رفتن به مطلب

»»» لزوم بچه دار شدن در زندگي مشترك «««

afa

ارسال های توصیه شده

لزوم بچه دار شدن درزندگي مشترك !!!!

آیا بچه دار شدن برای هر ازدواجی ضرورت دارد؟

نه

آیا اقدام به این امر در حالی که هنوز احساس خلأی در این رابطه ندارن جایز است؟

نه چرا باید خودشونو درگیر کنن وقتی هنوز زندگیشون به ثبات نرسیده

آيا نداشتن فرزند در زندگي خلاء ايجاد ميكند ؟

تو بعضی زندگیا اره

اگر همسر شما بچه دار نشود عكس اعمل شما چگونه خواهد بود ؟ جدايي يا ادامه زندگي ؟

من اول بهش دروغ میگم که من نتونستم بچه دار شم اگه رفتارش با هم خوب بود منم باهاش خوبم اصلا بهش فکر نمیکنم اما اگه بد بود منم طلاق میکیرم:ws37:

نظر اطرافيان در اين زمينه چقدر تاثير گذار است ؟

خیلی

اولش ممکنه واست مهم نباشه اما به مرور ادمو عصبانی میکنن:ws44:

باتشكر:icon_gol:

70247252081051581061341179532032311625191.gif

:icon_gol::ws37:مرسی

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 49
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خلا...؟اگه ا آدم فعالي باشي...فرصت ازدواج نداري چه برسه ...به بچه....خلا ناشي از به بطالت گذروندن و وقت تلف كردنه....

به هر حال ...هر فردي كه اين فرصت و داره....فرصت فك كردن به خلاشو داره حسش ميكنه....!

كار و فعاليت مانع ازدواج نميشه .......... هر قدر هم درگير زندگي كاري بشي باز هم نياز به ازدواج بوجود مياد

لینک به دیدگاه

این حرف شما که قرمز شده خطرناکه!

عرض کردم که این امر تکلیفه ... همونطور که من و شما بدنیا اومدیم ... نگران کوله بار گناهش نباش ... اونا با خود خدا حل میشه ... ما فقط نقشمون رو باید خوب بازی کنیم

در تربیت بچه هم باید خوب نقش پدر یا مادر رو بازی کنیم ... قرار نیست همه به سعادت برسن ... اصلا علت وجودی ما همینه ... رسیدن به جایگاه حقیقی انسان (آن چیز که مد نظر خداست) من؛ تو و اون باید در این راه خرج کنیم ... تکلیفه! اما همینجوری یلخی هم نمیشه!

خوب اینا یی که میگی درست ولی فقط بخشی از تربیت رو پدر مادر نقش داره بخشیش هم دست جامعه است

شرایط جامعه الان خیلی بد شده

از طرفی امکاناتی هم برای بچه هایی که به دنیا میان توسط دولت تامین نمیشه یعنی هر بچه ای که به دنیا میاد آیندش معلوم نیست

لینک به دیدگاه
خوب اینا یی که میگی درست ولی فقط بخشی از تربیت رو پدر مادر نقش داره بخشیش هم دست جامعه است

شرایط جامعه الان خیلی بد شده

از طرفی امکاناتی هم برای بچه هایی که به دنیا میان توسط دولت تامین نمیشه یعنی هر بچه ای که به دنیا میاد آیندش معلوم نیست

بهتره بگیم بخش عمده رو میتونن بر عهده داشته باشن ... هر چه فرزند کوچیکتر باشه بیشتر تربیت برعهده پدر و مادر ... هستن اونایی که تولید بچه میکنن و اونا رو دست طبیعت میسپارنا! ... کاری با این جماعت نداریم.

