رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

از خاک خوردن گذشته دیگه....:sad0:

----------------------------------------------

امکانش هست دوباره این تاپیک احیا شه؟!:ws3:

کیست مرا یاری کند؟hapydancsmil.gif

با استارت یه تاپیک تو همین بخش کافه دیزاین گردوخاکاشو پاک کن :w02:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 106
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب دوستان

موضوعی که به نظرم بحث کردن در موردش میتونه جالب باشه و اینجا رو از این رکود دربیاره در رابطه با ویژگیهای یک شهرداره

بزارین بحثو با یک سوال شروع کنیم: به نظر شما یک شهردار خوب باید چه ویژگیهایی داشته باشه؟

به نظرتون چه معیارها و ملاکهایی باید در نظر گرفته شه تا یک شهردار واجد شرایط انتخاب بشه؟

لینک به دیدگاه

آیین‌نامه احراز صلاحیت شهردار، مصوبه وزارت کشور دو ملاک اصلی برای انتخاب شهردار تهران بیان میکنه؛ اول تحصیل در رشته‌های دانشگاهی مرتبط چون شهرسازی، مدیریت شهری، معماری، عمران و مانند اینها، دوم؛ تجربه لازم در رده‌های مدیریتی. هرچند در این آیین‌نامه، تبصره‌ای آمده است که به وزیر کشور این اجازه را می‌دهد جدای از ضوابط مذکور، هرکسی را صرفا با تحصیل در مقطع دیپلم در صورت پیشنهاد شورای شهر، به‌عنوان شهردار تایید کند.:ws37:

لینک به دیدگاه

از نظر من تجربه کاری و حوزه تحصیلی فردی که قراره به عنوان شهردار انتخاب بشه موضوع خیلی مهمیه

مطمینن کسی که خارج از بحثهای شهرسازی، معماری و عمران فعالیت کرده در مقام شهردار نمیتونه خیلی به مسایل تسلطی داشته باشه و بیشتر مثه یه منصب تشریفاتی میشه که فقط در حد حفظ ظاهر کار میکنه

خارج از بحث تحصیلات مرتبط و تجربه ی شخص تو این زمینه به عنوان معیار دومم تبحر و توانایی فرد در مدیریت رو عامل خیلی مهمی میدونم. شهردار باید مدیر قابلی باشه. باید بتونه نیروهای کاری رو که شایسته هستن انتخاب کنه و افراد کارآمد رو با توجه به توانایی هاشون در مقام و منصب مربوطه قرار بده.

خب معیار که زیاده حالا من اینا رو واسه دست گرمی گذاشتم. بی صبرانه منتظر پاسخهای شما هستم :a030:

لینک به دیدگاه

البته خودت خیلی خوب و مختصر گفتی

به نظر من هم قدرت و تونایی مدیریت و فن سخنوری خیلی مهمه

بحث تحصیلات مرتبط مخصوصا در حوزه شهرسازی و مدیریت شهری هم مهمه

شهردار بای یک فرد مردمی باشه و زیاد از اجتماع خودش دور نباشه و به نظر من اگه بومی باشه خیلی خیلی بهتره

شهردار باید قبلا توانایی خودش در شناخت مشکلات شهر و ارائه راه حل های بهینه رو نشون داده باشه و کیلویی انتخاب نشه...تجربه کاری و نتایج عملکردهای قبلیش در هر سمتی خیلی مهمه

فعلا همین

لینک به دیدگاه

مرسی از حضورتون دوستان:icon_gol:

البته خودت خیلی خوب و مختصر گفتی

به نظر من هم قدرت و تونایی مدیریت و فن سخنوری خیلی مهمه

بحث تحصیلات مرتبط مخصوصا در حوزه شهرسازی و مدیریت شهری هم مهمه

شهردار بای یک فرد مردمی باشه و زیاد از اجتماع خودش دور نباشه و به نظر من اگه بومی باشه خیلی خیلی بهتره

شهردار باید قبلا توانایی خودش در شناخت مشکلات شهر و ارائه راه حل های بهینه رو نشون داده باشه و کیلویی انتخاب نشه...تجربه کاری و نتایج عملکردهای قبلیش در هر سمتی خیلی مهمه

فعلا همین

خب مورد جدیدی که تو بهشاشاره کردی بومی بودن شهرداره

مهم هست ولی عایا انقدر مهم هست که از قابلیتهای یک شهردار کم کنه؟!

