رفتن به مطلب

قانون کارما (توضیح بازگشت تمامی اعمال انسان در دنیا) حتما بخونید

ارسال های توصیه شده

آیا تا بحال با خود اندیشیده‏ اید که چرا زندگی، بازی بومرنگها است؟

در طبیعت قانونی داریم به نام کارما که این قانون، قانون عمل و عکس العمل، تابش و بازتابش و علت و معلول است. که بعضی آنرا

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
نیز می‏نامند که به نظر من این دو تفاوت زیادی با هم دارند و در زبان لاتین آنرا Karma می‏خوانند.

قانون کارما می‏گوید: هر عملی واکنشی داشته و همچنین هر واکنشی خود واکنش دیگری به دنبال دارد و این چرخه همیشه تکرار خواهد شد. قانون کارما میگوید شما در هر حال و روزی که باشید، در آسمانها یا در داخل زمین، پشت محکمترین قفل ها و یا بر تخت سلطنت، کارمای اعمال شما دیر یا زود، به شما بازمیگردد.

منظور اینکه هر چه کنی به خود کنی / گر همه نیک و بد کنی و یا از هر دست بدهی، از همان دست می‏گیری. به طور خلاصه این قانون می گوید :

هر نیتی که میکنید و یا عملی که انجام می دهید دست به دست چرخیده و همانند آن به خودمان باز می‏گردد.

این تصویر کاملا گویای این مطلب است :

کارما به معنای«تاوان» است. بدین معنا که نتیجه ی اعمال نیک و بد فرد در زندگی کنونی و یا زندگی های بعدی وی تاثیر خواهد گذاشت. (تعریف غیر ادیان الهی) کارما از اعتقادات ادیان هند و بودا و ادیان آسیای جنوب شرقی است.

اعتقاد دین بودا و هندو در مورد قانون کارما: حیات آیندة هر جانداری بر حسب قانون کارما معیّن می شود و به موجب آن کردار، گفتار یا پندار هر فرد، موجب نتایج و سبب اموری است که سرنوشت حیات بعدی او را مشخص می کند. منظور از حیات بعدی این است که انسان پس از مرگ روحش وارد بدنی دیگر شده و در آن بدن مجددا شروع به زندگی می کند که کارما و عکس العمل اعمال آن انسان به این انسان بازخورد می یابد و در پیکر جدید متجلی می شود.

بعضی افراد هم که فقط معتقدند کارما در بعضی رفتار ما نمایان می شود چنین می گویند :

"اعمال فعلی اطرافیان ما، تاثیر و اثر اعمال قبلی خود ماست."

اگر ما حق کسی را پایمال می‏کنیم، اگر دل کسی را می‏شکنیم، اگر با صدای بوق اتومبیل خود در ساعت ۱۲ شب دیگران را می‏آزاریم، اگر پشت سر کسی غیبت می‏کنیم

و یا حتی اگر خوبی می‏کنیم، دست افتاده‏ای را می‏گیریم، دل ناشادی را شاد می‏نماییم و یا کیسۀ سنگین برنج را از دست پیرزنی می‏گیریم،

منتظر عین عمل یا شکل تغییر یافتۀ آن باشیم که شخصی دیگر در حق ما انجام خواهد داد.

تصویر زیر را نیز دقت نمایید :

این قانون دقیقا بیان می‏نماید که هر نیت و فکری که داریم و هر عملی که انجام می دهیم، باعث تابش انرژیی به جهان هستی می شود که پس از مدتی (دیر یا زود) به خود ما بازمیگردد و در واقع ما باعث جذب آن فکر و یا عمل می شویم و آنچه امروز از خوب و بد به سرمان می آید، نتیجه نیات و اعمال خوب و بد قبلی ماست. (کمی شبیه قانون جذب است ولی تفاوت دارد)

عمل ما دقیقا مانند یک بومرنگ عمل کرده و به سوی خودمان با شدتی بیشتر بازمی‏گردد. با این اوصاف این جمله که می‏گوییم "زندگی بازی بومرنگهاست"، کمی روشنتر می‏شود و باید توجه داشته باشیم که بومرنگ خود را به هر طرف پرتاب کنیم باز هم به سمت خودمان باز میگردد.

