رفتن به مطلب

تايپيك وي‍‍ژه دروس تخصصي كنكور ارشد ساخت و توليد

amin 202 مهمان

ارسال های توصیه شده

amin 202 مهمان

از دوستان تقاضا دارم که با مشارکت خودشون ما رو تو حل سوالات ارشد امسال یاری کنن ... :w139:

برای شروع ، فایل زیر رو دانلود کنید:

فایل در حالت zip:

:download2:

.

فایل pdf:

:download2:

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 56
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

Ba salam

awal ozr khahi mikonam ke ba fonte farsi naneweshtam chon computeri ke azash online shodam ghabeliate farsi ro nadasht va man ham ejaze nasb nadashtam!

jawabe doostan sahige,gozineye 4 ast

ama maskhare tar az in soal ro faghat khode tarrah mitune tarrahi kone

be jaye inke masaeli ro tarh konan ke baese khallaghiato ebtekare amal beshe chiz hayi ro moteasefane dar azmoon gharar midan ke be hich dardi nemikhore wa hich ja karbord nadare....

be har hal mamnun az sajjade aziz

لینک به دیدگاه

مرسی. مهندس جان .

:icon_gol:

آقا من که هیچ کدوم از این سوال ها رو نزدم .

نمی دونم گزینه صحیح کدوم .

به نظر شما کدوم یکی ؟

tgxgpobtq5gwq5sa7koh.jpg

e9f0fc9b2f89.jpge9f0fc9b2f89.jpg

همین عکس با ادرسی دیگه .

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان

اولش که امتحان را دادم اعصابم خیلی خورد بود که چرا سوالات اینقدر سخت بود حالا که دوباره به سوالات ساخت نگاه میکنم میبینم اگه دقت کرده بودم راحت 55% رو میشد بزنی . البته سوالات خیلی مسخره بودند مثل همیشه.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

lf99g9ocjkdzwu6uqrb.jpg

سوال 125 رو که اصلا نمی دونم مال کدوم درس هست .؟! کسی می دونه ؟

126 فکر کنم . اکستروژن زدم .

127 هم کلا سوال بی خودی ه .

ولی من مورد 4 رو زدم .

لینک به دیدگاه
lf99g9ocjkdzwu6uqrb.jpg

سوال 125 رو که اصلا نمی دونم مال کدوم درس هست .؟! کسی می دونه ؟

126 فکر کنم . اکستروژن زدم .

127 هم کلا سوال بی خودی ه .

ولی من مورد 4 رو زدم .

125 فکر کنم کرنش سنج باشه . سیستم های اندازه گیری دقیق

126 هم که اکستروژن نمیشه چون با اکستروژن پیچ نمیشه تولید کرد آهنگری هم که نیست.

127 گزینه 3 درست هست البته منم 4 را زدم.

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

با سلام خدمت كساني كه براي ارشد نيم نگاهي به ساخت توليد دارند

بنده خودم جامداتي ام ولي خوب براي ارشد انشالله مي خام با تمام وجودم از اولينهاي ارشد ساخت و توليد باشم. اين تايپيك رو اينجا در ساخت توليد زدم كه چون فقط دروس تخصصي رو مورده بررسي قرار ميديم مثل ماشين ابزار و هيدروليك و قالبسازي و .... در مورده بقيه دروس مهندس اسي يه تايپيك مجزا و قوي زدند كه در اين آدرس مي توانيد مشاهده كنيد.

تا اونجايي كه من دونستم منابع اين دروس متفاوته و خيلي وقت گير و گيج كننده همون خاطر من از 2 3 تا كتابي كه در دست دارم و خودم شروع كردم به خوندن مطالب مهم دروس و نكته هاي مهم رو اينجا يادآوري مي كنم و اميدوارم شما دوستان هم به من كمك كنيد .

