رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ببین، جنکس. اول اینکه خیلی زاقارتی. :banel_smiley_4:

دوما ااینکه، الان پست پست مدرن ها هم به این نتیجه رسیدن، که پست مدرنیسم یه شوخی ساده بود.

به قول فرهاد احمدی اگه در مورد مدرنیسم بشه 600 صفحه نوشت ،در مورد پست مدرنیسم 100 صفحه باید نوشت!

این ما بودبم که یه تحول عمده تو ساخت و ساز دنیا ایجاد کردیم.

شما فقط نق زدید. :banel_smiley_4:

زاقارت اونیه که 12 سال بعد از تولد مکتبش با آثار شاخش منفجر شد رفت هوا.....:icon_razz:

• Like 6
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 147
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ما واسه مردم طراحی می‌کنیم:ws2: دیکتاتور مستبد!!:167:

بیا ببین من که به مردم اهمیت دادم، داره به نیکی ازم یاد می‌شه (لینچ)، اون‌وقت تو... :ws25:

پ.ن: من برم یک کم کتاب بخونم، برمی‌گردم :ws33:

من واسه مردم طراحی نکردم؟

من نبودم که مدولار انسانی را ابداع کردم؟

من نبودم ک به سلامت و بهداشت انسان ها اهمیت می دادم؟

ای خدا!!

تو بچه قرتی رفتی چهارتا پرسشنامه پر کردی از مردم، نصفشم خودت پر کردی الکی از خودت نظریه در کردی...

خجالت داره

مرد نبودید هیچ کدومتون اندازه من. :banel_smiley_4:

یه پروژه رو نتونستین درست حسابی ببندین. :icon_pf (34):

• Like 6
لینک به دیدگاه
زاقارت اونیه که 12 سال بعد از تولد مکتبش با آثار شاخش منفجر شد رفت هوا.....:icon_razz:

فعلا که برازیلیا و شاندیگار و کلیسای رونشان و صدتا طرح دیگه تو سیک من هنوز هست.

تو چی ساختی نق نقو؟؟ :banel_smiley_4:

• Like 5
لینک به دیدگاه

طراحی لند اسکیپ محوطه گالری هنر مردن اسکاتلند.

ای بابا ساختن که کاره ما نیست.

ما اون بالا میشینیم ایرادات کار بقیه رو میگیرمو

راه رو برای آیندگان هموار میکنیم.

بعدشم انقد ایراداتتون زیاد بود و من نشستم دونه دونه کشفشون کردم که من وقت نکردم چیزی بسازم :banel_smiley_4:

• Like 6
لینک به دیدگاه
به عمل کار برآید به سخندانی نیست.

مثلا نظریه پردازی کردی چی شد بعدش؟ دوتا شو بگو. :banel_smiley_4:

.

سلام به همه ی ارواح سرگردان

بوزیه جان، نصف کار طراحی به نظر من(من منظور ممفورده) به شناخت چیزیه که نباید انجام داد، کارهای تو باعث شدن که برای آیندگان خیلی از این نصف راهه مشخص بشه. پروژه های تو من رو یاد پروژه های لیورپول و بارسلونا می اندازه که توی اون پروژه ها استیون جرارد در مقابل لیونل مسی قرار گرفته بودن.(ممفورد خیلی شبیه دکتر صدر؛کارشناس فوتبال؛ حرف می زده):ws3:

• Like 8
لینک به دیدگاه
با سلام

دیرتر از همه شهرساز مرده شدم :ws28: اما زودتر از دیگر شهرسازان مرده شروع میکنم. من ابنزر هاواردم. معمولا وقتی به نظریات شهرسازی پرداخته میشه، اولین بار از افکار و اندیشه های من بحث میشه...چون آدم گردن کلفتیم :w16: مهمتر از همه اینه که من اصلا تحصیلات آکادمیک درباره این رشته نداشتم.... میبینی.... بدون این تحصیلات اینقدر اسم در کردم، اگه میخوندم چی میشدم. نظریه باغشهر من شهرت جهانی داره...ولی برام خیلی خیلی جای تعجب داره که کتاب من تو ایران ترجمه نشده.......مگه میشه دانشی در کشوری توسعه پیدا کنه بدون اینکه مفاهیم پایه آن از کتب اصلی استخراج نشده باشه..نظراتم رو دست پا شکسته تو خیلی از کتابهای فارسی میبینی ولی کتابم ترجمه نشده :icon_pf (34):حالا raypuor قول داده اونو ترجمه کنه...ببینیم چقدر مرده...تا چند وقت دیگه معلوم میشه.........البته زیاد نمیشه بهش اعتماد کرد چون با همه ادعاش این ترم زبان رو گرفته 13 :ws3:

