رفتن به مطلب

مطالعه قرآن-روزی یک آیه

M!Zare

ارسال های توصیه شده

با سلام..

نظرتون چیه روزانه یک آیه از قرآن(بیشتر ترجمه فارسی آیه مد نظر است) را در اینجا بنویسیم و کمی در مورد آن تامل کنیم؟

برای اینکه نظم تاپیک بهم نخوره.....دوستان توجه فرمایند،پس از نوشتن آیه(آدرس آیه حتما ذکر شود) تا 24 ساعت پس از آن آیه ای قرار داده نشود...تا بتوانیم در مورد آن بحث و تبادل اطلاعات نماییم.

با امید بخدا:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 51
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام..

نظرتون چیه روزانه یک آیه از قرآن(بیشتر ترجمه فارسی آیه مد نظر است) را در اینجا بنویسیم و کمی در مورد آن تامل کنیم؟

برای اینکه نظم تاپیک بهم نخوره.....دوستان توجه فرمایند،پس از نوشتن آیه(آدرس آیه حتما ذکر شود) تا 24 ساعت پس از آن آیه ای قرار داده نشود...تا بتوانیم در مورد آن بحث و تبادل اطلاعات نماییم.

با امید بخدا:icon_gol:

بحث نه

لینک به دیدگاه

بحث و نقد که نه

یه سری داغ نقدن /ما منظورمون اون نیست/ از نظر ما مسخ شدن و درمانش 1-تفکر است و 2-صحبت با اهلش/ما را با کسانی که با خواندن قرآن بر کفرشون افزوده می شود کاری نیست/ هدف ما خودسازی هست و تامل/

....

لینک به دیدگاه

شروع: در آیات آغازین سوره صف:

اى کسانى که ایمان آورده‏اید! چرا سخنى مى‏گویید که عمل نمى‏کنید؟! ﴿2﴾ نزد خدا بسیار موجب خشم است که سخنى بگویید که عمل نمى‏کنید.

فک کنم شروع خوبی باشه/ پس دوستان اگر در این تاپیک قرار هست آیه ای قرار دهید مثلا در مورد تهمت نزدن ابتدا ببینید خودتون عمل می کنید یا نه/ البته بعضی از آیات مثلا"قسم به عصر" و ... که ...

لینک به دیدگاه

مائده/32

«من اجل ذلك كتبنا علي بني‌اسرائيل انهّ من قتل نفساً بغير نفس او فساد في الارض فكأ نمّا قتل الناس جميعاً و من أحياها فكأ نمّا احيا النّاس جميعاً...»[1]؛ به همين جهت، بر بني‌اسرائيل مقرّر داشتيم كه هر كس، انساني را بدون ارتكاب قتل يا فساد در روي زمين بكشد، چنان است كه گويي همة انسان‌ها را كشته و هر كس، انساني را از مرگ رهايي بخشد، چنان است كه گويي همة مردم را زنده كرده است.»

لینک به دیدگاه

كسانى كه غير خدا را ولى خود انتخاب كردند، خداوند حساب همه اعمال آنها را نگه مى‏دارد; و تو مامور نيستى كه آنان را مجبور به قبول حق كنى!

سوره شوری آیه 6

لینک به دیدگاه

عههههههههه الهی..............

سلام..............

چه باحال خیلی خوبه آجی........

دست گلت درد نکنه..........

راستی این رو هم دانلود کنید بچه ها خیلی خوبه........

ParsQuran Daily Verse

dailyverse.jpg

مشخصات برنامه:

- نمايش آيات تصادفي از قرآن مجيد

- قابليت تنظيم براي نمايش زمانبندي شده آيات قرآن

- قابليت خواندن دنباله آيه مورد نظر با وصل شدن به وبسايت پارس قرآن

برنامه را مي توانيد از اينجا دانلود کنيد:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

توجه: براي اجراي اين برنامه, NET Framework. بايد در رايانه شما نصب شده باشد. در صورت موجود نبودن, برنامه از شما خواهد خواست که اول NET Framework. را نصب کنيد.

لینک به دیدگاه

48/ نسا

مسلما خدا اين را كه به او شرك ورزيده شود نمى‏بخشايد و غير از آن را براى هر كه بخواهد مى‏بخشايد و هر كس به خدا شرك ورزد به يقين گناهى بزرگ بربافته است

لینک به دیدگاه

بگو:کیست که از آسمان و زمین به شما روزی می دهد؟

یا کیست مالک گوش ها و چشم ها و کیست که زنده را مرده و مرده را از زنده برمی آورد؟

و کیست که تدبیر امور می کند؟

حتما خواهند گفت:خدا

بگو:پس چرا از شرک پرهیز نمی کنید؟

/سوره مبارکه یونس

آیه منوره 31/

لینک به دیدگاه

« وَیْلٌ لِلْمُطَفِّفِینَ الَّذِینَ إِذَا اكْتالُوا عَلَى النَّاسِ یَسْتَوْفُونَ، وَ إِذا كالُوهُمْ أَوْ وَزَنُوهُمْ یُخْسِرُونَ، أَ لا یَظُنُّ أُولئِكَ أَنَّهُمْ مَبْعُوثُونَ لِیَوْمٍ عَظِیمٍ؛ واى بر كم فروشان! آنها كه به هنگام خرید، حق خود را بطور كامل مى گیرند، و به هنگام فروش از كیل و وزن كم مى گذارند، آیا آنها گمان نمى كنند كه در روز عظیمى برانگیخته خواهند شد، روز رستاخیز در دادگاه عدل خدا» (سوره مطففین آیات 1- 4).

