رفتن به مطلب

»»» لزوم بچه دار شدن در زندگي مشترك «««

afa

ارسال های توصیه شده

آیا بچه دار شدن برای هر ازدواجی ضرورت دارد؟

خوب هدف ازدواج بقا نسله دیگه می خوای ضرورت نداشته باشه؟

آیا اقدام به این امر در حالی که هنوز احساس خلأی در این رابطه ندارن جایز است؟

هر وقت که روابطشون خوب بود و هیچ مشکلی نداشتن باید ازدواج کنن این اشتباهه که میگم اگر بچه بیاد درست میشه و....

آيا نداشتن فرزند در زندگي خلاء ايجاد ميكند ؟

آدم اگر ازدواج نکنه هم خلا احساس نمی کنه:ws3:

اگر همسر شما بچه دار نشود عكس اعمل شما چگونه خواهد بود ؟ جدايي يا ادامه زندگي ؟

آدم ازدواج می کنه که بچه دار بشه دیگه اگر قراره بچه دار نشه خوب چه کاریه مجردی زندگی می کنیم

نظر اطرافيان در اين زمينه چقدر تاثير گذار است ؟

در مورد چی؟اینکه بچه دار نشه ادامه بدیم یا نه؟

به اطرافیان هیچ ربطی نداره به نظر من

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 49
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بچه دار شدن یک امر حیاتیه! مخصوصا واسه ما ایرانی ها!

اما یه شرط داره!

اونم بلوغ فکریه که دو طرف باید بهش برسن!

همین جا تقاضا میکنم هر وقت به بلوغ فکری رسیدن بچه دار بشن!

با اینکه سن ازدواج بالا رفته و بلوغ جنسی سر جاشه! اما بلوغ فکری خیلی از نظر سنی صعود کرده!

طوری که برای بعضی ها هر چقدر هم عمر کنن امکان رسیدن بهش رو ندارن! چون فقط مصرف کننده اند ...

اینگونه افراد مصرف کننده اگر بچه دار هم بشن تعداد مصرف کننده ها بالا میره و این به نفع جامعه انسانی نیست!

هر وقت متوجه شدیم که با چه هدفی بچه دار بشیم اونوقت بچه دار شدن حیاتی میشه!

صرفا یه بچه ای بیاد که سرمون گرم بشه نمیشه هدف!

انسان تنها موجودیه که وقتی به دنیا بیاد نحوه زندگی کردن رو بلد نخواهد بود اما سایر جانوران هر چند هم که کم باشه اما یک سری از فعالیت های خودشون رو بصورت غریزی به ارث بردن و قادرن حتی بدون والدین تربیت بشن و آن طور که باید زندگی کنن، زندگی کنن.

بچه همواره باید از صافی تربیت عبور کنه ... هر وقت این صافی رو دو طرف تهیه کردن ... بهتره و به نفعشون هست که بچه دار بشن!

خب اگه بچه دار شدن با هدف باشه و ابزار اون رو که تربیت هست هم دم دست باشه که این موارد برخواسته از بلوغ فکری دو طرف هست، به دنیا آمدن فرزند عشق و محبتی چند برابر از پیش بین زوجین ایجاد میکنه ...

اما در حالی که میبینیم و میشنویم : زنی میگوید از زمانی که بچه دار شدیم همسرم به من توجه زیادی نمیکنه و بالعکس! (علت چیه؟ علت اینه که اون همسر فقط واسه سرگرمی بچه دار شده ... خواسته یا ناخواسته!)

اوهههههه سوالای دوستمون رو خواستم جواب بدما یادم رفت! :ws52:

لینک به دیدگاه
لزوم بچه دار شدن درزندگي مشترك !!!!

خیر

خیر ، بعضی وقتها بچه ، زن و شوهر را از هم دور می کند :ws37:

بعضی وقتها بله

من هیچ وقت همسری نخواهم داشت ولی اگه کسی همسرش رو واقعا دوست داشته باشه به هیچ بهانه ای حتی بچه دار نشدن اون رو رها نمی کنه

من خودم اصلا به حرف مردم اهمیت نمیدم ، اما اکثر مردم ب حرف دیگران زندگی میکنند و ممکنه این امر تو مسئله بچه دار شدن و نشدن هم تاثیر بزاره

باتشكر:icon_gol:

70247252081051581061341179532032311625191.gif

ممنون از سوالهای قشنگتون :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون از حضور همه ي دوستان ...........

