رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

اتفاقا دکتر عزیزی یکی از جاهایی رو که مثال زد واسه سایت طرح، همین منطقه ۲۲ بود. اما من خواستم جاهای دیگه رو هم بررسی کنم:w16:

نقاط ارتفاعی اگه تو نقشه ی کد باشه باید از کجا بهش دسترسی پیدا کرد ؟ (متاسفانه کد خیلی وارد نیستم:hanghead:)

رو خود نقشه مشخصه. یه سری نقطه تقریباً با فاصله های کم که ارتفاع نقاط مختلف رو مشخص میکنه. یعنی نقاط مخفی نیستش :a030: مگه اینکه لایه اون خاموش باشه.

همچین چیزی هم فقط داخل تهران و اطرافش، نقشه منطقه 22 معمولاً هست :ws52:

شما نقاط ارتفاعی اون منطقه رو دارین؟ با اون میشه توپوگرافی رو درآورد

برای طرح 5 به شما منطقه 22 رو ندادن؟

میتونین از توی اونجا پیدا کنین. اما مسیله ای که هست اینه که ساخت و ساز تو این منطقه زیاده و شاید بد نباشه یه دفه خودتون برین ببینین کجاها خالیه که واسه کار انتخاب کنین

:a030:

حالا سختش نکن. :ws3:

چک کردن با گوگل ارث از تو خونه راحت تره :ws3:

لینک به دیدگاه
رو خود نقشه مشخصه. یه سری نقطه تقریباً با فاصله های کم که ارتفاع نقاط مختلف رو مشخص میکنه. یعنی نقاط مخفی نیستش :a030: مگه اینکه لایه اون خاموش باشه.

همچین چیزی هم فقط داخل تهران و اطرافش، نقشه منطقه 22 معمولاً هست :ws52:

حالا سختش نکن. :ws3:

چک کردن با گوگل ارث از تو خونه راحت تره :ws3:

نه بابا؟ :ws3:

منم میدونم راحتتره! سر همین قضیه عزیزی ما رو رسمن مجبور کرد بریم سر سایت

چون نقشه های گوگل ارت آپدیت نیست و یه سری جاهاش ساخته شده خب

و مطمینم که هنوز هم براش این قضیه اهمیت داره. اینکه شما زمینو همینجوری از روی نقشه یه چیزی دیدی یا اینکه میدونی واقعن اونجا خالیه

خلاصه از ما گفتن :ws37:

لینک به دیدگاه
نه بابا؟ :ws3:

منم میدونم راحتتره! سر همین قضیه عزیزی ما رو رسمن مجبور کرد بریم سر سایت

چون نقشه های گوگل ارت آپدیت نیست و یه سری جاهاش ساخته شده خب

و مطمینم که هنوز هم براش این قضیه اهمیت داره. اینکه شما زمینو همینجوری از روی نقشه یه چیزی دیدی یا اینکه میدونی واقعن اونجا خالیه

خلاصه از ما گفتن :ws37:

:ws3:

خب الان آخرین آپدیتش واسه 4،5 ماه پیشه دیگه. مگه اینکه واقعاً خودش کامل بشناسه اونجا رو که از تغییرات 4،5 ماه اخیرم باخبر باشه یا اینکه عکساشو بخواد. وگرنه متوجه نمیشه :ws3:

الان مثلاً راهنمایی سازنده میکنم :evilsmile::ws28:

لینک به دیدگاه

ازدوستان عزيز نوانديشان خواهشمندم اگه مطلبي درباره معلوليت وجايگاه اون در طراحي شهرهامون و نمونه فضاهاي طراحي شده براي معلولان در ايران و دنيا و هرچيزي ك بتونه بهم كمك كنه تا من پروزه نهايموبه نحو احسن اراِئه بدم برام بفرستن

لینک به دیدگاه
ازدوستان عزيز نوانديشان خواهشمندم اگه مطلبي درباره معلوليت وجايگاه اون در طراحي شهرهامون و نمونه فضاهاي طراحي شده براي معلولان در ايران و دنيا و هرچيزي ك بتونه بهم كمك كنه تا من پروزه نهايموبه نحو احسن اراِئه بدم برام بفرستن