لینک به دیدگاه

خداوند متعال می‌فرماید: «وَ قَالَ رَبُّکُمُ ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ ...» (غافر/60)

«و پروردگار شما گفته است مرا بخوانید تا دعای شما را اجابت کنم...

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

به نام خدا كه رحمتش بى‏اندازه است‏و مهربانى‏اش هميشگى.

ما قرآن را در شب قدر نازل كرديم .«1» تو چه مى‏دانى شب قدر چيست ؟«2» شب قدر ، بهتر از هزار ماه است .«3» فرشتگان و روح در آن شب به اذن پروردگارشان براى [تقدير و تنظيم] هر كارى نازل مى‏شوند .«4» اين شب تا برآمدن سپيده‏دم [سراسر] سلام و رحمت است .«5»

لینک به دیدگاه

أَفَرَأَيْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَهَهُ هَوَاهُ وَ أَضَلَّهُ اللَّهُ عَلَى عِلْمٍ وَخَتَمَ عَلَى سَمْعِهِ وَقَلْبِهِ وَجَعَلَ عَلَى بَصَرِهِ غِشَاوَةً فَمَن يَهْدِيهِ مِن بَعْدِ اللَّهِ أَفَلَا تَذَكَّرُونَ (جاثیه 23)

پس آيا ديدى کسى را که هوس خويش را معبود خود قرار داده و خدا او را دانسته گمراه گردانيده و بر گوش او و دلش مهر زده و بر ديده اش پرده نهاده است ؟ آيا پس از خدا چه کسى او را هدايت خواهد کرد؟ آيا پند نمى گيريد؟

لینک به دیدگاه
گیج کننده هست نه؟چرا دانسته گمراهش کرده؟

شاید منظور خدا این باشد که بعضی وقتها خدا انسانهایی را با وجود علمشان گمراه میکند.

یعنی با وجود اینکه عالم است ولی گمراه است...

یاعلی :icon_gol:

لینک به دیدگاه

" وَ قالَ الشَّيْطانُ لَمَّا قُضِيَ الْأَمْرُ إِنَّ اللَّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَ وَعَدْتُكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ وَ ما كانَ لِيَ عَلَيْكُمْ مِنْ سُلْطانٍ إِلاَّ أَنْ دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لي‏ فَلا تَلُومُوني‏ وَ لُومُوا أَنْفُسَكُمْ ما أَنَا بِمُصْرِخِكُمْ وَ ما أَنْتُمْ بِمُصْرِخِيَّ إِنِّي كَفَرْتُ بِما أَشْرَكْتُمُونِ مِنْ قَبْلُ إِنَّ الظَّالِمينَ لَهُمْ عَذابٌ أَليمٌ " (ابراهیم 22)

و شيطان، هنگامى كه كار تمام میشود(روز قیامت)، می‏گويد: «خداوند به شما وعده حق داد و من به شما وعده (باطل) دادم، و تخلّف كردم! من بر شما تسلّطى نداشتم، جز اينكه دعوتتان كردم و شما دعوت مرا پذيرفتيد! بنا بر اين، مرا سرزنش نكنيد خود را سرزنش كنيد! نه من فريادرس شما هستم، و نه شما فريادرس من! من خود از قبل ، نسبت به آن چه شما من را در آن شریک میکردید کافر شده بودم ، مسلّماً ستمكاران عذاب دردناكى دارند! (22)

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

[TABLE]

[TR]

[TD=class: QuranFarsi]به نام خداوند رحمتگر مهربان

[/TD]

[TD=class: QuranEnglish, width: 2%][/TD]

[TD=class: QuranArabic, width: 49%]بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: QuranFarsi, width: 49%]بگو اى كافران (۱)

[/TD]

[TD=class: QuranArabic, width: 49%]قُلْ يَا أَيُّهَا الْكَافِرُونَ ﴿۱﴾

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: QuranFarsi, width: 49%]آنچه مى‏پرستيد نمى‏پرستم (۲)

[/TD]

[TD=class: QuranArabic, width: 49%]لَا أَعْبُدُ مَا تَعْبُدُونَ ﴿۲﴾

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: QuranFarsi, width: 49%]و آنچه مى‏پرستم شما نمى‏پرستيد (۳)

[/TD]

[TD=class: QuranArabic, width: 49%]وَلَا أَنتُمْ عَابِدُونَ مَا أَعْبُدُ ﴿۳﴾

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: QuranFarsi, width: 49%]و نه آنچه پرستيديد من مى‏پرستم (۴)

[/TD]

[TD=class: QuranArabic, width: 49%]وَلَا أَنَا عَابِدٌ مَّا عَبَدتُّمْ ﴿۴﴾

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: QuranFarsi, width: 49%]و نه آنچه مى‏پرستم شما مى‏پرستيد (۵)

[/TD]

[TD=class: QuranArabic, width: 49%]وَلَا أَنتُمْ عَابِدُونَ مَا أَعْبُدُ ﴿۵﴾

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: QuranFarsi, width: 49%]دين شما براى خودتان و دين من براى خودم (۶)

[/TD]

[TD=class: QuranArabic, width: 49%]لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ ﴿۶﴾

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...