سلام بر همگی اموات محترم

ببخشید یه دو سه روزی نبودم

یه همایشی بود توی همدان رفته بودیم یه چرخی بزنیم

بحث رو شروع می کنیم به نام خدا

من روح مرحوم تونی گارنیه هستم :

ببین شهرساز سیبیلو :ws53:( عشق سیبیل هاواردم) آخه تو رو چه به نظریه پردازی

وقتی عریضه نویس بیاد واسه شهرسازی نظریه بده از این بهتر نمیشه تو برو همون عریضه ت رو تایپ کن :putertired:

اولا شهر درست 35000 هزار جمعیت می خواد نه 32000

دوما شهر تو که شهر نیست روستاست تازه صد رحمت به روستا

سوما اصلا این نظریه بود تو دادی کلی حرف زدن که همه می تونن آدم وقتی نظریه میده باید ریز به ریز نظریه هاش رو توضیح بده و با نقشه مشخص کنه کلی که صحبت کنی هرکی هرجا که یه چیزی بسازه آدم می تونه بگه از طرح من استفاده کرده

چهارما همون بهتر که کتابت توی ایران چاپ نشد والله می گفتی کل شهرهای ایران با طرح من ساختن :ws28:

پنجما برای شهر و جامعه مدرن شهرسازی مدرن می خواد میگی نه یه سر به منشور آتن بزن یه چیزی یاد بگیری :ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه

این تاپیک استعداد خوبی برای استقبال داره. بیاین با هم کل کل کنید و از هم چیز یاد بگیرید، سوتی های همدیگرو بگیرید، اشکالات همدیگرو برطرف کنید!

زنده باد مخالف من!

تو به من رای میدی از چشات معلومه. :ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه

هرمان یوزف اشتوبن: :banel_smiley_4:

سلام به همه جوجه های علم شهرسازی!!!! (هاوارد-لوکوربوزیه-جنکس-کوین و گارنیه....):4chsmu1:

آخ که چقدر حرص خوردم از دست تک تکتون با این نظریه هایی که هم عمر خودتونو تلف کرد و هم وقت مارو گرفت!!!:banel_smiley_90:

یقینا رو دست من تو شهرسازی نبوده و نیست..حالا دارم براتون..:ws17:

یادتون باشه من مدت ها مشغول کار در مدیریت راه آهن بودم و این موضوع توانایی منو توی کل کل و چونه زدن تا فرا

نهایت بالا برده!!! :w13:

:w31:با تشکر: غول شهرسازی ======> اشتوبن :w31:

• Like 5
لینک به دیدگاه
هرمان یوزف اشتوبن: :banel_smiley_4:

سلام به همه جوجه های علم شهرسازی!!!! (هاوارد-لوکوربوزیه-جنکس-کوین و گارنیه....):4chsmu1:

آخ که چقدر حرص خوردم از دست تک تکتون با این نظریه هایی که هم عمر خودتونو تلف کرد و هم وقت مارو گرفت!!!:banel_smiley_90:

یقینا رو دست من تو شهرسازی نبوده و نیست..حالا دارم براتون..:ws17:

یادتون باشه من مدت ها مشغول کار در مدیریت راه آهن بودم و این موضوع توانایی منو توی کل کل و چونه زدن تا فرا

نهایت بالا برده!!! :w13:

:w31:با تشکر: غول شهرسازی ======> اشتوبن :w31:

لوکویوزیه:

آخه گوگولی! تو که تا قبل از اینکه دکتر پاکزاد تو سیر اندیشه ها 1 معرفی ات نکرد کسی نمیشناختت! :ws28:

دیگه واسه من یکی شاخ یازی درنیار! شاید واسه جنکس و هاوارد و لینچ و این شاسگول ماسگولا بتونی، واسه من یکی که دیگه نمی تونی! :banel_smiley_4:

• Like 4
لینک به دیدگاه

جوجه شهرسازا برن کنار که پدر علم شهرسازی جدید اومد :w02:

من روح خدابیامرز گدسم. ولی خب ایشالا از دو سه هفته دیگه میام بهتون میگم اصلاً شهرسازی یعنی چی :banel_smiley_4:

شما فعلاً تو سر و کله هم بزنین ببینم چیکار می کنین. :ws28:

• Like 6
لینک به دیدگاه

من روح خدابیامرز گدسم. ولی خب ایشالا از دو سه هفته دیگه میام بهتون میگم اصلاً شهرسازی یعنی چی :banel_smiley_4:

یعنی شهررسازی این قدر بی در و پیکره که همه توش ادعای پدری دارن؟:banel_smiley_4:

بزنم بی پدرمادرش کنم راحت شیم!؟ :banel_smiley_4:

تو برو دو سه هفته دیگه بیا، همین روحتم رو به موته! :banel_smiley_4:

