رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

چند وقت پیش داشتیم با کمک دوستان شرح وظایف گروههای کاربری رو مینوشتیم

محمد یه نکته جالی گفت

گفت گروه کاربری متخصص خارج از چارت هست

اشتباه نشه خارج از لیستی که مثلا ادمین - ارشد - مدیر - همکار - ویژه و ... هست

من دیدم یه تالار (مثلا تالار برق) به متخصصها دسترسی مدیریتی میده به تالارشون و بخشی که توش تخصص دارن

یه تالار اصلا نمیده

یه تالار متخصصش باید حضور پویایی داشته باشه تا واجد این عنوان بشه

توی یه تالار مثلا یکی زمینه کارش در اون رابطه هست میشه متخصص با حتی 20-30 تا پست تخصصی

به نظر شما شرایط انتخاب و اعتای این عنوان چی هست و چطور باید باشه؟؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون بابت این تاپیکی که زدی :icon_gol:

فقط یه نکته درباره شرایط فعلی عنوان متخصص:

دانش بالا در زمینه تخصصی که داره و پاسخگویی به سوالات کاربران در اون زمینه تخصصی. یه متخصص نیاز به حضور زیاد در انجمن و زدن پست ها و تاپیک های زیاد نداره. واسه همین گفته شده که خارج از چارت. یعنی اینطوری نیست که مثلاً بعد از کاربر ویژه شدن و در صورت ادامه داشتن فعالیت خوب و زدن پست و تاپیک و حضور تو انجمن، عنوان متخصص اهدا باشه. البته این نکته هم طبیعتاً هست که میزان حضور و فعالیت باید در حد معقولی باشه. نه اینکه مثلاً ماهی یه بار به انجمن سر زده بشه و حالا چندتا سوال هم جواب داده بشه. هرچقدر هم دانش بالا باشه، این میزان حضور و فعالیت نمیتونه شامل عنوان متخصص باشه.

البته این شرایط کلی هستش که الان گفته شده و تعیین اونا با تیم مدیریتی هر تالاره. حالا طبق گفته امین، اگر به نظرتون شرایط دیگه ای هم لازمه با بیان دلیل بگین و ما رو هم راهنمایی کنید تا این عناوین بهتر انتخاب بشن :a030:

لینک به دیدگاه

سلام.

تاپیک جالبی زدی .

راستش در رابطه با عنوان متخصص ، من با این عنوان مخالف هستم چون اولا لقب تخصص ، لقب بزرگی هست و نمیشه به هرکسی این لقب رو داد و ثانیا تخصص در زمینه ای به معنی داشتن اطلاعات بسیار وسیع و کامل در اون حوزه هست. تا حدی که تمام تمرکزش بر روی اون حوزه باشه و به مهارت بالایی رسیده باشه. خب چیزی که واضحه اینه که کسی در این تالار در زمینه ای خبره نیست که بتونه به هر نوع سوالی در اون حوزه پاسخ بده.

در رابطه با چیزی که محمد گفت :

فقط یه نکته درباره شرایط فعلی عنوان متخصص:

دانش بالا در زمینه تخصصی که داره و پاسخگویی به سوالات کاربران در اون زمینه تخصصی.

نکته ی اول که همون دانش بالا بود که در موردش صحبت کردم و اینکه دانشش در حدی نیست که بتونه متخصص یه حوزه بشه . در مورد قسمت دوم یعنی پاسخگویی به سوالات ، میشه به جای عنوان متخصص ، عنوان کاربر ویژه رو با متخصص ادغام کرد و به نحوی این عنوان رو به تعادل رسوند . عناوینی مثل : کاربر فعال .

مثلا خودم : کاربر فعال علوم کامپیوتر .

به هر حال نظر من اینه.

لینک به دیدگاه

به نظر شما شرایط انتخاب و اعتای این عنوان چی هست و چطور باید باشه؟؟؟

دانش تخصصی بالا و تخصص در زمینه تحصیلی و یا کاری خودشان...در تالار مکانیک اشخاصی مانند مهندس حقیقی و جان نثار واقعا در زمینه تخصصی خودشون متخصص هستند و این عنوان بخوبی بهشون اعطا شده....من همیشه با شنیدن نام متخصص این دو گرامی بذهنم میرسه

لینک به دیدگاه
سلام.

تاپیک جالبی زدی .

راستش در رابطه با عنوان متخصص ، من با این عنوان مخالف هستم چون اولا لقب تخصص ، لقب بزرگی هست و نمیشه به هرکسی این لقب رو داد و ثانیا تخصص در زمینه ای به معنی داشتن اطلاعات بسیار وسیع و کامل در اون حوزه هست. تا حدی که تمام تمرکزش بر روی اون حوزه باشه و به مهارت بالایی رسیده باشه. خب چیزی که واضحه اینه که کسی در این تالار در زمینه ای خبره نیست که بتونه به هر نوع سوالی در اون حوزه پاسخ بده.

