رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

من یه چن تا سوال راجع به ظوابط دارم

اینکه مثلا حریم مسیل چقده؟

یا حریم یه کابل فشار قوی؟ یا معبر 45 متری؟

کلا منظورمون اینکه فقط یه حریم در نظر بگیریم یا مهمه حریم چقد یا چطوری باشه؟ و اگه مهمه کتابی هست برا این ظوابط؟

حریم ها از طریق استعلام به دست میاد. اینطور نیست بگیم همه مسیل ها یا معابر و اینا یه حریم ثابتی رو دارن.

واسه حریم مسیل ها بستگی به اون دبی آب و ظرفیتش داره که خب اینو اداره آب منطقه ای تعیین میکنه، حالا با توجه به اون دبی و اینا حریمش بدست میاد با توجه به قانونی که هستش:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

واسه معابر قانون زیر تصویب شده ولی خب نوع معبر باید مشخص بشه که حریمش هم مشخص بشه:

حریم کابلای فشار قوی هم باز قانون داره که بستگی به ولتاژ عبوری داره و این ولتاژ عبوری هم باز باید از اداره برق استعلام گرفته بشه.

لینک به دیدگاه
حریم ها از طریق استعلام به دست میاد. اینطور نیست بگیم همه مسیل ها یا معابر و اینا یه حریم ثابتی رو دارن.

واسه حریم مسیل ها بستگی به اون دبی آب و ظرفیتش داره که خب اینو اداره آب منطقه ای تعیین میکنه، حالا با توجه به اون دبی و اینا حریمش بدست میاد با توجه به قانونی که هستش:

واسه معابر قانون زیر تصویب شده ولی خب نوع معبر باید مشخص بشه که حریمش هم مشخص بشه:

حریم کابلای فشار قوی هم باز قانون داره که بستگی به ولتاژ عبوری داره و این ولتاژ عبوری هم باز باید از اداره برق استعلام گرفته بشه.

عالی بود:a030:

مرسی:icon_gol:

فهمیدم چه جوریه:w16:

لینک به دیدگاه

بازم سلام

من یه سوال دیگه هم دارم البته شاید ساده باشه ولی من بلد نیستم:hanghead:

اینکه میگن ساختمون تیپ دو یا 3 یا ....

اینا رو باید از کدوم مرجع بخونیم؟

کتاب؟ ضابطه؟

لینک به دیدگاه
بازم سلام

من یه سوال دیگه هم دارم البته شاید ساده باشه ولی من بلد نیستم:hanghead:

اینکه میگن ساختمون تیپ دو یا 3 یا ....

اینا رو باید از کدوم مرجع بخونیم؟

کتاب؟ ضابطه؟

سلام. متوجه نشدم اینو :ws52:

لینک به دیدگاه
سلام. متوجه نشدم اینو :ws52:

فک کنم هر تیپ یا نوعش یه تعداد خانوار باشه

مثلا تیپ دو؛ 1 خانواری

نمیدونم والا مطمئن نیستم:icon_pf (34):

(چی نوشتم:ws3:)

لینک به دیدگاه
فک کنم هر تیپ یا نوعش یه تعداد خانوار باشه

مثلا تیپ دو؛ 1 خانواری

نمیدونم والا مطمئن نیستم:icon_pf (34):

(چی نوشتم:ws3:)

نمیدونم راستش. ولی تو طرح ها معمولاً یه سری تیپ و الگوهای مسکونی هم تعریف میشه. شاید منظور این بوده.

لینک به دیدگاه
نمیدونم راستش. ولی تو طرح ها معمولاً یه سری تیپ و الگوهای مسکونی هم تعریف میشه. شاید منظور این بوده.

بله فک کنم همینه

اشتباه از من بود که نوشتم تیپ ساختمون :icon_pf (34):

الگوهای مسکونی:w16:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من ارشد برنامه ریزی شرکت کرده بودم.مجازشدم انتخاب رشته هم کردم.ولی الان نمیدونم برا آزمون تشریحی چیکار کنم؟و اینکه آزمونش کیه؟؟ ویه سوال دیگه من باید دوباره ثبت ام کنم یا ن؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستان من ارشد برنامه ریزی شرکت کرده بودم.مجازشدم انتخاب رشته هم کردم.ولی الان نمیدونم برا آزمون تشریحی چیکار کنم؟و اینکه آزمونش کیه؟؟ ویه سوال دیگه من باید دوباره ثبت ام کنم یا ن؟؟؟؟؟؟