خيلي پيش اومده كه بعد از ازدواج مدتي كه ميگذره همه مي پرسن : بچه دار نشدين ؟ چرا ؟ مشكلي وجود داره ؟

تا وقتي كه مجرد هستن سوال پرس هستن كه كي ازدواج ميكنن ........ !!!! بعد از ازدواج هم امار خانوادگي :banel_smiley_4:

خب دیگه بیکارن!

:banel_smiley_4:

خب عرف ما همینه .. که چند سال بعد ازدواج بچه دار شن

ما همینطوری پیش بریم جامعه رو فساد از بین میبره! همش عرف! همش رسم! پس که فکر؟

لینک به دیدگاه
ممنون از حضور همه ي دوستان ...........

خيلي پيش اومده كه بعد از ازدواج مدتي كه ميگذره همه مي پرسن : بچه دار نشدين ؟ چرا ؟ مشكلي وجود داره ؟

تا وقتي كه مجرد هستن سوال پرس هستن كه كي ازدواج ميكنن ........ !!!! بعد از ازدواج هم امار خانوادگي :banel_smiley_4:

اصلی ترین مشکل جامعه ما همینه ، زندگی با حرف دیگران ؛

اگه فقط یه بار به کسایی که این سوال های شخصی رو می پرسن ، بگی : به تو چه

یا به طور محترمانه ای بهش بفهمونی که دوست نداری تو زندگیت دخالت کنه ، دیگه هیچ وقت این سوالا رو نمیپرسه

من خودم هیچ وقت به حرف مردم اهمیت نمیدم ، هر راهی که تو زندگی انتخاب کنم ، در انتها ازش راضیم ، چون خودم انتخاب کردم نه کس دیگه !

لینک به دیدگاه
اصلی ترین مشکل جامعه ما همینه ، زندگی با حرف دیگران ؛

اگه فقط یه بار به کسایی که این سوال های شخصی رو می پرسن ، بگی : به تو چه

یا به طور محترمانه ای بهش بفهمونی که دوست نداری تو زندگیت دخالت کنه ، دیگه هیچ وقت این سوالا رو نمیپرسه

من خودم هیچ وقت به حرف مردم اهمیت نمیدم ، هر راهی که تو زندگی انتخاب کنم ، در انتها ازش راضیم ، چون خودم انتخاب کردم نه کس دیگه !

اگه بهش بگی به تو چه که بی ادبی میشه و جور دیگه حرف مفتشو میزنه باید جوری رفتار کنی که خودش پشیمون بشه از گفته خودش

لینک به دیدگاه

نه ! مسلما خوبی ها و بدی هایی داره . همچنین ریسک هایی رو باید در نظر گرفت .

صرفا با بچه دار شدن مخالف نیستم، اما ب نظرم بزرگ کردن بچه های بی سرپرست هم دست کمی از بزگ کردن بچه خود ادم نداره . حتی شاید ریسک کمتری هم داشته باشه

این مورد از مواردی ه که باید طرفین براش ب توافق برسن .

نه . ممکنه (فقط ممکنه ) موجب دوام بیشتر خانواده بشه . اما ضرورت نه

:banel_smiley_4:

خیلی مگن کار خدا بود :whistle:

ولی نه . ب نظرم نیاز ب صحبت بین طرفین داره .

نه صرفا . اما قاعدتا ادم ها باید ب فکر بقا نسل شون باشن . که همون طور که گفتم . می شه اینکار رو توسط بزرگ کردن بچه های بی سرپرست هم انجام بدن .

حتی یک ثانیه هم ب جدایی فکر نمی کنم .

100% ادامه زندگی .

بی تاثیر

من اصولا نصیحت گوش می دم

اما همین الانشم به نزدیک ترین افراد زندگیم (مادر و پدرم ) حتی اجازه دخالت توی کوچکترین و پیش پا افتاده ترین مسایل رو نمی دم .

چ برسه بعداز ازدواج . :icon_gol:

خواهش می کنم . انجام وظیفه بود . :ws53:

:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

نه ضرورتی نداره.بستگی به علاقه دو طرف به مقوله بچه دار شدن داره.