در رابطه با چیزی که محمد گفت :

نکته ی اول که همون دانش بالا بود که در موردش صحبت کردم و اینکه دانشش در حدی نیست که بتونه متخصص یه حوزه بشه . در مورد قسمت دوم یعنی پاسخگویی به سوالات ، میشه به جای عنوان متخصص ، عنوان کاربر ویژه رو با متخصص ادغام کرد و به نحوی این عنوان رو به تعادل رسوند . عناوینی مثل : کاربر فعال .

مثلا خودم : کاربر فعال علوم کامپیوتر .

به هر حال نظر من اینه.

یه موردی که بوده عنوان متخصص واقعا حتی برای بعضی کاربرها کمه اینجا

مثلا یه نمونش مهندس نسیمی

ولی درست میگی بار خیلی سنگینی داره اسمش

به نظرم میشه متعادل ترش کرد

اون کاربر فعالم جالب نیست

مثلا کاربر فعال کسیه که همیشه داره ول میچرخه مثل پسر ایرونی

خب عنوان متخصص باید یه جورایی بار علمیش رو برسونه از نظر من

تا اون جنبه پاسخگوییش رو هم برسونه که میشه به عنوان یه راهنما حداقل ازش استفاده کرد

لینک به دیدگاه
دانش تخصصی بالا و تخصص در زمینه تحصیلی و یا کاری خودشان...در تالار مکانیک اشخاصی مانند مهندس حقیقی و جان نثار واقعا در زمینه تخصصی خودشون متخصص هستند و این عنوان بخوبی بهشون اعطا شده....من همیشه با شنیدن نام متخصص این دو گرامی بذهنم میرسه

خب خود شما مریم خانم

توی سیالات واقعا در حدی الان مهارت داری که بتونی نقش یه استاد که نه راهنما (مثلا بتونی هرچی ازت میپرسن در مورد سیالات یه رفرنس توی جیبت داشته باشی تا معرفیش کنی حداقل منظورم اون تسلط روی مباحث هستش) عمل کنی؟؟؟

قصدم جسارت نیست

فقط سواله و میخوایم یه سری نظم دهی داشته باشیم در این مورد تا بتونیم عنوان متخصص رو قانونمندتر کنیم

لینک به دیدگاه
خب خود شما مریم خانم

توی سیالات واقعا در حدی الان مهارت داری که بتونی نقش یه استاد که نه راهنما (مثلا بتونی هرچی ازت میپرسن در مورد سیالات یه رفرنس توی جیبت داشته باشی تا معرفیش کنی حداقل منظورم اون تسلط روی مباحث هستش) عمل کنی؟؟؟

قصدم جسارت نیست

فقط سواله و میخوایم یه سری نظم دهی داشته باشیم در این مورد تا بتونیم عنوان متخصص رو قانونمندتر کنیم

خب من خودم تازه فارغ التحصیل شدم و تخصص عملی هم ندارم و فقط در حد توانم سعی میکنم پاسخگو باشم.و یا آغازگر یه بحثی برای به چالش کشیدن ذهن سایرین .از اولش هم گفتم این عنوان واسه من سنگینه..چون برداشت خودم رو از متخصص بیان کردم.

لینک به دیدگاه
خب من خودم تازه فارغ التحصیل شدم و تخصص عملی هم ندارم و فقط در حد توانم سعی میکنم پاسخگو باشم.و یا آغازگر یه بحثی برای به چالش کشیدن ذهن سایرین .از اولش هم گفتم این عنوان واسه من سنگینه..چون برداشت خودم رو از متخصص بیان کردم.

خب این خودش خیلی خوبه

ولی عملا هستن افرادی که سوادش رو دارن ولی اخلاقش رو ندارن

به هر حال یه سری اخلاق کاری باید وقتی این عنوان رو قبول کردن به یه سری چیزا هم ملزم باشن

مثلا اینکه حتما در حد توانشون در اون بخشی که عنوانش رو دارن پاسخگوی سوالات باشن

(لازم نیست 24 ساعته آن باشه)

میتونه هفته ای دو ساعت بیاد و راهنمایی کنه کاربرها رو ولی دو ساعت مفید باشه

الان خیلیها عنوان دارن ولی فقط میان سر میزنن و دوباره میرن بدون هیچچ فعالیتی حالا مفیدش بماند

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

خب راستش وقتي ام اين عنوانو به من دادن من قبول نكردم و نخواستم چون واقعا خودمو در اون حده سوادو دانش نمي بينم!!!