واسه اطلاع از زمانشو اینا سایت سنجش رو پیگیر باشین :a030: مثل اینکه افتاده مرداد ماه :ws52: ولی خب بچه های کنکوری بهتر میدونن. در مورد مرحله دوم هم این بخش اینجا رو یه نگاهی بندازین:

http://www.noandishaan.com/forums/thread133326.html

اینم نمونه سوال:

http://www.noandishaan.com/forums/thread91198.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread90990.html

من پیشنهادم اینه بچه هایی که کنکوری هستین، برای این قسمت تحلیلی تشریحی، با همدیگه درباره موضوعات مختلف بحث کنید و به نوعی واسه هر موضوع، احساس کنید واسه کنکور دارین می نویسین. بشینین تحلیلا و نظرات خودتونو بنویسین. تقریباً مشابه کاری که اینجا شد:

http://www.noandishaan.com/forums/thread53091.html

این تبادل نظر و اطلاعات واسه مرحله دوم خیلی کمک میکنه ذهنتونو واسه کنکورش آماده تر کنه :a030:

لینک به دیدگاه

سلام :wavesmile::flowerysmile:

من می خواستم محصوریت میدان انقلاب رو به دست بیارم ، بعد فاصله ی بین دو جداره ی میدان (همون خط قرمزه تو عکس) رو از گوگل مپ تخمین زدم تقریبا شد 108 متر. می خواستم مطمئن شم که درسته یا غلطه؟؟؟

بعد اینکه برای به دست آوردن ارتفاع جداره ها چی کار باید بکنم؟ طبقه طبقه حساب کنم آیا؟:th_scratchhead:

<a href=fs9qq828tb3cn8agve4i_thumb.png' alt='fs9[/QUO

البته توی گوگل ارث دقیق تر شد حدود 142 متر

لینک به دیدگاه
سلام :wavesmile::flowerysmile:

من می خواستم محصوریت میدان انقلاب رو به دست بیارم ، بعد فاصله ی بین دو جداره ی میدان (همون خط قرمزه تو عکس) رو از گوگل مپ تخمین زدم تقریبا شد 108 متر. می خواستم مطمئن شم که درسته یا غلطه؟؟؟

بعد اینکه برای به دست آوردن ارتفاع جداره ها چی کار باید بکنم؟ طبقه طبقه حساب کنم آیا؟:th_scratchhead:

البته توی گوگل ارث دقیق تر شد حدود 142 متر

هیچکی نمی دونه فاصله ی بین دو جداره ی میدون انقلاب چند متره آیا؟ :ws52::hanghead:

اونایی که گفتم اشتباهه:no:

لینک به دیدگاه

باسلام و ادب واحترامبرای اتمام پایان نامه ارشد برنامه ریزی شهری دنبال کسی می گردم که بتونه بهم کمک کنه لطفاً اگه شخصی رو می شناسید بهم معرفی کنید.

باتشکر

لینک به دیدگاه
باسلام و ادب واحترامبرای اتمام پایان نامه ارشد برنامه ریزی شهری دنبال کسی می گردم که بتونه بهم کمک کنه لطفاً اگه شخصی رو می شناسید بهم معرفی کنید.

باتشکر

سلام. موضوع پایان نامتون چی هست و کمک تو چه قسمتی؟

لینک به دیدگاه

سلام بچه‌ها

کسی نمونه ای از نقشه فعالیت‌ها داره؟:ws52:

من برای پایان‌نامه‌ام باید نقشه فعالیت‌های یه سایت رو تولید کنم ولی نمیدونم فرمت کار باید چطوری باشهhanghead.gif

ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

طاعات و عبادات همگی قبول:girl_angel::girl_angel:

برا پایان نامه ام دچار مشکل شدم. یعنی دانشگاه خیلی زودتر ازموعد میخواد ازمون پایان نامه رو:vahidrk::4564::4564:

موضوعش «بازآفرینی محلات مرکزی و قدیمی شهر با تاکید بر افزایش تعاملات اجتماعی»

محله ای که انتخاب کردم مرکز شهر هستش و قدیمی. بیشتر بخاطر تراکم فروشی هایی که شده و باعث به وجود اومدن مشکلاتی مثه ترافیک و اشرافیت و ..شده این محله رو انتخاب کردم

پروپوزالم رو از مقالات نوشتم. ولی با توجه به کمبود وقت شدیدی که دارم میخوام هر کسی که اطلاعات داره لطف کنید و کتاب معرفی کنید که بشه تقریبا پایان نامه رو باهاش بست:hanghead:

اجرتون با خدا:ws3:

:icon_pf (72)::icon_pf (72)::icon_pf (72):

لطفا اگه میدونید کمکم.کنید:hanghead:

کتابخونه هایی که در دسترسم بود رفتم ولی کتاب بدرد بخوری پیدا نکردم

لینک به دیدگاه
سلام بچه‌ها

من برای پایان‌نامه‌ام باید نقشه فعالیت‌های یه سایت رو تولید کنم ولی نمیدونم فرمت کار باید چطوری باشهhanghead.gif

سلام.