ممنون

((از مديران مكانيك خواهشمندم اين تايپيك رو مهم كنند))

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت كساني كه براي ارشد نيم نگاهي به ساخت توليد دارند

بنده خودم جامداتي ام ولي خوب براي ارشد انشالله مي خام با تمام وجودم از اولينهاي ارشد ساخت و توليد باشم. اين تايپيك رو اينجا در ساخت توليد زدم كه چون فقط دروس تخصصي رو مورده بررسي قرار ميديم مثل ماشين ابزار و هيدروليك و قالبسازي و .... در مورده بقيه دروس مهندس اسي يه تايپيك مجزا و قوي زدند كه در اين آدرس مي توانيد مشاهده كنيد.

تا اونجايي كه من دونستم منابع اين دروس متفاوته و خيلي وقت گير و گيج كننده همون خاطر من از 2 3 تا كتابي كه در دست دارم و خودم شروع كرم به خوندن مطالب مهم دروس و نكته هاي مهم رو اينجا يادآوري مي كنم و اميدوارم شما دوستان هم به من كمك كنيد .

ممنون

((از مديران مكانيك خواهشمندم اين تايپيك رو مهم كنند))

با سلام

تاپیک فوق العاده مفیدیه ...

از شما بابت تاسیس این تاپیک تشکر ویژه دارم ...

برای شما و تمام دوستان عزیز ارزوی موفقیت دارم ...

لینک به دیدگاه
با سلام

تاپیک فوق العاده مفیدیه ...

از شما بابت تاسیس این تاپیک تشکر ویژه دارم ...

برای شما و تمام دوستان عزیز ارزوی موفقیت دارم ...

ممنون از نظرتون.

از مشاوره ی شما مهندسان عزیز هم استقبال فراوان می کنیم.

لینک به دیدگاه

خوب اولین درسی رو که می خاییم مورده بررسی قرار بدیم درس علم مواد هست.:

منبع و مرجع و رفرنس و .. این درس به نظر من همون علم مواد استاد تویسرکانی هست.کتابی کاملا جامع و دقیق ولی خیلی سنگین.!! اگر کسی در دوران تحصیل درس علم مواد رو خیلی خوب فهمیده و بر تمام مسائل واقف شده همون بهتر که این کتاب رو از اول بخونه ولی برای کسانی که این درس رو فقط پاس کردند مثل خود من! چند نکته

به درد بخور رو عارض میشم.

لینک به دیدگاه

ساختار اتمی جامدات: از این قسمت کم سوال میاد ولی اگر هم بیاد یه شکل میدن که باید تشخیص داده بشه مثلا مکعب مرکز داره یا اورتورومبیک ساده هست یا .....

صفحات کریستالی: صد در صد یه سوال از اینجا هست .((عدد کوئوردیناسیون هم مهمه))

عیوب کریستالی: خیلی مهمه.(تغییر شکل پلاستیکی و الاستیکی هم مهمه)

رفتار مواد در مقابل نیروهای ضربه ای و دینامیکی یه مروری بشه تستهای انحرافی در این موارد میدن

چدنها: صد درصد دو تا تست داریم .مخصوصا چدن مالبیل و داکتیل رو خوب بخونیم.

در کل بیشتر از اینها سوال میاد ولی باز می گم اگر نمی خایین و نمی تونید یه جزوه درسی پیدا کنید و فقط این موضوعات رو خوب نگاه کنید.

لینک به دیدگاه

با سلام.

البته این حقیر شاگرد تمام اساتید این تالار هستم .

پیرامون درس علم مواد چند نکته رو لازم میدونم عرض کنم ...

خوب شما به کتاب خوبی اشاره فرمودید

بله . کتاب دکتر تویسرکانی که استاد دانشکده ی ما هم هست بسیار غنی و خوبه ...

بطور کلی درس علم مواد درسی فوق العاده مفهومیست پس دوستان به هیچ عنوان سعی نکنند اونرو حفظ کنند چون کاریست بیهوده .