ولي خب آخه توي زمينه رشته من كسي نيست كه من بخوام باهاش مباحثه علمي كنمو جفتمون از هم چيز ياد بگيريم!!!!:pichak29:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

خب راستش وقتي ام اين عنوانو به من دادن من قبول نكردم و نخواستم چون واقعا خودمو در اون حده سوادو دانش نمي بينم!!!

ولي خب آخه توي زمينه رشته من كسي نيست كه من بخوام باهاش مباحثه علمي كنمو جفتمون از هم چيز ياد بگيريم!!!!:pichak29:

خب خودت میتونی یه موتور محرک باشی

جرقشو بزنی یقیه بقیه روهم بگیری بیاری تو کار

پس اون یاسمن ورپریده چیه اونجا

لینک به دیدگاه

بااجازه ازمتخصصین گرامی

درسته من عنوان متخصص ندارم امادرکادرمدیریتی تالاربرق به عنوان متخصص تعمیرات الکترونیکی فعالیت میکنم.

اولین نکته درموردتخصص اینه که متخصص تنهادریک زمینه میتونه تخصص بگیره ودادن القاب تخصصی به صورت عام درست نیست.مثلادررشته برق یه متخصص نمیتونه متخصص برق قدرت باشه چرا؟چون برق قدرت زیرشاخه های زیادی داره

وگمان نکنم کسی بتونه درتمام این

زیرشاخه هاصاحب تخصص بشه.پس بهتره متخصص عنوانش باتخصص همخوانی داشته باشه دررشته خودم(تعمیرات)وقتی بحث تخصص میشه یه نفرتخصصش تعمیرات تلویزیونه که

بازمیشه ریزتربشه وبه متخصص تعمیرات تلویزیون ازیه مدل خاص

یکی تخصصش تعمیرات سیستمهای صوتی ست

یکی دیگه تصویری هیچگاه دراین رشته کسی نمیتونه ادعاکنه که من متخصص درتمام زمینه هاهستم.

امیدوارم تونسته باشم منظورم روبرسونم.

لینک به دیدگاه

شاید بشه عنوان متخصص رو با عنوان مشاور عوض کرد.

محدودیتی هم براش نذاریم. مثلا هر کی تو هر زمینه ای بتونه راهنمایی کنه و مشکلات دیگرانو حل کنه عنوان مشاور پیدا میکنه.

هر کاربری میتونه توانایی هاشو بیان کنه و عنوان مشاور تو اون زمینه رو بگیره. اینجوری کاربرای دیگه ی تالار هم میدونن برا هر مطلبی باید به کی مراجعه کنن.

خودبخود هرکس فعالیت کمی تو زمینه تخصصی که مشاور شده داشته باشه یا نتونه یا وقت کافی نداشته باشه عملا وظیفه مشاوره ی خودشو انجام نداده و عنوانش برداشته میشه...

ضمنا عنوان مشاور به اندازه ی متخصص هم سنگین نیست که بیننده توقعشو داره...

لینک به دیدگاه
شاید بشه عنوان متخصص رو با عنوان مشاور عوض کرد.

محدودیتی هم براش نذاریم. مثلا هر کی تو هر زمینه ای بتونه راهنمایی کنه و مشکلات دیگرانو حل کنه عنوان مشاور پیدا میکنه.

هر کاربری میتونه توانایی هاشو بیان کنه و عنوان مشاور تو اون زمینه رو بگیره. اینجوری کاربرای دیگه ی تالار هم میدونن برا هر مطلبی باید به کی مراجعه کنن.

خودبخود هرکس فعالیت کمی تو زمینه تخصصی که مشاور شده داشته باشه یا نتونه یا وقت کافی نداشته باشه عملا وظیفه مشاوره ی خودشو انجام نداده و عنوانش برداشته میشه...

ضمنا عنوان مشاور به اندازه ی متخصص هم سنگین نیست که بیننده توقعشو داره...

موافقم :flowerysmile:

لینک به دیدگاه

سلام.....

عنوان متخصص همون طور که دوستان گفتند عنوان سنگینیه .مثلا خود بنده عنوان متخصص مخابرات هست ولی ممکنه خیلی سوال ها باشه در زمینه مخابرات که من نتونم جواب بدم . اما وجود چنین پستی لازمه حالا چه با این عنوان یا عنوان دیگه.در ضمن دوستان فکر نکنن که موظف هستن هر سوالی رو بلد باشن و باید جواب بدن میتونن راهنمایی کنن که فرد سوال کننده بتونه دنبال جوابش بگرده . به عنوان مثال شخصی میاد میگه پایان نامه من در مورد فلان مبحثه . و همونطور که میدونید پایان نامه خیلی تو یه بحث ریز میشه و جزئیات اون بحث رو بررسی میکنه پس این طبیعیه که من نتونم زیاد کمکش کنم . بله در زمینه پایان نامه خودم میتونم تا ریزترین مسائل رو براش توضیح بدم. به عنوان مثال در رشته من همون اساتید دانشگاه هم که دکترا دارن درسته مثلا استاد مخابرات هستند ولی هرکدوم توی یه مبحث تبحر دارن یکی پردازش تصویر یکی انتن یکی شبکه یکی میکروکنترولر یکی اپتیک و ..........