بچه به نظر من وسیله ای برای پر کردن خلا رابطه زن و شوهر نیست.دو طرف باید خودشون آمادگیشو داشته باشن.(به شدت مدافع حقوق کودکان هستم:ws3:)

نمی شه قطعی و در مورد همه زن و شوهر ها گفت آره.ممکنه رابطه زن و شوهری حتی بدون وجود بچه هم اونقدر محکم باشه که خلا ایجاد نشه:w16:

ادامه زندگی...(من برای بچه دار شدن ازدواج نمی کنم.بلکه بچه دار شدن رو جزئی از زندگی مشترک می دونم.)

دیگران که اصولا نظر می دن همیشه.بستگی داره چقدر تاثیر پذیر باشیم...

ای جونم به این نینیییییییییییی:aghosh:

کلا از نظر من بچه دار شدن مسئولیت خیلی سنگینیه و زن و شوهر نباید برای دل خودشون و اینکه هوس پدر و مادر شدن کردن ، بچه دار بشن...بلکه باید از هر نظر ( هم مادی و هم روحی) آمادگی پذیرش و نگهداری بچه رو داشته باشن.باید ببینن و بسنجن که آیا واقعا اون ظرفیت درشون به وجود اومده یا نه.

لینک به دیدگاه

نه.ضروری نیست

نه باید با آمادگی باشه.

نه این بستگی به دو طرف داره.آدم هایی هایی رو می شناسم که اینطوری هستن و بچه ندارن حتی تا سنین بالا ولی به شرطی که به حدی از درک رسیده باشن که نظرات اطرافیان زندگیشون رو خراب نکنه.

این مسئله حتی ممکنه برای خودم هم وجود داشته باشه اگه تنها به این دلیل یکی ازم جدابشه ناراحت میشم.جدا نمی شم از طرفم به زندگی ادامه می دم.

نظر اطرافیان مهم هست ولی نباید اجازه دخالت کسی رو تو زندگی خصوصی داد.اطرافیان نظرشون رو می دن ما باید برای بچه دار شدن تصمیم قطعی بگیریم که هم خودمون رو خوب شناخته باشیم و هم درمورد تربیت بچه اطلاعات داشته باشیم.

ممنونم از بحث خوبت:icon_gol:

لینک به دیدگاه

خیر ...

چه خلاء احساس شه، چه احساس نشه، وقتی هر دو توانایی بزرگ کردن بچه و مسئولیت پذیری داشته باشن، می تونه زمان مناسبی باشه ...

تو بعضی زندگی ها آره ... واسه بعضیا نه ...

بعضی خانواده ها ترجیح میدن وقتشون رو برای خودشون صرف کنن یا حوصله ندارن، و خلاء ای احساس نمی کنن ...

شخصاً با داشتن فرزند زیاد موافق نیستم ...

بستگی داره ...

اگر ارزش ادامه زندگی رو داشته باشه، از لحاظ اخلاق و رفتار، بچه دار نشدن مشکلی ایجاد نمی کنه ...

ولی اگر ارزش ادامه زندگی رو نداشته باشه، بچه دار نشدن، بهونه ی خوبی برای جدایی خواهد بود ...

نمیدونم ... فکر نکنم زیاد تاثیر داشته باشه ...

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
آدم ازدواج می کنه که بچه دار بشه دیگه اگر قراره بچه دار نشه خوب چه کاریه مجردی زندگی می کنیم

تنها هدف ازدواج بچه دار شدنه ؟

پس ارامش در كنار همسر چي ميشه ؟ بقول يه بزرگي ميگفت شب اول ازدواج خودت و همسرت رو در ايينه سر سفره عقد ببيند ( فقط تو و همسرت هستي ) اخر عمر هم بعد از بزرگ كردن و ازدواج فرزندان هم فقط تو و همسرت مي مونيد .......... پس فرزند يه واسطه براي شيرين تر شدن زندگي ست نه يه اصل !!!

