a030:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان خوبم . به دنبال لجنت نقشه کاربری درکشورهای دیگر هستم تا مقایسه ای انجام دهم شما دوستانم می توانیند من را راهنمایی کنید ؟

تفاوت چندانی تو لجندای استاندارد نیست.

m0f5fk5adfe9papo23cq_thumb.png 6sw4lumw124wk9d8x14g_thumb.jpg gv7sz8nmacrqtlj23iii_thumb.jpeg 8b89hqufh5ms3332ze4a_thumb.jpg kuo9oxpk2bzm6skdrgk_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها

از روی نقشه ی کد یه منطقه میشه نقشه ی توپوگرافیشو درآورد؟ :ws52:

و یه چیز دیگه اینکه اگه کسی یه منطقه ی بیست تا سی هکتاری تو تهران یا اطرافش (یا حتی شهرهای اطرافش)میشناسه که زمین خالی داشته باشه و نقشه ی توپوگرافیشو هم داشته باشه ممنون میشم راهنماییم کنه (واسه طرح۵):icon_redface:

مرسی از لطفتون :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها

از روی نقشه ی کد یه منطقه میشه نقشه ی توپوگرافیشو درآورد؟ :ws52:

و یه چیز دیگه اینکه اگه کسی یه منطقه ی بیست تا سی هکتاری تو تهران یا اطرافش (یا حتی شهرهای اطرافش)میشناسه که زمین خالی داشته باشه و نقشه ی توپوگرافیشو هم داشته باشه ممنون میشم راهنماییم کنه (واسه طرح۵):icon_redface:

مرسی از لطفتون :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

شما نقاط ارتفاعی اون منطقه رو دارین؟ با اون میشه توپوگرافی رو درآورد

برای طرح 5 به شما منطقه 22 رو ندادن؟

میتونین از توی اونجا پیدا کنین. اما مسیله ای که هست اینه که ساخت و ساز تو این منطقه زیاده و شاید بد نباشه یه دفه خودتون برین ببینین کجاها خالیه که واسه کار انتخاب کنین

لینک به دیدگاه
شما نقاط ارتفاعی اون منطقه رو دارین؟ با اون میشه توپوگرافی رو درآورد

برای طرح 5 به شما منطقه 22 رو ندادن؟

میتونین از توی اونجا پیدا کنین. اما مسیله ای که هست اینه که ساخت و ساز تو این منطقه زیاده و شاید بد نباشه یه دفه خودتون برین ببینین کجاها خالیه که واسه کار انتخاب کنین

اتفاقا دکتر عزیزی یکی از جاهایی رو که مثال زد واسه سایت طرح، همین منطقه ۲۲ بود. اما من خواستم جاهای دیگه رو هم بررسی کنم:w16:

نقاط ارتفاعی اگه تو نقشه ی کد باشه باید از کجا بهش دسترسی پیدا کرد ؟ (متاسفانه کد خیلی وارد نیستم:hanghead:)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...