در مورد امکاناتی که متخصصین توی تالار های مختلف دارن به نظر من اون هم بسته به نیاز تالار باید تایین بشه . همیشه هم نباید دنبال قوانین خشک و غیر قابل انعطاف بود..........

توی برخی تالارها متخصص توی یه جایگاهه مدیریتیه و امکانات مدیریتی داره و وظایف مدیریتی که شاید اگه عنوان متخصص توی چنین مواردی عوض بشه و یه عنوان دیگه باشه بهتره. چون متخصص بودن ربطی به میزان فعالیت و وظایف نداره . پس یک نفر که از راه برسه و تخصص بالایی داشته باشه میتونه عنوان متخصص برازندش باشه ولی به عقیده من امکانات مدیریتی دادن به فردی که فعالیت آنچنانی نداشته و شناخته شده نیست کار درستی نیست ............

کلا منظورم اینه که متخصص الان به دو منظور متفاوت تو انجمن استفاده میشه که نظر من اینه که این دو از لحاظ عنوان هم از هم جدا باشن...........

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستانی که تا الان تو بحث شرکت کردن و نظرات خوبی هم داده شده. :icon_gol:

تقریباً همه هم با همدیگه موافق بودن و فکر کنم یکی از پیشنهادای خیلی خوب رو مهندس نسیمی داد در مورد تغییر عنوان متخصص به مشاور برای اینکه اون سنگین بودن این عنوان رو دوش دوستان متخصص نباشه.

جدا شدن متخصص از مشاور هم دیگه خیلی تفکیک عناوین رو زیاد میکنه و اعطای این عناوین رو سخت تر.

لینک به دیدگاه
ممنون از دوستانی که تا الان تو بحث شرکت کردن و نظرات خوبی هم داده شده. :icon_gol:

تقریباً همه هم با همدیگه موافق بودن و فکر کنم یکی از پیشنهادای خیلی خوب رو مهندس نسیمی داد در مورد تغییر عنوان متخصص به مشاور برای اینکه اون سنگین بودن این عنوان رو دوش دوستان متخصص نباشه.

جدا شدن متخصص از مشاور هم دیگه خیلی تفکیک عناوین رو زیاد میکنه و اعطای این عناوین رو سخت تر.

عنوان مشاورخوبه :flowerysmile:

میشه واسه آزمایش یه مدت امتحان بشه ببینیم واکنش کاربران نسبت به این عنوان چیه؟

پیشنهاددیگه من همینطورکه

توپست قبلیم گفتم میشه عنوان متخصص روباتخصص خوردبیان کرد.مثلابجای متخصص مخابرات درهمون زمینه ای که محمدمهدی عزیزم تخصص داره به عنوانش اضافه کرد.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

اومدم نظر بدم که وقتی پستهای دوستان رو خوندم دیدم تقریبا همه چی مشخص شده ...

عنوان متخصص رو باید به کسی داد که حدالامکان کارشناس ارشد یک رشته -گرایش رو داشته باشه ...

مثلا متخصص علوم کامپیوتر کمی غیر منطقیه! آخه علوووووووم کامپیوتره! من فکر میکنم وسعت علووووووم کامپیوتر خیلی باشه همونطور که خود حسین جان هم میدونه!

مثلا بیاید به من بگید متخصص گیاهپزشکی! خب نمیشه دیگه! ما بیشتر از 10 تا تخصص در گیاهپزشکی داریم ...

در آخر مطمئنا عنوان مشاور خیلی بهتره ... در ادامه متخصص! که توضیح میدم:

اگر کسی در یک زمینه خاص (شایدم گرایش خاص) تونسته باشه پس از مدت زمان معینی مشاوره خوبی تو اون زمینه داشته باشه ... پس از عنوان مشاور میتونین عنوان متخصص رو بهش بدین!

چون در طی این مدت اگر مشاوره سودمندی داشته باشه یقینا کم یا زیاد تونسته توی اون زمینه تخصص پیدا کرده باشه ... و توی دنیای مجازی برای قدردانی از زحماتی که کشیده عنوان متخصص بهش اعطاء بشه ... بد نیست... خدا رو هم خوش میاد! :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

سلام دوستان من دانشجوی ترم 5شهرسازی هستم باید یه مقاله باموضوع تنوع درطراحی محوطه سازی ساحلی بنویسم هیچی ازمقاله نوشتن نمیدونم تادوروزدیگه بایدچکیده ومقدمه مقاله روبه استاد تحویل بدم شدیدا به کمک احتیاج دارم :sad0:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...