در این راستا من 3 کتاب دیگر رو هم به دوستان معرفی میکنم که بسیار موثر هست :

1 - رفتار مکانیکی مواد : نوشته ی دکتر عبد الکریم سجادی انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد

2 - ساختار - خواص و کاربرد الیاژهای مهندسی : نوشته ی ویلیام اسمیت - ترجمه ی دکتر علی اکبر اکرامی انتشارات دانشگاه صنعتی شریف

3 - اصول و کاربرد عملیات حرارتی فولادها : تالیف دکتر محمد علی گلعذار

تمامی 3 کتاب فوق الذکر برای کنکور ارشد ساخت تولید بسیار بسیار موثر هست ولی باید بگم که در عین حال فوق العاده سنگین هستند بخصوص برای دانشجویان مکانیک .

این حقیر افتخار شاگردی استادان " تویسرکانی و گلعذار و اکرامی " رو از نزدیک در دوران لیسانس و فوق لیسانس داشته ام .

در مورد سر فصلهایی که درکنکور میاد به هیچ عنوان نمیتوان ادعا کرد که مثلا از بحث ساختار شناسی سوال میاید و یا مثلا از عملیات حرارتی 3 سوال میاید و ...

چون کنکور ساخت تولید هر ساله نوسانات بسیار دارد .

کتابهاب فوق الذکر در بسیار موارد داری وجوه اشتراک بسیاری هستند پس به شما کمک زیادی میکنه .

موفق و پیروز باشید .

لینک به دیدگاه
با سلام.

البته این حقیر شاگرد تمام اساتید این تالار هستم .

پیرامون درس علم مواد چند نکته رو لازم میدونم عرض کنم ...

خوب شما به کتاب خوبی اشاره فرمودید

بله . کتاب دکتر تویسرکانی که استاد دانشکده ی ما هم هست بسیار غنی و خوبه ...

بطور کلی درس علم مواد درسی فوق العاده مفهومیست پس دوستان به هیچ عنوان سعی نکنند اونرو حفظ کنند چون کاریست بیهوده .

در این راستا من 3 کتاب دیگر رو هم به دوستان معرفی میکنم که بسیار موثر هست :

1 - رفتار مکانیکی مواد : نوشته ی دکتر عبد الکریم سجادی انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد

2 - ساختار - خواص و کاربرد الیاژهای مهندسی : نوشته ی ویلیام اسمیت - ترجمه ی دکتر علی اکبر اکرامی انتشارات دانشگاه صنعتی شریف

3 - اصول و کاربرد عملیات حرارتی فولادها : تالیف دکتر محمد علی گلعذار

تمامی 3 کتاب فوق الذکر برای کنکور ارشد ساخت تولید بسیار بسیار موثر هست ولی باید بگم که در عین حال فوق العاده سنگین هستند بخصوص برای دانشجویان مکانیک .

این حقیر افتخار شاگردی استادان " تویسرکانی و گلعذار و اکرامی " رو از نزدیک در دوران لیسانس و فوق لیسانس داشته ام .

در مورد سر فصلهایی که درکنکور میاد به هیچ عنوان نمیتوان ادعا کرد که مثلا از بحث ساختار شناسی سوال میاید و یا مثلا از عملیات حرارتی 3 سوال میاید و ...

چون کنکور ساخت تولید هر ساله نوسانات بسیار دارد .

کتابهاب فوق الذکر در بسیار موارد داری وجوه اشتراک بسیاری هستند پس به شما کمک زیادی میکنه .

موفق و پیروز باشید .

ممنون از نظراتتون.