خب دوستان نظرتون چیه ؟

:ws38:

لینک به دیدگاه
قانون کارما می‏گوید: هر عملی واکنشی داشته و همچنین هر واکنشی خود واکنش دیگری به دنبال دارد و این چرخه همیشه تکرار خواهد شد. قانون کارما میگوید شما در هر حال و روزی که باشید، در آسمانها یا در داخل زمین، پشت محکمترین قفل ها و یا بر تخت سلطنت، کارمای اعمال شما دیر یا زود، به شما بازمیگردد.

عمیقا بهش معتقدم!!

انقد که به این موضوع اعتقاد دارم به بهشت و جهنمی که میگن در آینده میبینیم اعتقاد ندارم!!

لینک به دیدگاه
معلم فیزیک ما همیشه می گفت هر عملی را عکس العملی است

قانون دوم نیوتون بود؟:w127:

آره درسته :ws3:

من خودم بهش خیلی اعتقاد دارم یکیم ازش میترسم !

لینک به دیدگاه

منماعتقاد دارم خیلی زیاد

تو یه کتابی میخوندم که میگفت حتی اعمال اجداد گذشته ما رو زندگی و روحمون تاثیر داره

و همچنین خوندم که وقتی یه نفر میمیره راحت بودن روحش بستگی به اعمال بازمانده هاش تو این دنیا داره...

لینک به دیدگاه
منماعتقاد دارم خیلی زیاد

تو یه کتابی میخوندم که میگفت حتی اعمال اجداد گذشته ما رو زندگی و روحمون تاثیر داره

و همچنین خوندم که وقتی یه نفر میمیره راحت بودن روحش بستگی به اعمال بازمانده هاش تو این دنیا داره...

نمیدونم والا ولی در مورد گذشتگان دو دیدگاه بررسی میشه یکی روانشناسی که درواقع منظور اینه که یکسری خلق و خو هایی داریم که از گذشتگانمون به ارث بردیم و یا نوع تربیت ما متاثر از همین رفتار های گذشتگانه و از اونجایی که خلقو خو ها موثر در رفتار هست پس آینده ما در ارتباط با گذشتست

یکی هم دیدگاه متافیزیک و دیدگاه بوداها و کلا مکتب های بسیار زیادی در هند و حتی دیگر جاهای دنیا و اعتقاد به تناسخ که خودم مدتی تحقیق کردم در موردش ولی الان اعتقادی ندارم بهش و به نظرم با منطق سازگار نیست

در مورد قسمت دوم هم باید گفت خب روح از بین نمیره و تاثیر پذیر از دنیای اطراف و بعد از مرگش هست و مسلما رفتار بازمانده ها تاثیر میذاره در این زمینه

قانون کارما تو دل همه اینا نهفتست و خیلی پیچیده تر هستش

مرسی از نظراتت لطف کردی :flowerysmile:

منم به قانون کارما معتقدم

فکرم نمیکنم فقط به ادیان بودایی و هندو و اینا محدود بشه این یه قانون جهانیه

آره اصلا محدود به اونا نیست خیلی جالبه و کاملا جهانیه :icon_redface:

منم معتقدم واقعا هم اینطوره آدم باید خیلی مراقب اعمال و رفتارش باشه هر چی باشی دقیقا به خودت برمی گرده

آره خیلی :sigh:

لینک به دیدگاه
  • 5 سال بعد...

این جهان کوه است و فعل ما ندا سوی ما آید نداها را صدا

اين جهان كوه است و فعل ما ندا

سوي ما آيد نداها را صدا

فعل تو كان زايد از جان و تنت

همچو فرزندي بگيرد دامنت

پس تو را هر غم كه پيش آيد ز درد

بر كسي تهمت منه، بر خويش گرد

فعل تست اين غصه هاي دم به دم

اين بود معناي قَد جَفٌَ القَلَم! شعر از مولانا

:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...