رفتن به مطلب

سیزدهمین میزگردخانواده با موضوع:تأثیرخانواده برانتخاب دوستان ومدگرایی فرزندان

ارسال های توصیه شده

پس تربیت چی میشه؟

من هیچ تربیتی راسراغ ندارم که بدون ابزار بازدارنده وتنبیه میسربوده باشدهمواره درامر تربیت گفته شده تشویق وتنبیه! کجاگفته شده تابحال فقط تشویق؟تعادل بین این دو ست که میتواندیه تربیت سالم داشته باشد.اگرتشویق زیادشد میشه اعتمادبنفس کاذب غرور وخودبزرگ بینی.اگرتنبیه زیادشد میشه عقده حقارت خودکم بینی عدم اعتمادبنفس وتعادل روحی

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من هیچ تربیتی راسراغ ندارم که بدون ابزار بازدارنده وتنبیه میسربوده باشدهمواره درامر تربیت گفته شده تشویق وتنبیه! کجاگفته شده تابحال فقط تشویق؟تعادل بین این دو ست که میتواندیه تربیت سالم داشته باشد.اگرتشویق زیادشد میشه اعتمادبنفس کاذب غرور وخودبزرگ بینی.اگرتنبیه زیادشد میشه عقده حقارت خودکم بینی عدم اعتمادبنفس وتعادل روحی

اما دلیل نمیشه بگیری بچه رو بزنی

توی اون روش گفته بود که همه کار ها باید با استدلال و منطق همراه باشه نه زور و جبر

• Like 3
لینک به دیدگاه
اما دلیل نمیشه بگیری بچه رو بزنی

توی اون روش گفته بود که همه کار ها باید با استدلال و منطق همراه باشه نه زور و جبر

میشه نشون بدی من کجاگفتم بایدبچه روزد؟ واژه تنبیه یعنی زدن ؟ :banel_smiley_4:

گاهی جبروزور(که ازدید طرف مقابل زورهست نه ازدیدگاه شماچون شماداری مسیر درست روبه فرزند نشان میدی) برای تربیت لازم است گفتم خدا هم همواره بندگانش رادرخوف ورجا نگه میدارد.شماوقتی به پزشک مراجعه میکنیدداروهایی به شمامیدهد که شمابنابرجبر مجبورهستید آنرا استفاده کنیدوگرنه خوب نمیشوید.

اگرفرزندان رادرانتخاب لباس ودوستان آنقدرآزاد بگذارید

که خودشان بدون نظارت شماانتخاب کنند قطعاانتخابی خلاف آنچه شماانتظاردارید وبه صلاح بچه است راانتخاب میکند پس هرجانیاز باشدبایدازاهرم جبر وزور استفاده کرد.

• Like 4
لینک به دیدگاه

من هم فک میکنم که خانواده خیلی خیلی موثر هستن ....

در مورد خود من که اینطور بوده درمورد دیگران هم فکر میکنم همینطور باشه

مسلما نوع پوشش و اعتقادا ت و رفتار و حتی انتخاب دوست توی خونواده ایکه به شدت مذهبی هستن با یه خونواده ای که اصلا مذهبی نیستن فرق میکنه (و تفاوت های دیگه )

مگر اینکه استثناهایی این وسط پیش بیاد که معمولا خیلی معدود هستن

مثلا بچه هایی که تو خونواده های خیلی غیر مذهبی کاملا عکس خونواده شدن و اهل مسجد رفتن و نماز و روزه و اینا شدن (که خودم چند نمونش و سراغ دارم)

و یا برعکسش ....

ولی این استثناها رو کنار بذاریم خونواده به نظرم نقش خیلی مهمی تو اعتقادات،رفتار،پوشش و طرز برخورد بچه ها دارن

• Like 4
لینک به دیدگاه

به نظر من خیلی تاثر داره! :w16:

خانواده از اول فرزندش رو طوری بار میاره که دوستانش رو با ضوابط خانواده انتخاب کنه!!

هر چند دوستان تاثیر می ذارن در لباس پوشیدن و رفتار..!

اما باز هم این خانواده ست که راه اصلی رو نشون میده! :ws37:

• Like 3
لینک به دیدگاه

باتوجه به حجم بالای مطالب واینکه همه نظرات خوب وارزشمند بودند هرچی میخوام جمع بندی کنم موفق نمیشم یه خلاصه از کل مطالب جمع کنم پس خود مبحث میشه جمع بندی! ممنونم از عزیزانی که در بحث ما شرکت کردند

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...