در پست بعدی ام در مورده عملیات حرارتی بخث می کنم.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اصول عملیات حرارتی:

در این درس فقط موارد تستی امتحانی که تکرار شده رو می گم:

-پدیده نفوذ

-عوامل موثر بر نفوذ

-کاربرد پدیده نفوذ

-انواع عملیات حرارتی

1)همگن سازی

2)تنش زدایی یا تنش گیری

3)بازیابی و تبلور مجدد

4)آنیل کردن

5)کروی کردن

-تبدیل مارتنزیتی

-باینیت

-نمودارهای تبدیل دما و زمان

-سختی پذیری یا تمپرینگ

-مارتمپرینگ

-سخت کردن سطحی

-سخت کردن القایی

بهترین منبع همان تویسرکانی خودمونه ولی من به شما یا پیشنهاد دارم جزوه علم مواد مدرسان شریف قسمت عملیات حرارتی رو حتما بخوانیم خیلی کامل و زیبا در 30 صفحه نوشته و تمام مطالب ذکر شده رو با تستهای فراوان بیان کرده.این درس از درسهایی هست که میشه ازش امتیاز گرفت.

مبحث بعدی ما درس هیدرولیک و پنوماتیک هست که بر روی این مورد به طور مفصل بحث میشود.

لینک به دیدگاه

در مورده این درس باید عرض کنم:

منابع خیلی پراکنده هست و بهترین منبع همون داکیومنتهای شرکت فستو هستند که به فارسی ترجمه شده اند ولی منابع فستو خیلی حجیم و پیچیده هستند و واقعا به درده کنکور ارشد نمیخورند.

برای این مهم باید عرض کنم کسانی که استاد تجربی و عملی هیدرولیک و پنوماتیک هستند تمام تستها را می توانند جواب بدهند یعنی کلیت تستهای این درس مفهومی هست .

معمولا چند تا تست ازپمپ ها و فرمولهای پمپ می دهند که زیاد سخت نیست

یکی دو تا از تستها همیشه تحلیل مدار هست که مدار زیاد سخت نیست و یک تست دیگر آشنایی با شکل سمبلی شیرها هست که توصیه می کنم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
جزوه رو فقط مطالعه کنید .

از تحلیل مدار خطی پنوماتیکی هم یک سوال می آید 100 درصد.

از انباره ها و کاربرد آن حتما تست هست همیشه یک تست در این مورد هست.

بقیه تست ها هم بیشتر در مورد بازده سیال و پمپ ها و فشار های وارده هستند که مربوط به فرمول های هیدرولیک می باشند.

گفتم که منبع خاصی نیست و تالار هیدرولیک و پنوماتیک نواندیشان بهترین منبع درسی هست و شما با سر زدن به این تالار با خیلی از مفهومات آشنا می شوید.

کتاب هیدرولیک صنعتی دکتر مدینه جلد یک و کتاب هیدرولیک و پنوماتیک نشر طراح بهترین های بازار هستند ولی خیلی وقت گیر اما خوندنشو حتما توصیه می کنم مخصوصا کتاب دکتر مدینه که فصل یک و دو اون فرمولها رو کلا بازگو کرده است.

جزوه کاربرد سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک نوشته مهدی رضایی ((طراح سوال کنکور))انتشارات جهاد دانشگاهی امیر کبیر هم جزوه کاملیه .

کلا درس مفهومی هست بس سعی کنیم به جای آنکه حفظ کنیم تا می توانیم مفهومی درک کنیم.

لینک به دیدگاه

در این مورد خیلی کم سوال میدن به قوله معروف کمی قدیمی شده ولی وب 89 سوال اولشون در این باب بود پس مجبوریم یه نگاهی بکنیم.

منابع در این مورد زیاده حتی جزوه درسی خودتون یا تایپیک ماشین افزار این تالار.

ولی کسانی که قانع نیستند می تونند به کتاب ماشین افزار مدرسان شریف یه سری بزنند .

اگر وقت ندارین فقط این موضوعات رو پیگیری کنید:

پیچ زنی و انحراف مرغک تراش و سنگ زنی و نحوه محاسبه دوره ماشین و جعبه تقسیم و محاسبات چرخ دنده.

مبحث بعدی ما مترولوژی خواهد بود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...