رفتن به مطلب

موضوع انشاء:در آینده می خواهید چه کاره شوید؟

ارسال های توصیه شده

موضوع انشاء:در آینده می خواهید چه کاره شوید؟

به نام خدا

موضوع انشاء: در آینده می خواهید چه کاره شوید؟

من دوست دارم در آینده خلبان بشوم ، خلبانی رو خیلی دوست دارم، هواپیما رو هم خیلی دوست دارم، دوست دارم مثل پرندگان در آسمان پرواز کنم، به کشورهای خارجی سفر کنم، و با این کار می توانم به همه خدمت کنم و مسافران را با هواپیما از یک جا به جای دور ببرم شاید بعضی ها دوست دارند مهندس یا دکتر بشن، ولی من دوست دارم خلبان بشم و سعی خودم رو می کنم خلبان بشوم. من شنیده ام کسی می تواند خلبان شود که هیچ جایی از بدنش نشکسته نباشد و اینکه دندان خرابی نداشته باشد، منم که تا الان هیچ جای بدنم نشکسته و نمیذارم بشکنه تا بتونم خلبان بشم، من از دندونام مراقبت می کنم تا هیچ وقت خراب نشود تا بتوانم خلبان شوم

پایان

این انشای من تو دبستان با موضوع در آینده می خواهید چه کاره شوید بود، الان که درس و دانشگام تموم شده ، بیکار تو خونه نشستم با خودم فکر می کنم که خدایا تو دوران بچگی چه آرزوهایی داشتم، دوست داشتم خلبان بشم، هواپیما برونم، ولی نشد، شدم یه مهندس شیمی ،شدم مهندسی که مدرکش رو با پنج میلیون تومن خریده، و هیچ جایی نیست که بره سر کار، همه شرکت های وابسته به رشتم ریزش مهندس دارن

یادمه همه بچه های کلاس دوست داشتن دکتر یا مهندس بشن، ولی همشون شدن عین خودم، مثل خودم هر روز تو فیس بوک پلاسن و کامنت می ذارن واسه همدیگر، بدون هیچ آینده نگری

یادمه تو کلاس یکی از بچه ها موضوع انشاش این بود که من میخوام نانوا بشم و نان به مردم بدم، اون موقع همه بش خندیدیم ولی الان که بیشتر بش فکر می کنم می بینم از همه ی ما باهوش تر بوده، چون که میدونسته هدفش چیه و در آینده به کجا می رسه، که این شغل رو انتخاب کرده، واقعاً چرا اینطور شد و هیچ کدوم به اون شغل مورد نظرمون نرسیدیم

شما دوست عزیز، تعریف کن واسمون، تو دبستان واسه موضوع در آینده می خواهید چه کاره شوید واسه معلم چی نوشتی؟

لینک به دیدگاه

ولی من از بچگی میخواستم هکر بشم...

بعد که یکم بزرگتر شدم دیدم دوست دارم طراح وب بشم... به هر حال یکم مسائل روشن تر شد... فهمیدم هکر اصلا چی هست و چی میخواد و این حرف ها...

بعد شروع به مطالعه در اون زمینه کردم (طراحی) دیدم یک چیزی هست که بیشتر از همه توجهم رو جلب میکنه و اونم امنیت هست... حالا میخوام امنیت بخونم... :ws3:

در نتیجه میشه گفت من از بچگی تقریبا راهم رو انتخاب کردم... :ws3:

ولی به هر حال منم آخرش بیکارم... نگران نباشید...

لینک به دیدگاه

شما دوست عزیز، تعریف کن واسمون، تو دبستان واسه موضوع در آینده می خواهید چه کاره شوید واسه معلم چی نوشتی؟

دبستان رو که اصلاً یادم نمیاد.

ولی دفتر انشاء سال دوم و سوم راهنمایی ام رو به خاطر علاقه زیادی که به دبیر ادبیاتم داشتم و اینکه برام به یادگار متن هایی رو بعد از هر انشاء ام می نوشتن،نگه داشتم.

بخشی از نوشته ام :

( دلم میخواهد هر شغلی را که انتخاب خواهم کرد، در آن موفق باشم. دلم می خواهد از ارزش ها و اصولی که پدر و مادر به من آموخته اند دور نشوم. دلم میخواهد در هر جایگاهی که خواهم بود، خودم باشم... خودِ خودم...! )

لینک به دیدگاه

چه جالب اصلا هیچ وقت تو دوران تحصیل موضوع انشای ما این نبوده!!!!:ws52:

یادمه سال دوم دبستان دوس داشتم معلم شم . بعدشو یادم نیست.یعنی شغل خاصی مد نظرم نبود. ولی اول دبیرستان می خواستم دندونپزشک شم. سال دوم رشته ریاضی رفتم ولی بازم دوس داشتم دندون پزشکی بخووونم . ددی به شدت مخالفت کرد :ws46: فقط می خواست معلم شم :w00:(می خواست همه بچه هاش معلم شن) و من پیش دانشگاهی که بودم مهندسی برقو به عنوان هدفم انتخاب کردم. بعد کنکور تا اعلام نتایج به عمران علاقه مند شدم :banel_smiley_4: . نتیجه که اومد ددی می خواست یه رشته از تربیت معلم واسم انتخاب کنه:icon_pf (34): . ولی طی یه بحث طولانی و کلی دعوا و کلی اشک و آه ددی رو متقاعد کردم که بزاره بر طبق علاقم پیش برم.( الانم که سال چهارم هنوز ددی سرکوفت رشتمو میزنه و اینکه نزاشتم از رشته های تربیت معلم واسم بزنن:w13: ) ولی نمی دونم وقتی نتایج اومد چرا شهرسازی قبول شدم :imoksmiley:. رشته ای که اصلا نمی دونستم چیه. حالا بعد از 16 سال درس خوندن تازه فهمیدم که نمی دونم می خوام چه کاره شم!!!! :ws44:

لینک به دیدگاه
  • 7 سال بعد...
  • 2 ماه بعد...

من از بچگی  علاقه  شدیدی به تجارت  و جامعه شناسی  داشتم یعنی استعداد نهانی هم   پدیدار شده بود  بزرگ  شدم  چون برادرم مهندس مکانیک  بود من هم به مکانیک علاقه مند شدم  !!!!

شدیم مهندس مکانیک!!!!!

الان هم توو رشته  خودم مکانیک  مشغول به کارم  راضی ایم م مم  ولی قانع نیستیم....

هی خدا خدا می کنم   یه پول خیلی  خیلی گنده  از  بانک  برنده شم (!!!!)    کلا کار رو ول کنم     سفر کنم   به جزایر  کاملا  مشروع  

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
  ببینم  جریان  جامعه شناسی اونجا  چیه...

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...