سلام دوست عزیز

تو انجمن این پستها هستن که در مورد موضوع مورد نظر شما توشون صحبت شده

کمک برای پایان نامه

مناسب سازی تجهیزات برای معلولین و جانبازان

ضوابط طراحی فضای شهری برای معلولین

لینک به دیدگاه

man 2 ta poroje ferestadam va 30 toman ham variz kardam ama faghat 9 emtiyaz talae???????????????khodetun goftid 20 emtiyaz ezafe mishe ke

in kare sahihi nist

سلام. امتیاز طلایی براساس مطالب هستش. الان این 9 امتیاز بابت 3تا مطلبی هست که فرستادین :w16: (البته یکیش رو داخل انجمن نذاشتین هنوز)

30 تومنی که پرداخت کردین، دسترسیتون به بخش طلایی به مدت یک ماه به عنوان کاربر طلایی درجه دو باز شده و می تونید از مطالبش استفاده کنید :w16:

تو پرداخت اشتراک ها هم زده خرید اشتراک یکماهه ....

اما وقتی به ازای مطالبی که ارائه میدین، امتیازتون به 20 برسه، اون موقع اشتراک طلایی درجه دو به صورت دائمی واستون فعال میشه. اگه به 10 برسه به عنوان کاربر طلایی درجه یک به صورت دائمی دسترسی دارین :a030:

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز

تو انجمن این پستها هستن که در مورد موضوع مورد نظر شما توشون صحبت شده

کمک برای پایان نامه

مناسب سازی تجهیزات برای معلولین و جانبازان

ضوابط طراحی فضای شهری برای معلولین

دوستم بي نهايت ممنونم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
پري جون متوجه منظورت نميشم؟؟؟؟؟:sad0:

خودم الان یادم نیست دقیقا چحوری این کارو می کردیم ولی می دونم که اگه فایل جی آی اس زمینتو داشته باشی می تونی توپوگرافیشو درست کنی!

لینک به دیدگاه
خودم الان یادم نیست دقیقا چحوری این کارو می کردیم ولی می دونم که اگه فایل جی آی اس زمینتو داشته باشی می تونی توپوگرافیشو درست کنی!

مرسي عزيزم:icon_gol: تو جي آي اس تلاش كردم ولي كل استانو مياورد نتونستم مال زميني رو كه ميخام درست كنم

لینک به دیدگاه
مرسي عزيزم:icon_gol: تو جي آي اس تلاش كردم ولي كل استانو مياورد نتونستم مال زميني رو كه ميخام درست كنم

تو جی آی اس استان چه لایه هایی رو دارید؟ لایه مربوط به محدوده زمینتون هم دارید دیگه؟

لینک به دیدگاه
تو جی آی اس استان چه لایه هایی رو دارید؟ لایه مربوط به محدوده زمینتون هم دارید دیگه؟

آره لايه زمينمو دارم فقط نميدونم چيكاركنم منحني ميزان برا زمينم بياد؟؟؟:sad0:

لینک به دیدگاه
آره لايه زمينمو دارم فقط نميدونم چيكاركنم منحني ميزان برا زمينم بياد؟؟؟:sad0:

خب نمیدونم چه اطلاعاتی از اونجا دارید.

واسه رسم منحنی های میزان یا باید نقاط ارتفاعی رو داشته باشین یا اینکه نقشه tin یا dem از اون زمین. یکی از این سه تا باشه میشه.

اما اگه تو اون زمین هیچ اطلاعاتی ندارین. میشه از خطوط منحنی یا نقاط ارتفاعی استان هم استفاده کرد و برش زد.

حالا شما کدومو دارین؟

لینک به دیدگاه
خب نمیدونم چه اطلاعاتی از اونجا دارید.

واسه رسم منحنی های میزان یا باید نقاط ارتفاعی رو داشته باشین یا اینکه نقشه tin یا dem از اون زمین. یکی از این سه تا باشه میشه.

اما اگه تو اون زمین هیچ اطلاعاتی ندارین. میشه از خطوط منحنی یا نقاط ارتفاعی استان هم استفاده کرد و برش زد.

حالا شما کدومو دارین؟

نقاط ارتفاعي رو دارم

لینک به دیدگاه

هیچ اطلاعاتی نداشته باشین که نمیشه با یه زمین خالی کاری کرد :ws3: باید داد یه نقشه بردار، نقشه برداریشو انجام بده و خطوط ترازو در بیاره واستون :ws3:

نقاط ارتفاعي رو دارم

نقاط ارتفاعی رو تو نقشه GIS باز کنید.