لینک به دیدگاه

آیا بچه دار شدن برای هر ازدواجی ضرورت دارد؟اصلا،چه کسی گفته ضرورت داره

آیا اقدام به این امر در حالی که هنوز احساس خلأی در این رابطه ندارن جایز است؟ خیر جایز نیست

شاید بعد از یک مدت زمان، کمی آره

اگر همسر شما بچه دار نشود عكس اعمل شما چگونه خواهد بود ؟ جدايي يا ادامه زندگي ؟ادامه زندگی

نظر اطرافيان در اين زمينه چقدر تاثير گذار است ؟ فکر میکنم خیلی زیادتأثیر گذار باشد

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:
لینک به دیدگاه

گاهی اوقات

خیر

می تونه ایجاد کنه...می تونه نکنه...بستگی داره :w16:

بازم بستگی داره...خب آدم یه بچه از پرورشگاه می گیره بزرگ می کنه :hanghead: یا مثلا" خرج بچه های بی سرپرستو می ده :hanghead:

بستگی به طرفین داره....من اصولا" خوشم نمی یاد کسی دخالت کنه و بگه: بجمبید دیگه...داره دیر می شه :icon_razz:

:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

لزومی نمیبینم. بنا به علاقه زوجین باید در این مورد تصمیم گرفته بشه.

خیر. ولی تا جایی که من دیدم برای عموم ازدواج ها اینطوریه.

به نظرم گاهی اوقات خود انسانها متوجه این نیستن که نسبت به چی احساس خلا میکنن. منظورم اینه که گاهی اوقات ما میدونیم که یه چیزی کمه ولی نمیتونیم تشخیص بدیم اون چیه. شاید خیلی ها احساس کنن که خلائی در این زمینه ندارن ولی واقعیت چیز دیگه ای باشه. چون تا وقتی چیزی رو نداشته باشی نمیتونی درک درستی از داشتنش داشته باشی.

ممکنه. گاهی اوقات هم مصیبت ایجاد میکند. گاهی اوقات بودنش مصیبت ایجاد میکند.

این سوال خوبیه و البته جواب سختی هم داره. سعی میکنم ادامه بدم.

به هیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــچ عنوان!

ممنون :icon_gol:

لینک به دیدگاه

خیر

خیر اگر زن و شوهر در این موقع بچه دار شن بچه از نظر اونا میشه یه نون خور اضافه!

در بعضی موارد نداشتن فرزند یه جور خلاء عاطفی و روانی ایجاد میکنه !

ادامه ی زندگی ! اگر من همسری رو انتخاب کردم باید با تمام سختیهاش و مشکلاتش کنار بیام !

هیچی !

:w16:

لینک به دیدگاه

پس ارامش در كنار همسر چي ميشه ؟ بقول يه بزرگي ميگفت شب اول ازدواج خودت و همسرت رو در ايينه سر سفره عقد ببيند ( فقط تو و همسرت هستي ) اخر عمر هم بعد از بزرگ كردن و ازدواج فرزندان هم فقط تو و همسرت مي مونيد .......... پس فرزند يه واسطه براي شيرين تر شدن زندگي ست نه يه اصل !!!

اینا همه درست

ولی اثرات منفیش هم زیاده هااااا

خیلی از ناآرامی ها هم به خاطر همسره ها....

اینطور نیست؟

لینک به دیدگاه

چه لزومي دارد كه بچه اي را به دنيا آوريم و براي بزرگ كردن آن مشكلات زيادي را تحمل كنيم و انساني را به اين دنياي پر از ظلم و فساد وارد كنيم كه با كوله باري از گناه از اين دنيا برود؟ در ضمن اين همه زحمت و هزينه كه براي براي تربيت و بزرگ كردن بچه اختصاص مي دهيم مي توانيم براي رشد و ترقي خود صرف كنيم چه لزومي دارد كه بچه اي را به دنيا بياوريم كه آخر آن طور كه دلمان مي خواهد تربيت نمي شود؟ اگر حضرت نوح(ع) مي دانست كه صاحب چنين فرزندي مي شود هيچ وقت بچه دار نمي شد. كساني كه بچه دار نمي شوند آسايش و آرامش بيشتر و مشكلات كمتري دارند و در آخرت هم به خاطر نوع تربيت كردن فرزندشان بازخواست نخواهند شد. اكثر زوج ها هدف از بچه دار شدن را نمي دانند و فقط مثل چهارپايان توليد مثل مي كنند و اگر هم بدانند فاقد مهارت هاي لازم براي تربيت بچه هستند و فقط بخاطر اينكه در دوران پيري عصاي دستشان شوند يا ترس از حرف مردم يا ايجاد تنوع در زندگي يا ترس از دست دادن همسر و اعتماد به نفس پايين يا بارداري ناخواسته و ....