اما پدر مادری که شناخت کافی در مورد جامعه داشته باشند برنامه هایی برای تاثیرات منفی جامعه بر تربیت فرزندشون میریزن ... این همون بچه دار شدن با هدفه! :a030:

لینک به دیدگاه

ضرورت نمیشه اسمش رو گذاشت اما همونطور که بقیه دوستان هم اشاره داشتندتقریبا هدف اصلی از ازدواج بچه دار شدن وبقای نسل است.اینکه برای هر ازدواجی بچه باید وجود داشته با شه نه تمام ازدواج ها نباید ثمره ای به نام بچه داشته باشند.ازدواجهای زیر به نظر من نباید بچه ای بیارن:

• ازدواجهای زودهنگام ودیرهنگام
  • ازدواجهایی که مادر یا پدرمبتلا به بیماری قابل انتقال به فرزند است
  • ازدواجهایی که یکی از طرفین معتاد است
  • ازدواجهایی که هنوز خود زن وشوهر به ثبات عاطفی وفکری نرسیده اند
  • ازدواجهای که خانواده هنوز ثبات مالی پیدانکرده است

ومواردی ازاین دست که نمیتواند خانواده تضمینی برای تربیت صحیح فرزندان داشته باشدیا آینده ای مطمئن برای فرزندان رقم بزند

خوب اومدیم واین زن وشوهر تا سنین بالا این خلأرو احساس نکردند!!غیر از احساس نیاز باید شرایط فیزیولوژیکی طرفین مخصوصا زن را برای بچه دار شدن سنجید

میتونه ایجاد کنه میتونه نکنه

بسته به شرایط طرفین داره

من به شخصه ادامه میدم چون ماشین جوجه کشی که نگرفتم که اگه بچه نیاره طلاق!!!!!!!!!!!

اهداف بیشتری برای تشکیل یه خانواده وجود داره که بخاطر اوناست که ازدواج میکنم نه بچه!

بی تأثیرهم نیست.شما شرایطی را درنظر بگیرید 5تا6سال از یه ازدواج گذشته وبچه ای وجود نداره خوب خانواده های طرفین کم کم شک میکنند نکنه مشکلی وجود داشته..........

یواش یواش پچ پچ ها شروع میشه به نحوی که خود زن وشوهر هم به هم شک میکنند وزنان دراین بین بیشترین آسیب روحی راخواهند خورد چون بیشتر نوک پیکان تقصیر به سمت زنان است.

دراین شرایط طرزبرخورد همسران غیرفابل پیش بینی خواهد بود

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

خیر . تا زمانی که پایه های زندگی محکم نشده بچه دار شدن به هیچ عنوان جایز نیست

برای بچه دار شدن اول طرفین باید مطمئن باشن که هر دو می تونن بار این مسئولیت سنگین رو تقسیم کنن و به دوش بکشن

از لحاظ مادی و معنوی باید همه جوره آماده پذیرش این مهمون کوچولو رو داشته باشن

خیر. باید توی وجودت این حس باشه که دوست داری پدر یا مادر یه کوچولو باشی . اون زمانه که جایگاهش رو درک می کنی و اون جور که باید بهش بها بدی

شاید . نمی تونم در این مورد زیاد نظر بدم چون به شخصه علاقه ای به بچه ندارم اما زندگی های زیادی رو دیدم که به خاطر همین مسئله از هم پاشیده شده

می گن وجود بچه یه هدف برای زندگی مشترکه مثل محصول می مونه از زندگی مشترک دو نفر آدم

احتمالا خوشحال می شم ! چون دیگه دردسر این که هر دقیقه با هم دعوا کنیم که من بچه نمی خوام رو نخواهیم داشت

اما اگه مشکل از من باشه اون پست فطرت جدا می شه !

برای من هیچ اهمیتی نداره فکر می کنم در کل هم نباید برای کسی گفته های اطرافیان حائز اهمیت باشه

چون اون قدر این مسئله مهمه که نمی شه با گفته های این و اون در موردش تصمیم گرفت

با این تصمیم داری نه به یه آدم بلکه چندین و چند نسل بعد از خودت زندگی می دی و باید خودت شرایط خودت و همسرت رو در نظر بگیری و بعد تصمیم به این کار بگیری شاید مشورت خوب باشه اما نه تا حدی اجازه بدی برات تصمیم گیری بشه

همچنین من هم متشکرم از این بحث خوبت :icon_gol:

70247252081051581061341179532032311625191.gif

.............