شهردارشدن در ایران قواعد و اصول خاصی نداره و هر کی بیشتر به حلقه قدرت وصل باشه شهردار میشهicon_pf%20%2834%29.gif

خب شما بگین براتون چه چیزایی مهمه

چه معیارایی باید باشه و الان نیست؟:a030:

لینک به دیدگاه

خب مورد جدیدی که تو بهشاشاره کردی بومی بودن شهرداره

مهم هست ولی عایا انقدر مهم هست که از قابلیتهای یک شهردار کم کنه؟!

نه خب لزومی نداره که بومی باشه ولی اگه باشه به نظر من خیلی بهتره...چون به مسادل و مشکلات اون شهر بیشتر واقفه، تجربه زندگی در یک شهر کمتر از تجربه کاری که خودت اشاره کردی نیستش

لینک به دیدگاه
نه خب لزومی نداره که بومی باشه ولی اگه باشه به نظر من خیلی بهتره...چون به مسادل و مشکلات اون شهر بیشتر واقفه، تجربه زندگی در یک شهر کمتر از تجربه کاری که خودت اشاره کردی نیستش

آره این بحث شناخت خیلی مهمه:ws3:

باشه قبول :w02:

یا مثلن میشه ضابطه ای تعریف کرد که هرکس میخاد شهردار شهر A باشه حداقل باید 3 سال سابقه سکونت داشته باشه تو اون شهر:ws37:

لینک به دیدگاه
آره این بحث شناخت خیلی مهمه:ws3:

باشه قبول :w02:

یا مثلن میشه ضابطه ای تعریف کرد که هرکس میخاد شهردار شهر A باشه حداقل باید 3 سال سابقه سکونت داشته باشه تو اون شهر:ws37:

منم قبول:ws3:

خیلی خوبه اگه شهردار هم یک فرد دانشگاهی و هم یک فرد اجرایی باشه، منظورم از دانشگاهی این نیست که فقط تحصیلات دانشگاهی داشته باشه (مثلا استاد باشه)، یعنی بتونه یک پل ارتباطی بین دانشگاه و شهرداری ایجاد کنه

لینک به دیدگاه
منم قبول:ws3:

خیلی خوبه اگه شهردار هم یک فرد دانشگاهی و هم یک فرد اجرایی باشه، منظورم از دانشگاهی این نیست که فقط تحصیلات دانشگاهی داشته باشه (مثلا استاد باشه)، یعنی بتونه یک پل ارتباطی بین دانشگاه و شهرداری ایجاد کنه

گفتنش راحته! ولی تو واقعیت پیدا نمیشه

اصولن افراد یا میرن تو زمینه تئوری قوی میشن( دانشگاه)

یا میرن کار اجرایی انجام میدن5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه
گفتنش راحته! ولی تو واقعیت پیدا نمیشه

اصولن افراد یا میرن تو زمینه تئوری قوی میشن( دانشگاه)

یا میرن کار اجرایی انجام میدن5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

البته توی ایران اینجوریه فرناز

الان دیدی تب دکترا چطور بالا گرفته

همه میخوان دکتر بشن

در حالی که درستش اینه که بین هر مقطعی آم بره توی کار اجرایی و وقتی تونست تجربه لازم رو بدست بیاره و نیاز ببینه بره ادامه تحصیل بده، الان جوونای ما به خاطر اینکه شغلی به دست بیارن سرشونو انداختن پایین و مثل تراکتور دارن میرن سمت دکترا

لینک به دیدگاه

حرفتو قبول دارم ولی الان اینجا مصداق عینی اسپم حساب میشهicon_razz.gif

با اسپمرهم که میدونی چیکار میکنن؟!

بیگیر که اومددددددvahidrk.gif

به هر حال شهردار، دکترا باید داشته باشه دیگه! یعنی هیش کی نداشته باشه اونکه دیگه باید داشته باشه:ws3:

لینک به دیدگاه
حرفتو قبول دارم ولی الان اینجا مصداق عینی اسپم حساب میشهicon_razz.gif

با اسپمرهم که میدونی چیکار میکنن؟!