نقشه فعالیت حالت گرافیکیش قوی هست و باید قشنگ باشه :ws3: نقشه های سازمان فضایی رو دیدین که میاین یه سری گره ها و نشانه ها و مسیرای اصلی و اینا رو مشخص می کنید؟

حالا واسه نقشه فعالیت بیاین تو مقیاس خیلی کوچیکتر تو یه فضای شهری خاص.

جاهایی پاتوق ها شکل میگیره، مسیرها اصلی حرکتی، با یه سری نشانه هایی که تو این نقشه میشه فضاهای نشستن، مکان هایی که غذا خوردن، خرید و فروش، دید زدن یا ... که تو بیرون بناها و تو فضای عمومی انجام میشه. فعالیت های داخل بناها هم میشه با رنگ زدن خاص به هر قطعه نشون داد. یا مثلاً قطعه رو تقسیم بندی کرد و فعالیتای داخلش رو مشخص کرد. ولی عمدتاً با فضای بیرونی سروکار دارند. فعالیت های عمده ای هم که تو اون فضا اتفاق میفته بستگی به خود فضا داره.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

طاعات و عبادات همگی قبول:girl_angel::girl_angel:

برا پایان نامه ام دچار مشکل شدم. یعنی دانشگاه خیلی زودتر ازموعد میخواد ازمون پایان نامه رو:vahidrk::4564::4564:

موضوعش «بازآفرینی محلات مرکزی و قدیمی شهر با تاکید بر افزایش تعاملات اجتماعی»

محله ای که انتخاب کردم مرکز شهر هستش و قدیمی. بیشتر بخاطر تراکم فروشی هایی که شده و باعث به وجود اومدن مشکلاتی مثه ترافیک و اشرافیت و ..شده این محله رو انتخاب کردم

پروپوزالم رو از مقالات نوشتم. ولی با توجه به کمبود وقت شدیدی که دارم میخوام هر کسی که اطلاعات داره لطف کنید و کتاب معرفی کنید که بشه تقریبا پایان نامه رو باهاش بست:hanghead:

اجرتون با خدا:ws3:

:icon_pf (72)::icon_pf (72)::icon_pf (72):

لطفا اگه میدونید کمکم.کنید:hanghead:

کتابخونه هایی که در دسترسم بود رفتم ولی کتاب بدرد بخوری پیدا نکردم

یه کتاب هست آفرینش مرکز شهری سرزنده واسه بهزادفر و شکیبامنش. عنوان پایان نامت شبیهش بود، به ذهنم اومد یه دفعه :ws3:

یه کتابم هست واسه کیومرث حبیبی به اسم بهسازی و نوسازی بافتهای کهن شهری

این مقاله ها رو هم یه نگاهی بنداز:

http://www.noandishaan.com/forums/thread106548.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread134326.html

امیدوارم مفید باشن.

لینک به دیدگاه
سلام بچه‌ها

همونطور که محمد گفت باید گرافیکی باشه.

این یکی از شیتای فعالیت درس شناخت فضای شهریمون بود.

البته خب خیلی بهتر می تونه باشه ولی به عنوان نمونه می تونه کمکت کنه:

attachment.php?attachmentid=19608&stc=1&d=1435256070

4.jpg

لینک به دیدگاه

کسی میدونه حریم دکل فشار قوی جزء خیابان محسوب میشه یا ن؟؟!!:icon_redface: یعنی ی حریم سبز 65 متری وسط هستش بعد دو طرفشم 15 متریه!!! یعنی الان خیابووون من 95 متریه یا 15؟!!! و از این خیابون ب ی محله مسکونی نمیشه راه کشید؟؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه

سلام

نماز روزه ها قبول.

درمورد مدلهایی که تو شهرسازی داریم یه سرس اطلاعات میخام ،اینکه چندتاس و هرکدوم چه ویژگی هایی دارن و اینکه کاربرداشون چیاس؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...