رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

y91oi84jahg3bwl8qmcy.png

:ws3: فک کنم اشتباهی عوضی شده ها؟:ws52:

مرحبا به این دقت....:icon_gol:

در مواردی معماری پروژه ایجاب می کنه که در دیوار برشی بازشو داشته باشیم .که در این صورت دیوار برشی به دودیوار برشی تقسیم میشه که توسط تیرهای عمیق یا تیر همبند به یکدیگر متصل میشن.

انچه ارانوس اشاره کرد بر می گرده به نامگذاری دیوار برشی و تیر همبند.

که برای طراحی دیوار برشی در نرم افزار حتما باید دیوار برشی و تیر همبند نام گذاری شوند.

تیر همبند عضو افقی و دیوار برشی عضو قائم است که در بالا این دو آیکن برعکس نام گذاری شده..

در اولین فرصت اصلاح می کنم

لینک به دیدگاه
  • 5 سال بعد...

سلام :icon_gol:

این تصویر مساحت میلگردای طولی مورد نیازم تو ستون ها رو مشخص میکنه .... اما همینطور که میبنید مساحت ها یکی در میون تو طبقات کم و زیاد میشه در حالیکه به نظر من تو طبقات به سمت بالا مساحت باید کم بشه.

phpuhuhhtg4x2y1tdx0.png

39nvr7lcrcxmsnvqr1ag.png

اینطوری من مجبورم مثلا واسه ی طبقه پایین ترم 10 تا فی 18 بزنم واسه طبقه بالاترش 16تا فی 24 و بالاترش 14تا فی 22 وبعدش 14 تا فی 24 و به همین ترتیب ....

که به نظرم اصلا عقلانی نیست.

حالا میخوام بدونم آیا همچین چیزی امکان داره ؟ یعنی تعداد و قطر میلگرد هم حتما مثل ابعاد ستون به سمت طبقات بالا الزاما باید کم بشه ؟.... ایراد از کار منه؟ :sigh:و این که چرا این اتفاق افتاده؟

با توجه به این که فرصت واسه تحویل پروژه بتنم خیلی کمه .... خواهش میکنم اگه میتونین سریعتر کمکم کنین

ممنون :icon_gol:

ستونام رو دیزاین بودن و سازم قاب خمشی و دیوار برشیه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...