بیگیر که اومددددددvahidrk.gif

به هر حال شهردار، دکترا باید داشته باشه دیگه! یعنی هیش کی نداشته باشه اونکه دیگه باید داشته باشه:ws3:

عجب آدمی هستی:whistle:

نه اتفاقا به نظر من لزومی نداره حتما دکتر باشه، به نظر من افرادی هستن که با تحصیلات پایین تر توان بالاتری دارن :w000:

لینک به دیدگاه

ممنون / خب شماها معیارا گفتین منم نظرم همیناست:w16:مدیریت بلد بودن و تجربه کافی در این زمینه داشتن، تخصص کافی و داشتن مدرک معتبر دانشگاهی و دلسوز و بومی بودن معیارای مهم یه شهردار خوبه:w16:

لینک به دیدگاه

به نظر من تو شهری مثل تهران یا چندتا کلانشهر دیگه مثل مشهد و اصفهان و اینا اهمیت دانش و تجربه و مهارت مدیریتی واسه شهردار مهمتر از دانش شهرسازی و رشته های مرتبطه. چه بهتر که این تخصص، مدیریت شهری باشه.

تو همین دانش مدیریتی هم که خب خیلی نکته های مدیریتی قرار میگیره.

بومی بودن و آشنا بودن با شهرم که جوزف اشاره کرد.

به نظرم یه محدویت سنی هم خوبه که وجود داشته باشه. حداقل زیر 30،35 سال نباشه (چون تو واقعیت هم انقدر طول میکشه که فرد از نظر علمی و تجربی به یه پختگی برسه) زیادم بالا نباشه که اینم میتونه همون مرز بازنشستگیه باشه.

لینک به دیدگاه

پس با این تفاسیر به عنوان یه جمع بندی تا الان میتونیم این مواردو به عنوان مهمترین ویژگیهای یک شهردار خوب عنوان کنیم:

• تحصیلات مرتبط
  • تجربه مدیریت شهری
  • بومی
  • محدودیت سنی( نه خیلی جوان و نه خیلی پیر)

:a030:

لینک به دیدگاه
به نظر من تو شهری مثل تهران یا چندتا کلانشهر دیگه مثل مشهد و اصفهان و اینا اهمیت دانش و تجربه و مهارت مدیریتی واسه شهردار مهمتر از دانش شهرسازی و رشته های مرتبطه. چه بهتر که این تخصص، مدیریت شهری باشه.

تو همین دانش مدیریتی هم که خب خیلی نکته های مدیریتی قرار میگیره.

بومی بودن و آشنا بودن با شهرم که جوزف اشاره کرد.

به نظرم یه محدویت سنی هم خوبه که وجود داشته باشه. حداقل زیر 30،35 سال نباشه (چون تو واقعیت هم انقدر طول میکشه که فرد از نظر علمی و تجربی به یه پختگی برسه) زیادم بالا نباشه که اینم میتونه همون مرز بازنشستگیه باشه.

این ممد مشکوکه، احتمالا قول شهردار شدن بهش دادن فقط دوتا رقیب جزغاله و خام داره که میخواد محدودیت سنی بذاره تا یه شهردار پخته انتخاب بشه:ws3:

لینک به دیدگاه
این ممد مشکوکه، احتمالا قول شهردار شدن بهش دادن فقط دوتا رقیب جزغاله و خام داره که میخواد محدودیت سنی بذاره تا یه شهردار پخته انتخاب بشه:ws3:

:ws28: شناسنامم تغییر دادم که بیام بالای 35 سال :ws3:

لینک به دیدگاه
:ws28: شناسنامم تغییر دادم که بیام بالای 35 سال :ws3:

اسپم نکن ممد:ws3:

ادمینی دیگه هر کاری ازت برمیاد...خودتم نتونی انجام بدی بچه ها هستن، یه بخش با تالار اضافه کن به اسم جعل سند و بعدش متخصصای امر رو جذب کن مثل بمب می ترکونه گوگل رو، ایده خوبیه ها کلی میتونیم بابت این کار پول دربیاریم:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...