لینک به دیدگاه
چه لزومي دارد كه بچه اي را به دنيا آوريم و براي بزرگ كردن آن مشكلات زيادي را تحمل كنيم و انساني را به اين دنياي پر از ظلم و فساد وارد كنيم كه با كوله باري از گناه از اين دنيا برود؟ در ضمن اين همه زحمت و هزينه كه براي براي تربيت و بزرگ كردن بچه اختصاص مي دهيم مي توانيم براي رشد و ترقي خود صرف كنيم چه لزومي دارد كه بچه اي را به دنيا بياوريم كه آخر آن طور كه دلمان مي خواهد تربيت نمي شود؟ اگر حضرت نوح(ع) مي دانست كه صاحب چنين فرزندي مي شود هيچ وقت بچه دار نمي شد. كساني كه بچه دار نمي شوند آسايش و آرامش بيشتر و مشكلات كمتري دارند و در آخرت هم به خاطر نوع تربيت كردن فرزندشان بازخواست نخواهند شد. اكثر زوج ها هدف از بچه دار شدن را نمي دانند و فقط مثل چهارپايان توليد مثل مي كنند و اگر هم بدانند فاقد مهارت هاي لازم براي تربيت بچه هستند و فقط بخاطر اينكه در دوران پيري عصاي دستشان شوند يا ترس از حرف مردم يا ايجاد تنوع در زندگي يا ترس از دست دادن همسر و اعتماد به نفس پايين يا بارداري ناخواسته و ....

این مشکل تو شهر های مرزی بیداد میکنه. یه خونه شصت متری با 7 تا بچه قد و نیم قد.

لینک به دیدگاه

خیر اصلا:w00:

نه معلومه که قطعا نه

میتونه ایجاد کنه بستگی به طرز فکر دوطرف و هدفشون توی زندگی داره :w16:

برای من هرگز نه :vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

من خودم زندگی را ادامه میدم چون مطمئنم با کسی که واقعا دوسش دارم ازدواج میکنم .....و تازه خیلی هم خوشحال میشم که بچه دار نمیشه:ws3:

تاثیری نمیزاره چون خودم خوشحال میشم که بچه دار نمیشیم چون احتمالا قبلش حرفامو باهاش زدم:ws3:

مرسی از شما :w16:

در کل به نظرم بهتره کسانی که تمایلی به بچه دار شدن ندارن با هم ازدواج کنن و اونایی که تمایل دارن بچه دار بشنهم با هم:w16:

معمولا هم الان دیگه اینطوریه و قبل از ازدواج این سوالای مهم را میپرسن

فاکتورهای زیادی برای یک ازدواج منطقی و عقلانی وجود داره یکی از مهمتریناش هم همینه

اما درباره ازدواجهای احساسی قضیه فرق میکنه و یکم این چیزا مشکل ایجاد میکنه:w72:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

اخر شبی نوشتن کامنت طولولانی سخته.فکر نمیکنم(ولی ادمهاممکنه عوض بشن) هیچ وقت راضی بشم باعث به وجود اومدن شخصی بشم که شاید دوست نداشته باشه به دنیا بیاد.سری رو که درد نمیکنه دستمال نمیبندن چون نمیدونم چرا باید با وجود این همه ریسک ,اسایش ,اعصاب و وقت عمر خودمو بذارم که یه نفر از نسل من به این دنیا اضافه بشه!خودمم اضافیم.یا حداقل این دنیایی نیست که من دوست داشته باشم کسیو بهش اضافه کنم.اطرافیانم حق دخالت در امور شخصیمو ندارن.اگه بچه دار نشه خوشحال میشم.من بودن بچه رو بیشتر وجود یه خلل در زندگی میدونم تا نبودنش رو یه خلا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...