لینک به دیدگاه

QUOTE=afa;631383]لزوم بچه دار شدن درزندگي مشترك !!!!

خير....بچه يني مسئوليت ....بايد يه برنامه ريزي بلند مدت بشه برا پيشرفت و تربيتش....كه احتياج به يه پدر و مادر مسئول و شايسته وجود داره ...در صورتي كه خيلي از پدر و مادرا نه آگاهي دارن نه آمادگي قبول مسئوليت نه شايسته ي تربيت يه انسان ديگه. رو ......

به هيچ عنوان.......

خلا...؟اگه ا آدم فعالي باشي...فرصت ازدواج نداري چه برسه ...به بچه....خلا ناشي از به بطالت گذروندن و وقت تلف كردنه....

به هر حال ...هر فردي كه اين فرصت و داره....فرصت فك كردن به خلاشو داره حسش ميكنه....!

اگر همسر شما بچه دار نشود عكس العمل شما چگونه خواهد بود ؟ جدايي يا ادامه زندگي ؟

جدايي؟برا چي بچه..؟به هيچ عنوان....فردي كه انتخاب خواهم كرد خودشو انتخاب كردم بهترين بوده از نظرمن... برا همراهي...برا زندگي.......نه به هدف بچه....و نه هيچ چيز فرعي ديگه.......

حداكثرش فرزند خواندگي...

اطرافيان ؟يكي از چيزايي كه برام....بي ارزشه حرف مردمه....اون اگه زندگي خوبي داشته باشه به بچه ها و شوهر و اگه شاغل باشه رو درستي انجام كار خودش...متمركزه نه رو زندگي ديگران......

خواهش عزيزم...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ازدواج اهداف زیادی داره و هدف ها هم با هم متفاوته!

جمله آخرتون با یه اصلش موافقم اما با واسطه بودنش مخالفم ... یه اصل نیست اما واسطه هم نیست! یک تکلیفه!

اینا همه درست

ولی اثرات منفیش هم زیاده هااااا

خیلی از ناآرامی ها هم به خاطر همسره ها....

اینطور نیست؟

متاسفانه میتونه باشه!

چه لزومي دارد كه بچه اي را به دنيا آوريم و براي بزرگ كردن آن مشكلات زيادي را تحمل كنيم و انساني را به اين دنياي پر از ظلم و فساد وارد كنيم كه با كوله باري از گناه از اين دنيا برود؟ در ضمن اين همه زحمت و هزينه كه براي براي تربيت و بزرگ كردن بچه اختصاص مي دهيم مي توانيم براي رشد و ترقي خود صرف كنيم چه لزومي دارد كه بچه اي را به دنيا بياوريم كه آخر آن طور كه دلمان مي خواهد تربيت نمي شود؟ اگر حضرت نوح(ع) مي دانست كه صاحب چنين فرزندي مي شود هيچ وقت بچه دار نمي شد. كساني كه بچه دار نمي شوند آسايش و آرامش بيشتر و مشكلات كمتري دارند و در آخرت هم به خاطر نوع تربيت كردن فرزندشان بازخواست نخواهند شد. اكثر زوج ها هدف از بچه دار شدن را نمي دانند و فقط مثل چهارپايان توليد مثل مي كنند و اگر هم بدانند فاقد مهارت هاي لازم براي تربيت بچه هستند و فقط بخاطر اينكه در دوران پيري عصاي دستشان شوند يا ترس از حرف مردم يا ايجاد تنوع در زندگي يا ترس از دست دادن همسر و اعتماد به نفس پايين يا بارداري ناخواسته و ....

این حرف شما که قرمز شده خطرناکه!

عرض کردم که این امر تکلیفه ... همونطور که من و شما بدنیا اومدیم ... نگران کوله بار گناهش نباش ... اونا با خود خدا حل میشه ... ما فقط نقشمون رو باید خوب بازی کنیم

در تربیت بچه هم باید خوب نقش پدر یا مادر رو بازی کنیم ... قرار نیست همه به سعادت برسن ... اصلا علت وجودی ما همینه ... رسیدن به جایگاه حقیقی انسان (آن چیز که مد نظر خداست) من؛ تو و اون باید در این راه خرج کنیم ... تکلیفه! اما همینجوری یلخی هم نمیشه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...