از بخش Tools > Extention چک کنید که 3D Analyst واستون فعال باشه. اگه فعال نبود، تیکش رو بزنید.

بعدش نوار ابزار 3D Analyst رو باز کنید. از این مسیر:

View > Toolbar > 3D Analyst

توی نوار بزار مربوطه روی 3D Analyst سمت چپ کلیک کنید و از قسمت Creat / Modify TIN گزینه Creat TIN From Features رو بزنید.

یه پنجره باز میشه. از سمت چپ تیک لایه مربوط به نقاط ارتفاعی رو بزنید. پایین پنجره هم مسیر ذخیره فایل TIN رو انتخاب کنید. تو سمت راست هم چندتا گزینه هست، تو قسمت Heigh Source فیلد ارتفاع رو مشخص کنید. اغلب خودش میشناسه و نیاز به معرفی نیست. موارد دیگه هم نیاز نیست دست بزنید.

اوکی کنید تا فایل TIN ساخته بشه.

حالا تو همون نوار ابزار باز هم روی دکمه 3D Analyst بزنید این بار از قسمت Surface Analysis گزینه Contour رو انتخاب کنید. تو پنجره ای که باز میشه تو قسمت Input Surface فایل TIN رو انتخاب می کنید (که البته خودش اغلب میشناسه و انتخاب میکنه)

گزینه Contour Interval فاصله بین خطوط منحنی رو میگه که هرچی کمتر باشه، دقت بالاتر و تعداد خطوط منحنی بیشتره.

بقیه موارد هم پیشفرضش رو بذارید بمونه. پایین پنجره هم مسیر خروجی رو مشخص کنید و اوکی رو بزنید.

خطوط منحنی ساخته میشه :a030:

ببخشید من نقاط ارتفاعی دم دست نداشتم بخوام به صورت تصویری بهتون توضیح بدم :a030: امیدوارم توضیحاتم گنگ نبوده باشه.

لینک به دیدگاه
هیچ اطلاعاتی نداشته باشین که نمیشه با یه زمین خالی کاری کرد :ws3: باید داد یه نقشه بردار، نقشه برداریشو انجام بده و خطوط ترازو در بیاره واستون :ws3:

نقاط ارتفاعی رو تو نقشه GIS باز کنید.

از بخش Tools > Extention چک کنید که 3D Analyst واستون فعال باشه. اگه فعال نبود، تیکش رو بزنید.

بعدش نوار ابزار 3D Analyst رو باز کنید. از این مسیر:

View > Toolbar > 3D Analyst

توی نوار بزار مربوطه روی 3D Analyst سمت چپ کلیک کنید و از قسمت Creat / Modify TIN گزینه Creat TIN From Features رو بزنید.

یه پنجره باز میشه. از سمت چپ تیک لایه مربوط به نقاط ارتفاعی رو بزنید. پایین پنجره هم مسیر ذخیره فایل TIN رو انتخاب کنید. تو سمت راست هم چندتا گزینه هست، تو قسمت Heigh Source فیلد ارتفاع رو مشخص کنید. اغلب خودش میشناسه و نیاز به معرفی نیست. موارد دیگه هم نیاز نیست دست بزنید.

اوکی کنید تا فایل TIN ساخته بشه.

حالا تو همون نوار ابزار باز هم روی دکمه 3D Analyst بزنید این بار از قسمت Surface Analysis گزینه Contour رو انتخاب کنید. تو پنجره ای که باز میشه تو قسمت Input Surface فایل TIN رو انتخاب می کنید (که البته خودش اغلب میشناسه و انتخاب میکنه)

گزینه Contour Interval فاصله بین خطوط منحنی رو میگه که هرچی کمتر باشه، دقت بالاتر و تعداد خطوط منحنی بیشتره.

بقیه موارد هم پیشفرضش رو بذارید بمونه. پایین پنجره هم مسیر خروجی رو مشخص کنید و اوکی رو بزنید.

خطوط منحنی ساخته میشه :a030:

ببخشید من نقاط ارتفاعی دم دست نداشتم بخوام به صورت تصویری بهتون توضیح بدم :a030: امیدوارم توضیحاتم گنگ نبوده باشه.

بله ديگه راست ميگينا :ws28:حواسم نبود

بابت توضيحاتون خيلي ممنونم :icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...