رفتن به مطلب

صنعت خودرو - تیونینگ خودرو - طراحی صنعتی

ارسال های توصیه شده

سلام

وقت بخیر ;

کاربران محترم در صورت تمایل می توانیم درباره "طراحی صنعتی" ، "صنعت خودرو " ، "تیونینگ خودرو" که این روزها رواج بیشتری پیدا کرده بحث کنیم .

ممنون می شم از همکاریتون .

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

خیلی خیلی تاپیک جالبی میشه اگه دوستای مکانیک لطف کنن و بیان شرکت کنند عالی میشه!:w16:

من خودم گرایش طراحی صنعتی میخونم.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 5 هفته بعد...
تونیننگ یعنی چی؟
تیونینگ به مجموعه کارهایی گفته میشه که برای افزایش کارآیی ماشین انجام میشه

زمینه های مختلفی از جمله بدنه...موتور...سیستم برق...سیستم سوخت رسانی...سیستم اگزوز و....داره

البته همه این موارد باید به صورت کاملا علمی باشه که در خیلی موارد خلافش دیده میشه خصوصا در کشور عزیزمان:w16:

لینک به دیدگاه

سلام

خدمت دوستان عرض کنم اطلاعات ناچیزی داریم در زمینه خودرو

دوستان حاضر باشن این topic رو ادامه بدن که اطلاعات عمومی هممون بالا بره:a030:

لینک به دیدگاه

لطف کنید این پسوند مهندس رو به اسم من اضافه نکنید ممنون:ws3:

آلرژی دارم اصلا بهش

برای شروع:

مثالی از تیونینگ غیر علمی در کشور میزنم

اونم نصب دو عدد بال بر روی صندوق 206 معمولی(بدون طاقچه:ws3:) هستش که کار اصلی بال رو که ایجاد نیروی down forceهستش رو بال دومی خنثی میکنه و در گاهی اوقات باعث ایجاد عمل عکسش(ایجاد نیروی lift) میشه (بسته به فاصله بال از سطح سقف یا صندوق)

که متاسفانه صرفا محض خوشکلی انجام میشه

یا برداشتن بال ماکسیما صرفا برای شباهت به مدل کانسپت بنز که اون هم در سرعتهای بالا و مانورهای ناگهانی این ماشین رو دچار مشکل هندلینگ میکنه

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

اما درباره طراحی یه قطعه که به کارایی ماشین اضاقه میکنه بسته به اینکه تو کدوم قسمت از خودرو کاربرد داره

آیتمهای مختلفی روی طراحیش تاثیر داره

که تو اینها یک سری آیتم مشترکه مثل:

سبک بودن و در کل مناسب بودن وزن قطعه

جنس یا همون متریال قطعه بسته به کاربردش باید تحمل فشار..گرما..سرما..یا ارتعاش و خستگی و...رو داشته باشه

طراحی علمیش...اینکه بتونه نیروهای استاتیکی و دینامیکی وارد بهش رو تحمل کنه و عمر خستگی مناسبی داشته باشه چه در اثر ارتعاش چه در اثر بارگذاری ثابت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...