• Like 5
لینک به دیدگاه
یعنی شهررسازی این قدر بی در و پیکره که همه توش ادعای پدری دارن؟:banel_smiley_4:

بزنم بی پدرمادرش کنم راحت شیم!؟ :banel_smiley_4:

تو برو دو سه هفته دیگه بیا، همین روحتم رو به موته! :banel_smiley_4:

تو که همه چیو زدی بی پدر و مادر کردی، همه چیو داغون کردی رفته :banel_smiley_4:

کلاً فقط تو کار خرابکاری هستی :banel_smiley_4:

دیگه همه عالم و ادم این پدر بزرگوار رو میشناسن :w02:

• Like 6
لینک به دیدگاه

من نمی دونم این تو این شهرسازی چه خبره هر کی میاد توش نظریه پردازی می کنه :ws3:

عریضه نویس (ابنزرهاوارد)، زیست شناس(گدس) و....

کم مونده بقال ، بزاز و رزاز و ..... هم بیان واسه ما نظر بدن :ws28:

آخه زیست شناس رو چه به نظریه پردازی منتظر می مونیم ببینیم چه می خواد بگه حالشو بگیریم :167:

• Like 6
لینک به دیدگاه
من نمی دونم این تو این شهرسازی چه خبره هر کی میاد توش نظریه پردازی می کنه :ws3:

عریضه نویس (ابنزرهاوارد)، زیست شناس(گدس) و....

کم مونده بقال ، بزاز و رزاز و ..... هم بیان واسه ما نظر بدن :ws28:

آخه زیست شناس رو چه به نظریه پردازی منتظر می مونیم ببینیم چه می خواد بگه حالشو بگیریم :167:

والا!

اشتوبن کارگر راه آهن بوده!

جاکوبز روزنامه نگار بوده!

فقط خودمو خودت از اول این کاره بودیم.

بزن قدش.

• Like 6
لینک به دیدگاه

شما دوتا که انقدر واسه هم نوشابه باز می کنین بیشتر تو کار شرسازی بودین که، تا شهرسازی :banel_smiley_4:

فکر میکنین یه خط کش و پرگار گرفتین دستتون 4خط صاف و مستقیم کشیدین، شدین شهرساز؟ :banel_smiley_4:

تو شهرسازی همه چی دخیله. باید همه چیزو مدنظر قرار داد. اقتصاد، جامعه شناسی، زیست شناسی و .... و حالا یکیشم معماری :banel_smiley_4:

• Like 8
لینک به دیدگاه
شما دوتا که انقدر واسه هم نوشابه باز می کنین بیشتر تو کار شرسازی بودین که، تا شهرسازی :banel_smiley_4:

فکر میکنین یه خط کش و پرگار گرفتین دستتون 4خط صاف و مستقیم کشیدین، شدین شهرساز؟ :banel_smiley_4:

تو شهرسازی همه چی دخیله. باید همه چیزو مدنظر قرار داد. اقتصاد، جامعه شناسی، زیست شناسی و .... و حالا یکیشم معماری :banel_smiley_4:

ببین زیست شناس :ws28:

شهرسازی یک علمه که از معماری جدا شده تو همین ایران هم تا چند سال پیش با معماری یکی بود :ws2:

در ضمن این یک علم آکادمیکه اینجوری نیست که هرکی نتونست توی علم یا کار مورد نظرش موفق بشه بیاد نظریه پرداز شهری بشه :ws3:

بابا از زیست شناسی میای میگی هی برگردیم به طبیعت و هی ما رو میخوای بفرستی تو جنگل بابا میگن شهرنشین نمیگن تارزان که :ws28:

• Like 7
لینک به دیدگاه
لوکویوزیه:

آخه گوگولی! تو که تا قبل از اینکه دکتر پاکزاد تو سیر اندیشه ها 1 معرفی ات نکرد کسی نمیشناختت! :ws28:

دیگه واسه من یکی شاخ یازی درنیار! شاید واسه جنکس و هاوارد و لینچ و این شاسگول ماسگولا بتونی، واسه من یکی که دیگه نمی تونی! :banel_smiley_4:

بسی مشعوف گشتیم از واژه گوگولی لوکو جان!!!:2rqfst4:

چه بی انصاف !!! البته بین همه ما کسی به قدر تو خرابکاری نکرده مسلما نوشته ها و کتاب ها برای آشنا کردن

دانشجویان با خرابکاری های تو فراوان تر است...کلک خوب راهی برای سرشناس شدن بوداااا... مرا سخت شرمنده

دکتر پاکزاد عزیز کردی بابت شناساندن من به دنیای شهرسازی...هر چند عجیب است که این جماعت پارس به تازگی

مرا که پدر برنامه ریزی شهری مدرن بودم می شناسند...خوب پر واضح است که ایراد از خودشان است...:4chsmu1:

توجه زیاد تو به تراکم های آنچنانی ، صنعت بی حد و حصر و ماشین های بی احساس انصافی برایت باقی نگذاشته، نه

فکر خواسته های مردم بودی و نه فرهنگ و اداب و رسومشان از همان کودکی خودخواه و سرکش بودی!!! گفتم شاید

همنشینی با حوریان بهشتی اندکی نرمت کرده باشد...راستی با این همه خرابکاری در شهرسازی رفتی بهشت یا

جهنم؟؟؟:w963:

من در بین شماها تنها کسی بودم که فن و هنر را با هم پیوند دادم....نه اندیشه های رویایی زیته را به تنهایی راهگشا

می دیدم نه فنون پیشنهادی خدا بیامرز باومایستر را ...چگونه آن همه مقالات ارزشمند مرا درباره کفسازی خیابان ها،

تامین آب، مسائل اداری و حقوقی شهرسازی نادیده می گیری و مرا با لفظ گوگولی خطاب می کنی؟؟؟؟ هان!!!

:ubhuekdv133q83a7yy7

• Like 8
لینک به دیدگاه
سلام بر همگی اموات محترم

ببخشید یه دو سه روزی نبودم

یه همایشی بود توی همدان رفته بودیم یه چرخی بزنیم

بحث رو شروع می کنیم به نام خدا

من روح مرحوم تونی گارنیه هستم :

ببین شهرساز سیبیلو :ws53:( عشق سیبیل هاواردم) آخه تو رو چه به نظریه پردازی

وقتی عریضه نویس بیاد واسه شهرسازی نظریه بده از این بهتر نمیشه تو برو همون عریضه ت رو تایپ کن :putertired:

اولا شهر درست 35000 هزار جمعیت می خواد نه 32000

دوما شهر تو که شهر نیست روستاست تازه صد رحمت به روستا

سوما اصلا این نظریه بود تو دادی کلی حرف زدن که همه می تونن آدم وقتی نظریه میده باید ریز به ریز نظریه هاش رو توضیح بده و با نقشه مشخص کنه کلی که صحبت کنی هرکی هرجا که یه چیزی بسازه آدم می تونه بگه از طرح من استفاده کرده

چهارما همون بهتر که کتابت توی ایران چاپ نشد والله می گفتی کل شهرهای ایران با طرح من ساختن :ws28:

پنجما برای شهر و جامعه مدرن شهرسازی مدرن می خواد میگی نه یه سر به منشور آتن بزن یه چیزی یاد بگیری :ws3:

ببین پسر گلم قربونت برم، یه جنبشی راه انداختم که هنوز که هنوزه کاربردیه. تو طرح من مسائلی چون پیاده مداری، وجود فضای سبز کافی، کیفیت بالای محیط زیست، تفکیک سواره و پیاده و بسیاری مسائل دیگر وجود داره که بر و بچه های امروزی اونها رو به کار می گیرند....حالا این وسط تو چی میگی من موندم.

• Like 6
لینک به دیدگاه
ببین پسر گلم قربونت برم، یه جنبشی راه انداختم که هنوز که هنوزه کاربردیه. تو طرح من مسائلی چون پیاده مداری، وجود فضای سبز کافی، کیفیت بالای محیط زیست، تفکیک سواره و پیاده و بسیاری مسائل دیگر وجود داره که بر و بچه های امروزی اونها رو به کار می گیرند....حالا این وسط تو چی میگی من موندم.

گوش کن عریضه نویس :ws3:

چه کاربردی چه کشکی چه ماستی چه دوغی

اگه بحث پیاده مداریه بهتر از تو کلرنس پری نظر داره

اگه بحث وجود فضای سبز و محیط زیست گدس بهتر از تو کار کرده

تو اگر به پیاده مداری معتقد بودی اون رینگ های با عرض 135 متر رو در نظر نمی گرفتی

بابا یه روستا دست نخورده مونده بود که تو پیشنهاد دادی صنایع کارخانه ایت رو ببرن توی نواحی دست نخورده روستایی و مردم مهاجرت کنن اونجا

اون پارکی که توی مرکز شهر پیشنهاد دادی که فضاهای عمومی رو همه توی اون متمرکز کنن هم از لحاظ امنیتی و سیستم پدافند غیر عامل ( یکی از اصل های پدافند غیر عامل تمرکز زدایی هست) مشکل داره خودمونی بگم وقتی دشمن حمله کنه مرکز شهرت رو بزنه شهرت سقوط میکنه

من جای تو بودنم با این طرح افتضاحی که داده بودم اصلا روم نمی شده اظهار نظر کنم :w00:

آخه اگه شهرسازی بلد بودی اون دوتا نوچه ( آنوین ، پارکر)رو انتخاب نمی کردی:ws28:

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...